Kombinace látkování a jednorázovek, co na to říkáte?

gopina
24. črc 2014

Ahoj baby, chtěla bych se zeptat (nikde jsem to tu zatím nenašla), co říkáte na to, ze bych chtěla latkovat doma, ale na návštěvy a celkově ven na kočárkování používat jednorazovky? Koukala jsem na pár diskuzí a asi nejvíce by se mi líbily ty AIO plenky nebo ty Popolini (omlouvám se, mám v tom zatím strašný čurbes)🙂. Chci se zeptat, jestli to je blbost nebo ne a jestli ne tak jaké ty pratelné plenky byste doporučily příp. kolik? Děkuji moc za rady🙂

marthu
30. črc 2014

@consti Já mám dovolenou s papírovkama už vyzkoušenou s prostřední dcerou. Kupuju Babylove nature a přes ně dávám flísové kalhotky nebo natahovací od Aitu. Někdy se stane, že protečou, zvlášť po delší době, ale je to přírodní materiál a mimčo se v nich nepaří jako třeba v pamprskách, které uzavírají vlhkost dovnitř. Tak hezkou dovolenou!

marthu
30. črc 2014

@gopina Já nedám doma dopustit na klasické čtvercovky složené na oblélník, kalhotky hlavně aby byly měkké a neutlačovali mimču nožičky, aby si je mohlo přitáhnout k bříšku. Kamarádka mi teď dala kapsovky, ty se dají vycpat čímkoliv. AIO mám TB, Anavy a Pop In - ale ten starší typ, do těch se dá taky složit jakákoliv čtvercovka i vícevrstvá. Papírovky používám na noc (později na noc taky látkovky - konkrétně dovycpané HP pastelky), když jedeme k babi a na dovču. Kupuju Babylove nature v DM, jsou z přírodních materiálů, kompostovatelné. Separačky se mi pro mimi osvědčily ImseVimse baby, pro větší hlavně na noc flísové. Doufám, že to není moc zmatené. 😉

gopina
autor
30. črc 2014

@andelka takže do těch 4 měsíců jste měli papirovky jo??

andelka
30. črc 2014

@gopina asi z větší části. Ale nadoma od 6týdnů jsem už dávala i látkovky. Klasické čtvercovky na novosklad a pul svrchní. Od těch 3-4m už mladšímu sedělo snad všechno co jsem měla, takže jsem látkovala víc. Staršího od 4měsíců taky víc a víc, to jsem začala dokupovat i kalhotovky a kapsovky a s těma to i venku šlo lépe než s novoskladem, a taky víc vydržely.
Popisovala jsem to už na předcházející straně, poslední příspěvek 🙂Ale možná zmateně.

gopina
autor
30. črc 2014

@andelka ne to já jsem zmatená ještě 😀 , ale už je to lepší, na začátku po procteni hromady diskuzi jsem to chtěla vzdát a kupovat papirovky jak mi to přišlo komplikovaný 😀, ale teď jsem ráda za tu diskuzi, ještě jednou díky🙂

andelka
30. črc 2014

@gopina není zač. 🙂 Jako je fakt, že před 4 lety a víc toho nebylo ani tolik co teď. A já jsem pak ani žádné novinky nedokupovala, byla jsem spokojená s tou původní výbavou. Teď je tolik výrobců a systémů a materiálů a všeho možného..Ale i tak se dá vybrat a zkompletovat výbavu která vydrží fakt ty dva roky. Já už teď všechny plenky prodávám, malý už je bez plen, a úplně mě to dojímá. 4 roky v kuse jsem látkovala.

zvalentova
30. črc 2014

@gopina nevím co je sio :(

hela82
30. črc 2014

@consti Zkusila jste někdy vyprat jednorázovou separacku? 😀 Byla by jste překvapena ze jedno,dvě vyprani vydrží uplne krásně bez výrazného narušení struktury. Pro jistotu je sice peru v pytliku na oblečení aby se mi v pračce někam neschovaly, ale opravdu se nebojím zeby nám zacpaly záchod, vlhcene toaletní ubrousky jsou mnohem pevnější,spis bych se bala tech. 🙂 Ovsem u baráku se starými nebo ouzkymi odpadnimi trubkami je určitě opatrnost na míste. Mne třeba ale pratelne separacky nevyhovuji vůbec tak je nepoužívám 🙂

consti
30. črc 2014

@hela82 To víte, že jsem ji párkrát vyprala-omylem. A právě proto bych ji do wc prostě nehodila, že tam nebyl žádný náznak, že by se rozložila. Takže tohoto se prostě bojím 😉 .

momosa
30. črc 2014

@gopina K těm Petit Lulu - jsou super, teď jsem si je taky pořídila, ale jen tu verzi s krátkou vkládačkou (ne PLUS) a bohatě nám to stačí. Ta vkládačka se odepíná a vnitřek se ještě rozepne na půl. Ta vkládačka teda schne dost dlouho, i ten vnitřek je sušší rychleji. Používám je do svrchňáků Bamboolik a super - lepší než ty jejich origoš. Taky jsem začínala látkovat jen doma, a teď používám papírovku jen na noc. Nevím, jestli bys ty SIO chtěla už na malý mimčo, ale my doma používáme převážně jen čtverce s vkládačkama hlavně do Bamboolik svrchňáků a ty SIO jádra spíš na ven. Malej se stejně většinou ozve, když je mokrej, takže čtverce jsou nejpohodlnější a hned suchý. Ty SIO mi přijdou na doma zbytečně moc savý. A AIO je na doma podle mě taky škoda.

bamboolik
9. srp 2014

Ahoj, reaguji na úvodní příspěvek - dělala jsem to tak převážně u prvního syna. Měla jsem výbavu kalhotkovek a svrchních kalhotek. Ven do kočárku a na výlety jsme používali jednorázovky. Doporučila bych v takovém případě prostě jen do začátku nakoupit menší výbavičku než je doporučovaná. Z čeho se bude výbava skládat záleží na tom jak často chce člověk přebalovat, jakou má finanční možnost a prostory pro sušení. Doma jsme kombinovali ty kalhotkové pleny se čtvercovými - na kratší časové intervaly. S druhým dítětem jsme prvních 14 dní používali jednorázovky a pak jsme najeli na bezplenkovou metodu a SIO a AIO pleny (kvůli rychlejšímu svlékání). Další jednorázovku jsem koupila až po cca 14ti měsících kvůli dovolené. Jinak jsem si i na ven vystačili s látkovými plenami. Akorát jsem prostě měla vždy o tašku více než s jednorázovkami.

Ahoj baby, chtěla bych se zeptat (nikde jsem to tu zatím nenašla), co říkáte na to, ze bych chtěla latkovat doma, ale na návštěvy a celkově ven na kočárkování používat jednorazovky? Koukala jsem na pár diskuzí a asi nejvíce by se mi líbily ty AIO plenky nebo ty Popolini (omlouvám se, mám v tom zatím strašný čurbes)emoticon. Chci se zeptat, jestli to je blbost nebo ne a jestli ne tak jaké ty pratelné plenky byste doporučily příp. kolik? Děkuji moc za rady

bamboolik
9. srp 2014

@zvalentova SIO - zkratka pro plenu Snap in one - tedy svrchní kalhotky, do kterých se nacvakne savá část - ta se pak odepne a svrchní kalhotky se dají použít znova - neperou se po každém použití jako u AIO

bamboolik
9. srp 2014

@consti Jednorázové separačky jsou z rozložitelných materiálů ale i z platu takže asi záleží na tom o jakou se jedná. Většinou je to na nich uvedeno, zda jsou rozložitelné.

zvalentova
10. srp 2014

@bamboolik jj, už vím 🙂

consti
10. srp 2014

@bamboolik No jo, ale za jak dlouho se rozloží? Já věřím, že se rozloží,ale asi to chvíli trvá(zvlášť když je můžete několikrát vyprat) a do té doby bych se opravdu toho ucpání záchodu bála 😉

bamboolik
10. srp 2014

@consti Pokud jsou celulozove tak by to mělo jít nejrychleji - stejně jako toaletní papír. Já je tedy vyhazovala jen občas, vedle záchoda jsme měli koš.