Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Nebezpečná hračka - Špendlík. Zkušenosti s takovou, co nevydrží?

kamik1983
18. zář 2019

Tak si dnes dcera 6 měsíců hrála se špendlíkem, docela oblíbenou hračkou. Najednou vidím na puzzlích u ní kuličku, nechápala jsem, odkud se vzala.
Tady je zdroj.
Celkově jsem našla 3 kuličky a překvapilo mne, že asi únavou materiálu se špendlík rozpojil. Před půl hodinou jsem ho měla v ruce a byl v pořádku.
Posílám pro info fotku. Rozlomený není, jen rozlepený. Tak maminky pozor na to...
Máte také zkušenosti s nějakou hračkou, že takto nevydrží?

popelka1984
18. zář 2019

Prodáváme ho v obchodě i jsem ho několikrát sama dala jako dárek, nikdy jsem neslyšela že by se takto rozpojil, je to oblíbená hračka, dětem se dobře drží. To jste teda měla smůlu a zároveň štěstí že to malá nesnědla.

kamik1983
autor
18. zář 2019

@popelka1984 mel ho uz i syn a nikdy mne nezklamal až dnes nevydržel a opravdu mne to překvapilo. Tak jsem sem dala foto pro info, ze i proverena hracka muze byt nebezpecna. Rozhodne to neznamena pozor, nekupovat, ona je pro ty nejmensi super. Myslim si, ze se to muze stat s kazdou hrackou. Tak si rikam, ze kdyby to snedla, ze by to snad vykakala.🙂🙂

popelka1984
18. zář 2019

I v sebekvalitnějších věcech se objeví "zmeteček", je dobré vědět co se může stát, člověka to ani nenapadne. Ty kuličky by zřejmě vykakala. Je to fakt hodně oblíbená hračka, když nám v obchodě zrovna dojde tak se na ní často lidi ptají, v těch malých ručičkách se dobře drží.

kamik1983
autor
18. zář 2019

Presne, ani neznam hracku pro mimco, ktera je s malou hmotnosti a dobre padnouci do ruky. Tak mam jeste jednu perlicku v podobe hracky. Na fotce to neni moc videt, ale pustily barvy. Pry jsou nezavadne, tak jsem ji nechala i dceři. U ni doufam, ze kulicky nevypadnou.

mirecka.jaroscakova
18. zář 2019

Jo, rozpadly se nám ty spendliky dokonce dva.

kamik1983
autor
19. zář 2019

@mirecka.jaroscakova to mne těší, že nejsme jen my ničitelé hraček...

mirecka.jaroscakova
19. zář 2019

@kamik1983 😀 no hlavně ten jeden nám jenom spadl na zem a bylo po něm🤔

kamik1983
autor
19. zář 2019

@mirecka.jaroscakova no nevím co s ním dělala dcera, ale předpokládámj, že nic moc, ležela na břiše, pod ní pěnové puzzle a bylo po něm. JInak to byla dobrá hračka

dor
19. zář 2019

Spíš mi to přijde jako únava materiálu. Nic nevydrží věčně.

snahnah
19. zář 2019

@kamik1983 Jak byl starý? Mám po starším téměř 11 let a furt OK a že dostal zabrat.

kamik1983
autor
19. zář 2019

@dor take si to myslim

kamik1983
autor
19. zář 2019

@snahnah asi 5 let a 9 mesicu....🙂 a taky dostal zabrat. Me to neva, alespon nemusim resit co s temi hrackami, uz tak me staci obleceni, ze je ho hrozne moc....

palacinka_marmeladova
19. zář 2019

Přesně to stejné se mi stalo taky.Už to nikdy doma nechci.

ewca17
19. zář 2019

I nám se tato hračka rozbila, když si s ní malý hrál. Měli jsme ji cca 3 měsíce.

jarcca
19. zář 2019

@kamik1983 nám zas u té dřevěné upadla ta kulička na konci

kachnicka215
19. zář 2019

@kamik1983 stalo se nám to samé, akorát druhá strana ještě drží.

kamik1983
autor
19. zář 2019

@palacinka_marmeladova jenže já si myslím, že to může udělat každá hračka, prostě nic není dokonalé

kamik1983
autor
19. zář 2019

@jarcca nestraš... Naše děti ji měly pořád v puse a zteď ta nejmladší také

kamik1983
autor
19. zář 2019

ono co si budeme holky povídat, prostě nikdy to neuhlídáme. Dceři, dnes osm mlůet jsem koupila jantarové korále s atestem, poté je měl o 2 roky mladší syn a najednou se s tímto zapínáním zakázaly. Nejmladší dceři jsem je dala také, protože nejsem až tak skeptická, že by se něco stalo. Nedávno mě překvapil čaj pro děti. Kupovala jsem ten dražší a nedávno bylo v D testu, že má neuspokojivé hodnocení a ani si už nepamatuji co v něm všechno bylo. Co jsem si dlouho vyčítala, že jsem dětem dávala mléko i po osmém měsíci na doporučení lékařky. Abych vysvětlila, obě děti v osmém měsíci bouchaly do lahve s mlékem a nechtěly ho, dle lékařky jsme ho měly přislazovat, změnit značku atd, protože takhle malé dítě mít mléko musí. Tak JSME UPOSLECHLY A výsledek obě alergii na bílkovinu mléka. Ta poslední je po mléku spokojená, tak doufám, že tu alergii mít nebude... To jen na okraj, můžeme se snažit o dokonalost, vše hlídat a mít s atestem a stejně se poté něco stane co neovlivníme...

ariadna12
19. zář 2019

Diky za upozorneni, clovek by si rekl, ze je to bezpecne.

palacinka_marmeladova
19. zář 2019

@kamik1983 To je jasný,ale potom co se rozpadla na několik malých ostrých kousků,už to domů prostě nechci.Stejně má doma tři miliony dalších hraček,tak mu jeden špendlík nechybí.

kamik1983
autor
19. zář 2019

@palacinka_marmeladova to se poté nedivím...

linee
19. zář 2019

@kamik1983 muzete se to stat.Navic je to plast a mas ho 6 let,dnes se nedelaji veci na kvalitu,ale na kvantitu.
Jinak se vsim je to tak.To,co platilo pred 10 lety,neplati uz dnes a naopak. Dnes neplati nejdrazsi=nejlepsi a nejlevnejsi=nejhorsi.Navic vlivem placenych reklam se uz clovek v kvalite tezko orientuje,pomaly uz tezko verit recenzim....

alcar
19. zář 2019

Trochu OT... Tuhle hracku jsem pouzivala jen u prvni dcery. U druhych kluku uz ne. Nebyla mi doporucena fyzioterapeutkou, protoze nerozviji spravny uchop a brani prirozenemu rozevreni pesticky. A je to pravda. Dcera se zicherkou mela furt ruku v pest. Klukum uz jsem davala spis penove balonky apod., kde tu pesticku museli roztahnout.

kamik1983
autor
19. zář 2019

@alcar tak to me nenapadlo. Dcera ma hodne ruku v pest i kdyz pase koniky

alcar
19. zář 2019

@kamik1983 no mne prave fyzio rikala, ze to jeste vice prohlubuje tu pest, ze mam davat spis neco vetsiho, co musi uchopit roztazenou rukou. Ale ono to neni zase az tak zivotne dulezite. Pokud nema ditko problem, tak tu pesticku jednou samo roztahne. To jen takovy poznatek. 😉 A ja tu nasi zicherku omylem znicila.🤦‍♀️😃 Dala jsem ji do mikrovlnky, ze ji jakoze vysterilizuju s ostatnima vecma. No... tak se krasne roztavila. 😂😂😂

pampeliska1
19. zář 2019

@kamik1983 ty dřevěné "rolničky" nebo jak to nazvat se myslím už neprodávají, zakázalo se to.

alcar
19. zář 2019
kuliseks
19. zář 2019

My spismeli se spendlikem problem, ze ho oba synove moc strkali az dozadu do krku. Nikdy se nic nerozpojilo, ale nenechala jsem jim to moc dlouho no. Spis se s nim porad davili 🙂

rebe
19. zář 2019

Mně se první špendlík úplně rozpadl při mytí v myčce, tak dcerka dostala nový a udělal jí přesně tohle. Takže já špendlíkům už nevěřím.

Sem začni psát odpověď...

Odešli