Kvalitní výbava pro miminka, jak ji vybíráte?

jessicaa
24. led 2013

Ahoj holky, nevím, jestli tu nějaké takové téma je, kdyžtak mne upozorněte. Ale moc by mě zajímalo jak kupujete výbavu pro Vaše miminka, jsme v očekávání a snažím se dát něco už do kupy, ale velmi mi záleží na kvalitě, zdravotní nezávadnosti a zkušenostech, proto bych byla velmi ráda za jakékoliv doporučení na opravdu kvalitní oblečení, hračky, kosmetiku, výživu atd atd. Vše co se týče miminek. Jak vybírat, kde kupovat, z jakých materiálů ano a z jakých ne. Jak je to s tou značkou ,,CE,,? Můžu se na ni spolehnout? A s tímto označením kupovat věci?Moc Vám děkuji.

mataharyy
24. led 2013

No můžeš hledat z bio látek (otázka je jaká je realita, ale tak můžeme doufat), určitě se vyhni syntetickým látkám. Dost se setkávám se značkou Natures purest, věci sice pěkné, ale cena krapet jinde... 😅 Taky můžeš juknout na bránu k detem, tam mají různé oblečení pro děti, které by mělo/je bez různých bordelů. Já bych vybírala asi hlavně podle země původu, určitou zárukou (i když taky ne 100%) jsou výrobky české.
To označení je určitá záruka, ale už jsem se setkala i s výrobky, které byli kdo ví odkud, ani český návod ani nic jiného a na nich toto označení... Což je nereálné už kvůli scházejícím prvkům (jako složení a české označení 😉 )
U hraček bych se vyhýbala takovým těm gumovým pískátkům do vany atp. dost se stává že obsahují ftaláty... Jináč pokud by tě to hodně trápilo, tak než něco koupíš, jukni na stránky české obchodní inspekce, tam se dají najít vysloveně škodlivé a nebezpečné věci, ale samozřejmě tam není vše... 😉

Jináč vol hlavou, ono u některých věcí ti na první pohled dojde že je to fakt hnus 😉

maruja
24. led 2013

@jessicaa Ahoj, myslím, že s bavlnou(bio bavlnou) neuděláš chybu. Pozor taky na střihy a zapínání, některý jsou dost nepraktický. Nekupuj moc dopředu a sama vychytáš co ti vyhovuje. Z hraček děti milujou Lamaze, K´s kids a chrastítka. To je to nejdůležitější na začátek 😉

jessicaa
autor
24. led 2013

@mataharyy @maruja Ahoj holky, díky moc za Vaše poznatky. Nevíte náhodou něco o značce EWA? Kde se vyrábí?

mitote
24. led 2013

@jessicaa ahoj, kvalitni kosmetiku urcite nakoupis v lekarne, ja mam Biodermu a jsme spokojeni 🙂 hracky... no proste overene znacky, napr Lamaze. Idealne si vse proste ohmatat nazivo a projit reference.
Ja povazuji treba tyhle znacky za kvalitni:
autosedacky Maxi Cosi, Romer (je dobre se vzdy podivat na testy Adaac)
kocarky: Stokke, Mutsy, Bugaboo, Jane
hracky: Lamaze, Haba, Hoppop, Mamas and Papas, Baghera, Ebulobo, Bino, hodne obliben je Fisher Price ale nemam s nim osobni zkusenost
pak co se tyce ostatnich veci tak: Tommee Tippee, Avent, Hoppop, Medela, Topcom, Beaba, Lodger, JJ Cole, Bebe Jou, Aesthetik, Emitex, Nanny, Angelcare, Babysense, Bambino Mio...
A co se tyce obleceni, tak ja jsem maximalne spokojena s Next, Carters, Lindex, Petit Bateau

slundo
24. led 2013

Souhlasím s tím, že bavlna je pro malé miminko příjemná a nezávadná. Taky záleží v čem pereš - nám se osvědčil dreft a persil sensitive, nepoužívat aviváž. Myslím, že pokud budeš kupovat v normálních obchodech, nemusíš se bát. Ověřený hračky, jak už tu někdo psal, jsou od Lamaze, tam bych se nebála. A co se týká kosmetiky, tak záleží jak bude miminko citlivé, ale ověřený jsou Nivea, Hipp a i Batole. Výživa - Nutrilon , Beba, Sunar ..... čajíčky leros, Hami, Hipp....

mataharyy
24. led 2013

@jessicaa přesně jak píše @maruja nekupuj moc do předu a za sebe mohu říct že jsem kupovala např. body v tescu, ale jak mají otvor na hlavu ne zapínací, ale ten dvojitej, či jak to napsat, tak po čase to dětem padá z ramenou, takže doporučuji spíš něco na patentky atp. Je fakt že jsem to kupovala už s tímto vědomím (byli to jednorázovky když děti začínali jíst/plazit se a plazit se venku 😀 ) a když se látka vytahala, tak z toho je super hadr na podlahu 😀
Jináč o té značce co jsi psala nevím, nic mi to neříká, já se totiž v těch značkách až tak neorientuji, beru podle složení a vzhledu 😅
Jináč kosmetiku taky nekupuj ve velkém, ne každému dítěti sedne, třeba chválená Hipp u nás propadla, Bioderma je fajn a zatím jsem neslyšela o nikom kdo by s ní měl problém, za sebe mohu doporučit Penaten, problém je že se tu blbě shání, tak nakupuji přes lidi co jezdí do Německa/Rakouska...
K práškům na praní, kdysi jsem četla test (na margo toho, že syn se mi osypal několikrát a nebylo jasný z čeho a pak jsme přišli na to že je to z prášků na praní 🙄 ) a vysloveně dětské prášky na praní dost propadli (ale je to čtyři roky 😅 ), navíc by jsi v daném prášku musela prát vše, nebo před každým praním nechat projet pračku na prázdno kvůli zbytkům pracích prostředků, já to pak řešila mýdlovýma ořechama a byl klid, prala jsem v nich vše a místo aviváže jsem přidávala silice 😉

Kup pár věcí a věř, za měsíc dva z tebe bude celkem profík ve vybírání a navíc si osvojíš značky a výrobky které budou vyhovovat 😉 Hlavně si z toho nedělej moc hlavu, aby jsi se zbytečně nestresovala 🙂

fideho
24. led 2013

@jessicaa ahoj, pokud vím, tak EWA je polská

aneta0707
24. led 2013

nevim jaky se delaji rozdily u kvalitniho a nekvalitniho obleceni, ale ja bych rekla, ze je hlavni aby bylo z bavlny 🙂 potom koupit nejaky detsky prasek - nejlepe bez vune a avivaz jsem nepouzivala, dalsi zbytecna chemikalie 😒 detskou kosmetiku je lepsi taky nejdriv vyzkouset, ja koupila vsechno od penatenu a vubec to maly nesedlo. pouzivame nemecky bubchen. pliny a jidlo to samy co kosmetika, nekupovala bych dopredu. hracky by na sobe mely mit napsano, jestli prosly testem eu (iso XXX). moc bych neverila rachtatku za 20, ale takova stredni cesta neni spatna 😉 u predrazenych hracek se podle me plati jen za tu znacku 😒
drzim palce ve vybirani 😉
@jessicaa

silvapokorna
14. bře 2013
Uživatel silvapokorna je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od silvapokorna.

ahojky. já pro první 2 měsíce nakoupila vše nové a prala jsem v Lovele a místo aviváže používala ocet a vše žehlila na nejvyšší stupeň. pak už jsem kupovala jen co se mi hodilo a nošené. vyprala jsem v klasickém prášku na 60 °C a pak v Lovele, aby to bylo pro mimčo příjemné na kůži. přiznám se, že první půl rok ji věci byli trošku volnější, ale zase nám dýl vydrželi. 😎

josefina79
7. čer 2013

Já koupila pár věcí od Naturest Purest a jsem z nich úplně unešená. Pořád se na ně chodím dívat a těším se, až je budu poprvé miminku oblékat. Je to certifikovaná biobavlna, žádná umělá barviva, jsou to fakt jen "přírodní barvy" toho bavlníku .. a je to tak úžasně ňuňací. Je fakt, že to není nejlevnější, ale něco jsem koupila sama a něco nakoupily babičky 🙂