Kolik je dobré mít kusů oblečení do výbavičky?

janakrk
28. črc 2008

Ahoj, můžete mi poradit, kolik je asi tak dobré mít kusů oblečení ve výbavičce? Dostali jsme tři obrovské krabice s výbavičkou do 1 roku a vůbec nemám představu kolik toho mám chystat? Jestli vystačí ca 6 ks dupaček od jedné velikosti??? Všechno totiž čeká na praní a žehlení, tak jestli máte nějaký tip. Díky 🙂

lucinecka
28. črc 2008

Ahoj Jani, já bych klidně řekla čím víc tím líp. Zvlášť když budeš často převlíkat, když dítě ublinkne apod. Já mám třeba bodýček s kr.rukávem ve vel.56 jen asi 4 a je to málo, musím častěji prát. Takže bych jich ocenila víc. Těším se až malej povyroste, protože ve vel.62 máme většá zásoby 🙂

prada
28. črc 2008

já když si vzpomenu, tak 6 ks dupaček by nám asi nestačilo. určitě bych si toho nachystala víc. já jsem třeba 3x denně převlíkala(jak kdy).a potom než se mi naplnila plná pračka, tak to trvalo,protože jsem nechtěla prát poloviční pračku zbytečně.

kacka.va
28. črc 2008

nám stačily 4 dupačky, bodýček jsme měli asi 6 ks a taky to stačilo, pokaždé, když se ublikla, hned jsem to vyprala a bylo. než jsem to znovu potřebovala, tak to uschlo. normální oblečení peru 1x týdně, tkaže kdybych měla i s těma miminkovskýma věcma čekat, až budu prát, tak bych potřebovala věcí děsně moc.

ilci
28. črc 2008

kacko, já teda peru nám obden
kolik praček máš pak najednou?
jinak já mám od každé velikosti jen pár oblečků, přinejhorším oblíknu o číslo větší 😉
ale pokud už to máte doma, asi bych to oprala všechno - samozřejmě ty menší velikosti

prada
28. črc 2008

já teda peru 1x týdně(a to mám pak 4 pračky-světlé,tmavé,červené a mimi věci).
abych prala ob den nebo hned po ublinutí každý kousek na to bych se mohla.....ale každý jak mu vyhovuje.

ilci
28. črc 2008

prada, já myslela nám 2 dopělým
ani nevím, kde bych 4 pračky naráz sušila 🙂

kacka.va
28. črc 2008

ilci: jednu pračku, mám na 6 kg a v pohodě to vychází, pokud teda zrovna neperu povlečení nebo nějakou větší haldu ručníků.

kacka.va
28. črc 2008

jinak mně se daří sušit dvě pračky najednou, ale to je málokdy, abych měla 2 pračky najednou

prada
28. črc 2008

Ilci, aha.

janakrk
autor
28. črc 2008

díky moc, holky, asi to rozseknu na nějakých 10 ks od každého a zbytek nechám v rezervě. teď se dá naštěstí sušit venku. kacka.va: tak to máš fajn, že se ti nesejdou ani dvě pračky, to u nás je běžné i bez mimi, tmavé a světlé + občas ještě zvlášť jenom bílé, ale je fakt, že mám pračku 4,5 kg

lukin
28. črc 2008

No nevím, ale já peru 2x týdně - světlé a tmavé. Nerozlišuji to na miminkovské a dospělé. To bych na naplnění pračky mohla čekat i měsíc. No a proti ublinknutí můžete dát bryndáček nebo plínu.

kacka.va
28. črc 2008

já peru i tmavé a světlé dohromady, protože mám odzkoušeno, že ty naše věci jsou takové, že nepouští a neobarví se navzájem.
a na to ublinkávání taky u nás jedou plíny 😉

agness02
28. črc 2008

ahojky, no nám by teda taky ze začátku 6 dupaček a bodyček nestačilo, malej házel skoro po každým kojení šavle 😀 a ne vždy se nám podařilo chytit to do plíny 😖 , ale když bylo oblečení málo dala jsem mu větší, stejně to měl na chvilku, jinak bryndák je dobrej nápad, používáme je až teď, protože děsně slintá 😉

marselina
28. črc 2008

na první dítko jsem měla nakoupených spousty oblečků a některé ani neunosil,ted už jsem rozumější,od každé velikosti si nakoupím tak 4ks,stejně jsem každý večer oblečeníčko přečváchla a ted to budu praktikovat stejně,jen s menším počtem oblečků.

atreides
29. črc 2008

nám taky stačí od každýho tak 4ks a stejně jako marselin, jsem případně přemáchla v ruce

berunka
29. črc 2008

ahojky zkus se mrknout i na distusi v tehotenstvi rady zkusenych maminek tem nastavajicicm,je tam spousta super rad a holky i rozebiraji sve zkusenosti,co se jim nevyplatitlo kupovat atd. 😉
je tu uz spousta diskusi na tema vybavicky 😉

zluvinka75
21. říj 2010

na firstkids je seznam i priblizne pocty kusu obleceni ale kazdemu nakonec stejne sedne neco jineho..........clovek musi zkusit a pak vidi, dnes se da dokoupit vsse kdy neco chybi🙂

denisa31
24. dub 2011

narazila jsem na tuhle diskusi a nestačím se divit, 6 ks body od každé velikosti, to my měli na den, když se dařilo... 😝