Kolik místa zaberou věci pro dítě?

lady_giraffe
12. pro 2015

Ahoj, mám trochu zvláštní otázku 🙂

S několika ženami jsme vedly debatu, kolik věcí je potřeba mít pro dítě a kolik místa to v bytě zabere. A nedospěly jsme k jednoznačnému závěru 😀 Jak to máte Vy? Potřebuje dítě (i malé miminko) mít pokojíček, kde budou věci jako skříňka na oblečení, přebalovací pult, hračky, popřípadě postýlka atd? Nebo si myslíte, že "vše potřebné" vlastně doma máte a je "jen" potřeba koupit postýlku a uvolnit jednu dvě poličky? 🙂

10lulu04
12. pro 2015

Já rozhodně budu mít pro prcka "jeho" pokojíček. Do ložnice se stěží vejde postýlka.. Vše ostatní bude mít u sebe.

ivulivac
12. pro 2015

Taky bude mit svuj pokojicek, mame mensi loznici a budeme v ni mit jen kosik na spinkaní. Ostatni veci bude mit maly ve svem pokojicku 🙂

kulatakosticka
12. pro 2015

My jsme 4 ve velkém 1+1, byt má 55 metrů a rozhodně není třeba místa moc, do začátku opravdu menší skříňka, přebalovací máme jen podložku a stačí to. Malý postýlku má, ale stejně spí s námi.

andelka
12. pro 2015

2+1 postylka v ložnici,k tomu prebalovaci komoda,druhá komoda a jedna část skříně. V obyvaku skříňka na knížky,boxy na hračky, v kuchyni krmici zidlicka, v komoře místo na fusak, deky,autosedacku..

huremsultan
12. pro 2015

Já si také vím že moc místa není potřeba pokud teda čekáte první tak proč ne mu udělat vlatní pokoj ale pokud máte dětátek více tak vám stačí i to co máte doma,s vyjímkou postýlky tu musíte koupit a třeba jedna komoda sní uděláte přebalovák a zárověn oblečení tam mate při ruce.A nějaké místo na hračky se vždy najde.Správná mamka si umí poradit co a jak využít. 😉 😉 😉 😉

kajalka
12. pro 2015

Když je miminko, stačí jen komoda a místo na kočárek. Když už je větší, mám pocit, že nám stačí jen postel a 2 poličky, zbytek okupuje dítě 😀

lady_giraffe
autor
12. pro 2015

@kajalka 😀 tak Tys opravdu pobavila!

ladyhacek
12. pro 2015

má pokojíček - tam skříň s věcmi + přebalovací pult, kde mám látkové pleny. Jedna přihrádka je na povlečení, ručníky.... jeden šuplík pak na věci co jsou mu ještě větší. A něco co mu jsou malé mám v krabicích pod postelí (už je celkem zaplněná 🙂. Hračka má v krabici v obýváku.
Pokud není prostor vždy se dá nějak uskromnit a pokud neschraňujete oblečení pro druhé velký výhoda (prostorově). Za mě by klidně stačila postýlka a pult - kdyby nebylo zbytí, ale tu jeho skříň fakt využijeme.
Pokud máte prostor tak neváhejte a skříň+ komoda - určitě využijete ani nebudete vědět jak 🙂

mandala
12. pro 2015

Pro novorozeně jsme pořizovali pouze jednu skřínku. Čím jsou starší, tím samozřejmě nároky na prostory rostou. 😉

sara84
12. pro 2015

Pro novorozene v loznici postylka ,prebalovak = deske se zarazkou a podlozkou na postylce, kapsar a plastovy box s oblecenim pod moji posteli.Casem jsme poridili komodu ( cca 1,5r) a ted ma 4, vel 110, a to se mi uz do te komody nechce vejit..+ pribyl bracha, tak asi budem muset resit satni skrin pro oba.