Látkové pleny. Konkrétní výbava. Jste spokojené?

lusinta
26. únor 2008

Pipky, tak pište seznamy🙂 Eventuelně i s komentářem, zda-li jste spokojená nebo jak byste to příště nakoupily jinak. Aby látkařky začátečnice nemusely pročítat celou diskuzi o plenách..

reruna
21. čer 2010

a ještě jsem zapomněla na jednu skvělou plínu - Popolini Two size Organic L, sedí nám střihem, má měkké gumky, zatím je měkká, škoda že nemá vkládačku

kristy81
29. čer 2010

Ahoj holky,

prosím o pomoc:

tak jsem dostala 60ks čtvercových bavlněných plínek. jsou to ty klasické, jako jsem měla já před 28 lety,
ale jsou úplně nové a kvalitní. Termín porodu mám až za tři měsíce, ale výbavičku zatím žádnou.
Ráda bych klasické látkové pleny začala využívat alespoň s mimčem na doma. nemám žádné zkušenosti ani nikoho po ruce, kdo by mi s tím poradil.
začala jsem postupně postivě číst vaši diskusi, ale hned jsem se v ní ztratila.
Můžete mě nějak "bezbolestně" a jednoduše zasvětit do systému?
penízků teď nemáme nazbyt, proto chci koupit jen to nejnutnější a uvidím snad časem, co se mimču osvědčilo.
jediné, co je mi jasné, že se k těm látkovým plínám musí koupit svrchní kalhotky 😀
Ale jak, co a kolik nemám páru.

Díky moc za radu 🙂

zlatouch
29. čer 2010

Ahoj,
prave ty svrchni kalhotky jsou jedine opravdu nutne 😉 eshopu je plno, kalhotek taky, pokud jsou z PUL materialu, lisi se vcelku minimalne (suchy zip/patentky, obrazek, nektere napr.Baby lucy jsou na omak umelejsi, jine napr.Bummis mene). Za me treba Baby lucy, z umelotiny se vsechno snadno oplachne a rychle vetraji.
Pak jsou dalsi doplnky, ktere se hodi, ale nejsou nutne. Treba Snappi sponka, to je vychytavka, se kterou plenky rychle "zapnes" napr.v novorozeneckem skladu (velmi oblibeny na male mimi a ridka hovinka). Pak se hodi celulozove separacky, lip se likviduje bobek z pliny. Pripadne vlnene kalhotky, jako prodysnejsi varianta k PULkam, ale ja osobne bych s nima pockala.
Pak je plno jinych uzasnosti, ale pokud nechces zatezovat sebe ani rodinny rozpocet, tohle je zaklad 😉

andelka
29. čer 2010

@kristy81 Ahojky, připomínáš mi mně před pár týdny 😅 Taky jsem se brzo ztratila a dodnes se nemůžu úplně najít, takže radši všechny ty vymoženosti ani nezkouším (jen maličko), abych tomu nepropadla 😀
Mám syna 7 týdnů starého a od 4 týdnů zkoušíme látkovat - aspoň na doma, i když už byl venku i v látkovkách. Mám plno čtvercových plen, dvě snapky (kdyby se jedna někam založila) a 3 PUL kalhotky (Imse Vimse Organic newborn a Thristies XS) a zatím to stačí. 🙂 A celulozové separačky Popolini. Na parádu mám Itti Bitti SIO, sháním ještě jedny, jsou kouzelné 😵 Mám i jednorázovky, ale jen na ven a na noc. Takže rodinný rozpočet netrpí a zatím jsme všichni spokojení. A moc se mi líbí, že můžu mít prcka v horku jen v tričku nebo košilce a látkovce a vypadá oblečený 🙂

kristy81
29. čer 2010

Zlatouch...díky za info.
Právě mě děsí množství na výběr a trochu se v tom zorientovat.
Snappi sponku jsem již pochopila a dkoknce jsem našla na netu, jak se dělá novorozenecký sklad 😎
Tak teď musím letět a zítra se na ty plínky vrhnu 🙂

maly_prcek
29. čer 2010

@kristy81 Neboj, dá se do toho dostat (ale lepší je nedostávat se, protože to pak leze do peněz, neznalostí ušetříš 😀 )
Určitě je třeba nějaké kalhotky, pro začátek jsou lepší PULky nebo flísáčky (ty si klidně spíchneš i sama 😉 a nestojí moc, měli jsme natahovací a byly super), na větší mimi vedou zase vlňáčky (jsou dražší, musí se lanolínovat, ale zas jsou nejprodyšnější) popř. zavazovačky s vlněným obdelníkem.
Z PULek jsou fajn značky Thirsties (naše nej, i dvojvelikostní), Baby BeeHinds, Imse Vimse a Bummies. Doporučuju koupit jen aktuální velikost, pak dokoupit a dají se sehnat i použité na netu, třeba mimibazar, u malých velikostí není problém s kalitou, mimi rychle vyroste a nestihne to zničit... (Budu prodávat Thirsties XS žluté, za 190kč, super stav, kdybyste měly zájem...) Celkem je potřeba cca 3ks svrchňáčků.

maly_prcek
29. čer 2010

Jo a novosklad jsem skládala i bez snappi sponky, prostě jsem to zastrčila u pasu a nebyl problém... 😉

kristy81
30. čer 2010

Díky za tipy, zase nestíhám a letím, ozvu se v pátek 😀 😀

ninouche
7. črc 2010

Ahojky, tak já jsem si teď přivezla od rodičů zásobu čč - je jich 85 (!!), tak to "asi" bude stačit 😀 Jsou to čč ještě po mně a po bráchovi, většina je v dobrým stavu, jen už to nejsou moc čtverce, spíš lehce obdélníky... Jak se ale kupovaly asi postupně, jsou zdá se mi různé kvality. Vyprala jsem je v tekutém Ecoveru na 60st, bez aviváže, bez octa (na ten jsem zapomněla 😔 ), ale zdají se mi teď docela hrubé ☹ Chovají se tak i nové bavlněné čč? Nebo se to dá něčím zlepšit - např. přidáním toho octa do máchání? Ještě je chci vyžehlit, asi aspoň ze začátku párkrát žehlit budu (samo že ne všechny, to bych se zbláznila 🙂 ).
Ale chci se zeptat - mám troje PUL svrchňáčky: Imse Vimse Soft (Newborn), Swaddlebees (S) a IV Organic Cotton (NB) - a jak na ně teď koukám, připadá mi, že se do nich ta čč na novosklad snad nemůže vejít?! 😅 Možná teda do IV Soft jo, zajímavý je, že oboje IV velikosti newborn mi přijdou větší než ty Swaddlebees, který jsou S 😕 Máte s nima někdo zkušenost? Vejde se do nich novosklad?? Mě to teď trochu znejistilo, jestli jsem neměla koupit rovnou větší...

ladida.l
7. črc 2010

@ninouche do SWB esek se Ti novosklad vejde, neboj. Já mám emka do teď na prostřední patentky...

ninouche
7. črc 2010

@ladida díky za uklidnění 🙂 No je vidět, že si fakt ty velikosti a poměry (mimčo-plíny-kalhotky) nedokážu moc představit 🙂 Aha teď jsem si uvědomila - já mám ty SWB na suchej zip, jsou to tytéž? Mám tyhle: http://www.branakdetem.cz/swaddlebees-pul-kalho...

maly_prcek
10. črc 2010

Ahojik, prodávám pár našich výstavních kousků... Kukněte http://www.mimibazar.cz/bazar.php?album=520065

maly_prcek
10. črc 2010

@ninouche Vyžehlení hodně změkčí čč... Já přes zimu čč žehlím jen kvůli tomu. Ocet taky pomůže. A plíny mi ztvrdnou hodně, když mi přeschnou... 😉

ninouche
11. črc 2010

@maly_prcek diky, ja jsem dnes prala ještě jednu várku i s octem a opravdu se mi to zdá lepší. Žehlit plánuju určitě v šestinedělí, pak uvidím, jak se mi bude dál chtít 😉 A ještě se chci zeptat - někdo dává do octa pár kapek éterického oleje (levandule) jakoby místo aviváže - to ale asi spíš u oblečení a až u staršího mimi, k plínám je to asi nesmysl, že?
S tím přeschnutím to je fakt, ale mně v suchým panelákovým vzduchu přeschne skoro všechno 😖

maly_prcek
14. črc 2010

@ninouche Já peru hodně v ořechách, takže do máchání dávám jak trochu octu (do plínek teda ocet dávám málo, mám samé bambusky a nechce se mi zkoušet, jestli to rozežírá nebo ne... 😖 ) a skoro dycky olejíček (levandulová silice, ale i jiná, někdy tee tree, pomeranč, podle nálady a co mám doma 🙂 ). Dávala jsem už i na novoška bez potíží... Ty ořechy jsou takové trochu nevonící... 🙂

Jj, fakt je to rozdíl jak hrom, teď v létě venku jsou parádně měkučké...

reruna
17. črc 2010

@maly_prcek jak se dá zabránit přeschnutí?

maly_prcek
18. črc 2010

@reruna Že to všas složíš, hned jak to uschne a nenecháš to tam viset zbytečně dýl...

maly_prcek
18. črc 2010

Ahojik,

prodávám ještě další kousky (Gro Baby, vkládačky BI, Cuddle AIO, BI zavazovačku...) , tak kukněte 😉
http://www.mimibazar.cz/bazar.php?album=520065

reruna
19. črc 2010

@maly_prcek tak to jo, já to asi nikdy neodhadnu....

kiki2
19. črc 2010

Holky tak jsem se rozhodla pro
Baby Lucy velur
Baby Lucy bambus
haida
popolini
Vezmu od každé 2-3ks, co si o tom myslíte, díky

helulela
24. črc 2010

@kiki2 Já myslím, že volba dobrá, tak ti spíš písnu nevýhody. BL velur nemám, ale BL bambus trochu dýl schne. Haida myslíš nějakou Haipa Daipa? To mám jednu pastelku a v té teda V. dost plaval, tak ji zatím nedávám, a prý dost hrubnou. A Popolini, jestli plánuješ jednovelikostní, tak ty budou na novoška taky asi dost velký, ale za pár týdnů až povyroste, tak fajn. Zvaž, jak to je pro tebe důležitý, jsou to "mouchy". Dala bych ti ještě tip na Anavy na snapku, cena kolem 300, měkké a velikostně se výborně přizpůsobí.
Jak píšeš, vzala bych od každé 2, uvidíš, jak které budou vyhovovat, dokoupit budeš muset stejně, jestli chceš používat jen kalhotovky. A co svrchňáky?

reruna
25. črc 2010

@kiki2 taky myslím, že baby lucy ano, vem určitě tu menší velikost XS/S, vydrží ti hodně dlouho, jáá mám tu M/L a je hodně velká. Helulela to dobře napsala, ono každá plenka má svoje + a -, ale je dobré to vědět. Osobně bych Haipa Daipa nebrala pastelku bio, tu mám a je dost zhrublá, ale někomu nehrubne, záleží asi na vodě... Popolini ano, ale na novoška budou asi velké, nebo zvolit Two size. Být tebou, tak bych zkusila místo té HD anavy.

veveruska0504
29. črc 2010

Prosím, pokusila jsem se sestavit si základní výbavičku na mimíska, můžete se mi na to podívat???

Příjmám jak kritiku (tu hlavně), tak chválu, že jsem to nějak zvládla 😉 .

Imse Vimse - 80x80 cm - mušelín, 75g, na pusinku 4ks/bal 1
Kikko bambusové pleny 70x70 cm colour 3ks, na pusinku 3ks/bal 1
Libštát - 70x70 cm 10ks/bal 4
Popolini vv S (30x40) 12ks/bal 12

Vkládací
Babyidea - Bamboo hour - 38 x 10 3ks/bal 2
Set vkládacích plen do Itti bitti Snap in one 1
Lucky Baby bambusová 4

Separační
Popoliny - celulozové - 2 role 100ks/bal 2

Kalhotkové
Baby Lucy - bambusová plenka 1
Baby Lucy - organic golden kid XS/S 1
Baby Lucy z organického veluru 2
OneSize Organic Velur Swaddlebees 1

Pleny na noc
Blueberry OneSize /patentky 1
Blueberry OneSize /suchý zip 1
ANAVY novorozenecká na patentky 2

Svrchní
Imse Vimse - PUL - fox - S - 5-8 kg 1
Imse Vimse - PUL - organic (farma) - S, 5-8 kg 1
Baby Lucy - PUL - fix - XS (do 4,5kg) 1

Vlňáčky
Disana barevné 1

AIO
Itti Bitti - Bitti d´lish snap in one - M 1
Imse Vimse 2v1 ZOO 1
Mommys Touch AIO patentky 1

Doplňky
pytlík na pleny - 1 ks
snappi sponka - 10 ks

Ty čísla jsou KS, kdyby měl někdo zájem, mám to i v Excelu s cenama, celkovou sumou a odkazy na www stránky 😀

mehlo
29. črc 2010

@veveruska0504 čau tak bambusové KIKKO na pusinku ne, to je úžasná plenka jako vkládačka skvěle savá, akorát že při praní na 60 C- což jsem dělala já je z ní nakonec obdélník, ale jako savá vložka úžasné.
Ty libštáty tady holky moc nedoporučujou na přebalování- já sama za sebe bych je asi brala- mám hyblera a Kikko obyč. čtverce a taky je používám. Vkládací plenky Lucky baby to jsem nepochopila- myslíš baby Lucy? Co se týče vrchních kalhotek tak tam máš akorát jedny v novorozenecké velikosti? to je málo. Určitě jsou potřeba nejmín dvoje. Vlnáčky DISANA barevné si moc holky nechválily- už nevím přesně proč, ale něco jako že se hrozně srážejí. Snappi sponka stačí jedna. Já teda mám jen jednu a dobrý.

veveruska0504
30. črc 2010

@mehlo píšu si poznámky a děkuji za názor 🙂, nechám si poradit.

jj myslím baby Lucy.

andelka
30. črc 2010

@veveruska0504 já teda s většinou zkušenosti nemám,ale co mám:
Kikko bambusky mám ty nebělené, zatím jsou čtverec. Ale jsou dost velké, tak je nedávám na zadek,a le pod hlavičku, jsou měkkučké, tak je to pro malého příjemné. Chci koupit ještě jedny (3ks) a udělat z nich menší vkládačky do novoskladu.
Snapky mám 2, pro jistotu, občas se mi jedna zatoulá, tak abych měla, než ji najdu. 10 je zbytečně moc moc moc.
svrchní taky doporučuju ještě nějaké menší, Dany má 3 měsíce a pořád dávám IV Organic newborn 3-6kg. a dvoje rozhodně, spíš možná i troje. Občas se mi stane, že dvoje suším, že mi kakání proteče na gaťky (teda Danymu).

🙂 chválím plenky na noc - k tomu jsem se ještě neodhodlala, dávám Pampersky 😅 A taky 2ks rolí separaček, to děláš dobře, já koupila jednu a už mi dochází, tak musím pořídit další.

betelgeuzz
30. črc 2010

@veveruska0504 tak já bych zase více svrchňáků v NB velikosti nebrala. Malou jsem začala látkovat od 3 kg a byly jí dobře i svrchňáky S. Měla jsem BL fix XS, IV organic S a HD S a stačilo to. A nějak se mi nezdá to číslo u vv, máš tam 12 balení po 12 kusech, to by bylo teda až moc, 🙂

maly_prcek
30. črc 2010

@veveruska0504 Pěkná výbavička, seš šikula 😉

Kikko bambus - jdou i pod hlavičku, jako osuška... Já je miluju... Ale na přebalování bych si je vzala taky.
Libštátky - mám je podhlavičkové, jsou fajn, já osobně raději na přebalování vícegramážní... Na Davídka jsem dávala jednu plínku na novosklad + Ikearučníček (asi by ani nebyl potřeba...), Libštátky by musely být určo dvě, na starší mimi si myslím, že ani 2 nebudou stačit (dávat 3 čč - to musí být balík)... Ale holky je tu některé maj... (Ale obecně nej čč jsou Kikko lux(eco), já mám barevné Popolinky a taky spokojenost veliká)
vv - nemám je ráda, leda ty prefoldové od Ivušky Anavy, neumím to motat, vaječina mi dycky šla bokem

separačky - daj se taky prát...

BL neznám, ale OneSize Organic Velur Swaddlebees jsem měla a poslala dál, střih fajný, ale ta savost!!!! Nestačila Davimu ani jako novoškovi a tak drahou plínu odmítám docpávat... Místo ní bych si vzala jednu jednovelikostní Anávku...
Blueberry neznám, ale obecně je to dobrá značka, noční se většinou berou BBH bambus... Novoška ale budeš asi v noci přebalovat, ne? My dávali (nejdřív teda jednorázovku na noc) novosklad s BI vkládačkou... Pokud fakt chceš jet jen látkovky na noc, tak 4 ks určitě stačit nebudou... (Počítej 2ks na noc + 1 den, s všitým jádrem min. 2dny sušení)
O mém pocitu, že novovelikost je celkem nanic jsem psala... Možná bych si ty Anávky vzala spíš jednovelikostní... Využiješ i pozdějc...

IV svrchňáčky jsou fajn, IV klidně S, BL neznám... U IV mně osobně ale vadilo, že se nedají křížit sucháče přes sebe (problém, pokud budeš mít hubeňoura, Davi je pucík, ale na novoška S IV by trošku zkříit aj nesl...), možná bych si vzala jedny, kde to křížení je (z těch, co znám Thirsties, třeba duowrap, BBH...)
3 ks dle mého stačí...

Disany mám, noční jedem jen je... Za ty prachy to jsou super držáky 🙂 Jsou hroozně žmolkovaté, ale drží 🙂) Na novoška bych šla spíš do flísáčků.

Snappi sponky 2ks (jednu používáš, druhou záložní, taky se to furt u nás někam ztrácí 😀 )

maly_prcek
30. črc 2010

A ještě - mně osobně přijdou 2 čč jako hodně velký balík (jakože má toho moc na zadečku)... Já vím, že se to tak běžně používá, ale osobně mám radši 1 čč + vkládačka/ručníček... Savostí to dostačuje a je to menší... 🙂

andelka
30. črc 2010

To je pravda, já dávám čč navíc až teď, Dany má přes 6kg.
Ty křížící se sucháče jsou super na hubenější miminka (mám Thristies). My jsme je teda využili asi týden 😅 on byl buclík brzo.Jinak IV miluju 🙂