Látkové plenky Breberky All in Two. Máte zkušenost?

dianawonder
3. kvě 2022

Ahoj. Tak si pomalu přemýšlím nad tím do čeho přebalovat. Narazila jsem na látkové Breberky Ai2 a jsem z nich úplně unešená hlavně i pro to že se do látkovek dají vložit separačky, které lze se stolicí vyhodit. ALE… nemám žádnou kamarádku které bych se na to konkrétně optala, tak skusím zde. Je teda pravda že stolice zůstane jen na separačce kterou vyhodím? Já totiž mám opravdu problém s kakáním. Nevadí mi blití, počůrané ale pokakané dítě jsem nikdy ještě nedokázala přebalit ( děti kamarádek, příbuzné) představa jak odstraňuju z plenky stolici a máchám to v kýblu mě vyloženě děsí a dost se toho štítím a právě u separaček čtu že se tomu dá tímto vyhnout. Navíc se mi u breberek zalíbily ty obdelníkové vkládačky ale nikde jsem na ně neviděla recenze a moc si neumím představit jak to tedy vlastně je. Máte tedy některé s těmito konkrétními plenkami v kombinaci se separačkami zkušenost kterou byste mi mohly popsat? :kytka:

lokesa
5. kvě 2022

Ahoj. AI2 nemám, ale také používám separačky (doporučuji celulózové Popolini). Bohužel stolice bude i mimo, ale na to si stejně budeš muset zvyknout i pokud bys používala jednoráz (jednorázovka mnohdy proteče na oblečení a to také nechceš hned vyhodit). Ale na druhou stranu nemusíš pokakané plenky přepírat v ruce. Zní to sice nechutně, ale pokud je skladuješ na sucho a většinu dá pryč separačka, normálně špinavou plenu hodíš do pračky a dvakrát necháš předeprat. Ze začátku jsem každou pokakanou plenu předepírala v ruce, ač mi zkušenější říkali, že je to zbytečnost, ale časově se to vážně nedá, takže po pár měsících jsem od toho upustila (pokud je plena bez separačky, tak přeperu). Snad tě trochu uklidním, že jsem také hodně špatně snášela obecně "nechutnosti", ale tvoje dítě tě to naučí, už jen tím, že stolice plně kojeného miminka prostě nepáchne (pokud nemá nějaký problém) a pak už je to taková rutina, že ti to ani nepřijde.

dianawonder
autor
5. kvě 2022

@lokesa díky, asi opravdu půjdu do těch látkových. Můžeš mi prosím ještě napsat kolik svrchních kalhotek máš ve výbavě? Já čtu v diskuzích pokaždé něco jiného. Jedna má 5 kalhotek druhá 20... 😁 Ale řekla bych že když chci používat obdelníkové vkládačky že kahotek bude třeba více 🤷🏼‍♀️

lokesa
5. kvě 2022

@dianawonder Jo se svrchňáky je to těžké 😄. Až vyperu, můžu ti spočítat, kolik jich máme v současné velikosti, ale jako u všeho, je to dítě od dítěte. Já i švagrová jsme se shodly, že jsme na novorozence na rychlo dokupovaly 😀. Já jsem nakonec na novoše točila čtvery až patery. Neměla jsem sice narovno, ale že začátku jsme hodně jeli na Bubugau Sintačky, které také nemají zakasání, nebo gumičku u nožiček, takže protekly častěji. Dnes už bych je nepořizovala, upotřebím je sice jako vkládací, ale Šanelka, nebo obyčejná vícevrstvá mi vyhovovala více. Na druhé zkusím rovnou vrznout Yháčka 😀.

Dnes bych koupila 4 x novorozenecké a 2 x jednovelikostní (pul a fleece), abych mohla zkoušet, kdy už budou dítěti sedět jednovelikostní. Pro případy apokalypsy máš rezervní jednovelikostní a pokud i tak budete mít málo, tak teprve dokup (já začala na dvou novo 🥴).

lokesa
5. kvě 2022

@dianawonder Jinak se klidně ptej na cokoli, také jsem kolem sebe neměla koho se ptát. Ráda poradím, jen mi to možná bude chvíli trvat. 🙂

felixfelicis
5. kvě 2022

Samozrejme, ze kakani bude vsude🙂 ale chytila jsem to za konecek, osprchovala, vyzdimala a hodila do kyble, u maleho miminka to nic neni, nijak zasadne nesmrdi. S nastupem prikrmu zacne vyssi level. Kazdopadne zadecek stejne musis umyt, takze jestli k tomu pribyde i plinka uz neni moc rozdil...Svrchnaku jsem mela 3-5, ale mela jsem kalhotovky a az na svrchni to slo jenom vyjimecne. AI2 mi moc nevyhovovaly.

ondul
5. kvě 2022

Podle moji zkusenosti separacky zachyti to nejhorsi, ale zdaleka ne vsechno, proste ty detske bobky jsou tekute a je to tak nejak vsude, no.

Jinak obecne mam asi nejlepsi zkusenost s klasickejma ctvercema, hlavne proto, ze si je slozis do skladu, kterej tobe, respektive tvaru tvyho ditete vyhovuje nejlip.
Ja treba porizovala tehdy chvalene a udsjne nejlepsi pidipuk by veru plenky a za me nejprisernejsi plena, co jsme kdy meli.

marimanta
5. kvě 2022

Tak separačky muzeš dát do každé pleny, když na to přijde, i do jednorázové klidně. Tyhle pleny neznám, ale momentálně látkuju páté dítě a nejraději mám kalhotkové plenky a na to svrchní. Jen teda pozor, každému dítěti vyhovuje jiný střih 😉

dianawonder
autor
6. kvě 2022

Všem moc díky za odpovědi. Mě spíš vždycky děsilo to "seškrabování" toho nánosu a následné máchání v kýblu 😁 Navíc mi mamka vždycky připomene ať se na to vyprdnu, že když si vzpomene na tu práci s praním atd. že jí je z toho zle ještě teď. 😁 Ale zase si říkám, že pleny jsou teď vychytanější, pračky výkonější... Akorát když pujde " venčit" přítel budu muset koupit jednorázové. Probodával mě pohledem když jsem zmínila látkovky 😁

lokesa
8. kvě 2022

@dianawonder Tak teď točíme 12. Syn má rok a půl. Teď by nám jich stačilo méně, ale například když se sešly zuby (u kterých má průjmy) a učůranější období, tak přebývaly max jedny. Mám z toho dvě kapsovky, které používám jako svrchní (jako kapsovky jen k doktorům) a jedny flísáky (měla jsem ještě dvoje jednovelikostní flísky od Anavy, ale přes vycpanou noční plenku už nestačí). Zbytek je PUL, z toho 3x natahovací. 🙂

emmapoliakova
Odpověď byla odstraněná
Zobraz