Klasické bílé pleny - jaká velikost, značka a kolik?

sonjuletka
31. bře 2015

Zdravím, odpověď na tuhle otázku jsem nenašla.
Jaký rozměr plen mám nakoupit? 70x70 či větší? Chci jednak pleny na "běžný život" (podložka, otření pusinky apod.) a také na látkování - hodlám se o to alespoň pokusit, nejlépe kombinovat s jednorázovkama např. na noc.
Děkuji všem za rady i případné odkazy, kde jste nakupovaly vy a jak jste spokojené.

ladie
31. bře 2015

Já jsem šla po klasice, co se ještě používala za nás - Libštátské pleny, 70x70. Mám 20 ks a bohatě mi to stačí. Ale nelátkuju. Mám je jen pod hlavičku, na odříhnutí...

versatilka
31. bře 2015

Ano, 70x70 je ideální rozměr pod hlavičku i na zadek 🙂
Dokupovala jsem Libštát extra a spokojená jsem maximálně, také na látkování doporučuji v Ikee nakoupit místo vkladaček froté žínky Krama - splní stejnou funkci a vyjdou levněji než vkladačky a pleny. Také tam mají Krakris deku za 50Kč, ta je zase dobrá jako separačka, prceka pak má pocit, že má zadek v suchu 😉
Paradoxně jsem na noc začínala látkovat 😀 papír používám na návštěvy

moonie
31. bře 2015

@sonjuletka Ahoj, 70x70 staci. Ten vetsi rozmer vyuzijes,kdyz bude mimino vetsi, nebo treba jako osusku... Svagrove jsem doporucila podle svych zkusenosti LTZ extra kvality - pro jedno mimino si zatim vystaci s 30 plenami 70x70,koupila i 20ks 80x80,zatim je nevyuziva, pouze jako osusku. Jeji mimino ma 5 mesicu. Ja mam pocty plenek o dost vetsi,preci jen mam dvojcata a navic je pereme jednou,dvakrat do tydne....(ty pleny, ne dvojcata 😀)

lucieandrlova
1. dub 2015

Měli jsme taky Libštát. Klasiku i velké pleny. Dobré jsou také žínky z plen. Využití: přebalování, stínění kočárku, osuška, utěrky při jídle, rychlé utření čehokoliv..., bryndák, pod hlavičku, na polohování...
Nakoupit jdou na veletrhu se slevou nebo dárkem...
Využívali jsme různě až do 3 let a když se některá zničí jsou z ní perfektní hadry do domácnosti...

ivetapos
4. kvě 2015

Na látkování stačí 70x70, kvalitní jsou LTZ Extra kvalita, Kikko Staré časy a T-Tomi TOP kvalita - všechny jsou s vyšší gramáží. Kupovala jsem tady http://www.pulzsro.cz/kat/pleny-a-potreby-pro-p...

kitharka
23. kvě 2015

Ke značkám jen doplním - super jsou i plenky z Ikey 🙂