Kolik jednorázových plínek spotřebujete za měsíc?

deee23
10. zář 2015

Dobrý den maminky,
zajímalo by mě, kolik jednorázových plínek spotřebujete za měsíc ??
My máme 6 týdnu a už je 5 balíky pryč a to byl balík zhruba po 80 plínkách .. to je 400 plínek za měsíc a týden... :D.

buldrik
10. zář 2015

Prvni tydny to byl narez (10-12 za den), po par mesicich se to ustalilo nekde na 6-8 za den.

hany_bany
10. zář 2015

já teda přesně z tohoto důvodu z části i látkuju, ale když jsme byli na týdenní dovči, tak to bylo taky těch cca 80 plen.

filipatereza
10. zář 2015

Já látkovala, dost i proto, že mě děsilo to množství odpadu, které jsme produkovali. Dost jsme ušetřili a moc práce to taky není... Spousta maminek to kombinuje - látku na doma a jednoráz na cesty... - to mi přijde jako prima kompromis, ikdyž my byli plně v látce...🙂

veri0007
10. zář 2015

Jednorázovky jse používala jen první 2 měsíce u malé, teď látkuju. Také měla malá na den cca těch 10 plen, ale je fakt, že u malých mimin je větší spotřeba. Teď jsem použila jednorázovky naposledy na dovolené a měla jsem cca 6 plen na den.

kikimaruska
10. zář 2015

U novorozence je to dost, první syn spotřeboval jako nedonošeneček každé 2 hodinky jednu (co krmení, to kakání), takže nejméně 12 Ks/den. Pokud byla nehoda dříve, tak i víc. Ustálí se to až časem, takže to odpovídalo cca. 360 plenám za měsíc. (plus občas chybělo lepítko,takže byla plenka nepoužitelná atp.).. (nedonošeneckých plenek bývalo v balíčku cca.25 ks, takže první měsíc spotřeba 14,5 balíku plen, tedy masakr)....Druhý syn byl již odlátkovaný a už to tolik nebolelo (jak finance, tak ten odpad a všechno...).

ireniq
10. zář 2015

První týdny byla stolička s každým kojením, takže klidně 10 ks na den, postupně to klesalo a od zavedení příkrmů (=tužší a mene casty bobek) kombinuji jako hodně maminek látkovky na doma a jednorázovky na noc a ven, tzn. 1-3 kusy na den, průměr 60 ks na měsíc.
Je to pro mě přijatelný kompromis.

elib
10. zář 2015

Za týden po příchodu z porodnice padl balík 78ks jednorázovek. pro mě šílené množství odpadu, od druhého týdne látkuji, jednoráz kombinuji na cesty, ušetření peněz je dost znát.