Nošení v zimě - jak se oblékáte pod bundu? Kolik vrstev?

bayt
8. lis 2017

Ahoj, moc prosím o zkušenosti s oblečením pro nošení miminka. Naše se má narodit v zimě a budu hodně nosit. Mám koupenou nosící bundu (softshell, Jožánek) a jelikož jsem docela horkokrevná a ještě bydlíme ve městě, hádám, že by mi to na zimu úplně normálně stačilo. V tomhle počasí ji například nosím rozepnutou, aby mi nebylo horko. Ale s miminkem váhám, nosíte pod tu bundu ještě nějakou nosící mikinu či svetr? Zase nechci, abychom se uvařili, ale ani aby mu byla zima. Dobré ponožky z merina i kukličku z merina na nošení už mám přichystanou.

konidana
8. lis 2017

pokud bude teplo tobě, bude i mimču🙂 Sama můžeš mít klidně pod bundou jen tričko, miminku bych dala body + overal, případně navrch ještě mikču a tepláčky a hlavně hodně teplé ponožky🙂

kosi_cek
8. lis 2017

S miminkem ti bude ještě víc vedro, budete se hřát navzájem. Miminko jsem nosila v tom, v čem bylo doma, tzn. např. body+ punčocháčky +čepičku, když koukalo, prostě v jedné vrstvě (čím míň vrstev, tím více těkesného tepla a větší kontrola nad teplotním komfortem, navíc praktické při střídání zima-teplo), já slabé tričko s krátkým nebo dlouhým. V tomto mě více vyhovovala nosící kapsa (do té jsem ani nemusela zateplovat nožky, protože tam ne chrání záhyb kapsy), protože jsem mohla chodit rozepnutá.😅 Bunda je dobrá, pro nás horkokrevné, do mrazivého větru, či fakt vlezlé zimy...No co, taky jsem občas nás takto zapla a rozepla a miminko to ustáli ve zdraví, však na otužování není nic špatného 😉

bayt
autor
8. lis 2017

@konidana
@kosi_cek děkuju 🙂 já si nejsem spíš jistá jestli si vystačím s bundou a nebo pod ní ještě bude potřeba i nosící svetr 🙂

konidana
8. lis 2017

@bayt pokud by ti byla zima, tak si svetr dáš pod šátek🙂 Miminku stačí vlastní oblečení+šátek +bunda

bayt
autor
8. lis 2017

@konidana o mě nejde, o miminko 🙂 tak snad to bude v pohodě....asi si stejně budu muset nějaký svetřík objednat třeba na chladné letní dny, ale aspoň to tak nespěchá 🙂

smajle
8. lis 2017

Taky se chystám nosit na krátké procházky se psem a na nákup s vypujčenou náhradní bundou od přítele. Taky mě chladnější počasí vyhovuje, ale nevím jak na tom bude mimčo. Když bude velká zima tak mám v plánu pod bundu rozepnutou mikinu a na mimčo zateplenou nosící kapsu. A až pujdem na velkou vycházku tak už snad budu mít zkušenosti aby jsme nezmrzly nebo se neuvařily.

kosi_cek
8. lis 2017

@bayt na přední nošení případě netřeba nic spešl, můžeš řešit za pochodu - taková o trošičku větší fleecová vesta nebo rozepínací mikča, možná u sebe ve skříni něco najdeš pod co se vejdete oba, spousta věcí je tvárných, mě např. sloužil dobře i takový tunel, aneb pletená krátká sukně, kterou jsem dala přes nás, super jsou třeba taková zavinovací trika, poradila jsem si vždy. Taky je vychytávka, že pod šikmé oruhy šátku vložíš třeba velkou šálu, aby byla zádíčka miminka v teple...(z předu jseš nejlepší zdroj tepla stále ty, tělo má tu vlastnost, že dokáže i teplotu regulovat)