Monitor dechu, doporučíte spolehlivý, za dobrou cenu?

ronikaaaa
16. kvě 2015

Prosím vás doporučíte mi nějaký spolehlivý monitor dechu a za dobrou cenu. Stále sice nevím či pořídit nový nebo jenom půjčit v porodnici nebo to zvladneme i bez toho.

ladie
16. kvě 2015

Určitě to zvládnete bez, ale pro klid duše je monitor dobrá věc. Já jsem kupovala nový Nanny a je bezvadný.

gosa22
16. kvě 2015

my máme mobilní monitor dechu Respisense, dává se na plínku, kolem půl roku jsme ho přestali používat, jak už sebou malej házel a spal všelijak na břiše, zádech, boku...myslím, že není dobré, když se maminky upnou na monitor a myslí si, že to dítě 100 % ochrání...stávají se pak závislými a mají děti na monitorech třeba až do dvou let...ale na ty první měsíce to není špatné... 😉

katynka83
17. kvě 2015

My měli na prvního synka nejdříve půjčený Babysense z porodnice, byl opravdu super, takže jsem ten stejný typ potom koupila - bazarový, osobně jsme ho vyzkoušeli, šel bez problému, měli jsme ho pak i na druhou dcerku. Já bych koupi doporučila, jak píše ladie - pro klid duše.

hanamo
17. kvě 2015

Tak nám monitor zřejmě zachránil syna, ve 14dnech měl noční zástavu. Měli jsme Angelcare a potom jsme pořídili ještě Nanny. S oběma jsme spokojení. Angelcare má u babiček a Nanny doma. Za plenku jsem dříve také uvažovala, ale pokud je děťátko menší, tak může z plenky monitor vypadávat a hlásit falešné poplachy. V autosedačce ho hlídám a v kočárku je jízdou mimčo stimulované.

rencatupa
24. kvě 2015
Uživatel rencatupa je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od rencatupa.

Jak to myslíte, že je v kočárku dítě stimulované? Tam přece taky tvrdě spí....
Jinak o monitoru taky uvažuju, od kamarádek znám ty klasické obdélníkové podložky od Nanny nebo Babysense, ale dívala jsem se na internet, že existuje ještě nějaký bezdotykový monitor http://www.funbaby.cz/hisense-monitor-dechu-babysense-5 - s podložkami, u kterých je možné měnit citlivost. Chci se zeptat, jestli s ním máte někdo zkušenosti.
Chtěla bych monitor do postýlky a asi i do kočárku, ta cena je všude podobná do 3 tis., ale moc se v nich neorientuji, jaký je v nich vlastně rozdíl...

marcicek84
24. kvě 2015

@ronikaaaa - my koupili tomy i s chůvou, takže odpadne problém s dobíjením a oboje naprostá spokojenost, ani jeden falešný poplach, netřeba měnit baterky, dobíjí se přes chůvu...

inkognita
24. kvě 2015

@rencatupa Řešila jsem to samé, nakonec jsem objednala Babysense 5 - čekám až dorazí. Údajně je to ještě citlivější monitor než 2, jedná se o novější model.. Tak snad bude dobrý 🙂

hanamo
24. kvě 2015

Doktorka nám potvrdila, že při jízdě v kočárku je miminko těmi otřesy a houpáním stimulované a neusne tam tak tvrdě jako v postýlce. Samozřejmě ne když miminko necháte jen venku volně spát. Ze začátku jsme na toto spaní také dávali i do kočárku monitor, ale většinou jsem s nim chodila. S bezdotykovým monitorem zkušenost nemám.

svetlus_pepca
24. kvě 2015

Máme doma Babysense II (bazarový) a jsem spokojená. A nenech se zmást řečmi o falešném poplachu - nevím totiž, jak někteří rodiče přišli na to, že je ten poplach falešný 😉 To, že miminko dýchá ve chvíli, kdy alarm houká, ještě neznamená, že dýchalo ve chvíli, kdy houkat začal. I nám se alarm párkrát spustil a já nikdy nenadávala, že zbytečně - naopak jsem byla šťastná, že je malý v pořádku!
@rencatupa Do kočárku mi přijde zbytečný. Přece jen u kočárku většinou někdo je, takže miminko zkontroluje. Zas abys pak nebyla příliš úzkostlivá a upnutá na ten monitor 🙂

ronikaaaa
autor
25. kvě 2015

@marcicek84 můžete mi na něho poslat odkaz ten co máte vy? Děkuji

hanamo
25. kvě 2015

@svetlus_pepca souhlasím!

marcicek84
25. kvě 2015

@ronikaaaa - máme něco takového http://www.detskyraj.cz/pro-bezpeci/monitor-dec...
a když vyjedete v popisu úplně dolů na ta chůvička hned z první z posledního obrázku,

marcicek84
25. kvě 2015
marcicek84
25. kvě 2015

@ronikaaaa každopádně za 3548 Kč (doprava zdarma) máš monitor i chůvu, někdy za tu cenu pořídíš jen monitor dechu a s obojím maximální spokojenost, někdy za tu cenu máš jen monitor, jinak já monitor nekupovala, koupili mi ho v práci a tehdy byl v akci za 1400 Kč, samotný monitor bych asi nekupovala, protože je jen na baterky a dle recenzí se rychle vybíjejí, ale v kombinaci absolutní špica, baterky se tam jsou jen pro případ výpadku proudu a za tech 7,5 měsíce co ho používáme ani jednou nebylo třeba měnit baterky, protože se napájí přes chůvu a ani jeden falešný poplach 😉

lucinka_1984
25. kvě 2015

Ahoj 🙂 Já teda nikdy o monitoru dechu neuvažovala, protože mi to přišlo trochu zbytečné nebo ne? Manžel mi totiž pořídil video chůvičku od babymoov, tu jsi zkoušela? Vlastně prcka pořád slyším a vidím. Ani to kolem dítěte nešíří emisemiez elektromagnetických vln 🙂 🙂 Proto jsem právě o monitoru dechu ani nikdy neuvažovala. 😒

marcicek84
25. kvě 2015

@lucinka_1984 - no těch vln je kolem tebe tolik, že zrovna ten monitor dechu, který může zachránit život mi jako blbost nepřijde...

lucinka_1984
25. kvě 2015

@marcicek84 Já neříkám blbost, to vůbec, jen jsem neměla tu potřebu, když jsem ho viděla🙂

ronikaaaa
autor
25. kvě 2015

@lucinka_1984 můžu se zeptat kterou přesně máte?

lucinka_1984
27. kvě 2015

@ronikaaaa Našla jsem tenhle odkaz 🙂 http://www.babymoov.cz/produkty/bezpeci/7 🙂 Navíc jsem si tam nahrála i ukolébavky, tak to prckovi vždycky pouštím 🙂

marcicek84
27. kvě 2015

@ronikaaaa až na to, že cena kamery kolem 5500 Kč a bez monitoru dechu, což ti je v noci když spíš tak trochu na prd, stejně když ti dítě spí, tak obvykle budeš dělat nějaké domácí práce a tak, tak ani nebude moc čas sedět a koukat na video chůvu, bohatě stačí jakákoli obyčejná chůva, abys když něco děláš slyšela, když se vzbudí třeba i za zavřenými dveřmi 🙂 , ale ať si každý udělá jak chce 😉

lucinka_1984
27. kvě 2015

@marcicek84 No mně to hlavně vyhovuje, protože máme velký barák a když jsem měla klasickou chůvičku, tak jsem kvůli každému zvuku lítala tam zpátky a pak zjistila, že se jen převalil 🙂 Takže takhle se mrknu, vidím, že se jen převalil a dělám něco jiného dál 🙂 V tom mi maximálně vyhovuje. 🙂

marcicek84
27. kvě 2015

@lucinka_1984 - však na chůvě si nastavíš, které zvuky chceš slyšet,jejich intenzitu a dle toho ti chůva signalizuje, já tedy kvůli každého pípnutí za malou nelítám, ono se to ani nemá, protože každý člověk ve spánku vydá sem tam zvuk a pak si vem, že až bude větší a ty ji nebudeš vidětna kameře, co kde dělá s kamarády, že to dost těžce ponešeš, než si zvykneš, za mě tedy kamera určitě ne, ale tak je to jedno a každého věc, hlavně diskuze byla o monitoru dechu 😉

lucinka_1984
27. kvě 2015

@marcicek84 Jasně taky myslím, že je to na každé mamince🙂 Já reagovala, protože autorka diskuze psala,..."nebo to zvládnout bez toho"? Tak jsem reagovala, že já zvládám 🙂

marcicek84
27. kvě 2015

@lucinka_1984 - já ten monitor zase využívám když je malá zahleněná nebo nemocná,nebo po očkování, kdy může hrozit zástava dechu při blbém nežádoucím účinku a proto to beru jako neocenitelného pomocníka pro dítě do 1roku, pak už tedy je ten monitor zcela zbytečný, max. se dá využít i později jen při těch nemocech, každopádně ta chůva se pak dá použít bez monitoru dechu, takže to beru jako výhodu ji mít v setu a bud na ní monitor připojit nebo ne 😉 já jsem zase závislá na tom svítícím zeleném světýlku,které značí, že dítě dýchá 😀

gepe
27. kvě 2015

@ronikaaaa to mi pripomelo tuhle diskusi. Chuva hlida zvuky, pripadne obraz, ale neni to monitor dechu. My meli Nanny.
https://www.modrykonik.cz/forum/zakladni-vybavicka/zachranil-vam-monitor-dechu-dite/

lucinka58
27. kvě 2015

Já budu objednávat Babysense 5 spolu s chůvičkou Babysense SC-210. Já monitor dechu považuju za dobrou investici pro náš klidnější spánek 🙂

ronikaaaa
autor
27. kvě 2015

@lucinka_1984 děkuji 😉

ronikaaaa
autor
27. kvě 2015

@marcicek84 Jo ta cena je dost vysoká, to uz bych asi opravdu radsi koupila ten monitor dechu + levnejsi chuvicku

japona
27. kvě 2015

Máme babysense se dvěma deskami a super. Jednu desku mám v postýlce, druhou natrvalo v korbičce kočárku. Když přijdeme z venku a malá dospává v kočárku, přecvaknu jednotku a je pod dohledem. Funguje spolehlivě, baterky to moc nežere, měnili jsme asi po půl roce.

ronikaaaa
autor
27. kvě 2015

@japona Takže kdyz jsou u monitoru dvě desky ale jsou treba mensi nez u Nanny kde je jedna tak to ale neznamena, ze obě ty desky musím mít v postýlce. Stačí mi v postýlce jedna deska i kdyz je mensí a tu druhou muzu mít bud v kolébce nebo v kočárku? Rozumím tomu dobře?