Nosátko nebo babyvac. Co je lepší?

dendy03
19. pro 2010

Mile maminky. chci se zeptat zda nektera nemate zkusenost s obema odsavackama pripojitelnyma na vysavac? moje 4,5mesicni vaneska dostala poprve rymu a je to poradne velka ryma!!! a pouzivam nosatko,ale vzdycky ji tam nejake ty sopliky zustanou. tak se chci zeptat zda je to normalne nebo je to tim nosatkem a babyvac je treba lepsi... prosim o radu! dekuji

eloana
19. pro 2010

Ahoj no ja na dceru pouzivala klasickou odsavacku -byla prvni dite, takze do roka nebyla vubec nemocna -u syna to je horsi -dcera vse prinese ze skolky.... uz mel zanet stredniho ucha -klasickou odsavackou nemam sanci -poridila jsem babyvac a odsaju temer vse.... s nosatkem bohuzel zkusenost nemam

boruuvka
19. pro 2010

@dendy03 já nosátko mám a jsem spokojená. Vždy jsem tak minutku před odsátím do obou direk stříkla libenar a pak odsála přes vysavač. Prý se může odsávat třeba každých 15 minut. Hlavně aby nosánek byl co nejprůchodnější. A není možný, že by jí tam zůstaly ty soplíky co jsou hodně vzadu? Nebo zkuš opatrně přidat na výkonu vysavače, ale jen o trošičku.

dendy03
autor
19. pro 2010

ja mam vysavac 1400W a vic uz to nejde 🙂 ale skusim koupit ten libenar...

shaula
19. pro 2010

@dendy03 Taky mám Nosátko a jsem celkem spokojená - jediný problém bývá, že se mi soplíky ze sběrné nádobky při vysávání dostávají až do hadičky. Ale to stačí vypláchnout a je to. Nosík pak mají krásně čistý.
Zkus odsávačkou v nosíku trošku "porejdit", vysávat jakoby z různých směrů, pak to vysaje opravdu krásně všechno. A taky pomáhá tu minutku dvě před vysáváním nosík vystříknout, jak píše @boruuvka. Doporučuji Sterimar, je ve spreji, takže se aplikuje mnohem snadněji než kapky a taky se v nosíku hezky rozloží do všech stran.
Tak ať se malá rýmy brzy zbaví 😉

barnie
20. pro 2010

@dendy03 Ahoj, my máme taky Nosátko a jsme spokojeni...používáme v kombinaci s kapkama Vincentka a opravdu si nemůžu stěžovat...

dana3262
20. pro 2010

Malemu diteti bych osobne sprej do nosu neaplikovala. Ten fyz.roztok Libenar je bezvadny a odsavacka na vysavac je nenahraditelna. Ma tah a hlavne se detatku prilozi jen k dirce (ne dovnitr), takze nehrozi poraneni.

takyja
20. pro 2010

Ahoj, já mám nosátko i babyvac. Moje zkušenost - jsou na stejno, je to jedno. Pokud i po odsátí "slyšíš rýmu" - je to buď zadní rýma, kterou odsaje jen nemocniční odsávačka, anebo je to rýma, co se neodlepila a pomohl by sprej či kapky.

Doporučuji také sterimar baby - dostane se v nosíku dál a uvolní víc rýmy. Sterimar jsme na doporučení lékařů dětské kliniky používali již v 6 týdnech, takže se nebát. Jen - a to platí pro spreje i libenar - je důležité u malých dětí nejdřív stříknout a odsát jednu dírku a pak stříknout a odsát druhou. Ty nejmenší neumí dýchat pusou a stříknutím/kápnutím do obou dírek najednou nemohou náhle dýchat... Jo a ještě používáme dětský Nasivin pro kojence.

Držím palce!

shaula
20. pro 2010

@dana3262 Proč ne? Sterimar je taky jen fyziologický roztok a sprej je ve formě jemňoučké mlhy. Rozhodně je takováto aplikace šetrnější než kapání kapek a lze ji navíc provádět v jakékoli poloze 😉

dana3262
20. pro 2010

@shaula jsou ruzny druhy? Muj partner ho pouziva a je to docela silny vstrik, ale myslela jsem, ze to je morska voda jako vincentka?! 😕

kjajule
20. pro 2010

Mě dokrotrka do dvou let sprej jakýkoliv do nosu nedoporučovala... ☹ Používaly jsme libenar a nasivin kapky...
Taky se mi nezdá to dětem stříkat do nosu přecijen i když si to stříknu já i sterimar tak mi to vlítne až buhvi kam...☹

Jinak máme nosátko i babyvac a obojí je stejné, taky před vysáváním kápneme kapičkama a tu odsávačku jen přiložíme k nosánku ne dovnitř !

kjajule
20. pro 2010

Jinak k té poloze stříkání kapek ve spreji...jedine v sedě nebo trochu v předklonu , já to zkusila jednou v leže a málem jsem se zadusila...dítěti bych to v leže nebo v zálonu nikdy nestříkla...
Doporučuju vždy vše vyzkoušet na sobě 😉

shaula
21. pro 2010

@dana3262 Asi nerozumím - jak různé druhy? Libenar je také jen slaná voda (složení je chlorid sodný a voda 😉 ), stejně jako Stérimar a další podobné spreje/kapky na bázi mořské/slané vody... (Mar, Physiomer,...) Já v nich aspoň žádný rozdíl nevidím, všechny jsou čištěné a sterilní...

@kjajule No právě - jde to lehce i v sedě, rozhodně je to jednodušší než znásilňovat dítě, aby leželo, zaklonilo hlavu a ještě drželo... (ano, vím, že zakladatelka se ptá na 4,5měsíční mimi, ale právě u takovýchto drobečků bych zase byla opatrná se zakláněním hlavičky - a kapky do nosu jinak než v mírném záklonu nedostanete). Já sama kapky do nosu nesnáším, vždycky mi natečou až bůhvíkam, sprej je prostě ideální - ta manipulace je prostě úplně o něčem jiném 😉 Jaký uváděla doktorka důvod pro zákaz sprejů? Přijde mi to jako nesmysl - moji kluci naopak sprej mají rádi a sami od sebe volají "vystříkat sprejíčkem" 😀 Samozřejmě, že dětem nestříkám "plnou dávku", ale jen krátkým stiskem 😉

dana3262
21. pro 2010

@shaula ruzne druhy spreju od sterimar. no ja ted fakt nevim, ale myslela jsem, ze fyz.roztok je vyrobeny umele a da se s nim napr. redit krev a ze treba ta vincentka je zbytkova morska voda. Ze to slozeni se lisi a ze sterimar je morska voda. Ale taky bych ja osobne radsi volila kapky a ne prej, ale to uz jsem psala. To je jen muj nazor. Sama jsem na ty spreje citliva a hned me vsechno pali a stipe. I detske pripravky.

beatta
21. pro 2010

My máme Nosátko a spokojenost veliká.Vysaje vždycky celej nosík 😉

shaula
21. pro 2010

Aha, tak to jo, Stérimar vyrábí různé druhy - Stérimar bébé (pro děti tuším do 1 roku), pak klasický Stérimar (pro dospělé a děti od 1 roku), Stérimar Cu (s mědí, vhodný na infekční rýmu), a pak ještě tuším Stérimar Mg (s hořčíkem, vhodný na alergickou rýmu - tedy pokud se nepletu, možná je to jiný prvek...). Teď naposledy jsem koupila Physiomer, vyjde levněji a je ho víc...
S tím fyz. roztokem nevím, já jsem přesvědčená, že je to totéž, určitě nebudou do sprejů nebo kapek čerpat vodu někde z moře, podle mě je to tak jako tak vyráběno... Ale s určitostí to nevím, můžeš mít klidně pravdu.
Ale jsme mimo téma, na tohle se zakladatelka neptala 😅

mauska
21. pro 2010

My máme nosátko, mockrát jsme nepoužily, ale když, tak spokojenost.
A k té vodě do nosíku: Sterimar má lepší rozprašovač, je to příjemné a né tak prudké, ten Physiomer má velikej tlak a i mě jako dospělé je to nepříjemné. Si to zkuste 😉