Kolik kusů oblečení nakoupit ve velikostech 56 a 62?

lusesita25
8. dub 2016

Ahoj holky, je vas tu plno zkusenych, a me by zajimalo neco ohledne nakupu. Kolik bodycek, dupacek, mikin, puncochacu atd ve velikosti 56 a 62 nakoupit? Jako treba vemu body 6x velikost 56 a 10x velikost 62? S tim ze 3/5 budou kratky a 3/5 dlouhy? Nebude to malo? Nepotrebuju jich mit zas plno a pak vyuzit par dekuju za rady

alboo
8. dub 2016

@lusesita25 ja mela asi 8-10body s dl.ruk od kazde velikosti. Kratky sem vubec nepouzivala, narozena byla na konci srpna. Dupacek par, spíš polodupky s napletem pres brisko taky cca 8x. Pak treba 2xtricko s dl.ruk a 1-2mikci. Ono se to nezda, ale pak se za den 3x poblinka a 2x protece plina a ses v pr... par takovych znam, co pak nemeli co oblict. Me tajy tchyne rikala ze staci max 5 kousku. No jeste ze sem ji neposlechla a to mala nebyla blici dite. A pak sem mela cca 5-7 overalku na spani. Treba 2cepicky. A na podzim se hodily teply ponozky a tepky overalky. Jinak se nam absolutne neosvedcila zadna zavinovacka, alw to je dite od ditete. Na rychlo sem pak kupovala takovy dve tlustší mekky deky ve kterych volne spala. Latkovych plin alespon 20, pouzijes na vse 🙂

yelowangel
8. dub 2016

To je dítě od dítěte, náš byl hooodně blinkací dítě takže jsem byla šťastná když jsem převlíkala jenom 3x za den. Hrozně moc věcí jsem dostala takže ani přesný číslo nevím ale odhaduju že bodyček s krátkým měl cca 15 a s dlouhým cca 8. Narozenej byl v červenci do těch nejhorších pařáků takže dlouhý rukáv jsme používali asi jenom týden a půl, po 14ti dnech byl už jenom! v plíně a byl úplně vařící, málem jsme jeli na pohotovost s přehřátím. Dupajdy měl asi 5x, overaly na spaní cca 7, obyč. trička 3 s krátkým, 1 s dlouhým, mikiny 3, polodupačky taky 3 a čepičky 2. Látkový plíny jsme podědili ještě po mě na štěstí, věčně je měl pod krčkem jak blinkal a měli jsme jich 60, z toho věčně se sušilo problinkanejch 7-10 a každej den se to obměňovalo takže když jsem prala 1x za 3 dny měla jsem rezervních asi 20 kdyby bylo potřeba. To je jenom velikost 56, od 62 ale podobný + 2x podzimní bundu a 2x podzimní čepičku a na zimu 2x zimní bundu, 2x zimní kalhoty, 2x zimní čepičku, 3x rukavice, a 6x mikina

letadlo13
8. dub 2016

Nakoupila jsem overálky, dupačky jsem ani nepoužila a nejmenší body taky ne. Měla jsem toho dost, ale rozhodně ne 10 od každé velikosti. Jednou byla nouze, tak jeden den vydržel v o číslo větším, no 🙂

iveta93
8. dub 2016

Rukávy řeším sezoně jaro/podzim/zima dlouhý a na léto krátký. Body tak 10-15 vel. 56 (často se mi prokadila, pozvracela... no začátky) 😀 . Dupačky/overaly cca 10 - 15. Na začátku když jsem jí neuměla převléknout jsem jí převlékla vždy při koupání 1x denně (pokud to bylo bez nehody, lékaře...). Přišlo mi zbytečné zavádět pyžama, když skoro celý den prospí. Potom jednu kombinézu (je prosincová). Tak 9-10 mikin, svetříků. Velikost 62/68 mám bodýček víc asi 20. Zaprvé už tak rychle neroste a navíc po zavedení příkrmů jí většinou musím převlékat. Asi 5 overalů, 10 mikin/svetrů, a asi 10 legín, 5 punčocháčů, 6 ponožek a 4 pyžama. K tomu tak 40 látkových plen, ale já je využívám často (kolem krku, na gauč, na autosedačku když jí krmím, na kočár, široké balení...). No je toho dost. 😀

mijalka
9. dub 2016

A holky,kde vsude jste nakupovaly?

lv
9. dub 2016

měla jsem cca 10ks od všeho, body s krátkým míň, tak 5ks, pro novorozeně ty zapínací na předním díle, ne přes hlavu (z HM), overaly taky 8, svetřík, 2mikiny, 3rychlozavinky (v kočáře 1ks na stálo, když se ochladilo, mohla jsem ji hned zapnout..podobně jako alboo. Na mimino já nejraději H&M.

mijalka
9. dub 2016

Toho je vseho tolik. Cely den projizdim internet a diskuze,ale vubec nevim,co pokoupit a co budu vubec potrebovat. H&M mi prijde celkem drahe

yelowangel
9. dub 2016

@mijalka Hele to mimčo to bude mít na sobě cca měsíc - 2, záleží na tobě kolik do toho chceš vrazit, já radši oblečení sháním po sekáčích případně ve výprodejích nebo bazarech a peníze radši vrazím do podstatnějších věcí, nejdřív bezpečná postýlka a kočár, potom jsme řešili sunar a příkrmy a teď už pomalu bezpečnost - záslepky do zásuvek, na rohy, ližina do šuflíků aby si neskřípl prsty...taky roste a už bude potřebovat novou autosedačku...

andysek2512
9. dub 2016

@mijalka mrkni v lidlu teď zrovna od čtvrtka budou mít dětské věci🙂 mám odtmatux bodycka a jsou super.... A pak kik ale dej si pozor a při kupování mrkni zda mají rukavky dost široký, u jednoho jsou hodně uzky:-/ a nebo Tesco ,dá se tam sehnat super věci ve sleve🙂))

leikkka
9. dub 2016

já využila vždy body DR, polodupačky a nebo dupačky s rozepínáním v rozkroku, toho jsem měla hodně od velikosti 62, vel. 56 jsem měla jen po 5 ks, nebo´t kluci rychle rostli, pak jsem měla hodně triček s dlouhým rukávem, které jsem dávala jako slabši vrstvu na body, když byla zima a pár mikinek, kalhot - to si tolik neumažou, a 7ks overalu na spani - měla jsem je ráda až do vel. 86. Co se týká overalů na ven a bund, tak po dvou kusech. Nejvíce je opravdu oblečení - body dR, dupačky, ponožky - toho je spotřeba hodně a ne každá maminka ráda pere každý den 🙂je lepší toho mít více a kde nakupovat? já nakupovala z druhé ruky - je to blečení, které děti mají jen krátce, pak hodně v tescu, když byly slevy, v lidlu mají hezké věci, ale ty nejmenší velikosti byly na nás úzké.

nefertiti20
9. dub 2016

Taky mam asi 15ks s dl.rukavem..5ks je malo..