Látkové pleny Bamboolik, máte zkušenost?

oililygirl
4. črc 2013

Ahoj, máte zkušenosti s látkovými plenkami Bamboolik?
Kolik čeho je potřeba?
Děkuji.

majaw
21. únor 2018

Přidávám svou zkušenost po roce a tři čtvrtě používání.
Jak už jsem psala výše, ani jsem původně nepočítala, že budu používat jen bambooliky, ale nakonec to tak dopadlo. Žádné jiné pleny jsme nepotřebovali. Koupila jsem tu původní velkou sadu. Když jsme přešli na větší vkládací pleny, tak jsem jich ještě dokoupila 6, takže mám 18 kompletních velkých plen a 3 noční. Je to tak akorát, peru každý třetí (případně druhý) den. Přestala jsem je úplně sušit volně a už suším jen v sušičce, plenky jsou měkčí a nadýchanější, usušené na šňuře tvrdnou. Vyměnili jsme mezi tím sušičku z klasické na tu s tepelným čerpadlem, obě to zvládly bez problémů.
Problém nastal se změnou stravy na pevnou a jak malá začala běhat. Stolice díky své konzistenci skončí ve 2 případech ze 3 mimo separačku rozpatlaná všude v plence. Máme naštěstí u záchoda bidetovou spršku, takže mám plenku a separačku jak opláchnout. Bez spršky mne nenapadá, jak bych to dělala (v umyvadle odmítám), takže pokud se vykadí například na návštěvě u našich, plenku zabalím a opláchnu až doma. To beru asi jako největší nevýhodu, protože je to většinou rozpatlané všude i na okrajích plenky - na druhou stranu jsem ještě nikdy nezažila, že by se stolice vytlačila až ven na prádlo. V tom jsou bambooliky skvělé, vždy to udrží vevnitř. Zahnědlý okraj plenky peru tak, že na předepírku dávám klasický prášek a na hlavní praní šetrný k pokožce. Jenom šetrným práškem ten okraj nepustil.Jednou jsem měla ten okraj opravdu hodně zahnědlý, tak jsem je na pár hodin namočila do klasického prášku a pak normálně vyprala, pustilo to.
Asi po roce jsme měli problém, některé plenky se začaly rozpadat, byla to verze 2016. Reklamovala jsem je a vyměnili mi je za novou verzi 2017. (údajně jsem měla vadnou sérii, při reklamaci jsem maximálně ocenila seriozní jednání) . Ty nové plenky jsou z jiného materiálu a výrazně lepší. Nemačká se a je příjemnější (teda pokud je ze sušičky, na sluníčku tvrdne). Pokud tedy někdo chce pleny pořídit, rozhodně doporučuji tu novou verzi - je taková jakoby filcová, nevím jak to popsat. Stará verze je z hladké látky.
Jak malá vyrostla, tak v noci potřebuje noční plenky. Pokud náhodou nejsou k dipozici, musím uprostřed noci převlékat, protože klasické pročůrá až na prádlo. Ale noční plenky jsou fajn vynález, opravdu nasají hrozně moc a dítě je v suchu.
Nedávno jsem pořídila tréninkové kalhotky od bambooliku, začínáme občas zkoušet nočník. Z těch už tak nadšená nejsem. Při natahování přes nožičky se vždycky vkládací plena shrne, takže na trénování bych asi příště pořídila něco jiného - kompaktního, kam by se jen něco vložilo dovntř, podobně jako u nočních plenek. Ale přesto jsou použitelné, uvidíme, jak to malá s nimi zvládne.
Takže za naši rodinu potvrzuji, že bambooliky jsou příjemné a použitelné pleny, nákupu nelitujeme a šli bychom do toho znovu.

evculinda
Autor odpověď smazal
Zobraz