Může mimi střídat tvary dudlíků?

jirkulka
15. led 2010

Ahoj holky.Chtěla jsem se zeptat jaké používáte dudlíky. Malý má 5.měsíců a do teď měl z dudlíků averzi. Ať jsem mu dala jakýkoli, tak ho vyplivl.Až teď nastal nějaký zlom, že si ho najednou vzal a dudlá i hodinu.Původně jsem ho to ani nechtěla učit, ale byla jsem živý dudlík a malý mě po kojení vydržel žužlat hodinu.Určitě víte jak ty prsa pak vypadají. 🙂 Jde mi o to, že mám doma nakoupené Nuky a pak jsem dostala pár kulatých dudlů z Tesca. Malý dudlá všechno, tak právě nevím, který mu nechat. Asi by si měl zvyknout na jeden druh, že? Ty Nuky jsou ty zkosené ortodontické,nebo můžu i tvary střídat? Mám asi hloupé dotazy, ale mám dudlíků plnou krabici, tak ať je využijem nebo rozdáme. Jak to máte vy?

mauska
15. led 2010

naše nejdřív dudlík nechtěla, ale zkoušely jsme a nakonec si zvykla na MAM. A pak už jí bylo jedno co dudlá. měla i babylove z DM a NUK. Babylove už jsme pak nesehnaly a z NUKu měla otlačenou celou pusinku. Zůstaly jsme u MAMu a spokojenost. Má ho jen do auta a na spinkání.
Myslím že jich můžete používat klidně víc druhů, je to jedno 🙂

anicka164
15. led 2010

Myslím, že je jedno, co dumlá, hlavně, že je spokojená. Mluvili jsme o tom i s naším zubařem a ten říkal, že ty ortodontické jsou trochu nesmysl. Že když nebude dudlat třeba do 3 let, tak se se dáseň nezkřiví ani s normálním dudlíkem.
Buď ráda, že jí je to jedno. Mikuláš je strašně vybíravej, měl rád jenom dudlík od Bočka, o kterém jsem v jednom testu teď četla, že obsahuje malé množství rakovinotvorných látek, tak hledáme jiný, snad Baby Nova, ale je fakt gurmán a jen tak něco do pusy nevezme 🙂 Tak obíhám lékárny široko daleko a hledám...

mauska
15. led 2010

ségřin malej to dovedl k dokonalosti. nejen že nehctěl nic jiného než NUK, ale ještě to muselo mít i stejnou barvu. Tak ségra lítala a hledala kde mají ještě starou kolekci barev 😀 😀

lucie777
15. led 2010

Jirkulka, buď ráda, že má rád jakýkoliv dudlíky, do jednoho typu bych ho rozhodně nenutila, abys pak nedopadla jako mausky ségra.. 😀

j.kriv
15. led 2010

taky myslím, že střídání tvarů ničemu nevadí. my máme z Tesca, Mam, Chicco, Nuk jsem včera vyhodila, už ho měla dlouho a taky od něj měla otlačenou pusinku. je zvyklá na všechny a mně to vyhovuje 🙂

jirkulka
autor
15. led 2010

Děkuju za reakce. Jo úplně jsem zapomněla. Babylove máme taky, moc se mi vzhledově líbily a jsou stejně tvarované jako ty Nuky a Bočka jsem taky jednoho našla. Jestli ale obsahuje nějaké rakovinotvorné látky tak poletí do koše. Ale celkem se divím, všude píšou,že to splňuje všechny normy atd.Taky jsem si právě říkala,že se to teď možná zbytečně řeší. Za našich mamin, byl jeden druh dudlíků - myslím ještě i za nás a že bychom měli špatně vyvinutou čelist, nebo křivé zuby se říct nedá 😀 Malý je navíc takový po pusince baculatý,takže mi přijde,že se mu ty dudlíky zařezávají do pusinky..V tomhle mi přijde lepší ten z Tesca, protože není tak ohnutý k pusince,ale spíše rovný,ale zase je větší,takže malému pomalu zakryje i kus nosu.

neu.sona
15. led 2010

jirkulka: my v porodnici dostali nějakej obrovskej latexovej. vypadá horzně, ale malej nechtěl žádnej jinej. Tak jsme po čtrnácti dnech sháněli ten samej a nikde jsme ho nenašli, jen podobnej. nakonec jsme si řekli, že bude muset dumlat každej. dostal od Aventu, ty byli super, ale teď jak je už větší, tak máme od MAM, ty jsou taky super. Ale mě se nějak nezamlouvají latexový, takže jsem mu dala jen silikonový.
Já taky nepoužívám dudlík na nic jiného, než na spaní a občas auto na dlouhé cesty. Přijde mi hrozné, jak větší děti třeba chodí s dudlíkem v pusince :(.
jirkulka, takže to je asi jedno, co Ti chce mu dej 🙂

jirkulka
autor
15. led 2010

Latexové taky nemáme, jen silikonové.Malý právě od narození nechtěl dudlík žádný a já jsem v těhotenství měla na nakupování dudlů mánii. Měla jsem strach,že budou všechny k ničemu a bác, najednou v 5.měsících začal dudlat.Taky ho používám výhradně na uspávání, protože malý neusnul jinak, než u mého prsa. Byla to celkem síla večer i během dne se nechat neustále odudlávat,aby vůbec usnul..Takže dudel jedině před spaním, nebo když je protivný u oblíkání, nebo když potřebuju něco doma udělat. On je totiž hrozný mamináček a nevydrží beze mě ani 10 min 😒 Jinak v autě a v kočárku ho vůbec nechce. Většinou mi jakmile ho uložím do kočárku,nebo do autosedačky usne.

cudlinka22
15. led 2010

My dudáme Avent a Bebe-jou, v pohodě.

miska73
15. led 2010

my cumláme Avent, jinej nechce 😵

misellll
15. led 2010

Buď ráda,že ti žužlá všecko.Malá měla svůj dudlík už od porodnice,žádný jiný nechtěla.Teta nám ho přivezla z ameriky.No já tady nikde takovej stejnej nemohla najíd(v Čechách)no a jednoho ve čera když Báře byly 3 měsíce se dudlík nemohl najíd.Někam se prostě vypařil.(nebo jsem ho já spíš zapomněla v obchodě 😅 )No to byla noc to ti povim,malá řvala a řval pomalu celou noc.Žádný jiný dudlík nechtěla.Manžel jel v 21:00 do Prahy na Bulovku do lékárny nějaký podobný koupit.Ani krysta,koupil jich tam asi deset,ale malá si ani jeden nevzala.Měli jsem to takhle asi ještě 3 dny potom,kdy jen řvala,že chce svůj dudu.Pak se teda umoudřila 😀 a naučila se na jiný(ten je z Čech a máme doma ještě 4 uplně stejné-kdyby náhodou 😀 😀 )Takže buď ráda,že dudá vše.Ikdyž podle mne až jeden bude dudat dýl tak si zvykne na něj a taky jiný moc chtít nebude 😉

janulazaynab
15. led 2010

Ahoj,
Mikulkovi jeto jedno, ale hlavne NESMÍ být silikonový! Žluté kaučukové bere všechny - Nuk, Babynova i Boček, ale ze silikonových ho natahuje. Zpočátku jsem měli takový ten kulatý od Bočku, ale nemohla jsem ho nikde sehnat, tak jsme dali ortodontický od Nuku a Babynova. Chvíli mu trvalo, než si zvyknul, že ten ortodontický je menší, ale už mu nedávám kulaté, takže je spokojenost. Od Mamu mám asi šest dudlíku, ale moc mu nejedou, ale zvykne si 😉

deathy
23. led 2010

Ahoj,
já si myslím, že je dobrý je střídat, protože pak když si dítě jeden oblíbí a případně se ztratí, tak to bych nechtěla řešit...
My od mala měli NUK, ale co se Týně na pusince začala objevovat verážka, tak jsem v Tescu koupila Babynova, je tvarově stejnej jako NUK, máme teda teď větší od těch 6ti měsíců, ale zvykla si poměrně rychle, ale hlavní je, že má hodně dírek, takže ta kůže může líp větrat, a je po verážce.

aponchie
24. led 2010

pouze a jen latexovou kyticku z drogerie kus 15kc

lucajdak
24. led 2010

presne jak pise aponchie, jen kytičku latex od Bočka, sice se psalo v roce 2005, že to má jakési rakovinotvorné látky, ale ty se stáhly z prodeje a ted je delaji jinak, takze se nebojte 🙂 Ted zkousime od Mamu, tak se uvidi, je drahy ale zase je trosku jinak tvarovany, tak uvidime 🙂

aponchie
24. led 2010

ja to kupuju v lekarne mame jich hodne na hodne strategickych mistech v ruznem barevnem provedeni a dudlame stridave tudiz jsou vydudlane stejnomerne 😀 od Mam jsme davala T a ten byl tezkej a padal ji z pusinky a tim se probudila,ale je hezkej

bocinka
24. led 2010

Já jsem dneska koupila Fischer Price, takový ten placatý, ale ne zkosený, a malá - i přesto, že s dudu bojujeme - tak se hned chytla a dudá i teď... 😵 😵 Jo a jsou krásné...

jasmia
24. led 2010

My dudláme latexovou kytičku, ale bohužel nemůžu u nás sehnat, jiný nechce, tak nevím co budem dělat.

sonorista
17. dub 2011

My mame NUK, mala je pomerne papulkata v tvarickach, tak aby nebyla otlacena, polil jsem plast na Nuk vrouci vodou, ohnul obracene ten plast a zchladil, Ted padne krasne bez otlacetin.