Monitor dechu: jaká značka, jaká cena? Funguje na 100%?

kacenka1111
15. únor 2012

Ahoj, potrebovala bych pomoct s rozhodovanim, zda poridit monitor dechu, nebo ne. Nechci kupovat zbytecnosti, ale pokud to bude potreba, poridime ho. Jenze - jakou znacku? Cenove prijatelnou? Nebude nizsi cena na ukor kvality? Funguje stoprocentne? Nealarmuje zbytecne? Nechci byt zbytecne neustale ve stresu.
Dekuju za pomoc a rady🙂

ikarkulka
16. únor 2012

máme angel care s chůvičkou. monitor jsme nikdy nepoužili. za zbytečnost to nepovažuju jen např. u nedonošených dětí, nebo u dětí, u nichž je předpoklad, že by k zástavě dechu mohlo dojít.
u zdravých dětí to nepovažuju za nezbytné.
syn s námi spal od narození buď v posteli nebo ve své postýlce, kterou máme přiraženou bez bočnice k naší posteli. měla jsem ho pořád u sebe.
přes den jsem nosila v šátku.

monitor jsem používala jen v porodnici, kde byl v každé postýlce. jenže mě to naopak spíš stresovalo, zapomínala jsem ho vypnout, když jsem syna z postýlky vyndavala, takže to pokaždé spustilo poplach. v noci jsem nespala a sledovala, jestli světýlko svítí. pak jsem se naštvala, vypnula jsem ho a byl klid.

ale vidím, že většina maminek ti ho doporučuje. pokud myslíš, že s ním budeš klidnější, tak si ho kup. a pak bych asi investovala do nějakého kvalitního a osvědčeného, abys předešla právě např. těm planým poplachům.

kamusek
16. únor 2012

Za mě taky ANO! Máme Nanny a vytáhla jsem ho z postýlky až po Dominčiných prvních narozkách. Pár planých poplachů jsme taky měli, ale bylo to třeba když byla malá nemocná a hodně zvracela - takže jsem za ně byla ráda! Souhlasím s holkama, které píší, že existují určitě jiné "zbytečnosti", které nejsou třeba - značkové oblečko, značkové hračky atd. Určitě budu používat i u druhého prcka 🙂

ilonne
16. únor 2012

Máme babysence II, stála tuším 3500,-Kč, zatím bez planého poplachu, máme ho 4 měsíce. Určitě se mi spí líp než kdybych ho neměla. Taky považuju za zbytečnost jiné věci než zrovna monitor.

bellka
16. únor 2012

za mě rozhodně ANO, máme nanny a měli jsme cca 8 poplachů, naštěstí je malý zdravoučký a tak jsem si myslela, že poplachy byly plané a mnohdy to zavánělo úrazem při běhu na poplach, ale neměnila bych 😉 Dnes si myslím, že poplachy tak docela plané nebyly, neboť už malý cestuje po celé postýlce a monitor nehouká, takže třeba měl dlouhou pauzu, než se nadechnul a už nám to monitor hlásil 🙂 kamarádce zachránil holčičku, možná napíše sama @georgine . Monitor používáme ještě dnes a v noci stačí kouknout na blikající světýlko a hned jsem klidnější 🙂 🙂 🙂

tyrisa
16. únor 2012

Mám nanny po dceři..cenu si už nepamatuji,ale budu ho používat i na syna.Radši 10x planý poplach,než přijít jednou pozdě,že jo......

moninka
16. únor 2012

my jsme měli Nanny a maximální spokojenost 🙂 přesně jak píšou ostatní holky, nemusela jsem dceru chodit pořád hlídat jestli dýchá, byť jsem jí měla v noci v postýlce hned vedle sebe, ale i přes den je člověk klidnější. Naše dcera nebyla nedonošená ani nic podobného, ale byla jsem ráda, že jsme ho pořídili, ikdyž si kde kdo myslel, že to je zbytečná věc. Občas se jí totiž stávalo, když hodně tvrdě usnula, tak se zapomněla nadechnout, takže díky poplachu jsem za ní přiběhla, zatřepala s ní a ona se nadechla
Používali jsme ho zhruba do roka, za mě určitě koupit 🙂

popellka
16. únor 2012

Taky jsem přemýšlela, jestli monitor dechu vůbec kupovat. Jako výbavičku pro miminko jsme ho tedy nekupovali, ale pak se malá narodila, byla menší a už v porodnici mě uklidňovalo to blikající zelené světýlko, protože člověk nikdy neví, co se může stát. A tak než jsem šla z porodnice domů, manžel měl za úkol monitor dechu koupit. Nedokázala jsem si to totiž bez něj doma představit a byla jsem za něho fakt ráda. Taky jsem si v těhotenství myslela, že se tím budu zbytečně stresovat, když ho budem mít atd. ale jak píšou holky, víc bych se stresovala, kdyby jsme ho nepořídili. Navíc malá byla tak hodná a tak krásně v noci spinkala, že jsem se často budila jen abych to světýlko zkontrolovala a nemusela vstávat k postýlce a poslouchat, jestli fakt dýchá. Takže za mě určitě ANO. A měli jsme značku Nanny 😉