Letní dvojčátka - výbavička. Co se vám osvědčilo?

ivetm
23. únor 2012

Maminky, moc prosím o rady a vaše zkušenosti ohledně výbavičky pro dvojčátka.
Teoretický seznámek mám, i něco pokoupeno, ale chtěla bych poprosit spíš o osobní zkušenosti - co se vám skutečně osvědčilo a co naopak bylo nebo je zbytečné pořizovat, příp.třeba v jakém množství. Na netu jsem našla nějaké"osvědčené"strohé seznamy, ale když vidím, jak moc se liší ☹ tak bych byla vděčná za rady, které jsou od těch nejpovolanějších 😀
moc moc děkuji

arianka
27. únor 2012

Víš, ono to je strašně individuální..., co maminka, to trochu jiný seznam a co miminka, to trochu jiné potřeby 🙂 Taky v závislosti na ročním období, kdy se mimča narodí 🙂
Ale obecně vzato u nás z těch větších investic se osvědčily: obyč lehátka Chicco, Avent sady lahviček (já nekojila), Avent sterilizátor lahví, podzimní fusaky Emitex (používané prakticky celoročně při chladnějším počasí až do začátku zimy), JJ cole zavinovací deka (nepoužívala jsem zavinovačky,kluci neměli rádi být natěsno,tohle byla dobrá varianta "volnějšího" zavinutí, používané dodnes jako lehké deky, Philips chůvička s video monitorem a klasické chůvičky "vysílačky" na ven.
Naopak u nás zbytečně pořizované monitory dechu, látkové pleny (měla jsem mega množství, v praxi jsem používala jen pár na utírání pusy atp., takže by bývalo stačilo 2 x balení.. ).
To je myslím z těch začátku tak asi všechno 🙂

karina1
27. únor 2012

@ivetm ahoj, videla som viacero zoznamov a najsympatickejsi je mi zoznam "vybavicka pre dvojcata", kt. najdes na www.dvojcata.kat.cz. (kupujem radsej menej nez viac, vela veci urcite dostanes a pri 2 je to oblecenie zastupitelne - ked jedno mimi blinka viac, pouzijes oblecenie toho druheho..)
Z toho co som vyzistila od znamych, doporucuju bodicka na nity (zapinanie bud pod krkom, al na pleci - ze babatka nemaju radi, ked im to tahas cez hlavu, naopak tie zavinovacie maju hrozne vela nitov, co zdrzuje - tie kupovat nebudem), vsetky dupacky, overaly, bodicka - maju mat rozopinanie medzi nozkami, dupacky mam kupit aj tie so zapinanim na plece bez rukavu + podto iba bodicko, zavinovacky - urcite ano - je jedno ci ten starsi tip (biela s cipkami/krajkami hore, do kt. davas perinku) al. rychlozavinovacka, dudliky a flasky - najlepsie avent, odstrekovacka: medela swing al. avent., urcite kojici polstar a je jedno ci obyc. al. pre dvojcata (ja si asi nakoniec kupim ten obyc.), vanicku budem kupovat mensiu s vyvysenou hlavou (kamosky maju s nou dobre skusenosti), postylky budem nakoniec kupovat asi tie, co sa daju potom rozlozit na postel stoja cca 2.000-3.000 Kč jedna (dokupis iba novy matrac), autosedacky urcite so systemom izofix (rychle zapinanie- iba 1 zacvaknutie, nie su potrebne pasy a su ovela bezpecnejsie), urcite budeme kupovat susicku na veci - usetri ti to cas na vesanie toho drobuckeho oblecenia a zehlenie. Tak snad ti to nejak pomohlo, tiez vybavicku pre 2 kupujem a priebezne zistujem od znamych co kupovat a co nie.. Keby nieco, kludne piskni aj do IP ;)

maruja
27. únor 2012

@karina1 tak ja zase na ty zavinovací nedám dopustit, ty chci ještě dokoupit 😀 něco s krátkým něco s dlouhým, polodupky, nějakou mikču a bavlněné deky, pak dokoupím ostatní

ivarei
27. únor 2012

U nás určitě zavinovačky, slabá deka Ikea, zavinovací bóďa, kopa plen (pozvraceli za den 30-60 plen), lahvičky Mum (neměla jsem koupené, byla jsem přesvědčená, že budu kojit ☹ ), Bepanthen... Osvědčilo se mi nekupovat úplně stejné oblečky, ale aspoň je barevně odlišit. Když byli A+A úplně malincí, okolí připadali podobní a občas si je pletli (dnes k nevíře 😀). Taky se mi osvědčily ty proutěné houpací košíky, děti měly reflux, takže se košíky snadno podložily a celkově se jim tam přes den hezky hajalo. A když jsem chtěla jít ven, košíky byly přenosný a krásně vzdušný, takže jim tam nebylo horko jako v kočárku - a pozor - nekupovat tmavý kočárek, měla jsem hartan a bylo v něm jako v peci. Kamarádka si nemůže vynachválit sušičku, ale já normálně žehlila a taky se to v pohodě dalo. No a zbytek mě tutově napadne, až tu odpověď odešlu 😀