Lehátko, mám ho pořídit nebo je to zbytečnost?

jkur
4. črc 2014

Pořád pokukuji po tomto lehátku a nevím zda ho pořizovat, zda to není zbytečné.

adik2
4. črc 2014

Ahoj, za mě lehátko ano. Měla jsem u prvního půjčené, teď budu mít taky a kdybych tenkrát věděla, že ho tak využiju, koupila bych už předtím. Malej tam byl spokojenej, dá se umístit kdekoliv po bytě, kde jsi zrovna ty, pak se tam dávají dobře první příkrmy apod. Používali jsme docela dlouho, dokud si sám nevystupoval 😀 Pak už dělal blbosti a lezl pod to, tak jsme vrátili kamarádce 😀

bielamacka
4. črc 2014

toto mám v plánu koupit taky - nemyslím přesně tohle, ale tento typ.... a důležité podle mě je, aby to bylo vibrační 🙂 kámošky dceru ty vibrace vždycky výborně uklidní 🙂

daniellah
4. črc 2014

Za mě určitě 100% ano. Od těch 3 měsíců už nechtěla být v košíku ale chce mít přehled, takže jí dám do lehátka a pozoruje, povídáme 🙂 . Takhle s náma snídá, vaříme tak, uklízíme, za mě je to super věc. 🙂

juldaska
4. črc 2014

Lehátko je super, za mě určitě ano. U nás se naopak vibrace nechytly, měly jsme je zapnuté párkrát na zkoušku, ale malému se nelíbily.. je to asi hodně individuální..

mafeska
4. črc 2014

za mě je to zbytečnost, obešla jsem se bez něj 🙂

barinkas
4. črc 2014

my ho také měli a malá v něm byla max spokojená, i v něm občas usnula. Jak byla větší, dávala nožky na hrazdičku, hrozně se jí to líbilo. A ráda okusovala hračky, co jsem dala na hrazdičku.
Vibrace určitě důležité nejsou, to je blbost, záleží na dítěti 🙂 My měli i lehátko s vibracemi, pak ještě houpačku a malá chtěla jen klasické obyč lehátko... s vibracemi a i houpačka byla v podstatě nevyužitá...
Ale určitě bych něco koupila, jde jen o to, co se bude dítku líbit 🙂

barinkas
4. črc 2014
bambulal1
4. črc 2014

Ja sem pro mam a sem max.spikojena.Mam sice jine od fisher price ale prve dny sem si vdaka nemu odpocinula.

barinkas
4. črc 2014

tu už dělala blbosti, cpala nožky na hrazdičku a zkoušela, co by tam šlo vymyslet 🙂

zuzana_ka
4. črc 2014

@jkur Za mě taky lehátko ANO. Malá nechtěla být neustále ležák v postýlce a nechávat jí na sedačce či jinde ležet jsme nechtěli a v lehátku vydržela a já se nebála jestli někam nezapadne, když půjdu např. na záchod...

elinkav90
4. črc 2014

Na příkrmy dobré, i když nakrmit se dá i běz něj. Jinak trend lehátek je dost smutný, protože firmy vydělávají, ale když pak je v něm dítko (i když přerušovaně) půlku dne (a nebudem si říkat že není - rodiče si na to rychle zvyknou, dítko také když v tom lépe vidí a je pak pochopitelné, že nechce moc ležet v postýlce) , není to nic optimálního pro jeho motorický vývoj.....:(

veruska007
4. črc 2014

Za mě ne. Měla jsem lehátko pro tři děti, nechtělo v něm být ani jedno. Na krmení se mi více osvědčila stará autosedačka.

loafeer
4. črc 2014

my měli půjčené, na jídlo a případné chvilkové ,,odložení,,malého, pokud jsme ho nechtěla dávat na zem a chtěla jsem ho mít u sebe, super....

marcinek
4. črc 2014

pro me lehatko super vec, byly v tom obe deti, pro syna jsme meli dokonce samohoupaci pro deti od narozeni, to byl luxus nejvetsi, druhy od Fisher price, v tom jsme krmili i prvni prikrmy. i jen na chvilku, kdyz jsme sli k babicce, aby videli vsichni na mimco a mimco na nas. Nebyl pak nikdy problem s postylkou, kocarkem. Proste kdyz uslo v lehatku, prenesu do postylky a spi, ale uz je to davno a krasne se na to vzpomina 😀

zulitvi
4. črc 2014

Určitě se hodí. Malého tam dávám od narození, stačí mu, že může koukat co dělám a já se mu nemusím furt věnovat a mám klid na úklid a vaření. Dost v tom i spal přes den, takže jsem ho měla u sebe a nepotrebuju košík nebo druhou postýlku. Mám úplně obyčejné, půjčené po sousedovic 17ti lete dceři. Využívám každý den. 🙂

killi
4. črc 2014

Je to super věc. Používali jsme jsme ho do teď, malá nechtěla bývat v postýlce a v lehátku se jí líbilo. Mohla si v něm i hrát, všude viděla. Ze začátku v něm i spávala občas. 😉

superkousky
4. črc 2014

Já měla pro syna jak vibr.lehátko Fischer,tak i houpačku 3v1 a byl v tom za rok max. 3x a stejnak v obojím brečel.U nás tudíž vyhozené peníze.
Kdybych koupila Manducu,udělala bych mnohem líp,ale to člověk dopředu netuší,bo každé dítě je jiné.

katyxq
4. črc 2014

pro nás naprosta zbytečnost - miminko potřebuje maminku, kontakt s ní a ne věci ... a houpání zajistí nošení v šátku/ergonosítku (s obrovským bonusem v podobě blízké přitomnosti maminky a také stimulace všech smyslů dítěte jeho nejpřirozenějším prostředím - tedy tělem maminky). Lehátko by se mělo používat jen první měsíce, pak se děti začnou potřebovat přetáčet a mají tendence se v tom pasivně posazovat (nic dobrého). Naše malá by se do lehátka stejně odložit nenechala.
http://vbavlnce.blogspot.cz/2013/06/biologicke-...

somalicats
4. črc 2014

Za mě je to zbytečnost. Dokonce jsme pro malou dostali lehátko - ani jsem ho nevybalila. Stejně se celý den buď válíme na hrací dece, nebo ji vozím v kočárku, nebo spí v postýlce. Pořídila jsem jí židličku, která se dá sklopit do lehátka, ve kterém ji krmím, a maximálně ji do toho posadím, pokud potřebuji dělat něco u plotny a nechci riskovat úraz.

antoinet
4. črc 2014

Nekupovala jsem, vyčetla jsem, že je to nevhodné pro motorický vývoj - dítě má umět ležet a posilovat svaly zvedáním ručiček a nožiček, postupně se napřimuje díky touze vidět, v lehátku mu je to dopřáno bez námahy, takže to vede k pasivitě. A pak potřebuje ten lidský kontakt, jak píše @katyxq. Takže to zvládáme bez něj a v pohodě🙂

chris_n
4. črc 2014

za mě ano, pomáhá nám při snídání, obědu, atd... kdyz chceme byt spolu a nemít malo daleko.

kacenka14
4. črc 2014

Za mě určitě ano. V době kdy malej ještě neseděl ani nelezl a byla jsem s nim sama doma a potřebovala cokoliv udělat, tak jsem ho tam vždycky na tu chvilku dala. Když jsem třeba dělala něco v koupelně, tak jsem ho tam v tom měla, nevim, jak jinak bych si ho tam položila. Sám v místnosti nikdy nevydržel, chtěl mě mít pořád na očích. Určitě doporučuju 🙂

gosa22
4. črc 2014

mně se to zdá spíš jako zbytečné vyhození peněz ☹ hrací deka s hrazdičkou splní účel líp a je déle využitelná...pokud je mimi šikovnější, bude tohle za pár dní na nic 😉 stejně tak může počkat v postýlce...my máme k normální v ložnici ještě cestovní v obýváku a je to nej 😉 teď už ji používáme jako prolízačku, protože má otevírací okénko a paráda 😉

vashaa
4. črc 2014

Já jsem pro. Vlastně ani nevím, co bych bez něj dělala. Když vařím, tak ho mám v kuchyni v lehátku u sebe, takže se nemusím bát, že ho třeba vedle olizuje pejsek 🙂. A hlavně teď ocením, že má malý v čem sedět, když mu začínám dávat příkrmy. Sice už lehátko nemá původní bílou barvu, ale to se pak vypere 😀

kamino
4. črc 2014

Bohuzel jsem po 14 dnech prodavala..maly lehatko tvrde bojkotoval..

monasek84
4. črc 2014

za me zbytecnost... malyho jsem od mala pokladala na rovnou podlozku (sedacka, stul, zem atd) a prikrmy davame v autosedacce.

alamo
4. črc 2014

Za me ano, hlavne na jidlo je to prakticke, jeste nez se nauci sedet. Parkrat jsem krmila v autosedacce a zbytecne se zamazala. Lehatko jde snadno vyprat - ten potah.

andelka
4. črc 2014

Za mě ano. Využila jsem ho u obou dětí, hlavně v kuchyni když jsem vařila, nebo jsem si mimčo v něm přenášela, když jsem šla na wc. A taky jsem v něm krmila.

mooncaa
4. črc 2014

U jedné holky jsem měla a byla jsem za to ráda, mohla jsem se bez řevu i večer osprchovat, občas jsem použila přes den a pak hlavně na krmení. Teď u nejmladší jsem lehátko prakticky nepoužila, řvala v něm, měla na něj alergii jako na kočárek a autosedačku v prvních 5 měsících života a nepoužívám ho ani na krmení, mám jí na klíně.

pehamek
4. črc 2014

@jkur lehátko mám asi za 80Kč z bazaru. Krmím v něm malýho, ale jinak v něm být nechce. Takže za mě ano, je to dobrá věc, ale nové bych nekupovala.