Lékárnička pro miminko. Co doporučujete mít?

cekamnazazrak
26. bře 2022

Holky, co doporučujete mít v lékárničce promiminko, od prvních dnů.. případně i něco pro maminku po porodu...

sigyn
26. bře 2022

Pro první dny snad jen líh na pupík. Většinu léků lze stejně použít třeba až od 4. měsíce, takže na lékarničku bych nespěchala. Postupně se nám tedy rozrostla o babycalm, libenar, panadol a fenistil a s tím jsme si zatím stačili až do dvou let. Pro maminku doporučuji nějaká silná antidepresiva nebo hodně čokolády. 😅

elesse
26. bře 2022

Já vycházela z tohohle https://mklife.cz/lekarnicka-na-dovolenou-na-co/ a měla jsem doma hned od začátku Paralen sirup, Nasivin, Calgel, líh, odsávačku do nosu, teploměr a Balonix. Zbytek se postupně přidal, ale chtěla jsem mít jistotu, že když bude mít večer horečku nebo ucpaný nos, nebudu muset do lékárny

tasimia
26. bře 2022

@cekamnazazrak sprej na pupík nebo lih a paralen. Malá dva týdny narození měla vysoké horečky, sráželi jsme ctvrtkou. A klidně Nasivin pro kojence na rýmu.

lgf
26. bře 2022

Líh na pupik a panadol sirup (skrz teplotky u ockovani, my nakonec vyuzili pro covidu). Z věcí elektrickou odsavacku a teplomer do zadku + bezkontaktní pro orientační změření. Podle me ze zacatku tohle stačí, my jsme pak kupovali biogaiu na boleni bříška. A ted ma maly 4 mesice a pro jistotu jsem uz koupila čípky vibrucol na zuby 🙂 pomalu se ohlizim o po nejakem geliku na dáseň.

elesse
26. bře 2022

Za elektrickou odsavacku bych usetrila a koupila normalni na vysavac, je lepsi. A bezkontaktní teplomer taky myslim, ze moc k nicemu neni

tasimia
26. bře 2022

@elesse tak my mame bezkontakt a dobrý. A elektrická je super na noc, my máme obyč, ale co odsaje, je masakr. Hlavně malá ma z vysavače paniku, tuhle celkem zvládá.

srnii
26. bře 2022

Já si vystačila s odsávačkou na vysavač, teploměrem, lihem, vincentkou do nosu, espumisanem a biogaiou. Teď budu akorát dokupovat něco na teplotu kvůli očkování.

Pro sebe pak paralen a purelan.

elesse
26. bře 2022

@tasimia kdyz ti to funguje, tak dobry. Vestinou je nazor presne opacny

jjasmina
27. bře 2022

@cekamnazazrak líh na pupík, teploměr, Espumisan, čípky a sirup na kašel, odsávačka na nos na vysavač

maxulekapcule
27. bře 2022

@elesse přesně tak, my máme taky a nefunguje ani orientačně 😀 jednou naměří 38°C, v zápětí 36,5°C 🤣 zbytečně vyhozené prachy,vrátila jsem se ke klasickému digitálu

tasimia
27. bře 2022

@elesse my jsme měli štěstí asi na dobrý. Teploměr max rozdíl 0,1, ze začátku jsem měřila i s normálním a odsávačka, když do ni dáme echt kvalitní a drahé baterky tak jede bomby :D

kafr
27. bře 2022

Na pupík jsem nedávala vůbec nic, vše udělaly sestřičky v porodnici domů jsme šly s krásným pupíkem.
Ty si kup Řapík (čaj, porcovaný, ať to máš bez práce) budeš ho potřebovat na oplachy frndy po porodu, podporuje hojení.

izz76
27. bře 2022

@cekamnazazrak Nic jsem nepotřebovala, pupík se zahojil už v porodnici, jen krém aby nebyly opruzeniny a teploměr. Můžeš mít něco na případnou teplotu a kapky na bolení břicha. Pokud budeš kojit taky asi nehrozí, že by miminko bylo v prvních týdnech nebo mesicich nemocné.

elesse
27. bře 2022

Jeste me napadlo, zvaz, jake Dcko budes davat, nekdo Vigantol nedava

chlapecektehu
28. bře 2022

@cekamnazazrak
Do takové základní lékárničky toho moc člověk nepotřebuje mě se v prvních týdnech života nejvíc hodil např. Stérimar baby do nosu nebo espumisan kapky nebo baby Calm na bolest bříška a to bylo asi tak všechno ještě je samozřejmostí líh na pupík a bepathen. Co pak budeš potřebovat koupíš časem.

veruuu_kubesovic
28. bře 2022

Líh na pupík, gazove čtverce...nic víc pro novorozence nepotřebuješ 😊

chlapecektehu
3. kvě 2022

@cekamnazazrak tak do začátku toho moc nepotřebuješ. Mě stačil líh na pupík potom teploměr espumisan protože malýho bolelo bříško a ještě se mi osvědčila nosní odsávačka a mořská voda popřípadě kdyby se dítě oprudilo tak nějaký krém