Používáme cookies. Více informací zde. OK

Látkové pleny, jaký máte fígl, aby neprotékaly?

monisek007
28. led 2016
Dobrý den maminky začala jsem používat látkové pleny,ale nevím jestli je používán správně protože vždy na pravé straně mi pro tečou tak se chci zeptat jestli na to nemáte nějakého fígl aby po straně neprotékaly děkuji 😉
olga_
28. led 2016
Záleží hodně na svrchních kalhotkách... A jaký typ plen to je - kalhotkové, vícevrstvé, AIO, klasické čtverce např. v novorozeneckém skladu? A Jaké svrchní kalhotky - PUL, vlňáky?

Základem je dobře utěsnit svrchní kalhotky. U AIO se mi stávalo u syna, že čůral výrazně na stranu a taky to třeba bokem proteklo.
elana
28. led 2016
@monisek007 ano, jak píše
@olga_ , důležité jsou dobře padnoucí svrchní kalhotky, nikde nic nesmí čouhat ven, tudy to pak samozřejmě vzlíná jako po knotu. No a jinak úplně obecně, plenky protékající po stranách jsou známkou toho, že je špatně zvolá savost plínky. Pokud provlhají kalhotky v ploše, může být vadný PUL, ale jakmile to jde bokem, tak je třeba zvýšit savost (přidat vkládačku, použít vhodnější systém). A jestli máš chlapečka, tak samozřejmě dávat pozor na pinďu, aby si nečural do strany 🙂
janini83
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
monisek007
autor
29. led 2016
děkuji vyskouším dát tedy více vrstev v kládaček a dát pozor na piňdu 😃 jinak mám ty kalhotkové pleny AIO
olga_
29. led 2016
@monisek007 U těch AIO může být ještě problém v prošití gumiček po stranách. Může to téct taky tudy. Tam pak může pomoci šev z té vnitřní strany potřít lanolínem.

Sem začni psát odpověď...

Odešli