Lahvičky Avent . Proč najednou občas tečou?

collette
26. únor 2010

Ahojky,

protože jsem nemohla kojit, tak od návratu z porodnice používáme lahvičky Avent. Nedám na ně dopustit, seznámila jsem se s nimi, když jsem byla jako au-pair v Anglii a nikdy s nimi nebyly žádné problémy. Takže když jsem rozvažovala, čím malého vybavit, v případě lahviček jsem měla jasno hned: Avent.

Ze začátku jsme neměli žádné problémy, ale asi před čtrnácti dny začaly najednou občas téct. Buď hned při protřepávání mléka nebo když během krmení lahvičku vrátím do polohy dnem dolů. Savičky kontrolujeme dvakrát, jestli jsou správně zasazené v závitovém kroužku, míra utažení na to vliv nemá (testovali jsme to - někdy to i při dotažení na doraz teče, někdy to neteče ani při ledabylém pootočení). Nepředpokládám, že by mělo vliv kombinování částí různých lahviček. Tomu opravdu nemá šanci zabránit nikdo. Máme tři malé 125 (ty starší) a dvě 260 (už ty bez BPA).

Napadlo mě, že možná může mít vliv užívání mikrovlné trouby (ohříváme vodu a teprve pak přidáváme mléko), ale pak jsem si uvědomila, že sterilizujeme taky v mikrovlnce (sterilizátor Avent) a pochybuji, že by výrobce dělal sterilizátor, který by nebyl pro jeho výrobky vhodný. Nebo že se při zavírání špatně ohne manžetka na savičce, ale to není možné zjistit, protože do zavřené lahvičky není díky tvarování vidět.

Máte některá podobnou zkušenost? A přišly jste na to, proč se to děje?

Díky moc!

martuli
26. únor 2010

Tez se mi to obcas stava, ale neprisla jsem proc, nekdy staci utahnout poradne kolecko nebo upravit dudlik, nekdy nestaci ani to

pett7
26. únor 2010

Mám stejný problém, většinou stačí lahvičku otevřít a znovu zašroubovat a je klid.

collette
autor
26. únor 2010

Pře šroubováváme 🙂 Jen mě dokáže vytočit, že se to většinou děje, když máme skluz, malý má hlad, já mléko po celé kuchyni... A když malý opravdu hlady řve, tak očas přešroubovávám i několikrát. Pan Murphy se musí tetelit 😀

pett7
26. únor 2010

Mléko po celé kuchyni to známe 🙂 ale i tak na Avent nedám dopustit...U MAMu se mi to stalo taky, ale ty jsem měla špatně dotáhlé takže to byla moje chyba..aventky vypadají, že jsou zavřené dobře a stejně občas tečou tak nevím čím to je

lumixii
26. únor 2010

Taky se mi to stávála když jsem měla Avent, ale jak psala už PETT7, stačilo rozšroubovat a znovu zavřít a bylo to ve většině případů dobrý... ovšem né vždy... a tak jsem přešla na zn. MAM.. malej vzal flašku daleko líp než od Aventu a už mi nic neteče 😀

obla
26. únor 2010

Není dobré ohřívat kojencům vodu v mikrovlnné troubě.. 😖

jituskak
26. únor 2010

taky se mi to stává, ale jenom tehdy, když ta voda je moc teplá. jinak málo kdy\. nebo kdyř se netrefím s odměrkou a je na hrdle trochu nutrilonu.
nechápu, co není dobré na ohřívání v mikrovlnce. všude je napsaný, že se to nedoporučuje z důvodu nerovnoměrného ohřátí a rizika opaření. no, to nevím jak, když vodu ohřeju, nasipu mlíko, zavřu a několik vteřin tím třepu....

pett7
26. únor 2010

Pokud vím tak by se v mikrovlnce nemělo ohřívat mlíko snižuje to jeho hodnotu, ale u vody to snad nevadí stejně se musí promíchat a zkusit teplota..

collette
autor
26. únor 2010

Souhlasím s Jitus, chápu, že mléko se v mikrovlnce znehodnocuje (hlavně tedy mateřské), že když se ohřívá tuhá strava, tak hrozí, že se děti spálí, protože se ohřívá nerovnoměrně, ale nevidím důvod, proč neohřát samotnou vodu 😖

collette
autor
26. únor 2010

pett - souhlas 🙂

nanika
26. únor 2010

Poznam :( Hlavne, ked to rozpravate niekomu, komu to zazrakom netecie, ste za totalneho hlupaka, ktory nevie ani zatvorit poriadne flasku. U novych mi to nerobilo, ale do mesiaca som to mala s kazdou a vrchnaky som nekombinovala, tym to urcite nebolo.

amandab
26. únor 2010

Stačí,když nasazujete uzávěr zatočit prvně proti směru hodinovejch ručiček,uslíšíte jak to klapne,ono to do sebe zapadne a pak to normálně zašroubujete.Taky nám občas flaštičky tekly a pak sme přišli na tohle a od té doby ani kapka.

nanika
26. únor 2010

nezabera u nas ani to...

mataharyy
26. únor 2010

ahoj,tak nam to taky zacli delat a ted vzdy otocim zpet (jako pri otvirani),pekne to sedne,zasroubuju a je klid.Je to asi tim dudlem,kdyz jsem koupila nove,tak to prestalo,na cas...

nanika
26. únor 2010

s novym dudlom nam to fungovalo asi den dva a koniec... Je to otazka zvyku, srobovat nad dresom a do blba, aby uzaver chytil, ale aj tak sa mi par krat podarilo chudaka maleho pooblievat za krkom :( nemyslim si, ze ked tolko ludi s tym ma problem, zeby boli tie flase uplne v poriadku :(

weblucy
28. únor 2010

Ahoj, mame obcas tento problem, ale manzel prisiel s tym, ze treba cumlik do kolieska riadne nasadit a potom zlahka na flasku zasrobovat. Tecie to zrejme, ked cumlik dobre netesni. Odkedy ho poriadne natiahnem do kolieska, tak sa mi to nestava a cumlik mame ten isty, ako ked nam to tieklo 🙂

pikusa
1. bře 2010

Ahojík....taky občas teče.....tak musím jako by přitlačit dudlík....ten je někdy špatně nasazený....netěsní...
Jak psala Weblucy 🙂

kubinkov
1. bře 2010

Mě protékaly lahvičky i s nekapajícím pítkem. Jsem asi extrémě nešikovná. 😀 Tak je všechny prodávám i s odsávačkou. Ta nemá chybu. 😅
https://www.modrykonik.cz/bazar/show_entry.php?...

ivika18
1. bře 2010

kubinkov, nám taky, ale přišla jsem na to, že tekutina se drží právě v tom silikonovém ventilku a pak ukápne zrovna když je to nejméně potřeba. Nakonec jsem ventilky dala pryč a měli jsme z hrnečků normální a úplně v pohodě

collette
autor
1. bře 2010

Tak děvčata, nechci to zakřiknout, ale... Znáte ty situace, kdy něco blbne, nejlépe počítač, a pořád to blbne a pořád to blbne... A blbne to do té doby, než zavoláte ajťáka. Ten přijde a počítač se chová vzorně a vy jste za blbku. Takže v okamžiku, kdy jsme to tady začaly řešit, tak lahvičky přestaly téct 😀

Vždy jsem si dávala pozor, aby savička zaklapla do kroužku, jak píše weblucy. Teď už kontroluju i zda není zaseklá v posledním závitu. A když lahev zavírám, tak v případě, že to dělá divné zvuky nebo i jen trošku drhne, otáčím kroužkem zpět a znovu uzavírám. A zdá se že to funguje. Otázka zní, na jak dlouho. Počítám, že zítra budu zase vytírat 😅

Je to ale věda, s jednou lahví, co?

kubinkov
2. bře 2010

No mě ty lahvičky protékaly mezi kroužkem a lahvičkou. Malý pil a pití mu teklo i za krk. 😀

brusinka.pusinka
2. bře 2010

Děvčata měli jsme i m tento problém a já ho vyřešila koupí nového dudlíku ale né od Aventu ale koupila jsem široký dudlík od Mam, a přestalo nám téct a malá pije supr . Mají různé druhy těch cumlíku jak podle velikosti dírky tak i 3 kombinační😉 toť můj poznatek 😉

simounah
2. bře 2010

Nám taky občas tečou jak s dudlíkama, tak i s pítkama. takže znova otevřít, zašroubovat a někdy opět zase teče, tak znova přešroubováváme do doby než neteče. Ale taky mě to štve 😠

melpomene
2. bře 2010

ahoj...aj my mame rovnaky problem...ale tiez to robim tak ako pisala mataharyy...naskor otocim do protismeru kym neklapne a potom srobujem...a odvtedy s tym nemam problem...ale pravdou je ze k druhemu si asi zaobstaram flasky inej znacky...kamoska pouzivala tommee tippee a nevedela si ich vynachvalit...tak som sa na ne namotala...to je hrozne..ja sa na vsetko necham namotat 😀 😀 😀

collette
autor
2. bře 2010

melpomene - nech se namotat na co chceš, hlavně když Ti to vyhovuje. Tommee znám také z venku, mají dobré věci. Od nich jsme u děcek, o které jsem se tam starala, používali všechno ostatní - hrnečky, jídelní sady. Velká spokojenost. Ale s lahvičkami jsem zkušenost neměla, proto jsem volila Avent.

soanpe
2. bře 2010

po týdnu nervů jsem aventky s chutí prodala a koupila o polovinu levnější canpol lovi a už jedou 15.měsíc bez problémů 😎

pett7
2. bře 2010

taky mám chut vyzkoušet tommee tippee..lahvičky od mamu a canpol lovi mi připadají že tečou dost rychle i s nejmenší dirkou malý se párkrát dost zakuckal tak nevím vždycky jsme nakonec zustali u aventu i když odčas tečou když je to nejmín potřeba.. zatím moc zkušeností s lahvičkama nemám jen tyhle 3..

melpomene
2. bře 2010

ja som skusala aj mam lenze mojmu malemu ten dudlik vadil...takze nabuduce asi fakt budem riesit tippee...s aventkou pri malom vydrzim ale pri druhom uz nie 😝

collette
autor
2. bře 2010

Já jen doufám, že nebudou stejné problémy u toho netekoucího hrnečku, jak už tu zaznělo ☹ Máme připravené dva 😀

maly_prcek
2. bře 2010

Nám to hrnek taky dělá... 😠 Ale když ony na sebe tak hezky pasujou 🙂