Lehátko do vany aneb co nejbezpečnější koupání kojence

franzovka
28. bře 2012

Nemáte někdo dobrou zkušenost s lehátkem na koupání do velké vany? Chtěla bych nějaké pohodlné, bezpečné, dobře přístupné tak, aby se časem mohl přímo ve vaně do očisty zapojit i s tříletým sourozencem. díky za vaše tipy!

cervena_vila
28. bře 2012

Já mám dobrou zkušenost s koupacím kyblíkem 😉 ačkoliv tam se asi s bráchou nevejde... 😀

timbouctou
28. bře 2012

my měli nějaké obyč s kovovým rámem pro staršího a pak cosi anatomického podobného tomu z Malvíka pro mladšího. Alex byl s kovovým spokojen 😀 zato Metík, ač bylo drahé lehátko od milované babičky, na něm prostě odmítal být a už jako dvoutýdenní se z něj dokázal během asi tří vteřin vypíďalit. No a pak něco kupuj.

efkas
28. bře 2012

ruce a poslušného sourozence 🙂

ladybugie
28. bře 2012

já nedám dopustit na molitanové, to s kovovým rámem u mých dětí neupělo, ani u jednoho. A koupu zásadně každého zvlášť, bo by se mi navzájem utopili.

kachorka
28. bře 2012

Já mám toto: https://www.modrykonik.cz/fotoblog/kachorka/alb...
Je to super, mám obě ruce volné. Ale používám až tak od 2,5 měsíce. No a se starším sourozencem by nemohla být ale napuštěná plná vana vody...

monivo
28. bře 2012

Mě se osvědčilo to klasické s kovovým rámem, rychle uschne, potah se dá vyprat. To molitanové jsem použila párkrát, špatně vysychá a musí se často obměňovat, protože se v něm po čase množí bakterie. S plastovými zkušenost nemám, myslím, že je to pro mimčo tvrdé a studené.

luciebx
28. bře 2012

ja mela to plastove a musim rict ze dobry.. a ze by maleho studilo nebo tak.. to teda nevim.. ale kazdymu vyhovuje neco jinyho a kazdy miminko je jine.. to co vyhovovalo nam nemusi vyhovovat vam

do penovyho sem taky nesla z duvodu tech bakterii a ze to spatne schne.. a kor v zime.. v lete se to mozna da na zahradu.. ale i tak..

lukza
28. bře 2012

tak já nedám dopustřit na pěnové lehátko http://www.hastrmanek.cz/detail/penove-lehatko-...
díkto nespadne a je to super koupe se s bráchou a nemusím se bát když se rozdivočí že spadne,a pokud to budeš prát a co dva měsíce koupíš nové takbarterie namají šancinebo možná mají ale coje uplně sterilní NIC

tyrisa
28. bře 2012

Taky jsem pro klasické s rámem.U dcery jsem ho používala od narození a ted ho budu mít taky.Mám dva povlaky na střídačku....od známé malej z molitanového ujídal 😒 takže bych do toho nešla a to umělohmotné z mého pohledu je tvrdé a studené,ale někomu třeba vyhovuje.Navíc je to klasické jednoznačně nejlevnější.

hojda
28. bře 2012

Klasické je super, jde vyprat, takže je i hygienické.

pelenka
28. bře 2012

Také jsme měli klasické látkové v rámu, od 2 měsíců jsme byli ve velké, do vaničky se mi už nevešel. Na lehátku pouze do 3 měsíců, pak se začat přetáčet na břicho a byl k neudržení, takže od té doby koupeme více méně na břiše. I proto je za mě levná klasika nejideálnější🙂

wendulka25
12. pro 2012

Měla jsem to obyčejné látkové v rámu, použili jsme ho dvakrát, malému se na tom nelíbilo. Takže koupeme jen v rukách. Dokud byl maličký skvěle se nám koupal v umyvadle 🙂 Ted už jak je větší ve vaně nemáme problém 🙂 někdy se koupe se mnou nebo s tatkou a podložka vůbec není potřeba 🙂

franzovka
autor
21. led 2013

Děkuji za vaše tipy. Nakonec jsme vše vyřešili tak, že do 5 měsíců jsme mladšího syna koupali v umyvadle (máme velké mělké, kde se nám krásně držel v rukou a nemuseli jsme se ohýbat ani napouštět vanu) a když začal sedět, osvědčilo se nám při společném koupání se starším bráškou otočné sedátko do vany. Je fakt perfektní, malý se v něm už bez problémů otáčí ze strany na stranu (a přitom je skvěle zafixovaný, takže se mu nemůže nic stát) a vydrží se starším bráchou ve vaně a přitom si skvěle pohrají.