Máte někdo seznam věcí na výbavičku do porodnice?

baruska169
3. kvě 2014

😅

blahova_andrea
3. kvě 2014

a nedívala jsi se na stránky porodnice, kde chceš rodit? většina tam nějaký seznam má 😉

giovanna2012
4. kvě 2014

V každé porodnici vyžadují něco jiného. Nejlepší bude opravdu poptat se přímo. Já dostala seznam.

dezyre
4. kvě 2014

Já jsem si nabalila vše co miminko potřebuje - plínky, ubrousky, oblečeni, kosmetiku, líh na pupík a vat. šťouratka,
co potrebuju já, jako bych jela na dovcu plus vložky.

kachora123
4. kvě 2014

Ahojky maminky!Taky v tom mám bordel,ikdyž už čekám druhé a mám zbaleno podle seznamu z porodnice,ale pořád mám pocit,že mi něco chybí,jsou to nervy,mám zhruba tohle:
Doklady:
těhotenský průkaz
občanský průkaz
průkaz zdravotní pojišťovny
oddací list (stačí kopie)
dohodu o určení otcovství a příjmení dítěte po porodu (u svobodných či rozvedených párů)
kontakt na pediatra

Pro Vás:
toaletní potřeby
hygienické porodnické vložky
absorpční vložky do podprsenky
ručníky, popř. žínka
kojící podprsenka
jednorázové kalhotky
župan, ponožky, noční košile (pokud chcete mí svoji; rádi Vám však zapůjčíme každý den čistou košili s rozepínáním vepředu pro snadnější kojení)
přezůvky
léky a zdravotní pomůcky, které pravidelně užíváte
intim mýdlo a mast na bradavky
Dle Vašeho uvážení:
mobil + nabíječka
Pro novorozence:
— pleny na jedno použití
— vlhké dětské ubrousky
— oblečení na cestu domů (až před propuštěním)
Pro doprovod k porodu:
— občerstvení, přezůvky

hanivasi
5. kvě 2014

přesně, jak tu již někdo psal. Nejlepší je napsat do porodnice, ať ti přímo napíšou co u nich vyžadují. Každá porodnice to může mít jinak a každý rok to taky může měnit, dle uvážení. Já se zrovna taky chystám, tak jsem jim psala a velmi ochotně mi to vypsali. Nejlepší je ptát se u zdroje, pokud to lze 😉