Kojící polštář. Jaký materiál?

kacii
17. kvě 2011

ahoj tehulky, maminky, chci se zeptat jake mate zkusenosti s kojicim polstarem...jaky material? napsano je toho spoustu ale nikde nejak souhrne...jestli muzu poprosit o vlastni zkusenosti s chovanim materialu vyplne: dute vlakno, EPS kulicky ( susteni, sklouzavani, podpora, tvarnost) a delkou kojiciho polstare...od 150 cm az po 2 metry...co je lepsi? 😉 dekujiiii 🙂

ssassi
17. kvě 2011

ahoj, délka by se měla odvíjet od tvého obvodu pod prsy - polštář by sis měla uvázat kolem těla a měl by pevně držet. tak, abys pohodlně seděla a nezatěžovala při kojení záda. já osobně preferuju kuličky pro jejich variabilitu, dítě si pohodlně napolohuješ. v praxi (rehabilitace, spec. školství.. ) se používají kuličky. dají se doplnit, svrchní obal pomůcek bývá pratelný. šustění je problém spíš u pohankových polštářů apod. doporučuju www.kampet.cz - celkem levně a ochotně. mám od nich i sedací vaky - super vynález :o)

veruska007
17. kvě 2011

Taky doporucuju kulicky, meli jsme a jsem spokojena. Kdyz maly problil cely kojici vak, tak jsme kulicky vysypali, vsechno vyprali, ususili a nasypali znovu 😉. Cca po pul roce jsme dosypavali napln, ale stalo to 50,- a jeste nam pulka zbyla.

Sedaci vak se neosvedcil, meli jsme na cvicu. Tak do roku se ho maly bal, vadilo mu, ze je tam tak obsypany a vubec do nej nechtel. Ted uz se ho sice neboji, ale sednout si na nej taky nechce. On radsi sedi na zemi... nebo jsme pres net koupili detske kresilko a to je suprovy!

petule12
17. kvě 2011

Ahoj, jen připomínka ke kuličkám. Mně vadilo (a i manželovi, protože ho to budilo) jak ty kuličky šustí když se na tom člověk vrtěl (používala jsem to i před porodem na spaní).
Takže jsem pak kuličky vysypala, dala tam duté vlákno a byl klid 🙂
Asi by bylo lepší, kdyby sis mohla vyzkoušet co ti bude vyhovovat.

bbn
17. kvě 2011

Tak já vyzkoušela několik klasických (s kuličkama, dutým vláknem, delší, kratší,....) kojících polštářů různě od kamarádek a tak, a ani jeden nevyhovoval. Buď byl moc malý/velký, plný/prázdný, šustil, dcera mi z něj různě padala a propadala se v nich..... až jsem objevila tohle:http://www.biomamma.cz/cz-detail-108871-ergonomicky-ko...
Sice je dražší, ale opravdu funkční na kojení. Není teda na spaní v těhu, ale kojící polštář by měl být primárně určený na kojení. Na moje spaní mi stačí větší obyč polštář.

dana3262
19. kvě 2011

Ja mam kratsi kulickovy a delsi s dutym vlaknem. Ten kulickovy me desne stval. V noci me budil, kulicky se presypavaly a ja pak lezela jen na povlaku atd. Ale byl dobry k tomu, abych malemu udelala pohodlne zvysene zkosene luzko. Ale pro me urcite co nejvetsi a s dutym vlaknem a 2 potahy! 🙂

majatob
19. kvě 2011

ja mam kulickovej, ale nikdy jsem se na nem nenaucila kojit... za to poslouzil dobre jako podlozka na spani, zmensovaci vlozka do postylky, zabrana do dveri, utesneni proti pruvanu, prelizacka pro deti,....no, rozhodne jsem ho vyuzila, ikdyz ne na to na co byl urcen 😀 😀 😀

berev
18. dub 2013

Taky si plánuju koupit spíš bez kuliček...

martinka225
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
zandanem
30. kvě 2013

s kuličkama nedoporučuju, je tvrdý a nestabilní... ideální pro mě byl ten tvarovaný 🙂

jennyska
31. říj 2013

@zandanem @berev @martinka225 Ahoj maminky 🙂
Mohla bych Vás touto cestou poprosit o vložení Vašich cenných zkušeností s kojícím polštářem do naší koníkovské Wiki knihovničky?

Tu si tady se snažilkama, těhulkama a maminkama tvoříme na témata ohledně všeho mateřského a i vy se do ní takto můžete zapojit. Nezabere to vůbec dlouhou dobu a pomůže spoustě dalších maminek, které se chystají pořídit si tuto pomůcku a hledají radu, tipy, či zkušenosti.

Stačí zde: https://www.modrykonik.cz/kojici-polstar/ vložit zkušenost a maminky ji tak najdou spolu s obecnými informace o Kojícím polštáři na jednom místě. 🙂 Je to přehlednější a rychlejší než fórum, proto prosím, zapojte se a pomožte.

Mějte krásný den 🙂
Janča

alisek
31. říj 2013

Mě vadilo že mi dítě do toho polštáře jakoby zapadalo, pořád jsem ho rovnala, pak jsem našla na netu pevný koj.polštář My brest friend a nemohla jsem si ho vynachválit, je pevný a stabilní.

mikracek
11. bře 2015

Já mám kojící polštář s kuličkami a líbí se mi, že je tvarově velmi přizpůsobivý, skvěle poslouží jako opora pro rostoucí bříško, zato ale neskutečně šustí, budí to v noci manžela, takže mám v plánu kuličky vysypat a vyměnit je za duté vlákno 🙂

renushkaa
31. bře 2015

Já sem těhu a mám kuličkovej je to užasna podpora pod břicho a kolena s kotníky....mám pocit ze partner na polštář někdy žárlí :D

janas.
10. srp 2015

Ahoj, já jsem si koupila EPS kuličky v kamenném obchodě a zjistila jsem, že když na ně položím dítě, tak se kuličky sesunuly na jednu stranu a prcek ležel pouze na potahu. Chtěla jsem na kojící polštář úplně zanevřít, ale pak jsem dostala doporučení od kamarádky a koupila si polštář na stránkách www.polstarnakojeni.cz a tam byl polštář s EPS kuličkami správně naplněný a tvar vyhovující. Na druhé těhotenství jsem si koupila od stejné firmy s dutým vláknem a ten je pevnější a tak jsem ho používala na spaní v těhu. Pokud chcete opravdu kvalitní, tak se mrkněte sem. Já jsem byla maximálně spokojená a ve výsledku bylo jedno jaká je náplň, když je polštář správně naplněný a ušitý ve správném tvaru.

ema_s
27. lis 2015
Uživatel ema_s je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od ema_s.

Já mám s kuličkama Baby Matex Relax a já jsem s ním spokojená, používala jsem ho taky i počas těhotenství a nevadilo mi šuštění ani manželovi a teď ho využívám ke kojení a je mi pohodlný nevidím v kuličkách problém 🙂

tehu2014
31. led 2016

Ahojda, já mám doma tento kojící polštář http://www.obchodplnyslev.cz/kojici-polstar-rel... a je opravdu super, praktický . máme ho na kojení i na spinkání a válení 🙂

mimiraj
1. únor 2016

Já mám cebušku s mikrokuličkami, nešuští a velmi dobře se tvaruje. A max. spokojenost 🙂
Zatím ho využívám jako relaxační podušku a na spaní.

polstarnakojeni
13. kvě 2016

Dobrý den, kojících polštářů je celá řada. Doporučuji opravdu vybírat kvalitní polštáře, které mají atesty pro děti do 3 let. My vyrábíme polštářky ve dvou velikostech Maxi a Standard a můžete vybírat z více jak 40ti barevných a materiálových provedení.
Důležitá je výplň polštáře. EPS kuličky, jsou vhodné na polohování miminka, ale jemně šustí a musíte se na polštářku naučit kojit. PES duté vlákno, je příjemnější, nešustí, drží pevný tvar a je snazší se na polštáři naučit kojit.
Vše je samozřejmě individuální, to co vyhovuje kamarádce nemusí vyhovovat Vám. Pokud budete chtít pomoci s výběrem polštářku, ráda Vám poradím. Přeji krásný den. Marcela Sekerková - Matýsek

ponickova
27. lis 2016

OBNOVUJI DISKUZI:
Mohly byste mi doporučit polštář, se kterým máte opravdu dobré zkušenosti? Koupila jsem si na základě hodnocení na Heurece kojicí polštář Womar s antialergickým vláknem a nejsem moc spokojená. ☹ Při kojení si ho musím neustále něčím podkládat, různě si ho musím štelovat a jsem z toho zkrátka strašně otrávená a přenáším to na malou, která se u kojení vzteká a vzteká ☹… bez kojicího polštáře mi kojit zatím moc nejde :( (v porodnici mi to ukázali jen s polštářem a laktační poradkyně taky - což zpětně lituju, že jsem nelpěla na důkladném naučení i bez něj… to mi sice jde, ale jistá si v tom nejsem.)

luckapol
27. lis 2016

Já mám dobrou zkušenost s kojícím polštářem Matýsek.

polstarnakojeni
28. lis 2016

@ponickova Dobrý den, u kojicího polštáře je důležitá výplň, já doporučuji spíše PES duté vlákno, je pevnější a rychleji se na něm naučíte kojit.
Záleží jak jste vysoká. Zda jste drobnější postavy cca do 165cm stačí vám velikost Standard. Při výšce nad 165cm, doporučuji již velikost Maxi.
Pokud budete potřebovat poradit, neváhejte nás kontaktovat. Ráda Vám pomohu. Přeji krásný den. Kojicí polštáře Matýsek - Marcela

klanova2
14. pro 2016
Uživatel klanova2 je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od klanova2.

Dobrý den, polštáře nakupuji na https://www.dante.cz/ mohu jedině doporučit!

helcacopylach
27. kvě 2018

Dobrý den, ráda bych do diskuze přispěla svým pohledem. Já osobně doporučuji kojící polštáře My Breast Friend, které mají skvělou oporu, ale..jsou hrozně neforemné a velké. Vyloženě jen na kojení je perfektní Ergobaby. Ale neuděláte s ním nic jiného než právě to kojení. Multifunkční polštáře je potřeba dobře vybrat a rozhodně se nebojte poptat i výrobce nebo prodejce na náhradní potahy. Někdy se totiž stává, že je vůbec nedělají a vy pak potřebujete prát a co pak. Taky jsem se setkala s tím, že koják byl úplně natvrdo zašitý a nedal se svléknout. Takové taky nebrat.

polstarnakojeni
Odpověď byla odstraněná
Zobraz