Multifunkční kolébka vs. cestovní postýlka, na kolečkách

jannakorcova
2. srp 2015

ahoj maminy, potřebuji poradit s výběrem druhého ležení pro našeho prcka. V ložnici mám klasickou postýlku, ale chtěla bych ještě druhé ležení do kuchyně, abych malého přes den měla pod kontrolou. Nejvíce by se mi líbila multifunkční kolébka, ale její nevýhoda je, že je jen na pár měsíců. Jak jste situaci vyřešili vy?

gosa22
2. srp 2015

My to resili cestovni postylkou,pozdeji se z ni stala prolejzacka,mame takove to rozepinaci okenko,ty kolebky jsou na prd,jak se dite zacne pritahovat,uz jsou k nepouziti,navic vetsinou dost uzke.

filajka1
2. srp 2015

@jannakorcova zalezi, jak mate rozlehlou nemovitost 🙂 my v byte nic takoveho nepotrebovali, ma svoji postylku u nas v loznici a jinak byl na penovych puzzlikach, dece, ev. v satku podle potreby. Nam by to rozhodne doma zavazelo. Cestovni postylku mame, ale opravdu na spani na cesty.

zo_ja
3. srp 2015

No, otázka je, jak dlouho tam bude ležet a jak dlouho tam postýlka vydrží.
V menším prostoru bych si převezla postýlku na kolekách,. doba, kdy je dítě ochotno být v postýlce je někdy dost krátká. Třeba naše děti, jakmile se začaly otáčet, byla jim malá, noha někde ve šprušli... takže pořád řešit, opruz. Jedno dítě lítalo ve 3 měsících po 4 jak fretka, takže postýlka totálně out. Navíc naše děti, jakmile se postaví, což je někdy 5.-6. měsíc, tak se dokážou přitáhnout k tomu odrazit a prostě by přeletěly, takže tou dobou my postýlku demontujem. 😉

mamkamarketa
3. srp 2015

Ja na takovy to denni spani mela hacku a super 🙂

duniela
3. srp 2015

My meli na prvni pulrok kolibku na koleckach a bylo to super prakticky.

ladie
3. srp 2015

V obýváku mám na denní spaní hacku a jinak je malá buď na zemi, v houpacím lehátku nebo v nosítku. Cestovní postýlku vytáhnu max. na dobu, kdy začne chodit a krámovat, abych si mohla dojít v klidu na záchod a měla ji kam odložit. No, i když jestli bude po bráchovi, tak si ani na ten záchod nedojdu sama...

Pokud něco vyloženě chceš, tak určitě cestovní postýlku. Využiješ i na dovolené.

krystalka
3. srp 2015

@jannakorcova - my bydlíme v domku, ložnici máme nahoře, obývák s kuchyní dole, takže jsme taky potřebovali druhou postýlku....měli jsme tu cestovní, měla na jedné straně kolečka, takže se s ní dalo popojet, když bylo potřeba...akorát jsme do ní dali lepší matraci a měla takové to závěsné lůžko pro dětičky, které ještě nesedí, abych se k němu nemusela ohýbat až dolů....bylo to fajn, později šla postýlka složit, když jsme potřebovali aby nepřekážela a brali jsme ji i na dovolenou....

iwet91
3. srp 2015

My mame jen postylku v loznici, pres den je bud semnou na sedacce nebo lezi na puzzlich a pod hrazdickou 😉2

krystalka
3. srp 2015

@iwet91 - no, malej býval taky na zemi na dece, ale když pak začal lézt a běhat, tak byly situace, kdy jsem ho potřebovala na chvíli někam "zavřít", aby byl v bezpečí - třeba při vaření, aby se mi nemotal pod nohy, když slévám vařící vodu, nebo když jsem šla někomu otevřít k brance, potřebovala jsem pro něco dojít do sklepa nebo na půdu apod...

jannakorcova
autor
5. srp 2015

děkuji za vaše názory...nakonec asi pořídíme tu cestovní postýlku.