Látkové pleny bavlněné nebo z bambusu?

babicka123
18. zář 2017

milé maminky, potřebuji od vás pomoc - dcerka čeká potomka a rozhoduji si mezi klasickými bavlněnými látkovými plenkami a nebo látkovými z bambusu, poradíte? viděla jsem je na https://www.vaseloznipradlo.cz/cz-detail-706280..., poraďte, máte některá zkušenost ? 🙂

misa357
18. zář 2017

Já bambus miluju a doporučuju, bohužel není bambus, jako bambus. Mám doma bambus i bavlnu od kikko a T tom i a kvalita je nesrovnatelná, za stejnou cenu. Ať di dcera porovná různý značky a rozhodně se az pak, ceho nakoupí zásobu. Za mě doporučuji bambusovky Kikko, ale jejich staré časy (bavlna), jsou lepší, než mnohdy bambus od jinych firem.

listopadka1
18. zář 2017

bambusove dele schnou, rika se, ze lepe saji, ale mne prijdou stejne jako bavlnene. jinak spis zalezi na vas, zadny vyrazny rozdil jsem nezaznamenala.

babicka123
autor
18. zář 2017

@misa357 děkuji za radu

babicka123
autor
18. zář 2017

@listopadka1 dívala jsem se, že složení 60 % bavlna a 40 % bamubusu, což si myslím, že je málo a je tam více bavlny - děkuji za zodpovězení

rada_87
18. zář 2017

Pokud se jedna ciste o ctvercove pleny, osvedcily se mi bavlnene v extra kvalite. Naopak vkladaci pleny apod. mam rada bambus. Ale to staci az pro vetsi miminko.

monaluza
18. zář 2017

Bambusove ctvercovky na latkovani nedoporucuji, pri prani na 60°C se strasne srazeji. Vyborne jsou ctvercove pleny Libstatske (extra kvalita nebelene jsou asi nejlepsi na trhu), lze je doplnit vkladacimi plenkami z bambusoveho frote (vyhodou je velka savost).

makky1310
18. zář 2017

Mam bavlnene a jsem spokojena. Znacku nevim, jsou to jeste pleny do kterych jsem kadila jeste ja 😀 Mam dojem ze bambusove jsou drazsi a ne zase tak lepsi jak bavlnene. Koupila bych bavlnene a pak popripade tu bambusovou vlozku.

eviicka
18. zář 2017

Na malé miminko mi stačily klasické bavlněné čtverce, teď u většího už doplňuji o vkládačky, bambusové jsou fajn ale hodně dlouho schnou. Mám jednu klasickou vkládačku, nezdá se na savost horší, ale schnutí je poloviční...

babicka123
autor
19. zář 2017

@rada_87 děkuji za radu, dcerka je po mne a raději látkové, dítě se dříve odnaučí, neb má mokro a ne pocit sucha jako u papírových

podaji
19. zář 2017

Me se osvedcili na miminko klasicke bavlnene ctvercovky od xkko stare casy. Jsou nebelene huste tkane. Mrnous uz ma 20 mesicu tak pouzivame bambusove anavy. Ty fakt vydrzi ale i tak mu obcas dam klasickou ctvercovku s bambusovou vlozkou a taky to je fajn. Navic v ikee jsem si koupila par jejich bavlnenych plenek. Oni to teda prodavaji jako osusky pro mimina ale velikost je 70x70. Huste tkany proste to vypada jak plena a ty jsou supr.🙂

luj89
19. zář 2017

Budou to plinky na zadecek nebo na utirani pusinky, pod hlavicku atd.?

normalnimatka
19. zář 2017

bambusový čtvercovky nedoporučju! přestože píšou na obale prát na 95° po x vypráních na 60 se mi postupně srazily na hnusnej hrubej kapesnka když se je snažim po vyprání natáhnout na sušák, tak se normálně porvou a konec...

spíš doporučuju kalhotovky, chobotky, vícevrstvý plenky...dneska je na jednu stranu blbý, že toho je moc a blbě se v tom vyzná. ale jakmile máš zkušenost, jsou daleko lepší materiály a systémy, než za dob tebe a mojí mámy🙂)

normalnimatka
19. zář 2017

jinak bambus samozřejmě líp saje... nejvíc asi bambusový froté, ale zase to dýl schne, no... obecně čím dýl to schne, tím líp to saje. tak se taky laicky dá ta savost odhadnout. asi kromě flísu..

misa357
19. zář 2017

@normalnimatka Jaké máš? Já peru na 90 a v pohodě.

normalnimatka
19. zář 2017

@misa357 z vesny...nebyly úplně levný teda no:D ale složení taky jen 40% bambus...
ž je nepoužívám. na druhýho prcka asi budu, ale budu prátna 40. těch pár, co mi vydržely tvar a kozistenci v poho.

misa357
19. zář 2017

@normalnimatka Složením to podle mě úplně nebude, bo bambusovky Kikko a T tom i mají stejný podíly bavlny a bambusu,
Přitom je mezi nimi ohromnej rozdíl nejen v kvalitě šití, ale i na dotek. Jinak teda, drží oboje a to se s nimi necrám. Peru na 90, pak je mrsknu do sušičky.

leki
20. zář 2017

Jak uz vice maminek zminovalo, nejvic mi vyhovuji kikko stare casy. Jsou pevnejsi a hustejsi. Nebelene-nejsou na nich tolik videt pripadne fleky. Ted uz pouzivam i bambusove/frote/konopne vkladacky (malej ma rok a pul). Jinak jen poznamka, nekterym detem to mokro nevadi, ani bobky😒

lysecek
20. zář 2017

Doporucuji spise vyzkouset moderni latkove pleny, tvarovane kalhotkove. Narozdil od ctvercu se nemusi skladat a je s nimi tedy mene prace. Zacinala jsem se ctverci, pak presla na kalhotkove a nemenila bych. Nyni cekam druhe dite a ke ctvercum uz se vracet nebudu. Latkovani s kalhotkovymi plenami je opravdu mnohem pohodlnejsi. Co se materialu tyce, na den bohate staci bavlna, na noc potom konopne nebo bambusove.

krucis
20. zář 2017

Dobrý den, já bych pro začátek doporučila bavlněné čtverce, bambus se opravdu hodně sráží. Pak se dá jejich savost zvýšit bambusovými vkládacími plenkami. Já mám ale nejraději SIO systémy - svrchní kalhotky, do kterých se přicvakne savá vložka. Mám od Bamboolik, Petit Lulu a Pop-in, pro malé mimi ale nejsou úplně ideální, znečistí se svrchní kalhotky při každé stoličce a prví 2 až 3 měsíce to je několikrát za den. K použití jsou nejdříve tak ve 4 měsících. Na noc používám kalhotkové plenky. Možná by stálo za to kouknout se po bazárku. Nové moderní plenky jsou docela drahé. Mám výbavu složenou hlavně z bazarových plenek a látkuji s nimi druhé dítě (celkem je používám skoro 2 roky). Jen svrchní kalhotky bych doporučila nové - aby byla záruka, kdyby začali protékat.

andiienka
22. zář 2017

Kamarádka používá ty bambusové, přesto je však dobré jako prevenci mazat Bepanthenem, její malá před tím měla menší opruzeninky.

luj89
22. zář 2017

Jestli jsem to dobre pochopila, jde o plenky na zadecek. Ja si sice pred porodem planovala, jak budu ze zacatku pouzivat ctverce, ale nakonec jsem skoncila u vicevrstvych plen a ted na 3mesicni holcicku zacinam postupne kupovat jednovelikostni kalhotovky (jsou objemnejsi). Taky jsou moc oblibene PidiPuk pleny, ty nedelaji velky zadecek a jsou pohodlne, prizpusobive. Chce to proste vyzkouset ruzne typy a znacky, kazdemu sedne neco jineho 🙂

hanulka_es
23. zář 2017

Kamarádky měla bavlněné i na noc, vkládala čtvrtce, používala bepanthen jako každodenní prevenci ... nevím o tom, že by předcházela na bambusové či konopné, odrazovala ji cena, snažila se jít nejprve touto cestou a prej dobrý...

normalnimatka
23. zář 2017

ono taky malý mimino málo čůrá a pozdějc to už nemusí tak stačit, když nechcete dávat prckoj 3 plíny na sobě🙂))