Nakupování pro miminko a miminku, máte seznam?

petcep
11. kvě 2013

Jsem ve 3. měsíci těhotenství a screening v I. trimestru nám dopadl na jedničku 🙂 Proto se chci pomaličku vrhnout na nakupování. Nevím ale co vše potřebuju. Nemáte náhodou nějaký seznam, co mám všechno koupit? Chtěla bych už začít pomalu nakupovat, abych toho pak neměla najednou hodně. Potřebuju vědět, co mám nakupovat pro miminko a taky pro mně 🙂 Předem mockrát děkuji za všechny rady 🙂

ravela
11. kvě 2013

Zkuste mrknout na tuto diskuzi 😉 https://www.modrykonik.cz/diskuse/zakladni-vyba...

mafeska
11. kvě 2013

@petcep wau, ten první seznam to je teda něco, výbavička je hlavně věc názoru, já bych z toho seznamu polovinu nepotřebovala 😀

michaela_2
11. kvě 2013

@petcep tak ono to záleží především na tom, v jakém období miminko čekáš, takže pokud někdo čeká miminko v létě, asi nebude potřebovat zimní čepičky a podobně 🙂 Já jsem tedy spíš dala na radu známých co už miminko mají, protože některé ty seznamy opravdu mají X věcí co nepotřebuje úplně každý, ale někde zase něco chybí..........Jedna nastávající maminka tady například psala o tom,jak si předpisově nakoupila cca 7 bodýček jak s dlouhým tak s krátkým rukávem a až pak jí někdo pověděl, že jelikož čeká miminko v lednu, tak bodýčka ve velikosti 50 s krátkým rukávkem doopravdy nevyužije 🙂

hav81
11. kvě 2013

@petcep přesně tak záleží na době porodu a taky každému vyhovuje něco jiného.Taky záleží na finančních možnostech nebo jak máte velké bydlení (např.kvůli přebalováku).Určitě bych se neřídila strikně nějakýma počtama kusů.V dnešní době není problém kdykoli potřebné dokoupit.
Rozdělte si pořizování věcí do skupin-koupání,spinkání,přebalování,procházky-cestování,oblečení.Napište si co vás do té skupiny napadne za věci.A pak to s někým zkonzultujte .Uvidíte,že to pořizování není tak hrozné 😉
Nejlépe je se poradit s kamarádkou,ani bych nedala na rady v obchodě,tam vám kolikrát nactoup úplné zbytečnosti.

petcep
autor
11. kvě 2013

Moc děkuju za rady! Miminko se narodí v polovině listopadu, takže čepičky budou určitě třeba 🙂 Ještě mně napadá, co vlastně budu potřebovat já s sebou do porodnice? Co všechno musím mít zabaleno v tašce, až pojedu do porodnice? Je nějaký seznam věcí?

outeq
11. kvě 2013

Nebudu psat co koupit, seznamu na netu je hodne. Zpetne bych nakupovala pomaleji. Po velkym UTZ jsem zacala nakupovat a mela jsem pocit, ze do konce 6. mesice musim mit uplne vsechno, jinak se mi narodi dite a nebudu mit do ceho ho obleknout. Jenze tehotenstvi je dlouhy a ted lituju nektere vetesarny co jsem natahala domu jen abych mela povinnou vybavu doma. Takze za me si kazdy mesic "setri" na kvalitni vec, ktera I tobe udela radost. Spis lituju tuny bodycek z aukra co mam nez jednoho draheho povleceni, na ktere se chodim porad koukat 🙂 Jinak dneska je tolik eshopu, ze I kdyby neco chybelo, tak ti do 2 dnu dodaji cokoliv az domu.

silvapokorna
11. kvě 2013
Uživatel silvapokorna je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od silvapokorna.

@petcep moc ti gratuluji a držím palečky, ať máš pohodové těhotenství až do konce. 🙂
za sebe bych ti poradila, aby si moc nenakupovala. oblečení ti bude stačit základní tak na první měsíc dva, plus zavinovačka. ostatní oblečení si pak můžeš dokupovat průběžně podle nálady, potřeby počasí. pokud máš nějaké obchůdky v okolí, tak si tím můžeš zpříjemňovat procházky s kočárkem. já se třeba v zimě vždy v nějakém tom obchůdku ohřála, něco dokoupila a šla zase zpátky domů. 😎
spíš se změř na základní hygienu a lékárničku, budeš potřebovat něco na ošetřování pupíku, na opruzený zadeček, olejíček nebo mlíčko po koupání, vatové tyčinky, gázové čtverečky, teploměr, čípky na srážení teploty vhodné pro tak malé miminka, opthalmo-septonex na vykapávaní očí a třeba rektální rourku na prdíky.
vše se dá ale v dnešní době pořídit rychle a snadno, tak se nemusíš bát. ideálně mít někoho po ruce, babičku, nebo manžela, co v případě potřeby doběhne pro něco, co ti bude právě chybět. 🙂
jinak já si nakupovala oblečení hlavně bavlněné a bílé, nebo světlé s minimem obrázků, aby se to dalo prát dohromady a i na vyšší stupeň. přeci jen, je to všechno hrozně mrňavé a než se ti udělá hromádka, chvíli to potrvá. já ze začátku vše prala na 60stupňů, prala jsem v práškové Lovele, dávala extra máchání a místo aviváže přidávala ocet, ten je desinfekční. od asi 3.tího měsíce jsem přestala šílet a prala už normálně 😀 bez stresu na 30-40°C v Lovela gelu a přidávala i aviváž.

mafeska
11. kvě 2013

@petcep co pro sebe do porodnice mě napadá noční košile, župan, přezůvky, ponožky, vložky několik balíků (já to vyřešila tak že jsem je nakoupila do zásoby, sebou si vzala jen dva balíky a přítel mi je přivezl, chtěla jsem ho ušetřit nákupu takovýhle věcí), jednorázové kalhotky, hygienické potřeby, ručníky. A hlavně věci pro mimi vč balíků plenek. Záleží taky kam půjdeš, já byla v porodnici kde jsem nedostala absolutně nic a musela jsem mít všechno svoje. Při registraci do porodnice jsem dostala seznam věcí co s sebou.
Já nakupuju už zásadně přes internet, jsou tam dost velké cenové rozdílý než v kamenných obchodech. Většinu výbavičky jsem nakoupila na netu, vč. kosmetiky.
JAk píše hav81 rozděl si výbavičku na skupiny sepiš to a pak to ideálně pordiskutuj s někým kdo už dítě má.

ofelieee
11. kvě 2013

@petcep přidávám se k @outeq když ot navíc nakoupíš moc brzo, budeš později, až už se to bude opravdu hodně blížit, litovat, že už všechno máš a přitom na tebe právě přichází ta opravdová chuť se chystat... kamarádka pak 3 měsíce nakupovala s černym svědomím a mě to přišlo na hlavu postavený 🙂

olusenka
11. kvě 2013

@michaela_2 a já třeba měla miminko narozené v lednu a body s kr. ruk. jsem dávala na sebe pod overal na spaní. Protože taky záleží na tom, jak má kdo doma teplo, zda bydlí v paneláku či domě, přízemí, patře 🙂 jaké má sám zvyky, v čem bude miminko spát atd. atd.
Já měla na začátku asi 3 seznamy stažené z netu a dávala jsem si z nich dohromady jeden pořádný, spoustu věcí jsem hned považovala za zbytečnost, ale třeba na různé vychytávky a šikovné věcičky přijde člověk až za provozu ( u mě nejvíc ceněné držáčky na ponožky, mycí olej Medvídek na zadeček, netkaná textilie Pervin Perlan na zadeček a pusu a to není v žádném seznamu).

olusenka
11. kvě 2013

...a ještě radím, co se týče kosmetiky na mimčo, olejíčky na mazání po koupání apod. takové věci nakupovat tak měsíc dva před porodem, mají krátkou trvanlivost. Olejíčky z lékárny tak 2-3 měsíce, bio olejíčky z drogerie většinou taky. Mimčo toho na začátku moc nepotřebuje. Náš mrňous měl tedy málo vlasů, takže šampony jsme neměli, pěny do koupele taky ne, takové ty navoněné kosmetické sady na miminko (např. Hipp apod.) jsme radši nekupovali , měli jsme něco šetrnějšího, na mazání slunečnicový olej z lékárny a tak.

evcounek
12. kvě 2013

@olusenka no hele my jsme koupili po narození slunečnicový olej z lékárny (na doporučení dr.) a synkovi se po něm začala loupat kůžička. Koupila jsem obyč. krém batole (v takové zelené tubě s olivovým olejem ) a bylo po loupání. používala jsem ho i na prdelku a opruzený nikdy nebyl. na zimu jsem koupila bílou vazelínu z lékárny. to byla veškerá naše kosmetika ze začátku. pak sem koupila pěnu a šampon taky od batolete ale to už bylo Lukáškovy 6m

olusenka
12. kvě 2013

@evcounek my máme dítě s atopickým ekzémem v anamnéze a od 3 měsíců se mu objevil i na těle, takže i proto jsem byla s kosmetikou opatrná. Od Batole jsme měli jen krém zimní na obličej, jinak speciální sprch. gel na atopickou pleť.

evcounek
12. kvě 2013

@olusenka ono každé mimi chce své. my žádné problémy nemáme a jsem ráda. teď jsou malému 3 a musí mí každou koupel s pěnou. Je jedno jestli je ze sprchového gelu nebo z pěny 😀 nejlépe se nám osvědčili pěny radox nejlépe červená

bea_t
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
petralyskova
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
eleanthis
Odpověď byla odstraněná
Zobraz