Čo všetko viem kúpiť v lekárni pre seba a prípadne pre novorodeniatko?

marlen_ka87
6. pro 2017

Ahojte,
Poraďte, co vsetko viem kupit v lekárni pre seba a pripadne pre novorodeniatko?

Dostala som 1500kc poukážku do lekárne a musim to minút 😅

Dakujem ;)
Marlen

kafr
6. pro 2017

Hlavne si vyber nejakou velkou dobre vybavenou lekarnu, urcite ti i poradi, nebo objednaji a odlozi vybrane abys platila najednou. Nebo pres internet (Dr.Max i Benu objednas pres net a vyzvednes na pobocce).
My jsme meli poukazky z prace (ne pro mimi) do jedne konkretni a tam nic nemeli, vetsinu veci jen na objednavku a to bych tam musela zajizdet 2x😒
A kvalitni lekarnu u nas v mestecku koupil Dr.Max a najednou je polovina regalu, ale da se to resit tim webem.😉

pikl
6. pro 2017

@marlen_ka87 před porodem jsem nakoupila teploměr, líh na pupík, odsávačku na nosík, krém na bradavky, krém na opruzeniny, kojící čaj. Teď tam kupuju Perlan, dělám z něj vlhčené ubrousky, taky Paralen čípky se hodí

popelka1984
6. pro 2017

Teploměr, nosní odsávačka na vysavač, lahvičky, ubrousky, desinfekci na pupík Cutasept F, krém na opruzeniny a na bradavky, kojící čaj, fenyklový čaj pro mimčo na prdíky, čípky a sirup na teplotu, olejovou koupel Linola pro mimčo.

sthanina
6. pro 2017

@marlen_ka87 Ahojky. Kupovala jsem přibližně to, co @popelka1984 a ještě bych koupila malé balení UM... Se synem jsme se dostali do "krize" (tvořilo se mi málo mléka) a pak jsem o půlnoci běžela do pohotovostní lékárny pro mlíčko... Syn strašně plakal hlady, a já neměla čím kojit. bylo to peklo...

marketaryzi
6. pro 2017

Kromě výše uvedeného bych vzala ještě přebalovací podložky, porodnické vložky a kalhotky do porodnice.

marki00
6. pro 2017

Taky doporučuju koupit porodnické kalhotky (po CS jsem je nosila asi tři týdny, tak jsem brala více balení), jednorázové přebalovací podložky (používám doma na přebalováku), porodnické vložky, vložky do podprsenky (mám od Johnsons s vytvarovaým otvorem na bradavku, jsou nejlepší). Taky jsem kupovala ruční odsávačku, na odstříkání pro úlevu ideální.🙂

andelka
6. pro 2017

Já ještě přidám probiotika pro sebe,a kupovala jsem i gel s dubovou kůrou a intimní gel taky s dubovkou. Vložky byly nej batist flower.

marlen_ka87
autor
7. pro 2017

Ste skvele!!!!

Dakujem

Pre mna je to stale vsetko nové take neviem co od radosti ;))

ekyticka
7. pro 2017

z nezmíněného: dětské nůžky na nehty bez špičky, dudlíky, vložky do podprsenky, kapky na prdíky (infacol nebo něco jiného), vitamin D, pokud nebudete používat vigantol (ten nám píše dr.), něco na mazání miminka (olejíček), roztok soli do nosíku (my měli Libenar), hodí se, když začnou mít miminka rýmu,

bayt
7. pro 2017

@marlen_ka87 Elektrickou odsávačku na hleny (lepší než na vysavač, neděsí dítě), probiotika pro tebe a probiotické kapičky pro mimčo, maliník, dezinfekce ve spreji Cicatridina po porodu, pro dítě Nurofen, Calgel, mořská voda do nosíku, Nasivin, kapičky se světlíkem do očiček OcuFlash, rektální rourka, dezinfekce Betadine, HemaGel, gázové čtverečky a líh, teploměr pro děti (Thermoval), Panadolové čípky, pro tebe Purelan od Medely na bradavky, po porodu se hodí síťované kalhotky a poporodní vložky, vložky do podprsenky.

Já kupovala v lékárně i Medela Calma lahvičku a odsávačku mléka Medela. To je cca vše z naší lékárnické výbavy. Myslím, že 1500 by ale nestačilo, jen ta odsávačka byla za tisícovku.

jitka0a
7. pro 2017

@marlen_ka87 Já objednávám taky přes dr.max na netu mají akce co na prodejně nemají. Můžeš si pořídit odsávačku na hleny, sirup proti horečce, kdyby náhodou, na předpis třeba diazepam, prsní vložky, krém na opruzeniny, probiotika, gel na zoubky, mořskou vodu, vitamín D, nůžky na nehtíky.

kafr
7. pro 2017

@jitka0a taky se teprve vse ucim, tak mozna hloupy dotaz, ale neni lepsi misto sirupu na teplotu cipky? (Nevim, nekde jsem to cetla, ze mimcum se davaji cipky...)

gretka79
7. pro 2017

Ahoj, procitam seznamy a napada me jeste borova voda na ocicka, lih na pupik (to uz asi nekdo psal), ja jsem brala cisty olivovy olej-je nejlepsi na mazani miminka a take jsem kupovala klisma. V nekterych porodnicich ho maji na seznamu co sebou. Na hodne opruzelou prdelku je dobry Imazol mast. Ja jsem nakupovala minuly tyden, termin mam na vanoce😊 a pani lekarnice me mile prekvapila s nabidkou homeopatik. Vzala jsem si dvoje na hojeni rany po cisari. Take se hodi ctverecky z buniciny a caj na podporu kojeni. Pokud mas vpacene bradavky, tak jsou prakticke kloboucky na kojeni.

bayt
8. pro 2017

@gretka79 ten líh na pupík dávají v porodnici 🙂 teda nevím, jestli v každé, naší jo

gretka79
8. pro 2017

@bayt Tak to slysim poprve, to je pro maminky urcite prijemne😊 V Jicine ho nedavali a v Hradci nevim, ale neslysela jsem o tom. Pravdou je, ze je to v kazde porodnici trochu jinak a je dobre si to dopredu zjistit.

sarkoc
8. pro 2017

V Hradci dávají líh i masticku na zadek ☺ A spoustu dalšího, co jsme teda bevyutili

gretka79
8. pro 2017

@sarkoc tak to se necham rada prekvapit, co vse dostaneme☺ V Hradci budu poprve a uz se mi to opravdu krati. Nejpozdeji 25.12. me riznou a prcek bude venku😙 Diky za informaci👍

sarkoc
8. pro 2017

@gretka79 Já rodila uz před dvěma lety, tak snad se nic nezměnilo...držím palce, ať to dobře dopadne 😉

jitka0a
11. pro 2017

@kafr Ano mimčům se dává sirup, ale taky záleží jak starým miminkům a jak ty čípky příjmou. Moje malá měla problém se vykakat a tak jsem ji musela pomáhat rourkou a tím že byla zvyklá, že když jsem ji udělala něco z dupkou, tak zatlačila a kakala a v tu chvíli byly pro nás čípky zbytečné. Takže proto sirup 🙂

kafr
12. pro 2017

@jitka0a dik👍