Kolik oblečení by mělo mít ideálně 3leté dítě?

tomikjoejoe
1. dub 2016

Maminky, kolik oblečení má vaše tříleté dítě (myslím obecně, nepočítám např. sezonní plavky a zimní oblečení, také mimo ponožek a spodního prádla). Vystačíte pro 3leťáka, který nechodí do školky s něčím podobným jako: 2 bundy (jedna slušná, jedna na písek), 2 tepláky na ven, 2 tepláky na donošení doma, 1 rifle, 1 manžestráky, 2 slušnější mikiny (jedna teční, jedna silnější), 2 mikči na ven, 2 slušná trička a 4 trička na doma nebo na písek, 3 punčocháče, boty na ven, boty na písek a bačkůrky. Zdá se vám to moc nebo málo? Děkuji za odpovědi 🙂

tomikjoejoe
autor
1. dub 2016

Ještě dopolním, mám tři děti a sušičku, tzn. hodně prádla a nemusím čekat až mi to uschne 🙂

bureska
1. dub 2016

Triček bych pořídila víc, u nás je velká spotřeba...syn se brzo "zaprasí". Ještě bych asi se podívala po svetříku, košili, vestě

tomikjoejoe
autor
1. dub 2016

@bureska U nás je velký objem prádla, ty trička vyperu a za čtyři hodiny je mohu použít znovu. Vesta je dobrý nápad, děkuji 🙂 Košile nosit nechce, vadí mu z nějakého důvodu knoflíky ...

lajla
1. dub 2016

Sama musíte vědět, jak moc chcete kloucka hezký a smrncovne oblékat... Punčocháčů dle mě málo, chybí ponožky, čepice, něco kolem krku...
Každé z mých dětí má praktický celou skříň, susicku mám taky...ale fakt je že cca půlku z toho moc nepoužíváme, ale ten výčet co máte...je pro mě málo... Ale každá to oblečení.řeší jinak

bureska
1. dub 2016

@tomikjoejoe malej má teda dva komínky triček, jedno s dlouhým a druhý s krátkým rukávem. Asi čtvery tepláky, pláťáky na léto, kraťasy, vestu takovou tu buřtíkatou a pak i teplákovou, šátky, svetry. Ráda ho mám hezkýho, tak má docela dost oblečení. Je fakt ale, že on je malej "čuňas", takže co chvilu je politej, od jídla, od barviček a furt převlíkám

lv
1. dub 2016

Eveli to má podobně, možná tak +1-2ks od trik, mikin, punčocháče nechce, takže je má fakt jen na hory, takže legíny - 5ks /to je málo, musím přikoupit/, šaty 5ks. Boty ty očítám dvoje normální, co se dají vzít i na slušno, dvoje plátěnky na písek, baleríny /to jsou ty holčičí věci navíc, no/

zuzineckah
1. dub 2016

Vzhledem k tomu,že nas drak chodí už dlouho do skolky, tak jeho zasoba teplaku a kr/dl triček predstavuje cca po 10 ks z každého 😀
Pak má asi 6-7 tricek drazsich, které do skolky nenosi, 2 košile, 2 dziny, 2 kalhoty normalni, k nim sladené mikiny + asi 4 dalsi, 3 teplakove soupravy, tenisky, kecky, vyšší boty, holinky. 2 teplejsi bundy, 2 cepice. 5 puchcochacu, hromadu slipu a boxerek.
Na leto má spostu kratasu, tilek, nejaké soupravy, crocs, otevrene boty, platenky, tenkou bundu a jeste planuji dokoupit dzinovku.

zuzineckah
1. dub 2016

@tomikjoejoe prijde mi tech veci dost malo. Ale zalezi jak je dite "likviduje",u nás to docela frčí... Ono človek moc neusetri, kdyz bude neustále prat a susit - to taky neni nejlevnejsi, nemluve o tom,že zivotnost tak namahaneho obleceni neni dlouha a za pár tydnu to vypada i u kvalitnejsich kousku dost bidne....

tomikjoejoe
autor
1. dub 2016

@lajla čepice, ponožky, šály, spodní prádlo jsem z výčtu vypustila, je to napsané v ůvodu

tomikjoejoe
autor
1. dub 2016

@zuzineckah kvalitnější kousky a ty hezké šetříme, se třemi dětmi vč. malého mimina toho nachodíme nejvíc ven na hřiště, popravdě ani po roce nevuidím u věcí zhoršení kvality a to některé oblečení peru dost často

zuz.ik
1. dub 2016

Já bych s tím nevystačila, nemám sice sušičku, ale i tak mi to přijde šíleně málo. Když jsme třeba na dovolené, tak má klidně každý den čisté triko, někdy i tepláky, navíc by mě asi nebavilo věčně kontrolovat, jestli je toho dost čistého. Dokoupit se dá ale vždycky.

zuzineckah
1. dub 2016

@tomikjoejoe tak když drží je to fajn. Já jsem taky do výčtu zahrnula i punčocháče a spodní prádlo, jsem si nevšimla, pardon 🙂 Jinak pokud trávíte čas více-méně na hřišti, pak není důvod zbytečně dávat peníze do hezkého nebo drahého oblečení. Pár kousků stačí. U nás tedy se náběh do školky odzrcadlil hlavně v teplákách a tričkách (pravidelně na něm má přehled oběda 😀 ), takže denně má min. dvě, to by se mi pořád prát nechtělo 😉
Ale je pravda, že i tak mu v šatníku držím víc věcí, poměrně často jezdíme po návštěvách, nebo na místa, kde se tepláky zas tak úplně nenosí. A taky přiznám, že děcka mají v šatníku víc hadrů než já 😀

lenka5731
1. dub 2016

Pro me málo tepláků a triček (prestože máme sušičku). Sice je pravda, že tepláky i trička nosí víceméně 3-4 ks pořád dokola, ale mají i další, kdyby se třeba nemohlo prát, abych na to nemusela pořád myslet. Naopak ty slavnostnější věci moc nevyužijeme, přemýšlím, kolikrát byla čtyřletá někde, kam by nemohla v legínách - a na ně teda sukni.

konidana
1. dub 2016

Vesměs by mi to stačilo, ale máme(měli jsme) trochu víc (věci hodně dostáváme), protože jednak neperu každý den, nemám sušičku a když jedeme na týden až 3 týdny na dovolenou tak je potřeba věcí víc. Beru s sebou menší a starší a po odnošení vyhazuju:D

lv
1. dub 2016

a tím, že chodí do školky se spotřeba věcí "na ven" dost zvedla, protože to musí mít 2x i tam..ještě větrovky, teplé vesty, fleece bundy, po 2 všecko. Hodně dostáváme, kupuju po bazarech. Nového je minimum, a to ještě ve slevách (nemuset počítat finance, asi toho má víc). softshelku bundu 1x.

japona
1. dub 2016

@tomikjoejoe Podle me to staci. Sice toho máme skoro dvakrát tolik, ale používám stejne par oblibenych kousků (pro me, jemu je to jedno🙂)

whitechocolate
1. dub 2016

My to máme dost podobně, jen teda trička chci už delší dobu dokoupit, protože ta se mění často a růžovou neperu tak často.Jinak třeba punčochy vůbec nevedeme. Mám teda několikery pogumované kalhoty, protože na zahradě máme zabahníno a normální kalhoty bych musela po jednom použití hned hodit do prádla. Nebydlíme ve velkém městě a většinu času trávíme na zahradě, takže by se ani víc věcí neunosilo.

krystalka
1. dub 2016

@tomikjoejoe - já sušičku nemám, takže jsem vždycky počítala, aby mi to stačilo, než mi to vyprané do druhého dne uschne....ale přidala bych možná pár triček, ty se u nás docela využily - jak s krátkým, tak s dlouhým rukávem.....u tepláků na doma i na zahradu jsem razila zásadu - jedny na sobě, jedny v prádle, jedny ve skříni, bundy nám stačily taky dvě, punčocháče jsme kolem těch 3 let už nepoužívali, v zimě nosil podkolenky a zateplené kalhoty, na písek zateplené šusťáky...jinak se mi ten počet zdá ok, pokud nechodí do školky a máte sušičku....

andelka
1. dub 2016

Jestli ti to stačí tak proč ne. My toho máme víc. Bundy dvě na písek,dvě slušné, rifle,dvoje mansestraky, jedny plátěné, 2x zateplene, tepláky teplejší 3x, tenčí asi 5x, trika s dlouhým tocim tak 6 oblíbených, ale máme jich asi 10, trika s krátkým to samé. Tílka 5x, punčocháče 2x,podvlikacky 2x, čepice 4x,bot 2x na písek,2x slušnější, papuče, pyžama 4x,mikiny tenčí bavlněné 2x, flisove tenké 3x, teplejší na zip s kapucí 4x.

slunicqqo
1. dub 2016

pro mě málo, sušičku máme taky. malý ve 3 letech má 3-4 pyžamka, troje rifle, troje další kalhoty, tepláků asi 8, triček s dl. rukávem na doma a ven na zašpinění asi 8, 8 hezkých na nošení ven, to stejné s krátkým rukávem, mikiny různé tenké silnější a různé svetříky dohromady asi 10 kusů. Ponožek a trenek asi 15. pak různé čepky, šátky na krk. Bundu , vestu. Já mám ráda teda když je toho víc, převlíkám celkem často, vadí mi, když je špinavý a peru dost. Nikdy nevíš co se může stát, můžeš zůstat ležet být nemocná, nebo v nemocnici, tak je vždycky lepší mít do zásoby věci aby s tím případné hlídání vystačilo třeba na 10 dní, než by se muselo prát. A to dávám teda trenky a ponožky každý den čisté.
Pak mám starší holčičku šestiletou a tam je to ještě horší, protože nastupují různé sukýnky, legínky, šatičky atd. Takže ta toho má určitě víc
Ale nakupuji dost po bazárkách, jako takové věci které mají na ven , na doma, nové oblečení na hezké nošení dostanou jen na vánoce a narozeniny. Nebo pokud je to nutné samozřejmě koupím. Stejně tak boty a spodní prádlo kupuji nové. Ale na tom obnošeném tepláky trika , mikinky se dá dost ušetřit
Ted čekáme ještě další přírůstek v srpnu, takže prádla bude zase víc. Díky bohu za sušičku, nevím co bvych bez ní dělala

bartovka83
1. dub 2016

Ja jsem zjistila, ze hromada hadru je fakt zbytečná. Dcera měla hromadu věcí a pak mi stejně běhala nejraději v teplakach. Něco jiného je to teď, když chodí do školy. Ale na syna už to beru s rozumem, má pár pěknějších věcí "do města " protože desatery džíny fakt nevynosi. Teplaku a triček máme teda víc, ale zase spíš poděděné po kamaradkach, k tomu třeba prikoupim jednu dvě teplakovky nové pěkné, když jdeme někam kam mu džíny dat nechci, ale zároveň chci aby byl pěkně oblečený a ne v teplakach na zahradu. Někomu by se to co máme asi zdálo málo, ale nám to stačí. Vezmu radši děti na výlet, než aby měly plnou skříň stylovych, ve kterých si pak nesmějí ani nikde drepnout a nakonec půlku věci ani neunosi.

holubice.petra
1. dub 2016

No u nas by urcite nestacily tricka... U nas musi mit zasobu alespon 10ti tricek uz jen z duvodu ze kdyz jedeme na dovcu tak aby mel na kazdy den ciste....

krystalka
1. dub 2016

@bartovka83 - já jsem ze začátku taky radši měla oblečení víc, ale postupem času jsem zjistila, že z hromady triček nosí pořád 4-5 těch stejných dokola a ostatní tam jen leží nevyužité....a s ostatním to bylo to samé, takže teď už toho kupujeme fakt jen nezbytné minimum....většinou jsem pak zjistila, že z toho už vyrostl a měl to třeba jednou dvakrát na sobě....a i bez sušičky mi tu obvykle prádlo uschne do druhého dne.....přes zimu, když se topí, tak to večer vyperu a ráno je většina suchá....pokud jsem potřebovala večer vyprat třeba zimní bundu, tak jsem ji pak hodila na topný žebříček v koupelně a ráno byla naprosto suchá 🙂

bartovka83
1. dub 2016

@krystalka Tak tak přesně u nás. Na dceru jsem měla hromadu saticek, sukynek, boticek, svetricku a bundicek...ale jsme z vesnice, tak u nás fakt nejvíc frceji tepláky. Na zimu má dvě bundy a dvoje oteplovaky na hory a pak jednu bundu a jedny oteplovaky na zahradu, zimní boty dvoje a fakt nemám pocit, ze bysme trpěli malém.

krystalka
1. dub 2016

@bartovka83 - se zimním jsme na tom podobně - jednu bundu do školy, druhou na zahradu a na ven, jedny oteplovačky (zateplené šusťáky) má doma a druhé měl ve škole do družiny (na hory nejezdíme), zimní boty jsme vždycky vedli jen jedny, mívá většinou goretexové superfity a ty nepromoknou a navíc i po celé zimě vypadají jako nové....nikdy jsme další boty nepotřebovali.....během roku má jedny botasky na běžné nošení, jedny na zahradu, holinky, sandály a bačkory.....nic víc a úplně to stačí 🙂

smillingangell
1. dub 2016

Mám tři děti,sušičku a prostě mi to přijde taky málo.Určitě víc triček krátký/dlouhý rukáv a tepláčků.Dávám jedny tepláky do školky a pak na doma nebo na písek.Jinak bundy mám taky dvě na ven a do města.Je pravda že díky sušičce už tolik oblečení nepotřebuji

izz76
1. dub 2016

@tomikjoejoe Mě se to zdá hrozně málo oblečení ,mám teda o polovinu mladší dítě ,takže asi častěji ušpiněné... neumím si představit, že by měla na doma jen dvoje tepláky a čtyři trička,to je schopná zaprasit během jednoho dne 😀

mandala
1. dub 2016

Tak pokud je šikovný a neušpiní se, nepočůrá nebo nepropotí a ty stačíš přepírat, tak mě to přijde v pořádku. My musíme mít větší zásoby tepláků, protože chodí každý den domů jako čuník a triček, abych nemusela prát denně, zase si říkám, od čeho mám pračku, takže v ruce peru, jen když je opravdu nutné. 😉

tomikjoejoe
autor
1. dub 2016

@izz76 Mam jeste o rok mladsi dite, to ma obleceni vic, dcera trenuje nocnik, takze toho uspini vic. Me slo hlave o deti cca synova veku 🙂

nuninove
1. dub 2016

pro nas by bylo asi tayk malo..malyho prevlekam celkem casto..vadi mi i na doma kdyby chodil zaspineny..syn ma jeden kominek tricek s kratkym rukavem cca 10 + min 3 slusnejsi, pak ma kominek s dlouhym rukavem tam je to to same, pak ma tedy asi 8 teplaku na doma a na zahradu + lepsi na ven, asi 3 dziny a pak spousty mikin take rozdelene na lepsi a obyc na ven, kosile, pak soupravicky jarni, letni, nepromokave kalhoty s bundou, kabatek, spousty kratasku, trictvrtaky, asi 3 pyzamka dlouhy a 3 kratky, nesocet ponozek, asi 20ks trenek a slipu, puncochacky mame asi 3, vestu, cepice, ksiltovky, klobouk, jedny slusne tenisky, pak obyc kecky na ven, backurky, sandalky a crosky, jinak na zimu pak 2 bundy, bud kombinezu nebo oteplovaky, boty do snehu a boty na normalni noseni v zime.. atd atd..