Lahvičky Avent . Proč najednou občas tečou?

collette
26. únor 2010

Ahojky,

protože jsem nemohla kojit, tak od návratu z porodnice používáme lahvičky Avent. Nedám na ně dopustit, seznámila jsem se s nimi, když jsem byla jako au-pair v Anglii a nikdy s nimi nebyly žádné problémy. Takže když jsem rozvažovala, čím malého vybavit, v případě lahviček jsem měla jasno hned: Avent.

Ze začátku jsme neměli žádné problémy, ale asi před čtrnácti dny začaly najednou občas téct. Buď hned při protřepávání mléka nebo když během krmení lahvičku vrátím do polohy dnem dolů. Savičky kontrolujeme dvakrát, jestli jsou správně zasazené v závitovém kroužku, míra utažení na to vliv nemá (testovali jsme to - někdy to i při dotažení na doraz teče, někdy to neteče ani při ledabylém pootočení). Nepředpokládám, že by mělo vliv kombinování částí různých lahviček. Tomu opravdu nemá šanci zabránit nikdo. Máme tři malé 125 (ty starší) a dvě 260 (už ty bez BPA).

Napadlo mě, že možná může mít vliv užívání mikrovlné trouby (ohříváme vodu a teprve pak přidáváme mléko), ale pak jsem si uvědomila, že sterilizujeme taky v mikrovlnce (sterilizátor Avent) a pochybuji, že by výrobce dělal sterilizátor, který by nebyl pro jeho výrobky vhodný. Nebo že se při zavírání špatně ohne manžetka na savičce, ale to není možné zjistit, protože do zavřené lahvičky není díky tvarování vidět.

Máte některá podobnou zkušenost? A přišly jste na to, proč se to děje?

Díky moc!

collette
autor
2. bře 2010

prcek - to se mi právě na tom systému líbí - že to můžeš kombinovat 🙂 Máme i Via pohárky s redukcí...

ninnaricci
2. bře 2010

...tak ja denno denne nadávam na avent flaše...kedže už hádam pomaly prejdeme na poháriky so sosáčikom chcem vyskúšať niečo iné...lebo už mám toho dosť...pár krát som sa poriadne ofrkala mliekom keď som išle pretrepať fľašu
...ja by som opäť do Aventu už nešla

melpomene
2. bře 2010

a tie co pouzivate uz tie naucne makke sosaciky, netecie vam nahodou cez ten ventil caj ked drobec pije? ja som mu musela na ten naucny poharik naspat natiahnut cumel lebo z toho sosacika na ucenie ma ide trafit...vzdy ked pije tak cez ten ventil mu vyteka po kvapkach a rovno do nosteka...a ked to otocim nadol tak mame pokvapkane tricka...robi sa to aj vam ked vam z nich piju drobci? na avente je super ze sa da kombinovat ale verim tomu ze aj ine znacky sa medzi sebou daju kombinovat no nie?

collette
autor
2. bře 2010

Nevím, nemohu posoudit, s jinými zkušenosti nemám. Ale určo jo. Jen se mi to nechce vzdávat, přece jen je v tom dost peněz 🙄

Jinak jsme opět vytírali. Pospíchala jsem a odflákla nově vytvořený zavírací rituál a už to jelo 😅

melpomene
2. bře 2010

no ved to ze ten avent nie je prave z najlacnejsich a takato kvalita 😅

nikollette
3. bře 2010

Náš nechce so zázračného hrnčeka piť. Len do toho kúše 😒
A je pravda, že sa s času na čas stane že avent flasky tečú, ked s nimi napríkald trasiem. A pritom sú obre zatiahnuté tak nechápem 😕

melpomene
3. bře 2010

nikollete: ja som malemu skusila dat ten hrncek ked mal 6 mesiacov a tiez do toho hryzol...chytil sa mi az na konci mesiaca...a ked sa ako tak rozpil tak mu zacal kvapkat caj do nosteka cez ten ventil co tam je pre vzduch...tak zas mi z neho nechce pit...ide ma picnut

soanpe
3. bře 2010

já ani tenhrneček nechci .pčešla jsem na lahev se silikonovou slámkou z DM (nebo canpol,ale ten je větší)

maly_prcek
4. bře 2010

A víte o nějaké sadě od jiné značky, u které jde kombinovat savčika a učící hrneček? A nejlíp aby byly 125ml a 250ml.. Díky...

brusinka.pusinka
4. bře 2010

Malý prcku já používám tento systém od Mam dá se koupit v DM drogerii a pasuje jak savička podle věku mimiska tak i pítko, samozřejmě od této firmy zkuz kuknout a opravdu nic neteče nikde 😉

soanpe
5. bře 2010

http://www.malewo.cz/obchod/productslovi.htm všechny komponenty na sebe pasují, a když máš lahvičky , tak stačí koupit jen savičku (bez toho barevnýho hrnku)

http://www.malewo.cz/obchod/products266.htm taky všechno na sebe navazuje a maj výbornou savičku ze silikonu,je z nové kolekce a tady bohužel není vyfocená

maly_prcek
5. bře 2010

jj, díky... Dívám se, že to má hodně značek, takovéto sety...

soanpe
8. bře 2010

ty TP maj hrozně tvrdý dudlíky. viděla jsem je u kámošky

pett7
9. bře 2010

Tommee tippee už máme asi týden, zatím musím říct že super dudlíky nejsou tvrdé tak jak u Aventu. Aventky záhadně přestaly téct...

maly_prcek
9. bře 2010

Pett: asi se bojí o svůj post 😀

melpomene
10. bře 2010

takze na aventky plati asi to ze sa treba povyhrazat a preventivne vytiahnut inu flasku coooo? tak toto keby som skor vedela, nervy mohli byt usetrene 😀 😀 😀

soanpe
10. bře 2010

prcek 😀 😀 😀

czica
2. čer 2010

jeeej, ja som myslela že som asi blbá alebo čo, lebo nám tečú tiež...samozrejme iba vtedy keď malá reve od hladu ako tur :D

sendimusic
12. říj 2016

Vracim se k tematu tekoucich lahvicek. Vsechny lahvicky tecou pri nespravnem uzivani. Jsou tedy dva duvody. Prvni je ten, ze pri slabem dotahnuti zavitu, savicka kvuli vlisovanemu logu na spodni strane silikonove plosky, dostatecne neprilne k hrdlu lahve, tal ze pak vzdy tece. Druha rada je, vsimnout si zarezu na spodni plosce savicky. Ten vzdy pri kojeni davejte smerem nahoru a jako pomucku mate vycnivajici kousek na sroubovacim vicku. Pri krmeni zarez musi mit vzduchovou mezeru kama pak vnika vzduch behem krmeni. Kdyz lahev zvednete vice nahoru, dostane se tam tekutina a vlivem tlaku dasni, logicky dojde k pretlaku v lahvi a mistem v zarezu kde se ma tlacit vzduch se vlastne tlaci tekutina. Stacilo holky jen ve skole pri fyzice davat pozor 😉