Nechce chodit v botičkách. Dělaly to vaše děti taky?

pitryska
27. led 2010

Ahoj holky, mám takový problém: Koupila jsem malému první botičky (už začíná dost chodit sám), klasické atestované kožené capáčky, s velikostí jsem se poradila s prodavačku (změřilo se chodidlo a dle toho určila velikost), ale v prodejně jsme je nevyzkoušeli, každopádně by měla být správná, i doma jsem podrážku porovnala s chodidlem a v pořádku. Problém je v tom, že se mi vůbec nepodařilo je malému nazout 😕 . Nejde to přes nárt, pata tam jde taky těžko, zkoušela jsem je trochu roztahovat, ale nic. Měli jste ze začátku taký podobný problém? Jde jen o to, že ty botky potřebují roztáhnout? Velikost by opravdu měla sedět... No a potom další věc, koupila jsem ještě jedny botky, také kvalitní, jen s otevřenou špičkou, bude je mít na doma, až bude chodit jistěji, jsou cca o velikost a půl větší, než ty první a ty jsem mu jakž-takž na zkoušku natáhla, i když taky to nešlo hladce, ale jak jsou o kapku větší, tak přece. Postavila jsem ho a on začal strašně brečet, kopat nohama a řádil 😠 . Neudělal ani krok. Myslíte, že je to normální, než si zvykne, dělaly to vaše děti taky?
Omlouvám se za román, já se jak malá holka těšila na to, jak mi tu malý bude lítat v botkách a on takhle 😅

jaaty
27. led 2010

NIe sú tie druhé botky príliš ťažké? Podľa mňa ich nevieš len obuť. U nás aj terza Hanka niekedy tak natočí nohu, že jej tú čižmu neviem obuť 😠 . Chce to tréning, nech to vyskúša babka, tato alebo hoci suseda 😉

shaula
27. led 2010

Pitryska - pokud si jsi jistá, že máš správnou velikost (neporovnávej podrážku, ale vytáhni z botičky vložku 😉 Dítě by mělo na vložce stát, neporovnávej to vleže apod. Musí mít cca 1,2 cm volného místa. Měřili mu nožičku měřidlem?), pak se to může stát. TAky jsme ze začátku trošku bojovali, kluci nevěděli pořádně, jak tam tu nožku strčit. Navíc hodně záleží na střihu botičky, některé se obouvají lépe, jiné hůře. Malý může mít třeba i trošičku vyšší nárt a už se budou botky špatně obouvat.

shaula
27. led 2010

Jo a s tím kopáním - to neznám, tohle kluci nedělali. Nemají třeba příliš tvrdou tvarovanou stélku?

babulina
27. led 2010

ja dokym som sa naucila obuvat princeznej topanocky tak to bola story, tiez sme sa nejako v tom nevedeli najst, ale nasla som si chvilku ked mala zaujem a vtedy to slo, s chodenim v topanockach problem nemame, na doma papucky vsak nechce nosit, resp stale sa hra so snurkami tak radsej ju nechavame chodit bosu ako s rozviazanymi snurkami, sranda ze s topankami na von to nerobi

susik77
27. led 2010

aj my sme mali ten isty problem. dlho trvalo kym si zvykla. a este k tomu ma siroky nart, takze aj teraz mame problem kym zozenieme spravne boticky. u Bati skoro nic neobuje. Na doma ma sandalky-kozene s otvor. spickou a pevnou patou. Su super aj ako prve boticky, aj dr. doporucila. Deti sa v tom citia lepsie ako v plnych botickach 😉

berenika39
27. led 2010

pitryska, a máš paragon? třeba by ti je vyměnili za jiné...je to zkušenost, příště to chce obout boty v obchodě, zimní jsme hledali snad tři týdny....někdy mi to připadá že ti výrobci to zkoušejí na malých číňanech....petr není valibuk, a nejde mu obout taky skoro nic.
Jinak bych ho to učila nějak jinak, ne rovnou boty, ale nejdřív třeba jen něco měkkého, na chvíli, takové ty capáčky celé měkké, bez tvrdé podrážky..., vím že to není úplně zdravé, ale párkrát za den,na chvíli, aby si zvykl, že má něco na nožičce, kromě ponožky. Nebo to nech nějkou dobu plavat, dostane rozum, kup na doma ponožky s celou silikonovou podrážkou, pokud ještě leze a i chodí, je to fajn, při lezení ho to nenutí vytáčet nohu jako boty.
Taky ho může ta bota někde tlačit, u zapínání, ani si toho ty nevšimneš a jemu to vadí.
Nebo mu kup takový ty bačkůrky zvířátka - taky nejsou zdravý 😉 😉 😉 , ale po chvilce, aby měl radost, co má na noze...prostě jen na skamarádění se s botou 😉 😉
Pevný boty přes kotník jsou potřeba až když víc chodí, tak se netrap předčasně 😉 😉

pitryska
autor
27. led 2010

Děkuju za vaše postřehy, ono to nakonec bude asi tím, že malý má vysoký nárt, proto mu ty kožené botky nejdou nazout. Zítra zajdu do toho obchodu a zeptám se, zda mají i boty pro takový typ nohy, snad mi je vymění.
Zatím to chození také řeším protiskluzovými ponožkami, jen jsem četla, že pro děti, které právě začínají převážně chodit, je lepší dávat botičky kvůli zpevněným kontníkům a aby se jim nožičky nevtáčely dovnitř.
No snad se s tím nějak popereme, hádám, že ven chodit bosý nebude, tak mu nezbyde nic jiného, než se to naučit 😅

shaula
27. led 2010

Pitryska - s tou nutností botiček je to jen věc názoru - někdo tvrdí musí být, někdo tvrdí nemusí být 😉

kutcher
27. led 2010

Co se tyce tech prvnich bot, to ze nejdou nasadit je chybou boty - tedy jejim strihem, muze byt sebe lip atestovana, ale nekteri prodejci poku.vy co muzou, hodne jsme toto resili u Batovek, od te doby co jsme zacli pouzivat ceskou zdravotnickou obuv zn. Essi, tak jsem unesena, krasne se navlekaji a jsem naprosto spokojena a u tech druhych boticek, jestli na ne neni zvykly, tak muzes zatim dat jen ty ponozticky s podrazkou a pak postupne zkus nabidnout botky, nazouvej si sama pred malim boty, treba se bude chtit opicit!

shaula
27. led 2010

No tak my máme zimní botičky od Essi a neobouvají se zrovna nejlíp, teď jsem kupovala Pegress a obouvají se mnohem lépe. Kamarádka si nemůže zase vynachválit Fare (ty jsem chtěla, ale neměli je v našem čísle ☹ ). Ale neřekla bych, že to je značkou, spíš konkrétním tvarem botičky - z vlastní zkušenosti bych řekla, že nejdůležitější je, jak je vyřešena ta část, kde je našitý jazyk - to rozhoduje, nakolik jde botička roztáhnout, aby se dobře obouvala 😉

soanpe
27. led 2010

souhlas se shaula
já zkoušela holce sandálky essi a vraceli jsme je .holka v nich nechtěla chodit a lezla po 4
tak jsme zajeli do outletu a koupili ecco a nedá se to srovnávat.bota je lehká, podrážka ´má flexibilní zonu v místě ohybu.
můžeš mít 10 stejných párů bot ve stejné velikosti,ale každý pár ti bude sedět jinak 😉

kutcher
27. led 2010

Tak je pravda, ze od essi jsem koupila ve vsech velikostech uuplne stejne, jen v jinych barvach, mame ty s dvojtym suchacem jiny jsme ani nevyzkouseli, jasne ze se neda mluvit o vsech botickach dane znacky, ze jsou nej, ale tenhle vzor, fakt supr.

soanpe
27. led 2010

jj, souhlasím s vámi
u zimních jsme taky objeli půlku Prahy,než jsme našli model, v kterém je ochotná chodit. Nakonec jí vyhovují batovský s goretexem.

ibolia
28. led 2010

Ahoj, když jsem dcerce koupila první boty, taky jsem je nedokázala obout. Malá mi krčila prsty na noze a navíc se ty boty špatně natahovaly. Využila jsem toho, že můj dědeček opravuje boty a nechala jsem si na zadek botiček zašít kožená poutka, za která jsem ty boty mohla lepší chytit a nemusela jsem cpát prsty malé do botiček. Dost to pomohlo. Navíc si časem malá zvykla a přestala mi krčit prsty. Jo a na doma jsem jí koupila papučky (sandálky) a chodila v nich úplně v pohodě.

mirri
28. led 2010

tak my jsme meli stejny problem jako ibolia-maly krcil palecky,takze pri obouvani jsem musela strcit do boty prst a palecek narovnat.a ze zacatku nechtel mit botky na nohou,vadili mu.zvyknul si za par dni.

simounah
30. led 2010

Tak náš malý taky nechtěl první botičky na nožičky. Jak jsme je obuly, tak nohy dřevěné neudělala ani krok a nechtěl ani lézt. Rozčiloval se. První jsme zkoušeli DPK kožené botičky - u těch řve pořád, takže už nedáváme. Pak jsme zkusili tenisky Fare - nejdřív taky protestoval , ale pak se zahrál a pak už mu nevadili a už je nosí v pohodě-lozí, obchází nábytek. Zkusili jsme klasické papučky, ale v těch nějak šmajdá, víc nám vyhovují ty tenisky Fare - zdá se mi, že líp drží nožičku. Záleží na každém komu jaké sedí. Při obouvání dá nožičky do špičky a taky se nechce obouvat, ale každým dnem je to lepší. Takže zkoušet a nějaké určitě padnou 😉

jankapiknova
30. led 2010

Nas maly zas ake mu dam tak v takych beha,este sme nemali topanky alebo papucky v ktorych by nechcel chodit ale napriklad v papuckach na doma dost casto padal na zem pri chodeni 😕 teraz chodi po dome v ponožkach s protišmikovym spodkom(v papucach sa mu strasne potili nozicky) a vobec uz nepada. 😕

shaula
30. led 2010

TAk my jsme botičky dali až když kluci chodili sami a s nošením nebyl žádný problém - ze začátku pár nejistých krůčků, ale zvykli si rychle. Akorát to obouvání chvilku trvalo, než přišli na to, jak tam tu nožičku mají napasovat.

matova
30. led 2010

my mame na vonku topanocky Bartuš, su sice polskej vyroby- ale kupene normalne v obuvi- a ani lacne teda vobec neboli. Su vyssie kotnikove, na zimu- celokozene s klenbou, dnu zateplenie z ovcej vlny. A vyborne sa obuvaju, lebo vpredu su snurovacie a navyse maju na boku zips.

pitryska
autor
11. únor 2010

Ahoj holky, dekuju za vase rady, ted uz mame botky, ktere snad sedi, ale zeptam se na dalsi blbost, kterou bych urcite mela poznat a nepoznam 😅
Snad to popisu srozumitelne: Boty malemu nasadim, jde to celkem dobre, ale nepoznam, jestli ma nohy usazene pevne v patach, no proste jestli je ma pevne na podrazce a ne treba trochu ve vzduchu 😕 Ja vim, je to blba otazka, asi by v nich jinak neudelal ani krok, ale zarazi me to, ze i kdyz mu pevne utahnu tkanicky, tak si ty boty dokaze sundat sam v sede. A to by se nemelo stat, kdyby mel nohy spravne ukotveny v bote, ne? 😖
Predem dekuju za vase dalsi poznatky 🙂

jabluncanka
11. únor 2010

Pitrysko,

tohle teď řešíme taky = paní v obchodě s botičkama říkala hooodně tu botku povolit,roztáhnout,vsunout nožku a dítko postavit.Pak vsuneš do paty zadem prst a poz náš,jestli je pata až dole v botě nebo ve vzduchu...a pak teprve botky zavázat3 🙂 😉

pitryska
autor
11. únor 2010

jabluncanka, dekuju moc za tip, az se rarach vzbudi, hned to zkusim, dnes je mel na sobe poprve, udelal par krucku a vypadal tak nemotorne (i kdyz strasne roztomile 🙂 ), ze mi to porad vrtalo hlavou a furt jsem mu do tech bot hrabala, ale uz do zavazanych, tak jsem nenahmatala nic 😖 , takze to zkusim podle tebe 😉

shaula
11. únor 2010

Pitryska - hm, to je zvláštní, to naši nedělají. Doporučuji dobře zavázat 😀 Ne, teď vážně: zavazuj mu boty vestoje, jak už psala Jabluncanka - prostě mu nasaď botičky a postav ho tak, aby stál sám a o nic se neopíral (přidržovat se může). Pak máš jistotu, že v botě stojí.
Prst dozadu nevsouvej, děti mají tendenci nohu posunout dopředu (i za cenu pokrčení prstíků), to není dobrý způsob.

pitryska
autor
11. únor 2010

shaula, dekuju i za tvuj tip, jako naschval dnes spi uz pres
dve hodiny, jakoby vycitil, ze ho ceka dalsi testovani 🙂

luca76
11. únor 2010

pitryska: náš malej taky moc boty nechce. vždycky skrčí prsty a ani mu to nemůžu nazout 🙂 pak v nich chodí jakoby po špičkách a pořád si je sundává 🙂....tak nevím, asi ještě není připravenej 😎

pitryska
autor
12. únor 2010

luca, no prave ten muj ma to same, nasadit si je da, ale tak divne v nich smajda, snad jen proto, ze neni zvykly, zda se mi, ze se mu o dost pohodlneji chodilo jen v ponozkach 😒

Holky, a doma nechavate detem boty celou dobu? Nebo je obcas sundate? Me nekdy pripada, ze se v nich skoro trapi, kdyz sedi, tak ma nohy takovy vykrouceny a nevim, jestli mu pri tom sezeni nevadi, tak potom neodolam a sundam mu je, hned obzivne, jako by ho ty boty nejak spomalovaly nebo co 😅

shaula
12. únor 2010

Pitryska, určitě bych nenechávala boty pořád, ony děti potřebují i vjemy, které jim zprostředkují jen bosá chodidla (příp. v ponožkách) - tj. tvrdé, drsné, studené, teplé, měkké, ... To v botičkách nejde 😉 Já jsem je donedávna dávala jen v MC, doma chodili bosí. Teď obouvám doma tak 2x denně na 2 hodinky (samozřejmě přibližně 🙂 ).
Obzvlášť jestli ti ještě převážně sedí, tak bych boty nedávala.

pitryska
autor
12. únor 2010

shaula, ja je zacala davat hlavne proto, ze mi dr rekla a i jsem to cetla, ze je nezdrave pro tak male deti, kterym se nohy teprve vyvijeji, kdyz doma chodi naboso, po tvrde podlaze nebo koberci (i kdyz poradne nevim PROC), ale ted, kdyz ho vidim, tak vazne vaham, abych mu nakonec neuskodila 😒