Má vaše dítě nějaké oblečení po Vás?

ladyhacek
26. lis 2014

Ahojky nic proti oblečení z bazaru nemám. Děti to stejně nosí chvíli a doma to vyperu. Ale babička mi teď dává oblečení co jsem nosila já a sestra. Takže to přes 25 let leželo v krabici na půdě. Kde samozřejmě byli kočky, myši a na druhé straně seno.
Mě se to moc nezdá, aby to malé nosilo? Co myslíte? Má vaše dítě něco po Vás?

(já rozhodně pro děti nic schraňovat nebudu-prodám to nebo daruji-popř. to nechám sestře ale ta chce děti až tak za 5-6 let takže to už bude něco jiného a po bazarech to není drahé)

zmrz_lina
26. lis 2014

Pár kousků, které jsem nosila ještě já, brácha nebo bratranci, jsem v darovaných pytlích našla. Ale jsou to věci, kterým nic není, nevidím jediný důvod, proč by je po vyprání nemohlo nosit i moje dítě.

jarunkaxyz1
26. lis 2014

Po nás jsem nepoužila nic kromě krásných zavinovaček. Ty byly totiž tenkrát daleko účinnější než teď ty rychlozavinovačky. Myslím, že i když nechceš (nemůžeš) investovat do nového oblečení, že ty dětské bazárky nabídnou asi alespoň víc "in" věci než to bylo po nás......Nehledě na tu půdu, no.....v tom jsem taky cimprlich 😉

jetynka
26. lis 2014

Já taky nic nemám proti věcem z bazaru, měla jsem a mám doma věci věci po nás, slouží na písek nebo jako podvlíkací vrstva, byly ale skladované v bytě v posteli, tak to je asi něco jiného než na půdě plné myší. Ale mezi náma, koupím věci z bazaru a houby pak ti někdo řekne jak bylo oblečení skladované, by se možná člověk divil, pak stačí jen vyprat a nažehlit a paráda. 🙂

ladyhacek
autor
26. lis 2014

@jarunkaxyz1 no právě ta půda mi nesedí, ale je fakt, že v bazarech také člověk neví kde to bylo a když bude oblečení zachovalé???. Finančně je to horší, pár věcí koupíme nových k DR a na návštěvu, ale doma když by blinkalo tak stačí něco obyčeného 😉

Babička říká, že vše je zachovalé a hezké. Ale domnívám se že možná i růžové (já a sestra), ale my nevíme co to bude 😉

lilibeth
26. lis 2014

Já po nás věci nemám, ale od tchýně jsem dostala nějaké věci ještě po švagrové (nějakých 35 let staré). Nejsou to věci pro kojence, ale asi tak od roku a všechno krásné kousky, které, jestli se nerozpadnou budu určitě nechávat i pro svá vnoučata.

Otázkou je, v jakém stavu jsou ty vaše. Pokud jim nic není (a vám se líbí), projela bych pračkou a neřešila.

jetynka
26. lis 2014

@ladyhacek Tak pak už jen doufej, že miminko bude kluk, toho snad do růžové nenarveš 😀, neee dělám si srandu, já bych na to oblečení mrkla a pořádně si k němu čmuchla, může krapet tou půdou zavánět a pokud se ti nebude něco zdát tak to oblečení slušně odmítni, babička se možná urazí, ale to jí přejde neboj. Jak babi řekne že je to hezké a zachovalé, tak to tak bývá v jejích očí a ve skutečnosti protočíš panenky, některé babi moc neuznávají dnešní modu a ty retro kousky i ty zašlé bývají někdy v jejich očích pořád nádherné (znám to, taky jsem si tím prošla 😀) - já použila po nás takové ty bílé košilky s ozdobným límečkem, dupačky a víc nic nebylo k použití - takové ty strojové pletené dupačky, svetříky to byl fakt děs, silonové a úplně fuj na pohmat.

zaludova
26. lis 2014

Já bych to neřešila. Probrala bych to a kdyby se mi něco líbilo, tak bych to vypravala. Záleželo by mi spíš na tom, jestli by to i po vyprání nesmrdělo zatuchlinou.

ckei
26. lis 2014

@ladyhacek i já takové měla, některé kousky i 33let staré.....byly uskladněné na půdě, v krabicích, kde bylo sucho...nicméně pokud se to vypere, klidně 2x, tak nevidím důvod, proč je nevyužít..... Pokud se Vám tedy věci líbí a budou se Vám hodit. Pračka vyřeší vše 😉

ladyhacek
autor
26. lis 2014

@jetynka teď si mi něco připomněla, někdy má babičku kupodivu dobrý vkus, ale vždy když řekne koupila jsem ti něco hezkého a je to moderní tak máme strach otevřít tašku .-) . Sestra dostala před lety puntikatou sukni, že je to moderní a hezké a měla to herečka ve filmu > Pretty Women my nevěděli na kterou stanu se máme otočit abychom se nesmáli, ale zdvořile odmítla a bylo vše v pohodě 😉

Všem moc děkuji, určitě jsem se trochu uklidnila, každopádně jsem byla první dcera, vnučka.... a byla rozmazlovaná takže něco hezkého tam bude 🙂

vilibalda
26. lis 2014

Já jsem naopak byla hrdá, že mám dost starých, poděděných věcí. Zejména staré dupačky mi přijdou nádherné. Neocenitelné byly hlavně bílé, tenké košilky. Syn má teď zimní čepici po mém bráchovi (to znamená tak 45 let starou 😀). Nějaké umělotiny jsem samozřejmě vyhodila, ale jinak se mi naše výbavička líbí 🙂 Samozřejmě záleží v jakém je oblečení stavu! Zatuchlé a nevypratelné bych taky nechtěla 😉

scai
26. lis 2014

Já takhle taky dostala krabice oblečení. A teda měla jsem z toho hroznou depku.... babička vše krásně nažehlila, naskládala, po pár kusech do novin....pečlivě, s láskou... Jenže většina věcí mi přišla nepraktická (dupačky bez cvoků mezi nohama, košilky, trika), nebyly žádné bodýčka, hodně pletencý věcí, apod...
Něco jsem si vzala, ale skoro nakonec holkám ani nedávala. Většinu věcí jsem vyhodila. Ale bylo mi to hrozně líto a vím, že tohle dětem neudělám a skladovat nebudu.
Babička už v tu dobu nežila, měla jsem jí hrozně ráda a bylo mi hrozně líto to vyhodit, na druhou stranu jsem věděla, že to dávat skoro nebudu. Cítila jsem se, ajko bych jí zrazovala.... no i ted bulím...uf 😒

zuza01
26. lis 2014

😀 Manželova babička mi nutila fusak, který už toho pamatoval asi dost... Ležel na půdě, beránek vevnitř skoro černý... Ale pravý! 😀 Takže jsem odmítla a urazila ji, ale opravdu ne... Jinak mi starší věci nevadí, tohle bylo nechutné...

lilibeth
26. lis 2014

@scai To znám. Pocit, když něco nechcete, ale dotyčný to kupoval/ vybíral/ schovával s láskou je hrozný.

achjonetusim
26. lis 2014

@zuza01 Tak zrovna beranek je bezkonkurencni, kam se hrabou soucasny fusaky v cene mesicni matersky! Kozesina je jen jedna. Ja ho dala do cistirny a dceri slouzil prvni zimu uzasne 😵

hojda
26. lis 2014

@ladyhacek Většina těch starých věcí se po vyprání v moderních prášcích po prvním nebo druhém praní začne rozpadat☹. Vím, že je to myšleno dobře od babiček, ale fakt je to většinou nepoužitelné. Já tedy doporučuju spíše schovávat hračky, moc ráda teď vytahuju z půdy hračky po nás. Takže svým dětem ty hodnotnější hračky taky už začínáme schovávat na půdě 😀 .

ladyhacek
autor
26. lis 2014

@achjonetusim beránek je tam také, tak uvidíme v jakém stavu. Miminko máme na konci března takže ho stejně asi dlouho neunosí 🙂.

letadlo13
26. lis 2014

Perfektní, máma vytáhla ještě po mě čtvercové pleny, tetraosušky a zavinovačky - kraječkové bílé klasiky, dokonce tam byly 2 ještě po mojí mámě (50 let), asi je moc nepoužiju, ale třeba na křtiny se sejdou. Po vyprání v savu perex a 2x v prášku v pohodě. Co se rozpadalo jsme vyhodili. Byly tam i háčkované bílé dupačky a plátěné košilky, to jako záloha není špatné, ale zbytek jsme vyhodili, prostě to bylo totálně mimo. O košíku na mimčo, postýlce, a židličce ani nediskutuju, v téhle kvalitě bych se nedoplatila.

achjonetusim
26. lis 2014

@ladyhacek Tak to asi ne, my měli zimní miminko, podobně čekáme teď🙂
@letadlo13 Čtvercovky měla po sobě kamarádka, měkkoučký a savý jak žádný jiný - prostě kvalitně opraný 🙂 Alespoň mě inspirovaly že jsem nekupovala nový ale z bazaru, stačilo převařit v hrnci a pak na 90 s troškou sava. Z nábytku jsme objevili na půdě starej košík, stačilo pořádně omýt, vystříhat z molitanu pořádnou podložku a ošít fleecovou dekou (zimní miminko).

zuza01
26. lis 2014

@achjonetusim Když v tom očividně bydlelo pár myší...

zuz.ik
26. lis 2014

Já myslím, že když se oblečení vypere a vyžehlí, že to bude ok. Mamka pro mě schovávala hodně oblečení po mě. Nic tomu nebylo, ale moc jsem to nevyužila, většina kousků mi přišla nepraktická a na malé mimi je po bazárcích spousta krásných a levných věcí.

achjonetusim
26. lis 2014

@zuza01 Tak jasně, něco zachránit před zubem času nebo myšima nejde😀

aneta16
26. lis 2014

Radim tedy po nás nic nemá. Výše uvedené bych asi schovala na památku, ale své dítě bych do toho neoblékla. Látkové pleny bych naopak brala. Dnes jsou podle mě ale jiné trendy v odívání děti, co do praktičnosti, např. bodýčka versus kabátky, že...

ivasad.
26. lis 2014

Z věcí po nás jsem používala látkové pleny (kvalita výborná oproti dnešním plenám), punčošky, a zavinovačky. Ale byly skladované ve skříni.

mon_88017
26. lis 2014

@ladyhacek Pokud by ty oblečky přežily vyvaření a vyžehlení, tak proč je nenosit. Jinak Zelenou čeká archivní fusak z NDR, s pravým beránkem, odvozil se v něm můj starší bratr, já a pak několik dětí ze sousedství. Myslím, že žádnou újmu na těle nebo na duchu z toho moje díťátko neutrpí 😉

alkena
26. lis 2014

Moji rodiče skladovali zachovalé oblečení po mě a po bratrovi. Nejsou to luxusní kousky, vše samozřejmě nošené, ale stále unositelné. Skladované asi nějakou dobu i na půdě, něco ve skříních. Ráda jsem na léto využívala i ty košilky andělíčky po nás, v horku mnohem lepší než bodyčko 😉 Dupajdy, i když bez patentů mezi nohama, taky dobře posloužily. Teď vytahujem podle velikosti hlavně když jsme u našich na víkend. Jsem ráda, že nemusím tahat s sebou stohy oblečení a na dvůr nebo zahradu tam má vždy něco, u čeho se nemusím bát, aby si to nezničila.
Jo, a za plíny po nás i po manželovi jsem fakt ráda, vhodně doplnily naši látkovací výbavu.

Asi bych to oblečení apriori neodmítala, ale prošla to a podle stavu se rozhodla, co ano a co ne.

lilibeth
26. lis 2014

Taky jsem byla ráda za látkové pleny a bavlněné osušky ještě po nás. Ty nové, co jsem koupila letěly hluboko do skříně a staré točím už tři roky pořád dokola a drží, jak helvétská víra. Skvěle sají, jsou hustě tkané ... paráda.

lilibeth
26. lis 2014

@ladyhacek A ty s babičkou bydlíš? Jestli né, tak bych (klidně i s předstíraným nadšením) přijala a pak se rozhodla. Ideálně do toho narvat dítko, jen tak mimochodem vyfotit a ještě větší náhodou podstrčit fotku babičce. Ona bude šťastná, ty budeš za super vnučku a dítě to nosit nemusí.

ladyhacek
autor
26. lis 2014

@lilibeth ne nebydlím 🙂. Jsem zvědavá co tam najdeme

ivular
26. lis 2014

@lilibeth A co třeba nějaká morálka? Jsem často ve styku se starými lidmi a z takového přístupu je mi dost smutno..
@ladyhacek Omlouvám se za offtopic.

ladyhacek
autor
26. lis 2014

@ivular já třeba neumím lhát prostě to neumím až to vybalíme a bude to špatné tak snad i babička uzná že to nelze . Ona je hodná a myslí to dobře a mě pak láme srdce jí říct, že to nechci. A nejsem sama. Ale prát a žehlit jen aby to miminko mělo jednou mi příjde zbytečné. Buď si to vezmu nebo to dle stavu vyhodíme.