Máte doma koš na plenky? Je k něčemu?

denousek
2. dub 2008

ahoj holky...ted probiram s manzilkem zda koupit nebo nekoupit kos na plenky...zda se mi to ze i ty porurane plenky jsou citit..z normalniho kose...o pokakanychani nemluvim ty hned nosim do popelnice..
manzilek si mysli ze je to zbytecnost a vymozenost a tak mi rekl at vam to napisu a ze mi mate poradit a napsat zda nekdo tenhle kos vlastnite...
me to totiz vadi ze ty plenky jsou tak citit myslite ze je to zbytecnost??prece jen maly dite ma plenky az 2 roky ne-li dele a pak bude jiste dalsi ditko-ale musite uvazit ze naplne do kosu taky neco stoji...

dekuji vam za nazory..

aponchie
11. zář 2008

kos na pleny sme nikdy nemeli a myslim,ze ani mit nebudeme,prijde mi to jako dalsi zbytecna vec..plenky pocurane normalne zabalim a hodim do kose(stejne ho naplnim za den)a kdyz ne tak davam do pytliku a kdyz jdu na prochazku coz jdu denne tak neni takova hruza to vzit pod kocar a vyhodit do kontejneru 🙂 takze dalsi blbost za stovky korun u nas nema ani misto ani sanci 😀

tribitka:vsak ona nerikala,ze skladuje posrane pleny nebo jo? 😀 ja myslim,ze kazdej normalni clovek ty posrane odstrani hovinko,namoci preplachne a namoci na dalsi den oprat nic zvlastniho..to by musela bejt generace nasich matek nehygienicka 😀

aponchie
11. zář 2008

btw tribitko..docela me udivuje,ze neznas pomery na vesnici.. 😝 clovek by mel mit prehled ..nasi bydli na vesnici a bordel(poplenice)se vyvazi jednou za 14dni .muzes mit dve popelnice max!tzn,ze lide na vesnici se snazi odpad separovat a vyuzivat tzn.nuti je to tridit odpad aby si nezaplnili poplenici blbostma.tzn:tridi papir,plasty a jine.v nekterych vesnicich nebo pobliz je i sberny dvur,travu a jine blbosti davaji na kompost,saze hazou ven,snazi se odpadky z kuchyne taktez hazet nekde na zahrade do kompostu a co se da ta se spali v kamnech anebo hodne lidi veme po ceste do mesta jeden dva pytle sebou kdyz uz toho maji fakt hodne ,ale jinak to je naprosto bezna vec na vesnicich 😉 takze reci o tom kde to bydli a proc se neodstehuje sou podle me promin vicemene tupe 😝

kamka.1
12. zář 2008

Souhlasím s aponchie 😉

helenkaa
12. zář 2008

Já si taky myslím, že koš na pleny je zbytečný, chodím s odpadkama denně a koš vždy po vysypání umyju, takže nějaký "smrádek" cítit nejde.

norik1
17. říj 2008

ja mam kos Angelcare ale bol pribaleny zdarma k Angelcare monitoru takze som sa nehadala 😀 ale som spokojna. Neviem ci by som si ho kupila keby som nemala odskusane ake to je... 😵

tucika
18. říj 2008

Ahojte, ja mam kos na plienky od Tomy Tipee a som spokojna. Je to tak ako tu uz niekto pisal, kto ho ma je spokojny a kto nie tak mu nechyba. Rozhodne to nie je ta najpodstatnejsia vec, ktoru si urcite treba kupit. Ale ako darcek na babyshower alebo po narodeni miminka je to prakticky a dobry napad 🙂

micanek
18. říj 2008

Ahojky holky .. na to, že mám ráda veškeré novinky a ulehčováky, tak koš na pleny nemám a příjdou mi to zbytečně vyhozené peníze .. vždyť pemperska jde krásně zmotat a slepi a pak se hodí do koše .. stejně se chodí každej den s košem, tak to ani nesmrdí ..... ale každýho věc ... pouze můj názor.

matinka
24. říj 2008

keby mala niektora zaujem, predam kos Angelcare

krista
11. bře 2009

eatygrenee • Dnes v 07:03
Používáte ho někdo nebo se jedná o zbytečnost??
😀 😎 😉

sonik05
11. bře 2009

Ahoj, přidám také svou zkušenost. Mám koš Tommee Tippee ten Sangenic (nebo, jak se to píše) a ze začátku jsem z něj byla nadšená. Opravdu nebylo nic cítit. Jenže mě ta jedna náplň nevydrží ani celý měsíc, takže to leze dost do peněz. Takže to řeším tak, že balím kažou plenu do levného sáčku a hodím do koše. Příště bych si koupila obyčejný koš, nebo bych pleny házela do ostatních odpadků a vynášela nejméně obden. Ale mám kamarádku, která má koš i na druhé mimčo a moc si ho chválí. Záleží na tom, jestli je člověk ochotný dávat kolem 250Kč za 3 týdny za kus igelitu namotaného na umělé hmotě.

sicinka
11. bře 2009

Ahoj, ja jsem koš zatím objednala z USA tedy praktickou zkušenost nemám, ale dávají se do něj obyčejné sáčky do koše 60l a on si je má nějak řezat a balit do nich plínu. Prakticky zatím nevím, dám vědět za 3 měsíce 🙂
Jinak se prodává i tady akorát dráž. Mě vyšel na cca 30 dolarů.

eatygrenee
12. bře 2009

nevím, taky se rozmýšlím, ale asi si ho nekoupíme. Přijde mi to docela jako drahá zbytečnost... 😀

lentilk.a
12. bře 2009

Zienky, nemate skusenost s tym kosom na plienky, ako pisala sicinka? Ten, do ktoreho nejdu tie nahradne kazety? Ci je dobry? Dakujem. 😉

to.manka
12. bře 2009

Já taky doma nevedu žádnou extra eko domácnost, ale připadá mi jako naprostá kravina jednorázové plenky,které zatěžují životní prostředí už tak dost, balit ještě každou do igeliťáku 😝

terezka044
12. bře 2009

co vravite na vedierko bebe jou na plienky ??
Je to dobre? budeme mat komodu s prebalovacim pultom, rozmyslam, ze by som to mala v nej, na policke alebo vnutri ma to 14litrov, tak neviem ci sa to zmesti - lebo to budem mat v spalni a nechcem aby to smrdelo pri posteli to je strasne tak spat 😒 😒 citit to cez to ?
Samozrejme odpadky vynasame kazdy den 😉

veronika.m
12. bře 2009

Já teda koš na plenečky mám a nemůžu si stěžovat. Mám ho u přebalovacího pultíku tak plenu vždy hned vyhodím. Nic mi nesmrdí a hotovo. Ale pravdu máte v tom že je to dosti drahé. Jednu náplň mám na měsíc a to je cca 180,-. Ale kdybych se měla rozhodovat podruhé koupím ho znovu. 😉

krista
16. dub 2009

werminka • 1d • Dnes v 07:14
Ahojte maminky, chtěla jsem se zeptat, jestli máte doma takový ten speciální koš na pleny, co zabalí plenu do sáčku a koš nesmrdí... určitě víte co mám na mysli. Napište prosím jak jste s ním spokojeny, - a jaký typ nebo značku máte. Rozhoduji se koupit tento koš, ale nevím si rady s výběrem. Moc děkuji za každý názor

soanpe • 1d • Dnes v 09:10
Ahoj.
Já si z počátku myslela, že to je nesmysl, a že kazety jsou do něj drahé atd...
No ale po týdnu, co jsme měli miminko doma jsem si ho hrooozně moooc přála 😀
Máme Sangenic na www.i-kram.cz je dobrá cena
No ale v tvém případě,když máš roční mrně,nevím jestli to ještě dostatečně využiješ

http://www.i-kram.cz/2730-Sangenic-novy-hygieni...

hupcza
16. dub 2009

souhlas s bambuskou - používáme látkovky
není to nic nehygienického - plíny skladujuve sklepě (prádelně) 1-2 dny - což je o dost čistší záležitost než v odpadkovém koši v kuchyni, že

balit jednorázovku do igelitu je naprostá zhovadilost - nejsem nějaký fanatický ekolog (i já používám jednorázovky, když jedu někam, abych se sebou nemusela celý den tahat počůrané plíny) ...ale balit nerozložitelný odpad do další nerozložitelné vrstvy- to by snad mělo být trestné 😅

sisstin
16. dub 2009

hupcza: no nevim, my vynášíme koš 2xdenně..nemám nic proti látkovkám...ale komu leží papírovka v koši dýl jak den 😕 ...koš jsem měla..nevyužila ..poslala dál..nebavilo mě to furt do toho házet..sice to nesmrdělo..ale pak vyndat ten pytel byl maras..takže my vynášíme xkrát denně 😝

soanpe
16. dub 2009

hupcza
já teda nevím,ale i pleny se už dají recyklovat.Dělá se z toho stelivo pro kočky.
Kde si četla, že lidi dávaj pleny v kuchyni do koše?
Já tam nedávám ani menstruační vložky 😝
Jo a mimochodem, jaké vložky používáš,když ti příjde jako zhovadilost balit pleny? Předpokládám, že jednorázové a balíš je vyhazuješ do koše v kuchyni-blééé

astrane
16. dub 2009

taky nevlastním a nepotřebuju a taky nám vyváží popelnice 1x za 2 týdny a to byla jedna celá plná jen plín 😠 Takže jsme přešli na látkovky a máme najednou místa 🙂 Jinak ani papírovky jsme nikdy nebalila do sáčku zvlášť,ale naházela na dvůr do kyblíku a až byl plný,tak přesypala do popelnice.

sisstin
16. dub 2009

mně na tom nebylo pohodlné to tam strkat složitě..a fakt, když byl čas na výměnu toho pytle..tak jsem myslela, že se zbliju..bo to smrdělo teda pekelně 😝 dle mého jsou ty sáčky málo navoněné..a tím pádem je to bez efektu 😕

soanpe
16. dub 2009

U těch sáčků není hlavní efet vůně, ale měly by být antibakteriální.Aspoň tak to píše výrobce 😉
Každému vyhovuje něco jiného. Já vždycky vyndám "housenku" 😀 jak tomu plnému pytli říkám a letí to do popelnice. A vzhledem k tomu, že odpad třídím, tak denně s košem fakt nemusím. Dost věcí jde na kompost

sisstin
16. dub 2009

soanpe: no ale pak to podle mě fakt ztrácí význam, protože v každém uzavřeném koši plínka nesmrdí.. 😕 ale když se to otevře..to je pak darda 😝 mně se fakt zvedal při výměně toho balíku kufr 😅

soanpe
16. dub 2009

siss
já ho mám v koupelně a vyhovuje mi 😉
Ale tobě ani nikomu to nevnucuju ,protože každému vyhovuje něco jiného 🙂 Já to beru tak,že po mým zlatíčku voní i hovínka 😀 😀 ale věř tomu,že po cizím bych se po... 😝 😉

kikimaruska
17. dub 2009

V paneláku jsem o koši uvažovala, tedy o tom bez náplní... Nyní když jsme v domečku počurané plenky dám do normálního koše a příp.to horší hned odnesu přímo do popelnice, kterou máme za dveřmi, takže by se koš ani nevyužil. Ale třeba kamarádka co má mimčo a do toho 5 l klučíka na plenkách, tak ho dost využije...je toho moc najednou... 😉

hupcza
18. dub 2009

soan: když tomusí být - tak vložky balím do papíru a vyhazuju do malého odpadkového koše na wc 😉 😀

to, že se plíny dávají do koše v kuchyni jsem soudila dle toho, že tam má většina lidí koš a pokud se ptá, jestli na ty plíny extra koš teprve koupit, určitě ho v tu chvíli nevlastní 😉
ale možná mají ještě koš v obýváku nebo ložnic, co já vím, že

jinak - mému zaltíčku hovínka smrdí - jako každé jiné hovínko 😉 😀 😀 😀

aponchie
18. dub 2009

holky a vy nechodite denne na prochazky nebo manzel do prace ,zeby se to davalo do sacku a denne vynaselo? 😎 ja v tom teda problem nikdy nevidela abych to nejak resila teda 😀 bud naplnim kos anebo davam pleny do sacku do kose a vecer treba hodim za dvere a rano to chlap veme nebo to vemu ja kdyz jdu s kocarkem preci a co vlozky vase..taky na to mate specilani kose?pac roykladajici se krev je mnohem horsi nez hovinka ne? 😀 😎

giorgina
18. dub 2009

souhlasim s aponchii.
kos na plenky je na hovno ( teda na nic ). 😀

petrolejka
19. dub 2009

Koš na plenky jsem používala cca do 9-ti měsíců, pak si řekla, že je to zbytečný a odvezla ho na chatu, že ho dovezu až na druhý mimi a už se upřímně těším, až bude zpátky. Potože to rozdíl je. Naše princezna kaká min. 3x denně a voňavý to teda není. Dávám to zabalené do těch voňavejch sáčků do společného koče a stejně při každém otevření koše, když chci něco vyhodit, to prostě smrdí = což je rána do nosu x-krát častěji, než když to bylo jen v koši na pleny, který jsem taky vyhazovala denně. Já do toho koše na pleny pak ani ten igelit nedávala, mně se vždycky nějak divně urvala ta vstupní guma, a bylo to drahý, takže jsem tam dala prostě igelitku jak do koše a do tý padalo a večer se vyneslo. A ráno nanovo. Teď taky vynášíme koš 1x denně, ale vzhledem k tomu, že první kakání tam skončí už ráno, tak to teď v těhu čuchat je fakt bezva. A chodit kvůli potřebe Týnečky 3-4x denně s odpadkama, na to fakt nemám. Takže já koš rozhodně používat budu a taky se mi líbí, že jsem ho měla u přebalováku přímo u nohy a nemusela jsem putovat s pokladem přes celý byt. 🙂