Nakupování dětského oblečení dopředu

somalya
4. bře 2016

Holky, ptam se zkusenejsich maminek. V obchodech jsou ted slevy na zimni oblečení. Mam 4 měsíční mimi a přemýšlím, ze bych mu koupila neco na příští zimu. Přeci jen bunda, kombinéza atd. jsou drazsi kousky a je lákavé je koupit za málo a přesto nove. Myslíte, ze se da velikost odhadnout? Maly je zatím spis prcek, tak asi velikost 80, 84. Diky

tulikiss
4. bře 2016

je to nikdy nedelala jinak, letos uz mam taky zasobu bundu na pristi rok pro oba, a pokud ma ted 4 mesice urcite bych brala minimalne 12-18 mesicu, ono trochu vetsi nevadi horsi kdyz uz je to pak male.. taky kouknout jak moc velikosti odpovidaji, jak by mimcu byla velikost na 4 mesice, nektere firmy delaji veci vetsi nekdo naopak, dcera ma treba krasnou perovou vestu za 200, takovou tu delsi ze schova i zadecek a je to velikost 5-6 let a to ma 2 roky, tu normalni velikost by dala tak na tricko a mela do pasu.

teraolli
4. bře 2016

Nakupuji dopředu vždycky. Již máme většinu věcí na příští zimu. Na tuto zimu jsem taky měla kombinézy a bundy dopředu a naprosto vpohodě 😉 .

magdalenax
4. bře 2016

Já jsem kupovala i boty, ale měla jsem to prostě vychytaný, jak a o kolik vyroste nožička. Celoroční jsem kupovala běžně. Máš ale miminko a tak to až tak neodhadneš. Některé děti jsou ve třech letech na 5 let, když mají být po kom vysoké a zase nevíš, po kom dědičnost růstu získají. To poznáš později Do ponožek či do spodního prádla dorostou vždycky 😀 .
Brala jsem to asi tak, že ty dvě čísla za rok, co se týče oblečení.
Jinak, - kupříkladu, můj otec byl ve třídě, když chodil do školy prý nejmenší a vyrostl až na vojně. A náš syn to po něm dobře dědí..... 😵

olusenka
4. bře 2016

mě se to nikdy nevyplatilo, už od miminka. Jakmile jsem koupila víc dopředu, nevyužili jsme to . Buď to bylo malé, nebo velké, nebo jsem toho měla moc a stejně jsme to nevyužili. Už nenakupuju víc jak čtvrt roku dopředu a když jo, tak max. trička. A někdy ani nesedí velikost. Třeba loni nosil syn tu zimní soupravu od Tchibo 86/92, byla mu dobře celou zimu. Letos jsem koupila 98/104, a hned od začátku zimy měl u bundy krátké rukávy . U kalhot má přitom rezervu. Ale je fakt, že podle rozměrů měla ta bunda v porovnání s jinými značkami nějak moc krátké rukávy, i v porovnání s délkou bundy, šíří bundy a velikostí kalhot. Asi se jim to nějak nevyvedlo tahle kolekce.
Pro miminko, co leží v kočárku a neběhá, se větší velikost snese, tam si po delších kalhotách šlapat nebude, tam to teoreticky jde nakoupit trošku dopředu. Já ale nakupovala spíš v bazaru, pak to míň bolelo, když to pak moc nenosili, a já jsem to netrefila s velikostí, malá miminka to nezničí, v bazaru to bylo jak nové.

iveta93
4. bře 2016

Já bych klidně koupila, ale trošku větší a pro jistotu ne moc. Jak říká moje maminka "aspoň jí nebude foukat na záda" 😀. Navíc my ve 3 měsících občas nosili oblečení co je od 6-9 měsíců. Takže nakonec to může místo větší být akorát. Ale lepší větší než aby to nakonec bylo malé. 😉

agne
4. bře 2016

Já bych to tak chtěla dělat a pokouším se o to 😉 , ale ne vždy s úspěchem... Chce to postupně vychytat, ale záruku jak moc nebo málo dítko vyroste nemáš nikdy... 😵
Takže mě se pak třeba stávalo, že jsem sice měla nová a ve slevě nakoupená body, ale na zimu pak vycházela s krátkým rukávem a na léto s dlouhým... 😨
A druhá verze byla ta, že jsem hodně věcí kupovala větších, že se to ohrne, bude to na delší dobu, víc to vynosí a v konečné verzi to pak bylo tak velké, že jsem to posílala kamarádkám starších dětí.... Protože kalhoty na které si dítě šlapalo nebo padaly v pase či mikinu zahnutou po lokty prostě nosit nešlo... A jako strašák taky vypadat nemohla anebo jsem na to zapomněla, zůstalo to vzadu ve skříni a pak už to bohužel bylo malé, tak jsem se tím mohla jenom potěšit a pokusit se to prodat dál...
Možná pokud umíš šít (což já ne), tak si to můžeš zkrátit, zúžit v pase, prostě upravit, a pak postupně povolit, ale třeba já na to talent fakt nemám...
Takže tak - asi s rozmyslem... 😀

78marcela
4. bře 2016

Ja taky nakoupila na pristi rok. Mala ma ted velikost 68, ma pulroku,,na pristi zimu pocitam s velikosti 86. Dokonce mam jednu bundicku 110, z C&A, byla zlevnena za 7euro, nevzala jsem ji hned, ale byla tak strasne krasna, ze jsem o ni porad basnila a pritel mi tam druhy den pro ni zajel. Tak doufam,, ze vydrzi, ale v tomto veku uz deti nerostou tak rychle, jedna velikost na rok vetsinou vyjde, tak snad to klapne..navic se mi zda mensi nez klasicke 110, takze treba bude za dva roky.
Ale jinak, jo, ja nakupuju dopredu, na pristi zimu uz mam asi vsechno nakoupene.

junkka
4. bře 2016

Noo, já na kupovala pro malou věci že je bude mít na léto, bude jí v létě 10 měsíců, koupila jsem velikost 80 a už teď, v 5ti měsících je ji pomalu malá 😀 ale asi bych to riskla, při nejhorším to pak prodas. Nech na tom visacky, ať je vidět, že je to nepoužité a pak uvidis 😉

sara84
4. bře 2016

Taky kupuji, na pristi zimu uz mam pro oba zimni vybavu, i boty jsem vzdy tipla a vyslo to. A normalni obleceni mam taky pro oba min.jednu velikost v zasobe.

zuzineckah
4. bře 2016

Nedelam to. V aktualni kolekci stejne koupim neco, co se mi libi, takže by to nebyla zadna uspora 😀

letadlo13
4. bře 2016

Spoléhám, že něco podědím, ale nemám zásoby ráda. Je to kupa krámů na uložení, úplně mi stačí archivace malého oblečení pro druhátko. Navíc není jisté, že za rok to bude dražší. Spíš jenom rodině třeba řeknu, že na Vánoce věci jedině ve vel. té a té, když chtějí něco koupit. Boty řeším na poslední chvíli. Byla jsem ráda, že jsem je nekoupila. Z většiny mi teď vyrostl dřív, než začal chodit. Má nohu jak slon, začínáme tak velikostí 22 😀 miminkovské oblečky jsou v pohodě, ale teď po roce vidím, že se to nedá odhadnout. Malý měl stejně velké punčochy v roce, jako kamarádčina holčička ve 3. Spoustu oblečení, co jsme podělili, nikdy neměl na sobě, nebude v létě nosit oteplováky, že 😉

mysicka_lb
4. bře 2016

Když byl syn miminko, nedala se jeho velikost dopředu odhadnout. Měl období šíleného raketového růstu i období, kdy nerostl téměř vůbec. Navíc se s věkem měnily i mé preference, co se konkrétních kousků oblečení týče (např. body x tričko, kalhoty x lacláče). Takže dříve moc dopředu nakupovat nešlo a polovina z toho, co jsem takto koupila, byl omyl. Teď jsou mu ale dva roky a to už si troufnu odhadnout, jakou velikost bude příští zimu mít a co mám koupit. Takhle staré děti už zase tolik nerostou a navíc už vím, jaké má syn proporce těla, že je štíhlý v pase, má dlouhé ruce, velkou hlavu atd., takže se podle toho zařídím.

svetlus_pepca
4. bře 2016

Něco ano, třeba trička, tepláky, kraťasy, bodýčka. Spíš ty univerzální kousky nebo co se nechá unosit doma. Já bych si třeba na bundu, kombinézu nebo sezónní kalhoty takhle dopředu netroufla. Máme doma čahouna, takže u spousty věcí, které by mu teoreticky být měly, jsou v daný moment krátké nohavice, rukávy (píšu rukavice 😀). Třeba na podzim jsem mu koupila bundu. Větší s tím, že ji bude mít i na jaro. A ona je mu krátká. Takže fakt jak co.

achjonetusim
4. bře 2016

Ve čtyřech měsících velikost 80-86 a ty říkáš spíš prcek 😕 ?! 😀

mariemariemarie
4. bře 2016

Kupuji běžně dopředu a nebojím se toho.Vzhledem k super ceně ve výprodeji se nemusíte bát, že neprodáte dále pokud náhodou velikost nebude vyhovovat 🙂

kali.kal
4. bře 2016

Dopředu nakupuji, ale ne vždycky to trefím. Nebojte se toho, zrovna kombinézky a bundičky jsou věci které tipnete. Já bych šla do velikosti 86 (ale u mých dětí) 🙂

bledulka84
4. bře 2016

Dopředu nakupuju jen univerzální kousky, co jdou nosit v létě i v zimě. Myslím, že se to fakt odhadnout nedá, dcerka je hodně drobounká a pokud bych nakupovala podle "věku" na cedulkách, tak by jí to fakt nesedělo. A třeba kombinézy malé nesedí vůbec, buď má krátké nohy nebo tělo, tak jsem dala přednost zatepleným gatím a bundám a ani do budoucna kombinézy kupovat neplánuju. Bundička se možná tipnout dá, kdyby byla nakonec o číslo větší tolik vadit nebude.

nika82
5. bře 2016

kupila by som velkost 86