Látkové plenky, kde jste kupovaly? Za kolik?

temilli
29. kvě 2016

Ahoj holky, prosim Vás o radu... Zatím mam ještě čas, jsem cca 15 to, ale samozřejmě brouzdat, koukám, hledám a vybírám :D čekáme chlapečka a už z toho důvodu uvažuji o latkovych plenkách. Prý jsou lepší, prodysnejsi a mi co se v nich nepatří. První jsem koupala na ty sady plenkovych kalhotek a svrchnavku .. Ale teď začínám uvažovat o starých dobrých ctvercovkach . Můžete mi někdo poradit, kde jste je kupovali, na kolik vás to vyšlo, jak jste s nimi spokojene a kolik jste jich kupovali + kolik svrchnavku ?? Mockrát děkuji Tery

temilli
autor
31. kvě 2016

Děkuji 🙂

lucie_j
1. čer 2016

Ahoj temilli.
Mám 10měsíčního chlapečka a používám látkovky proto, aby se nepařil a nebyl v chemii, rádi bychom jednou i vnoučátka 🙂 Plenky nakupuju na www.plenecky.cz. Mají super výběr, nízké poštovné, nad 1000kč zdarma a paní ke každké objednávce přidá něco zdarma. K mé plenkové výbavě. Máme hlavně Bamboolik nacvakávací systém, který je cenově výhodný. Jejich svrchní kalhotky jsou nejlepší, protože skvěle sedí a těsní. Pak máme kalhotovky unuo, což je méně známá značka, ale doporučuji, jsou levnější než Anavy, ale stejně kvalitní a mají pěkné vzory, bereme si je ne parádu na návštěvy a k doktorce. Plenek máme asi 32 a čtvery svrchnáky.
Lucka

tomikjoejoe
4. čer 2016

doporučuji www.plenecky.cz nebo www.majab.cz

temilli
autor
4. čer 2016

Děkuji Vám za rady holky 🙂)

pajina92
5. čer 2016

Ahoj, chci začít s látkovýma plenama, ale nejsem si jistá jestli moje varianta jde. Takže pokud byste mi byly schopny poradit, byla bych Vám hodně vděčná! 🙂 Můj dotaz zní: Chci používat čtvercové pleny, takže bych nemusela kupovat ty látkové nebo je musím koupit i tak a mít je jen místo vložek? Díky

evaamy
5. čer 2016

ctverce (asi 40ks) i vkládačky(50ks) jsou skvělé ty z IKEA, svrchnáky(3-5ks) zn Baby Lucy, ty jsem kupovala v Bráně k dětem. mrkni ke mě do alba a klidně se ptej.

buryk
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
filipatereza
9. čer 2016

@temilli Odkud jsi? Nemáš možnost zajít v okolí na nějaký seminář nebo k nějaké látkující mamince? Ono značek a typů plen je spousta a každá ti asi bude psát to, s čím je spokojená ona. Jenže každé mimčo je jiné. Někdo má blinkací miminko a potřebuje co nejmenší balík na zadečku, jiný má buclatější mimčo a potřebuje svrchnáčky, které neotlačují... Proto doporučuju nekupovat sady, ale nakoupit jen pár plenek různé druhy a značky, vše vyzkoušet a pak dokupovat... Jinak já jela hlavně ve čtvercích. Skládané na novosklad (najdeš i na youtube) + krátká bambusová vkládačka a přetso svrchnáčky... Super jsou i vícevrstvé na kalhotkový sklad, kalhotkové (novorozenecké i jednovelikostní)... Měla jsem asi 6 savějších plenek na noc a delší cesty, ale jinak jsem jela hlavně ve čtvercích... Pořizovací náklady komplet asi 4 tisíce, takže úspora veliká...

temilli
autor
10. čer 2016

Tak to je paráda, také bych rada jela ctvercovky 🙂 jinak pravé nemám, mužů se o tom bavit se staršími, které to mely dříve, třeba jako moje mamka.. U mě už ne, ale bracho ví dávala jeste ctvercovky a svrchnacky.. Ale ta furt ze jednorázový jsou lepší :D

filipatereza
10. čer 2016

@temilli Měla jsem v ruce svrchnáčky které mi dávala moje mamka (rok 1988) a nedivím se, že starší generace odrazuje. Uvnitř igelit po kterém moč stekla a zbytek prosákl na oblečení... Dnes jsou úplně jiné materiály a celé je to úplně o něčem jiném... Já si to u obou dětí moc užívala...

temilli
autor
11. čer 2016

Tak to rada slyším 🙂) těším se na to 🙂

aklin
26. čer 2016

Mam 50 ks ctvercu t-tomi, fleesove separacky, best bottom vkladaci pleny 10 ks, nejsou rostouci, pri dosazeni vahy se kupuji dalsi vkladacky. Mam je z duvodu snadnejsiho prebalovani mimo domov. Svrchni kalhoty 3 krat best bottom, 2 imagine, a planuji koupit jeste jedny best bottom. Rozhodne nelituji investice, mala jeste nemela ani jednou opruzeniny. Coz u jednoraz bylo normalni.

petul81
26. črc 2016
Uživatel petul81 je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od petul81.

Co říkáte prosím na značku látkových plenek New Baby http://www.hpbaby.cz/cz-kategorie_590159-0-pleny.html sem našla za dobrou cenu, ale nemám s nimi zkušenost... 😒 🙂

littleluu9
26. črc 2016

Já si na doporučení kamarádky koupila tři PUL svrchňáčky Haipa Daipa (nejmenší velikost, jedna za 280kč) + k tomu mám asi 50ks klasických bavlněných čtvercovek. Kus za 21kč v místní galanterii (chtěla jsem si osahat materiál). Ještě uvažuju o separačkách, ale uvidíme 🙂 Až mimčo povyroste, dokoupím větší svrchňáčky. Jinak se mi ještě v obchodě líbily plenky All-in-one, ale to už je cenově dost jinde 😅

pajina92
26. črc 2016

Mám doma aio od Gaga´s a Poop-in a musím říct, že ty Gaga´s jsou kvalitně prý jako Anavy, za mě opravdu hodně muziky za málo peněz! Jinak mám ještě 20ks čtvercovek a svrchní kalhotky od Battolini, ale aio mi vyhovují víc, míň práce 😀 Jo jsem pohodlná a nestydím se za to.

kitharka
26. črc 2016

@pajina92 Gaga´s kvalitou jako Anavy? dovoluji si nesouhlasit, zatímco Anavy je precizní český výrobce šijící v ČR, Gaga´s pleny jsou sice český výrobce, ale nechávají si plenky šít v Číně.. to mně osobně dost vadí.. a srovnávat se za mě též nedají, mají i jiné druhy plenek než mají Anavy.. a ty, co mají shodné, jsou každá úplně jiná 🙂 takže srovnatelné jsou obojí za mě jen v tom, že se jedná o látkové plenky 🙂

pajina92
27. črc 2016

@kitharka Však proto jsem psala "prý" já s nimi osobní zkušenost nemá, ale ženský to tvrdí 🙂 Takže tak..