Mantinel do postýlky se mi zdá strašně nízko

lucyanek
20. led 2015

Holky, malému je sice 7 měs., ale je hrozně akční a má sílu, takže jsme měli strach, že vyleze z postýlky, takže jsme mu ji dali do nižší, takže spodní polohy. Jenže se mi to pro mimi zdá strašně moc nízko, u země ☹ Sice máme 30 cm mantinel, ale když je trochu zastrčený za matraci, tak zas tak vysoký není. Takže se malýmu zachytává ručka mezi šprušle, bouchá se do hlavy a navíc mám furt strach, aby na něho i netáhlo. Jak toto řešíte, případně jak jste to vyřešili?

svetlus_pepca
20. led 2015

Mám doma akčího sedmi měsíčního cvrčka taky. Postýlku ale nemám úplně dole, podle mě je i v té horní hranici dost nízko na to, aby vylezl, když se ještě nestaví. Leda bych měla jiné postýlky, ale myslím, že mají všechny ty úrovně stejně. Mantinel sice mám, ale spíš proto, aby v noci nelítal ven dudlík, mazlík a tak. Mezi špricle mi strká jak ruce, tak nohy a do hlavy se bouchá taky. Tomu ani ten mantinel nezabrání. Stačí, že jak se v noci mele, prostě hodí nohy přes mantinel a nazdar 😀 Já myslím, že je to prostě normální a netřeba řešit 😉

lv
20. led 2015

@lucyanek radši holka nízko, než aby přepadl..

evab.
20. led 2015

Taky mam rošt až dole. Syn 7m už se staví a nerada bych ho lovila na zemi. Nemam pocit že by na něj táhlo, ale každý byt je jiný. Leda tam dát ještě vyšší mantinel, ušít kapsář nebo něco podobného

lucyanek
autor
20. led 2015

On se sice nestaví, ale když se chytal vršku postýlky a klečel u toho, tak by se zachvíli dokázal přehupnout přes okraj 😅

krystalka
21. led 2015

Taky jsme měli rošt až dole, mantinel kolem dokola celé postýlky a do hlavy se nebouchal, on spíš spal vždycky natlačený hlavou na ten mantinel...ruka nebo noha mu sem tam koukala i přes ten mantinel, ale to jsem nijak neřešila....že by na něj táhlo se mi taky nezdálo, u otevřeného okna postýlka nebyla a matraci měl zhruba na úrovni naší postele...časem jsme stejně sundali jednu postranici a postýlku přirazili k naší, měl tam pak víc místa, podle potřeby si přelezl napůl k nám a nemusela jsem se bát, že přeleze postranici a spadne....