Koupání miminka. Je lepší vanička a lehátko nebo podložka do vany?

monca_24
9. kvě 2020

Ahoj, chci se zeptat, jestli jste kupovali pro miminko dětskou vaničku a lehátko? Nebo jenom třeba takovou tu pěnovou podložku do vany? Zajímalo by mě, co je lepší a zda něco třeba není zbytečné.

tasimia
9. kvě 2020

@monca_24 ahojky, já budu kupovat lehátko do vany 🙂.

crazyduck85
9. kvě 2020

U prvního dítěte jsem měla vaničku a lehátko, ale nevyhovovalo mi to. Nakonec jsme koupali jen na lehátku ve vaně.

inka02
9. kvě 2020

Kupovala jsem klasické lehátko s látkovým potahem, které jsem nakonec vůbec nepoužila. Koupala jsem malou od prvního dne doma na ruce, jak mi to ukázala sestra v porodnici. Vaničku máme po manželovi, máme jen sprchový kout a využíváme ji ještě teď v 16 měsících. Někde jsem o té pěnové podložce četla, že časem zasmrádne. Ale je to jako se vším, někdo se bez konkrétní věci neobejde a druhému přijde naprosto zbytečná. Chce vyzkoušet, co vám bude vyhovovat 😉

mariegroth
9. kvě 2020

Lehatko a prislo mi super 🙂

neomenia
9. kvě 2020

Lehátko i vanička, ale lehátko asi není tolik nutné. Spíš mi manžel vyrobil takovou dřevěnou desku na vanu aby na ni ta vanicka stala, abych se nemusela ohybat do vaničky až dolů do vany a neznicila si záda. To bylo super.

martiniquest
9. kvě 2020

Mame plastovou vanicku a v ni lehatko. Stacilo by dat lehatko do vany, ale napustit vanu by znamenalo spoustu litru vody navic. Proto volim ekologictejsi reseni. Vanicku i lehatko pote nekomu venuji

me_druhe_ja
9. kvě 2020

Mela jsem vaničku z Ikey, ale někdy od druhyho měsíce se v tom hrozně mlátil do hlavy (strašně ve vodě blbne, natahuje se, kope nohama), takže šel normálně do vany. Taky jsem řešila, že jsem nechtela napouštět plnou vanu zbytečně a našla jsem takovou "přehradu" do vany, která se dá umístit libovolně a tím vanu zmenšit. Funguje úžasně. 🙂 Jinak lehátko bych asi využila, ale naučila jsem se koupat na ruce a už jsem u toho zůstala.

escapee
9. kvě 2020

u obou dětí jsem měla vaničku z Ikey a v ní pěnové lehátko, takového medvídka...když vyrostli z vaničky, šli s pěnovým lehátkem do velké vany

jjasmina
9. kvě 2020

Já měla lehátko do vaničky potažené textilem a musím říct, že malá vždycky řvala jak tur, na spodek vaničky jsem dala ručník s tím, že dokoupim pěnove lehatko, ale tak nějak se mi do toho ani nechce , si takhle vystačíme 🙂

malytlustyhroch
9. kvě 2020

@me_druhe_ja wau, to potrebuju, prehrada vypada uzasne.

sayast
9. kvě 2020

Na první jsem měla vanicku, druhého koupala v umyvadle a pak se starší ve velké vaně, teď třetího nejdřív v umyvadle, ale už máme menší než u druhého,tak to bylo na chvíli,tak mám vaničku schnuggle od 4 týdnu a jsme spokojený oba 😁☺️

me_druhe_ja
9. kvě 2020

@malytlustyhroch https://www.nejlepsikocarky.cz/babydam-prepazka... Fakt to funguje výborně. 🙂 Akorát asi dvakrát mi to prokopl, protože se fakt hrozně mele.😃

puhelin
9. kvě 2020

Penove ne (spatne se cisti), ale latkove lehatko ano. Novorozenecka jsme pokazde koupali v jidelne, vanicka s lehatkem na stole, vedle vanicky rozlozena osuska, bambucke, vata s lihem, plenka, pyzamo, ... V pohodlne vysce, vse na dosah.

amazonkajanik
9. kvě 2020

Mám lehátko a vaničku,z které už vyrostl,takže lehátko a velká vana. Bohužel,jak sebou šije,prodřel už látku,takže jsou šmouhy na vaně a malý věčně zadkem přes ten ohyb na konci. Už jsem chtěla koupit to molitanové lehátko, ale milost pán si sedá,takže koupeme bez lehátka

muhehehe
9. kvě 2020

Používala jsem vaničku - mám to z koupelny k jídelnímu stolu dva metry, tak jsem si ji vždycky napustila a přenesla na ten stůl.. jinak bych asi ani vaničku neřešila a koupala bych ve vaně... Miminka jsem nikdy nekoupala denně, takže by mi ani nebylo líto vody nebo zad 🙂 Lehátko se mi osvědčilo pěnové - mimčo do něj pěkně zapadne, nikde mu to neklouže, netlačí... za mne super vynález.

miba10
10. kvě 2020

Vaničku jsem neměla ani u jednoho dítka. Koukala jsem ve vaně. Měla jsem priskluzovou podložku a látkové lehátko. Když z lehátka vyrostli, tak byli jen na protiskluzové podložce.

krupka3
10. kvě 2020

Poprve jsme meli Shnuggle vanicku a nevyhovovala nam. Tentokrat jsem poridila tu obyc penovou podlozku, videla jsem to u kamaradky a zalibilo se mi to, jen samozrejme bude treba se o to spravne starat. A hlavne chci, aby se mohly holky po case koupat spolu, takze napustime jen trosku vody, dame tam obe deti, mladsi umyju na tom penovem lehatku dokud bude ve vane jen malicko vody, a starsi se pak uz dokoupe sama.