Můj seznam výbavičky pro miminko, na co jsem zapomněla?

anulaaa20
2. pro 2014

Zdravím maminky, těhulky 🙂
Vytvořila jsem si takový seznam věcí co je potřeba pořídit pro miminko a zajímalo by mě jestli jsem na něco zapoměla, co je třeba zbytečné a nebo jaké značky a tak by jste doporučili.. 🙂
OBLEČENÍ: Body vel. 56-62 mám každé po deseti kusech, 2 tenčí čepičky 1 teplejší, vel. 56-62 dupaček po 5ks, vel. 56-62 po dvouch kusech tepláčky s capáčky, 5párů ponožek, 2 teplé mikiny, 2 tenčí mikiny, 4x capáčky, 2 rukavičky, 3 punčocháče, vel. 56-62 overálek od každého 5ks, jarní kombinézka, 4ks kabátků 2 vel.56 a 2 vel.62.. pár kousků body mám velikosti 50 a i 68..
Pak mám 2 bavlněné osušky, 2 žíňky na mytí, teploměr do vody, hřebínek na vlásky, mantinel do postýlky, nebesa, dudlík, bryndáčky, nůžky na nehty s kulatou špičkou.
Jinak doukoupit musíme ještě: Vaničku na koupání, přebalovací pult, jednorázové pleny, látkové pleny asi tak 20ks, vlhčené ubrousky, mast na opruzeneniny(bepanthen, rybilka), jednrázové přebalovací podložky, olejíček, dětský šampón, dětské mýdlo (sebamed), dětská postýlka, 2 prostěradla, 2 povlečení, 2 zavinovačky, monitor dechu,nepropouštěcí podložka mezi prostěradlo a matraci, kolotoč nad postýlku, lehátko pro miminko, kojící polštář, sportvní nebo kojící podprsenka, kloboučky na bradavky, lahvičku avent, persil sensitive, vložky do podprsenky(jonsn baby), odsavačka na mléko, kočárek, 2-3 deky, autsedačka, čípky proti horečce, digitální teploměr, odsávačka hlenu, borová voda, kapky proti nadýmání, 60%líh na pupík, gázové tampónky, sterilní čtverce, vatové tyčinky, kolébka, poporodní vložky, popordní kalhotky..
Takový nějaký seznam sem si dala dohromady z různých stránek a diskuzí. děkuji za rady 🙂

lv
2. pro 2014

oblečků máš až dost, přidala bych ještě cca 2 prostěradla do postylky, ublinkce si, pročůrá a nemáš..látkový plínky ještě tak 2-3 těch větších rozměrů, tetra pleny se tomu myslím říká, odsávačku bych prvně zkusila půjčit, někomu to s ní nejde, a jelikož to není za pár korun, ať to nevyhodíš zbytečně. D.šampon až tak od půl roka nejdřív, do tý doby se hlávka stejně myje mýdlem.

krupinka13
2. pro 2014

Hezký seznámek 🙂 Já bych za mne jen doplnila mou osobní zkušenost, že po odzkoušení Rybilky a Bepanthenu u mých obou dcerek jsem přešla na finální prostředek NIVEA BABY PROTI OPRUZENINÁM - co se týče porovnání: všechny tři krémy jsou fajn a léčivé, ale na co nejrychlejší zaléčení již vzniklé větší opruzeniny (třeba po vícero stolicích za sebou) byla neocenitelná NIVEA BABY - protože NAVÍC obsahuje 20% oxidu zinečnatého, který vytváří díky zinku na kůži bílou silnou ochranou barieru, která odvádí vhlkost (další čůrání při zabalené plínce se nedostane přes ten zinkový filtr přímo na postižené místo).... dokonce ještě v 3-4 letech (dcerka měla silnější stehýnka)...když si po příchodu ze školky, kde se přeci jen sama na wc utírala/neutírala a večer ji měla červenou a oštípanou a poplakávala... použily jsme po sprchování a do rána nikde nic! Už ji mám teď koupenou a nachystanou potřetí 🙂

ange_de_la_morte
2. pro 2014

Myslím že to máš docela dobře prymšlené / nakoupené , moje poznámky ze zkušenosti
- krém na opruzeniny je dosti individuální - u nás neprošel ani Bepanthen, ani Sudocrem, ani Rybilka
- čípky na horečku jsou od 3 měsíců takže kup klidně až pak (kvůli trvalivosti)
- 2 prostěradla byly pro mně málo - měla jsem 3 někdy jsem je točila tak tak, stejně jako jsem měla 4 zavinky a přišlo mi to akorát
- do porodnice jsme měla Rosalgin a oplach poporodního šití a nedám na to dopustit

jkur
3. pro 2014

za mne, bych nekupovala odsavačku mléka, nevíš zda ji budeš potřebovat, dále já točila 4 zavinovačky, jako malý v tom byl pořád, jinak mi neusnul a když blinknul tak šla na praní, další je lahvičky avent měla jsem celou startovací sadu ale ani láhev ani dudlík nevzal, dudlík máme nuk a láhve nuk a savičku akuku.

dasara
3. pro 2014

já bych přidala ještě 1-2 osušky - mimi se Ti počůrá často při utírání a oblékání,též žínky (já používala vždy dvě - jednu na obličej a horní část těla a druhou na intimní partie a nožky) , prostěradlo bych taky přidala 1- 2, třeba aby jsi měla jak bavlněné, tak i froté (na zimu), zavinovačku bych 1 přidala též. Jinak si myslím, že toho máš možná i víc než je potřeba, ale to záleží na miminku. Moje dcera neublinkávala, takže jsem nemusela několikrát denně převlékat. Též jsem si koupila dražší kosmetiku po porodu, ale nakonec jsem nevyužila z důvodu CS... Jedna drobná rada - nešetři na podprsence - je to vážně hodně důležité mít kvalitu a alespoň 3 kusy. Pro sebe jsem měla ještě noční kojící košilku - též doporučuji 2 kusy 🙂

polaks
3. pro 2014

U nás rybilka ani žiadne krém nevyhovoval,po všetko mali deti opruzeniny,jediné čo pomáhalo bol zásyp Aviril.
Máte problém s bradavkami ,že si chcete kúpiť kloboučky na bradavky? AK nie,tak ich potrebovať nebudete.Odsávačku vám požičajú v pôrodnici,ak ju budete potrebovať potom si dokúpite,zbytočne by vám doma stála,ak by ste ju nepotrebovala.
A ten lieh je podľa mňa zbytočne silný,60% je fakt dosť,môže dráždiť okolie pupíka. Kľudne by stačil salicylový lieh 1%,krásne vysuší pupík.Ten som používala pri všetkých troch deťoch a bohate stačil.

soleilll
3. pro 2014

@anulaaa20 Vzhledem k termínu porodu bych vynechala teplejší čepku a rukavice. Osobně jsem používala hlavně overaly, protože převlíkání je daleko rychlejší, než kombinace body+dupačky. Polodupačky (tepláčky s ťapkama) jsem nepoužívala vůbec, stejně tak kabátky. Zbytečný jsou taky nebesa, kolotoč a kolébka, bryndáky použiješ nejdřív ve 4 měsících, hřebínek podle vlasatosti dítěte (u nás nebyl potřeba skoro do roka), na stříhání nehtů jsem používala klasické cvikátko (někdo používá obyč manikurní nůžky, protože těmi kulatými se pod pidinehet nedostaneš). Na přebalování stačí podložka s tvrdým dnem nebo i s měkkým, pokud ji položíš třeba na komodu, proti opruzeninám se u nás osvědšil Sudocream. Olejíček nepotřebuješ, pokud dítě nebude mít extra suchou pokožku. Prostěradla můžeš pořídit pogumovaná a nemusíš tedy mít extra podložku, ale proti blití stačí podložit hlavičku plenkou, protože nebezpečí počůrání v jednorázovkách řešit nejmíň rok nebudeš. Cokoliv týkající se kojení nech, až se dítě narodí a budeš vědět, jestli a jak ti kojení půjde. Všechno můžeš podle potřeby případně dokoupit, než bys měla doma zbytečný krámy. To platí i pro dudlíky. Deky stačí 2 - bavlněná a flísová. Líh na pupík možná dostaneš v porodnici
Doporučila bych ještě zvážit lehčí spací pytel (podle toho, jak se dítě bude odkopávat) a určitě pořídit chůvičku, kterou využiješ min. 3 roky.

anulaaa20
autor
4. pro 2014

Holky děkuji za rady, nemá mi kdo jiný poradit a dle mamky se řídit moc nedá protože to vše bylo před dvaceti lety a hodně se toho změnilo.. 🙂 Chůvička je pro nás v bytě 2+kk úplně zbytečná tu se nestane že bych prcka neslyšela.. Problém s bradavky asi nemám, ale už jsem na hodně stránkách a v diskuzích četla, že je některé porodnice vyžadují tak nevím.. co se týká toho kojení tam sem si taky rady moc nevěděla aby mi pak v něčem neleželi peníze zbytečně tak odsávačku teda pro zatím vynecháme.. Dudlík jsem už jeden od nuk pořídila tak uvidíme jak sedne.. 🙂

soleilll
4. pro 2014

@anulaaa20 Chůvičku samozřejmě nemusíš používat jen doma - všichni vaši příbuzní a známí mají 2+kk, nemají zahradu, nechystáte se nikam cestovat? 🙂 Dítě spí po obědě ještě několik let a určitě s ním nebudete ve stejné místnosti, ale není nutné ji pořizovat hned...

pabka
4. pro 2014

Chuvičku bych určitě doporučila, i větší dítě je dobré kontrolovat / poslouchat a slyšet, když ti začne plakat nebo tě volat, byli jsme teď na dovolené s kamarády, mají pětiletého kluka a když jsme šli večer posedět na terasu, taky mi radši nechali v pokoji chůvičku, kdyby je volal (terasa byla přes chodbu). Takže chůvička je dobrá investice na řadu let... Dovolená, hory, návštěvy....
Jinak nebesa apod. určitě nepotřebuješ, ale jsou krásná a taky je máme 🙂 Takže jak bylo zmíněno výše, potřeba nejsou, ale člověk nemusí kupovat jen nutné a praktické věci, že? 🙂 Kromě toho, každému mimču sedí něco jiného, naše kolotoč nad postýlku vůbec nechtěla, jak jsem ho pustila, začala brečet. Kamarádky kluk už rok a půl usíná jedině s kolotočem 🙂 Takže uvidíš, jaké mimi budeš mít a pak dokupuj.
S odsávačkou souhlasím s holkama, mě například zaboha nešlo odsávání a to žádnou odsavačkou, ruční ani elektrickou a to to zkoušela i laktační sestra, nešlo to. A přitom jsem kojila úplně v pohodě, jen odsát prostě nešlo....
A za mě přebalovák super věc, naší dceři je dva a půl pryč a ještě stále ho využíváme.

zuzka3112
4. pro 2014

pročetla jsem diskusi a hodně mi to pomohlo 🙂 něco jsem na seznam připsala, něco jsem už věděla, ale přehánět to nebudu. Dám též na rady zkušených, např.odsavačku a jiné pořídit během provozu 🙂)) Díky za tipy, postupně už také dáváme dohromady seznam, ať nás to pak nepřekvapí finančně v závěru, tak hezky popořádku každý měsíc něco...

domcabat
4. pro 2014

@anulaaa20 Tak já bych za sebe ještě doporučila chladící gelové vložky do podrpsenky (nemusí být přímo ty speciální podprsenkové, já si vystačila s obyčejnýma čtverečkama ze zdravotních potřeb), při začátcích kojení, kdy se hodně nalívají prsa, moc užitečná věc. Nikdy nevíš dopředu, jak vám půjde kojení, proto pokud je možnost, odsávačku bych si půjčila, ať máš v případě potřeby poruce.

klar2
4. pro 2014

Všimla jsem si, že tam nemáš vůbec oblečení vel.50, pár by sis jich pořídit měla, alespoň na začátek. Když si koupíš odsávačku na mléko Avent, je k tomu i flaška. Bepanthen jsem používala na bradavky, nám se osvědčila Rybilka, ale to musíš vyzkoušet pak sama. Lehátko doporučuji vibrační. Také je dobré mít kojící čaj. Jeden dudlík je málo, ale to bych dokoupila až později, některá dítka dudlík vůbec nechtějí. Odsávačku na hleny bych doporučila tu na vysavač, i když má své odpůrce, já si ji nemohla vynachválit, bylo odsáto rychle a bezbolestně. Jinak seznam super 😅

ladie
4. pro 2014

Co mi z tvého seznamu přijde jako naprostá zbytečnost: dětský šampon, nebesa, kolotoč na postýlku, teploměr do vody, kloboučky na bradavky, lahvičky, kolébka.

Naopak bych doporučila spací pytel. Mimčo se neodkope a máš jistotu, že bude v teple. Pěkné a za rozumnou cenu mají třeba v IKEA. A ještě bych přikoupila pár kousků oblečení ve vel. 50.

dasara
4. pro 2014

@klar2
@ladie tak já jsem třeba velikost 50 vůbec nepořizovala a udělala jsem dobře. Malá se narodila s 53cm. Velikost 56 jsem používala 14 dní, pak přešla na velikost 62.

Spací pytel je fajn, ale miminko bych co nejdéle nechala v zavince a spací pytel tudíž není potřeba prvních několik měsíců.

ladie
4. pro 2014

@dasara Syn se narodil s 50 cm a první měsíc, dva v čemkoli větším, než č.50 strašně plaval. Je to individuální. Ale pro strýčka přihodu bych 2x body a jedny dupačka nebo třeba overaly v Tescu za pár kaček koupila.
A spacák jsem používala asi už od 14 dní. Syn zavinovačky nesnášel 🙂

bajana
4. pro 2014

@anulaaa20 ja by som rozhodne pridala viac podprseniek, ja som si spociatku davala kazdy den cistu, niekedy aj dve, takze je dobre mat aspon 4-5ks
rovnako je zbytocne lehatko aj kolebka, jedno z toho staci, prosteradlo mam jedno, uplne staci, pretoze pod hlavicku pouzivam plienku
dokupila by som este overaly, to je podla mna tak do 2 mesiacov uplne najlepsie oblecenie

ladie
4. pro 2014

@bajana s podprsenkama souhlasím. Já měla sice jen dvě kojící "na ven", ale pak x bolerek, které byly na noc a po doma stejně 100x pohodlnější, než podprdy 🙂

2hanah
4. pro 2014

@ladie Souhlasím, přestože kojícíma a bez kostic jsem si nepřetržitým nošením podprsenek v době kojení i v noci udělala takové otlaky, že ještě dneska, když si sáhnu při mytí do podpaží, tak to bolí a to jsem čtyři a půl roku po druhém porodu.

bajana
4. pro 2014

@ladie ja som prvu noc bez podprsenkovych tamponov takmer oslavovala a ked nastane chvila, ze budem spat bez podprdy, tak asi strelim sampus 😀

klar2
4. pro 2014

Malá měla 51cm a právě jsem pak na rychlo sháněla velikost 50, protože v 56. plavala. Nemusí vykupovat hned obchod , ale pár kousků by si měla pořídit, třeba bazárkové. 😵
Ten pytel na spaní je bezva, taky jsme na něj po měsíci přešly.

ladie
4. pro 2014

@bajana to znám 😀 Já jsem vložky do podprsenky pak používala jen, když jsem šla ven. Doma a na noc jsem měla v podprdě narvanou plínku 😀

anulaaa20
autor
5. pro 2014

Některé body co mám je označeno 50-56 a myslím že tu jen nějakou 50 taky mám tak koupím teda jen nějaké ty dupačky a overálky v té velikosti 50.. Něco už mám i ve velikosti 68 co jsem dostala, ale to sem sem nepsala to je navíc prostě.. Také jsem přemýšlela jestli tu velikost 68 nakoupit taky předem abych měla vše a vydrželi sme déle.. Nebesa asi třeba zbytečná jsou, ale to máme jen že se nám to moc líbí a i jsem někde četla že se miminko cítí lépe když je jakoby schováné.. 🙂 Zavinku jsem si koupila zatím jednu novou, ale dvě budu mít půjčené od kamarádky.. A jinak postýlku mám vybranou z ikei 120x60 a říkala jsem si snad ten rozměr stačí?! A je jen dvoupolohovací stačí to a nebo se raději poohlédnout po tří polohovací? A co matrace jak tvrdá by asi měla být, někde jsem četla že co nejtvrdší a někde že molitanvá.. Z podprsenek mám hrůzu už teď jsem spíše více rozhodnutá koupit ty sportvní než přímo kojící, ale nemám skoro žádná prsa a ani se moc nezvětšili do porodu ještě daleko, ale myslím že už se to o moc nezvětší tak snad seženu něco co mi bude.. :D Normálně kupuji 75A

marketa233
5. pro 2014

@anulaaa20 Velikost 50 je podle mne pro dítě nad 3,5 kg zbytečná. Postýlka 120x60 musí stačit skoro až do školního věku. 🙂

ladyhacek
8. pro 2014

Tady je můj seznam. Prosím chybí něco mě?
Co mám pro miminko doma: (popř. u babiček )
- vanička + lehátko
- 12x látková plena
- 1x Prostěradlo
- 2x povlečení
- 1x peřinka + polštářek (je to sada)
- 2x deka
- Skříň + přebalovaní pult(komoda)
- 2x zavinovačka (+ klasická zavinovačka po nás-možná použiji na vrch pro lepší upevnění)
- 1xfusak beránek (po nás jinak bych nekupovala)
- 1x zimní kombinéza (z bazárku kdyby byla v dubnu ještě potřeba)
- Oblečení vel. 50,56,62 (musím si projít počty, ale až po Vánocích > dostaneme-a pak dokoupím)

Co mám na seznamu věcí k dokoupení:
- Postýlka + kolečka
- matrace (kokos-molitan-kokos)
- 2x bavlněné prostěradlo
- 1x povlečení + zavinovačka
- 2x mantinel (1 neutral a jeden do sady)
- Nepropustná froté podložka
- Přebalovaní podložka na komodu
- Kočárek (mám vybrané asi 3 druhy a uvidím až na živo, který vyhraje)
- 2x prostěradlo do kočárku
- Chrastítko > co musím mít (jinak prý hračky kupovat nemám, že dostanu. A koupit se dají vždy )
- Chůvička (ještě nejsem rozhodnutá jakou a jestli novou nebo bazarovou) > typy na výrobce? (cena rozhoduje)
- Kosmetika + papírové pleny (dostaneme k Vánocům, takže dokoupím až pak dle potřeby)
- Papírové přebalovaní podložky
- 20x látková plena
- 4x žínka
- 3x osuška
- Hygienické ubrousky (zatím se rozhoduji nad značkou-pampers?linteo? > chci bez parfemace)
- Cestovní postýlka (polohovací)
- Clony do auta?

Pozdější fáze
- hrací deka nebo jenom hrazda ??
- dudlík
- flaška

Všem moc děkuji