Kolik balíků plen po příjezdu z porodnice máte doma?

0508
9. led 2015

Holky, kolik máte doma balíků plen po příjezdu z porodnice a jaké velikosti?

kamino
9. led 2015

Ja jsem extrem,protoze jsem zasobu plen dostala od otce,vystacilo to na rok a pul,jen jsem dokupovala c.1. Byla toho uplne plna skrin.. 😃 nejlepsi darek,co jsem mohla dostat 😃

petit_grisu
9. led 2015

Měla jsem 11 balíků vel.1 (zužitkovali jsme všechny) a 3 balíky vel. 2 (využili jsme pouze 2 balíky, řekla bych že ta velikost je fakt na chviličku i jak to vidím u ostatních maminek). Malému budou za týden 4 měsíce a budeme přecházet na velikost 3. Při porodu měl 3790g a 53cm. 🙂

mysonek
9. led 2015

@petit_grisu no my zas neměly dlouho jedničky, jen 2 balíky. A pak trojky jsme měly krátce, malá z té velikosti vyrostla rychle. Takže nejdéle dvojky a teď čtyřky.

@0508 měla jsem 2 balíky jedniček (jeden větší, jeden malý) a jeden balík dvojek. Nikdy nevíš jaké pleny budou vyhovovat. Nám třeba vůbec nevyhovovaly všemi vychvalované pampersky. Jedničky a dvojky protékaly a pak jsem zkusila čtyřky, sice jí krásně seděly, ale oprudila se po nich.

petit_grisu
9. led 2015

@mysonek Pravda, každý je jiný. Nam zase neseděli žádné tak jako právě pampers premium care. Jedeme na nich od narození a neprotekly ani jednou. 🙂

whitelilith
9. led 2015

Jeden :D ten co sem vezla do porodnice. Pak jsem začala látkovat a mám tak 1 balík na měsíc. I jsem jeden dávala kamarádce, protože mi z toho malej vyrostl. Teď mám doma balíky 2, současnou velikost a o číslo větší. Potrebovala sem utratit stravenky za loňský rok 🙂

emalkova
9. led 2015

@petit_grisu Fakt tolik jedniček při jeho velikosti? 😨 My zdělali jedničky taky dvoje a to bych řekla, že jsme na nich při jejích proporcích vydrželi fakt dlouho 😀. Dvojek a trojek pár, od 5. měsíce dodnes nosí vel. 5 😀 😀 😀 (větší nedělají, nebo jen teda myslím pampers, to je zbytečný luxus 😀). No ale k tématu - teď mám doma 1 velký balík jedniček a ještě budu dokupovat v DM dva malé Babylove, abych si jeden ten malý vzala do porodnice. Pak tři balíky dvojek a jeden trojek. Zbytek za pochodu. Na šestinedělí to vystačí.

jerabina32
9. led 2015

Mám pro začátek 7 balení dvojek pampers (3-6kg) a nevim jestli jsem to nepřehnala :D a jedničky nevim jestli mám vůbec kupovat

emalkova
9. led 2015

@jerabina32 Já měla fakticky velký (široký 😀) dítě a v dvojkách na začátku plavala. Myslím, že jedním balíkem nic nezkazíš a uvidíš pak, jestli ještě přikoupit, než se jim obalí stehýnka tukem, sedí ty jedničky líp.

petit_grisu
9. led 2015

@emalkova On není tlustej. 😀 On je dlouhej a pupík má hubenej. 😀 Ještě ted má vel. 2 a to měl v prosinci 6770g a 63cm. V úterý jdeme na další kontrolu tak nevim kolik má aktuálně. Když jsem mu dala vel. 3 proteklo mu to okolo nožek. 😀

mamkamarketa
9. led 2015

Balik jednicek a dva baliky dvojek. Nechtela jsem delat zasoby kdyby mel prcek reakci

pisisvori
9. led 2015

balík 1 použité jen v porodnici, pak balík 2...ty jsme používali asi do 5týdnů, od 3,5 m používáme 4. Dcera měla 3950g porodní, v 6týdnech 5450g...v 6m má 8380g.....já vždy používám větší, když se blíží té spodní váhové hranici (takže, když má nějakých 6,8kg už začínám 4= 7-14kg) na plínkách jinak je to škrtí a protíká...starší byla to samé(jen v 6m měla už 9450g)

agneszka
9. led 2015

plný špajz i polici na přebalováku,tam mám 4 balení 😀 ..máme dvojčata

primaska
9. led 2015

Já měla jeden balík jedniček (cca 50 kusů plínek).. Nekupovala bych nic napřed, až jak to bude miminku sedět a jak se ti budu používat..

micka1
9. led 2015

dcera má 5.měsíců a ještě máme zásob dost. Jelikož dvěma starším seděli pampersky tak jsem si udělala zásobu. 🙂

petrusew
9. led 2015

Já po první jsem poučena a velikosti kupovat budu jeden balík jedniček, balík dvojek na doma a pak podle toho, co bude aktuálně sedět. Nejvíc nám vyhovovaly pleny z dm, tak uvidíme 🙂

ckei
9. led 2015

@0508 měla jsem doma asi 35balíků plen, č. 1 2x (z toho jedny padly v porodnici), č. 2 - 5x, č. 3 10x, a zbytek č. 4 a pak jsem dokupovala....první pleny jsem kupovala snad v synových 17měsících 😉

ladie
9. led 2015

Já jsem koupila jen 2 balíčky jedniček a jeden velký balík dvojek. Přijde mi zbytečné dělat velké zásoby. Nevíš, jestli dítěti vybraná značka sedne, plenky koupíš na každém rohu a aspoň máš cíl procházky 😉

hanivasi
9. led 2015

@0508 do porodnice jsem si brala pouze ten malý balíček new-born 0. bylo tam myslim 44ks, nebo tak nějak. Pak jsem už nulky nekoupila a rovnou jedničky. Ale můj malý byl pěkně rostlý chlapec. Záleží, jak velké dítě taky porodíš. Takže se radši nezásobuj, pokud teda nebydlíš někde v lese, kde se do obchodu nedostaneš dřív jak za týden... já vždycky koupila jeden balík a čekala, jak malý poroste. -A pak jsem koupila další. To až teď, když kupuju vel.3, tak jich kupuju klidně víc....protože teď už tak rychle neroste.

z_kopretinka
9. led 2015

@ladie souhlasím, nikdy není záruka, že budou plenky pro mimo OK a jaká velikost bude potřeba. Já měla doma jen ten balíček Premium 33ks do porodnice. Chtěla jsem koupit i další, ale velký nákup jsme už nestihli. Malá přišla o měsíc dřív. Takže pak jsem dokoupila další balíky.

@0508 Jedničky skoro 2 měsíce. Dvojky měsíc a půl a teď trojky. Nevyplatí se moc kupovat do zásoby. Nevíš jak velké bude mimi po narození, jak rychle poroste. Pak se může stát, že ti doma zůstanou nevyužité balíky plenek a to nestojí pár korun. Já nakupuji na netu. Ceny jsou jako když jsou akce v obchodě a dovezou mi to až domů do 2 dnů 🙂
Malá měla jedničky dlouho, ale třeba známá je měla opravdu jen do porodnice a pak už 2.

mafeska
9. led 2015

1 balík vel. 1 jsem brala do porodnice a 2 balíky vel. 2 jsem měla doma. 🙂

1velrybka
9. led 2015

Neměla jsem ani jednu plínu, porodila jsem nečekaně o 7 týdnů dřív a spoustu věcí jsem ještě neměla připravených.

mandala
9. led 2015

Asi 2 balíky, nechtěla jsem velké zásoby, protože jsem nevěděla, jak budou plíny mimču vyhovovat. 🙂

svetlus_pepca
9. led 2015

Já dostala 3 balíky dvojek a během mého pobytu v porodnici manžel sháněl jedničky, protože dvojky byly velký. Ale velkou zásobu jsem nedělala. Nikdy nevíš, jestli ti ty či ony plenky budou vyhovovat 😉 Takže například u těch jedniček jsme skončili až u třetího balíku. A jak píše jedna maminka výš, ani nám Pampersky nevyhovovaly. Byly stále pročůrané, hrozně se nacucaly a dost zaváněly (nemyslím teď kvůli obsahu 😀 ). Nemůžu si vynachválit plenky Loves Baby z Tesca. To byl ten třetí balíček jedniček 😉 a dnes už je malý na trojkách.

lucyen87
9. led 2015

Asi jeden balík jedniček, ale tuším, že jsme začínali rovnou u dvojek a jedničky dostal jen v porodnici, když ho přebalovaly sestry.

ladyhacek
11. led 2015

My dostali od známé máme 9x 1(3-6kg) (ale mini balení po 30ks> takže tak 4 balíky) a pak 5x 2 (zase mini balení od 6 kg)

2hanah
10. říj 2019

@mysonek pampersky nesnáším odjakživa, kromě těch úplně nejmenších pro novorozence v tom bílém balíku, ty jsou krásně jemné, ale jinak fakt hnus, už ten zápach z nich mluví zavše, syn se mi po nich osypal, zkoušeli jsme ty natahovací, když nedržel u přebalovàní.

prejeta_zaba
10. říj 2019

@2hanah všimla sis, že je to 4 roky starý? 😆

2hanah
11. říj 2019

@prejeta_zaba néé😂😂😂

2hanah
11. říj 2019

@prejeta_zaba tohle mě tady ale docela štve po té jejich "inovaci", že pořád starý témata a normàlně na to dycky kouknu a tentokrát ne, ale nejsem jediná, tohle tady teď čtu pořád.

sobist
11. říj 2019

Čtyři balíky vel.2 (jsou to 3-5kg nebo tak nejak, malá se narodila čtyřkilová)