Koupit odsávačku - ano či ne?

saluhofl
2. bře 2015

Prosím o radu. Jsem ve 30tt a pomalu začínám kupovat výbavičku a všechny potřebné věci kolem. Moc ráda bych kojila a ráda bych byla připravena na všechno. Proto zvažuji koupi odsávačky Medela swing. Vyplatí se zainvestovat ?

pavcza
2. bře 2015

Dopředu bych ji určitě nekupovala. U syna jsem nepotřebovala vůbec, u dcerky na odsávačku došlo po 6 týdnech bohužel, ale koupila jsem manuální aventku, asi po třech měsících ji prodala. Myslim, že kdyby byla potřeba, není problém ji hned dokoupit.

bajana
2. bře 2015

nie, da sa kupit kdekolvek, ak bude treba....ja plne kojim uz 6 mesiacov a ani raz som si neodsavala....

terunka88
2. bře 2015

Já jsem si odsávačku pořídila před porodem, ale už použitou a byla jsem ráda, pak se hodila (sem tam). Osobně bych asi do nové zatím neinvestovala. Nejlepší podle mě je se s někým domluvit a půjčit si na ty první dny/týdny, kdyby náhodou (vím, že se dá půjčit i některých porodnicích). Kdybys ji hodně využívala, tak už se podle mě pak investovat vyplatí. Pokud ovšem v okolí nemáš možnost zapůjčení, chceš být opravdu připravená na všechno a není ti líto peněz, tak bych ji koupila už teď. Hodí se i na další dítě, případně se pak dá dobře prodat.

agne
2. bře 2015

Pokud jsi rozhodnutá kojit, tak dopředu určitě ne... Potřebovala-li bys mimořádně odstříkávat, tak ti postačí ruční. Pokud by byla nutná, tak ji objednáš (koupíš) jakmile bude třeba stejně jako lahvičky, sterilizátor lahví, atd. Typ máš vybraný, tak měj pár obchodů, kde bys ji brala... Jinak v některých mateřských centrech, možná i v porodnicích, jde za poplatek zapůjčit nebo koupit už použitou... To už záleží na tobě... Jak by se ti to vyplatilo a jak dlouho bys ji potřebovala... 🙂
Já ji třeba nepotřebovala vůbec...

elafonisi
2. bře 2015

S odsávačkou bych počkala, až jestli bude opravdu potřeba. Přece jen je to větší investice a jsou maminky, které ji vůbec nepotřebují. Kdyby se objevily potíže s kojením, dá se objednat do druhého dne. Sama mám přesně tuto zkušenost a Medela swing se mi osvědčila.

betelgeuzz
2. bře 2015

Nekupovala bych. Zkus se zeptat kamarádek, jestli některá nemá koupenou, že by sis v případě potřeby půjčila. Nebo jestli se někde půjčuje, abys pak třeba věděla, kam zajít. Medela Swing je dobrá odsávačka, ale pokud bys potřebovala jen trochu odstříkávat, tak ti postačí i ruční, ať už Medela, nebo Avent. Swing jsem pořizovala u první dcery, kdy jsem částečně odsávala a dokrmovala, po měsíci jsem nakonec plně kojila, kdybych věděla, že to dopadne takhle, tak koupím tu ruční, ale ze začátku to u nás vypadalo s kojením špatně.

sikulik
2. bře 2015

dopředu bych ji rozhodně nekupovala. Syna jsem kojila do 2 let a tří měsíců a dceru kojím už dva roky a zatím jsem nikdy odsávačku nepotřebovala 🙂

ronyx
2. bře 2015

A já odsávačku potřebovala už v porodnici 😉 .Jelikož jsme měla hrozně málo mlíka a musela se rozkojovat,takže za mě,bez odsávačky ani ránu.Podotýkám,že jsem začínala s obyč manuální odsávačkou za pár korun,až když maminka zjistí,zda ji bude potřebovat či ne,pak až investovat do dražších

pouzarovaj
2. bře 2015

Já jí pořizovala chvíli po porodu, ale protože jsem počítala s tím, že budu potřebovat příležitostně odsát, jelikož občas na chvíli (2-3 hodinky jednou za čas) půjdu do práce a budou hlídat babičky. Měla jsem ruční aventku a bohatě stačila. Předem je to asi zbytečné - jsou dostupné běžně ke koupi a do pár dní jí máš u sebe.

hojda
2. bře 2015

Vyber si typ a místo, kde ji případně rychle dokoupíš. Předem bych jí nekupovala.

carrie_b
2. bře 2015

Koupila jsem pred porodem pouzitou medelu swing a byla jsem rada, ze jsem ji mela s sebou v porodnici, protoze jsem nemusela cekat na pujceni, odsavala jsem, kdy jsem potrebovala. Rodila jsem ve ct vecer, pres vikend bych ji nikde nesehnala, v nedeli jsem uz potrebovala odsavat doma. Za 3 mesice jsem ji poslala dal🙂 .

hedvizinka
2. bře 2015

Já si ji dopředu nekoupila,ale už když jsme odjizdeli z porodnice,tak jsme ji cestou domu vyzvedavali v obchodě; měla jsem strašně mlicka a byt 3h bez ni,tak asi vybouchnu 🙂 🙂 po čase se to teda srovná,ale stejně je fajn ji mít- kamarádka zase měla málo,tak rozkojovala(čím víc odsavas,tím víc se mlicka tvoří).. Takže to s ni můžeš alespoň trochu regulovat 😉 v pododnici jsem měla půjčenou elektrickou Avent a ta je teda super,ale ta cena-přišlo mi to dost..koupila jsem si ruční Avent a max spokojenost 👍 🙂

summ
2. bře 2015

Odsávačka je super věc, i kdyby jen na úlevu od nalitých prsou v počátcích laktace. Já rodila hodně předčasně a odsávačka byla po plenách to nejdůležitější vybavení 🙂 V nemocnici jsem vyzkoušela elektrické Medely Lactina, Symphony a Swing a doma mám ruční Philips Avent z druhé ruky. Upřímně, ten Avent je se Swingem úplně srovnatelný a v bazaru ho dostaneš za 500.

zanri
2. bře 2015

já ji nekupovala, prvních pár dní mi ji bez problémů v porodnici půjčili, aby se začalo brzo tvořit mlíko, a pak jsem si ji půjčila u porodní asistentky, rozhodně bych nekupovala manuální, když tak dvoufázovou elektrickou odsávačku - měla jsem Swing

olusenka
2. bře 2015

nekupovala bych. U nás šla případně půjčit v porodnici nebo u nějaké LP u nás ve městě. Medelu Swing jsem použila krátce jednou v porodnici, a pak doma jsem měla půjčenou pákovou Avent (nic moc) od kamarádky, tu jsem použila párkrát, když malý bojkotoval prso, tak aby byl stále odbyt, když on zrovna moc nechtěl, ale stejně mi moc neposloužila. Moc jsem neodsála. Miminko má holt lepší tah. 🙂

vendullkaa
2. bře 2015

Nekupovala bych, spíš bych si vyhlédla, kterou bys chtěla - v případě, že by byla potřeba. Já jsem u prvního nepotřebovala žádnou..

mirandah
2. bře 2015

Ahoj, já jsem se dočetla že jsou 2 druhy odsávaček, manuální a jednofázové elektrické slouží jen k odsátí mléka za předpokladu že ho máš dostatek. A jen ty dražší dvoufázové elektrické (nejdřív stimulují a pak teprve odsávají) se hodí pro stimulaci tvorby mléka když ho máš málo.
Já jsem se nemohla rozkojit, už v nemocnici mi půjčili odsávačku a pak jsem si jinou půjčovala i domů ale zrovna ten blbý typ co nepodporoval laktaci (bohužel jsem to zjistila až později).

Takže za mě, dokud nevíš jestli budeš nebo nebudeš mít dobrou laktaci nekupuj ani obyčejnou. Pokud bys měla problém s laktací musíš si sehnat dvoufázovou, jsou drahý ale daj se půjčit, mě půjčili domů přímo v nemocnici, nebo někde na netu, třeba tyhle stránky https://www.renbo.cz/kojenecke-potreby a když budeš mít laktaci dobrou a jen budeš chtít odsávat přebytky stačí ti i obyčejná.

edeltraut
3. bře 2015

Mám tři děti, všechny jsem dlouho kojila a odsávačku jsem nikdy nepotřebovala.... s koupí bych počkala... 🙂

simdan
3. bře 2015

Zatím bych nekupovala,já jsem odsávačku měla a použila jsem ji jednou,poté jsem mlíko odstříkávala ručně a šlo mi to rychleji než odsávačkou,dělala jsem to u obou dětí,takže pro mě je odsávačka naprosto zbytečná 😉

frantiska85
3. bře 2015

Nekoupila jsem a udělala jsem dobře. Šlo mi ručně odstříkat 3 až 4 dcl za takových deset minut. To nezvládne asi ani odsávačka a mně by se proto nevyplatila.

scruffy
3. bře 2015

Taky jsem si jí chtěla koupit, pro všechny případy, ale nekoupila, a jsem za to ráda, vůbec jsem jí nepotřebovala a koupit se dá vždycky, je to přece jen větší investice na to, že jí třeba vůbec nepoužiješ.

86radka86
3. bře 2015

koupila jsem si jí až po porodu, měla jsem fakt hodně mlíka a malej to nestíhal vycucávat 🙂 takže si jí kupte až podle potřeby 🙂

tak2014
3. bře 2015

určitě kup až v případě potřeby...já jsem porodila předčasně a malá neměla sílu sát, tak jsem odstříkávala a dávala jí mlíko z lahvičky...nejdříve jsem měla půjčenou manuální Avent, která je super, ale na odsávání 8 x denně to není a tak jsem pořídila elektrickou Medelu swing a jsem moc spokojená! malou už sice kojím z prsa, ale hodí se, když potřebuji na déle odejít a hlídá tatínek nebo babička, tak za pár minut odstříkám dávku pro malou...

amabilis
3. bře 2015

Já si pořídila na třetí dítě ruční odsávačku obyč za pár korun z druhé ruky a to jen kvůli odsátí do úlevy v případě hrozícího zánětu prsu. Případně když potřebuju nutně kojit, ale dítě nechce (už poměrně slušně jí). Zas na druhou stranu, když jí mít nebudeš, asi se spíš budeš snažit kojit, než když budeš mít doma odsávačku, případně pak lahev a UM 🙂

ada22
3. bře 2015

Mela jsem ruční od aventu a hodila se mi nejvic prvni dny po porodu. Myslím, že mi pomohla se rozkojit. Koupila bych ruční na bazaru.

elvira
3. bře 2015

Odsávačku jsem kupovala až po porodu, kdy jsem věděla, že ji budu potřebovat - koupila jsem použitou - podle vzhledu soudím, že použitou minimálně - za pár korun medelu - tu ruční pákovou a naprosto spokojená... A to jsem ji používala několikrát denně skoro pět měsíců. 😉
Dopředu bych nekupovala.

nakad
3. bře 2015

počkala bych, koupila jsem ji, abych se rozkojila hned po porodu, a pak jsem po 14 dnech musela přestat kojit, tak jsem ji zas vrátila, předposlední den po zakoupení

svetlanap
6. bře 2015

S koupí odsávačky bych počkala. Pokud půjde kojení dobře (nebude třeba odsávat, aby ses rozkojila) není odsávačka třeba, mimčo si poradí 🙂 Pokud se jedná o úlevu od tlaku v prsou, pak stačí ruka. Laktační poradkyně v nemocnici mi poradila, abych moc neodsávala zbytečně, aby ze mě nebyla, jak řekla "dojná kráva". Mimčo si zkoriguje mlíko, jak bude potřebovat a nebudeš mít problém. Moje známá pořád měla pocit, že ji tlačí prsa a tak odsávala, odsávala a odsávala až pak dostala z nadbytku mlíka zánět a dokojila nadobro.Tím ale nechci říct, že odsávačka je špatná, naopak, ale jestli koupit nebo ne, to ukáže čas