Matrace pro batole - pružiny nebo pěna

mishulle
23. led 2010

máme téměř dvouletého chlapečka a chceme mu zařídit vlastní pokojík, objednanou máme latexovou matraci (pěnovou)
http://www.levnynabytek.org/1801-matrace-sultan...
, ale teď nám je nabízena nová pružinová
http://www.maxiobchodak.cz/detail/pruzinova-mat...
, toho se já bojim, jakou máte matrci pro prcka vy?

kutcher
24. led 2010

Ja bych do pruzin nesla!

jajdaelda
24. led 2010

na čem bys spala raději Ty? 😉
myslela jsem,že jsou to takové ty pružinové taštičky,ale koukala jsem na odkaz a to jsou klasické pružiny! Myslím,že by z toho malého za chvíli bolel celej člověk ☹ souhlasím s kutcher,do pružin bych nešla.
Taky se teď trochu o matrace zajímám - chceme si koupit pro sebe - a nejlepší jsou latexové a pak z PUR pěny. Já ale nedám dopustit na klasický žlutý tvrdý molitan 😅

lanka
24. led 2010

Hlavní rozdíl je v tom nač tu matraci položíte - pružinová matrace má správně přijít na pevný podklad (třeba desku nebo tak (větrá bokem právě mezi pružinami). Na opak pěnové matrace a je celkem fuk jaké by měli být na něčem co ze spodní strany "dýchá" třeba lamelový rošt. Nebo rošt z dřevěných prkýnek jak se dělávaly dřív.
Je dost těžký ty dvě matrace srovnat - na těch stránkách o nich uvádí naprosto nedostatečné informace hlavně u té pružinové... (nenašla jsem tam ani celkovou výšku)

Taky jsme začali matrace pomalu a jistě řešit. A dozvěděla jsem se pouze to že
1) je rozumné koupit levnou - neboť dítě roste a víc a víc váží čiže co je super jeden rok nemusí být super za tři roky. Takže mi bylo doporučeno u malého dítěte v průběhu největšího růstu měnit matraci co dva roky....
2) Matrace i pro dospělého by se měla měnit po 5-ti letech neboť začíná být proležená (i když to ještě není příliš znát, ale už může začít mít různé vlivy na tělo)
3) že malé děti by měli spát na tvrdém..

Samotné mi z toho hlava jde kolem, protože některá doporučení považuju za podporu prodeje. A přijdou mi postavená na hlavu.
Ale navíc vybrat matraci která není pro mě takže mi nepomůže si na ni lehnout a zjistit jestli je pohodlná (stejně se to zjistí až cca po 5-ti 10-ti nocích které na ni prospím což v obchodě realizovat stejně nejde)
No prostě chci říct že sama nevím z které strany do toho skočit.

eppik.m
28. led 2010

ahoj, všichni máme pružinovou a nemůžu si stěžovat 😉

elliott
4. únor 2010

Ahoj holky,jestli můžu poradit - chvilku jsem "prodávala" matrace.
Obecné pravidlo ohledně matrací: čím silnější ( tlusčí) člověk, tím měkčí matrace.
Nedá se jednotně říct, která je nej, to se musí prostě vyzkoušet, každému sedí jiný typ, někdo má rád tvrdčí někdo zase měkčí. Já jsem třeba silnější, ale na měkou matraci ( houpavku) bych si nelehla...to bych ráno nevstala.
Pružinová lépe odvětrává, záleží také na čem ta matrace leží, tj. rošt.
Latexka je přírodní, a lépe se udržuje.
Každopádně dítě by mělo mít měkčí matraci - kvůli pátěři.
Opravdu záleží - na Vás - je to individuální....

janocka
4. únor 2010

mishulle, temy o matracoch uz tu su:
https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea... - Jakou matraci do postylky??
https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea... - Matrace pro mimi
https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea... - Výběr postýlky a matrace

petruna110
3. zář 2011

Já bych volila rozhodně pěnu. My máme stejně jako náš malý matrace od Dormeo http://www.dormeo.cz/ a jsme maximálně spokojeni. Ach @janocka má pravdu tato témata tady už jsou.

kacena00
13. zář 2011

@petruna110
@janocka já teď teda taky vybírám matraci pro 2,5 leťáka a musím oponovat janočce a petruně- není to stejné jako vybírat matraci pro novorozence do postýlky!!!!

já chci matraci do dětské psotele a ne do miminkovské postýlky, moje miminko a můj téměř 3 letý chlapeček - to je teda rozdíl 😀 😀 😀

o mimi postýlkách a matracíh je tu teda dost informací, ale to co mě momentální zajímá- výběr dětské matrace do dětské postýlky pro toho 2,5 -3 letého...tak tahle diskuzní vlákna mě moc neuspokojí....

@elliott co je to měkčí matrace? polyuretanová pěna, jen molitan? latex? já se v tom všem už ztrácím, na stránkách dodavatelů se toho člověk taky moc nedozví 🙄 🙄 🙄 🙄

dík moc za odpověď!