Novorozenecká výbavička. Co všechno potřebuju nakoupit?

hankakralikova
5. črc 2011

Ahojte maminky, jsem ve 26.týdnu těhotenství a sama si nevím rady. V mém okolí není kdo by mi pořádně poradil, proto jsem se rozhodla, že se poptám tady a budu doufat, že mi poradíte vy. Moc bych potřebovala vědět co všechno pro začátek potřebuju nakoupit. Jsem prvorodička a kupuju páté přes deváté a zjišťuju, že půlka věcí mi je do začátku uplně na nic. Třeba mám asi dvacet oblečků až od tří měsíců a na malinké miminko nemám nic. O oblečky ale tolik nejde, ty si určitě seženu, ale potřebuji poradit s ostatníma věcma. Předem moc a moc děkuji za rady a přeji pěkný den.

camelinka
5. črc 2011

staci na netu zadat vybavicka pro miminko a vyplivne ti to x odkazu, treba tenhle 😉 http://www.naseporodnice.cz/vybavicka-pro-mimin...

petaov
5. črc 2011

ahoj, já měla před porodem koupeno před porodem toto: postýlka, matrace, chránič matrace, peřina, polštář (zatím ho ale nepoužíváme), 2x napínací prostěradlo, 2x povlečení, monitor dechu (Nanny), vanička, lehátko do vaničky, dětská kosmetika (Bübchen), nůžky na nehty, hřebínek na vlásky, kočárek (trojkombinace), pláštěnka, síťka proti hmyzu, fusak do kočárku, fusak do autosedačky, asi 4 deky různé velikosti, bavlněné pleny (asi 30x), kapsář na pleny, tetra osušky (6x), fleecove pleny pod hlavičku, 3x zavinovačka, přebalovací pultík, podložku na přebalování, teploměr, dětské vatové tyčinky do uší, papírové pleny, vlhčené ubrousky. Dudlík nám někdo dal, ale malý ho nechce. Dávám mu ho jen, když je v kočárku a brečí, takže jsem pak dokoupila pouzdro na dudlík. Po porodu jsem ještě dokoupila manuální odsávačku hlenů a nedáno jsem pořídila i tu na vysavač. To je asi tak všechno, co mě napadá 🙂
Oblečení jsem měla nějaké půjčené a nakoupené až od vel. 56 a jen do porodnice jsem měla č. 50. Vašík byl ale malinký, takže jsem ještě po porodu dokoupila několik oblečků 50. Já osobně nejvíc oblékám overalky, bodyčka a polodupačky. Dupačky jsem moc nekupovala, ani tepláčky, protože pak musím dávat ponožky a má vždycky otlačené nožičky.

hankakralikova
autor
5. črc 2011

@petaov Díky moc za vyčerpávající odpověď 🙂

vojtisek2007
5. črc 2011

@hankakralikova tak já měla :
autosedačku, postýlku + matraci - 4x napínací prostěradlo, peřinku,polštářek (2x i do kolébky), 4x povlečení, 3x rychlozavinovačka, 30 látkových plen, 4 x tetra osuška, 1x osuška s kapuckou, vaničku, lehátko do vany, kolíbku + matraci, kočárek s příslušenstvím, 2 x fleesová deka emitex, 2 x slabší deka,letní fusak, zimní fusak, letní fusak do autosedačky, ziimní fusak do autosedačky, monitor dechu, kojeneckou váhu, přebalovací podložku, základní oblečení : bodýčka s dlouhým, bodytílka,overaly,tepláčky,ponožky,čepky,mikiny - pro ziimní mimi kombinézu, pro letní krátká bodýčka.
Asi 6x balík nejmenších plen, 6x balení vlhčených ubrousků, vatové tyčinky,desifekci na pupík, hřebínek+kartáček na vlásky,nůžky na nehty,kojící vložky do podprsenky, 4 kojící podprdy. Odsávačku na vysavač. Kosmetiku jsem žádnou dopředu nekupovala (krom Rybilky na zadeček) , nevěděla jsem co mimi sedne a co ne, v porodce nebo už u svého gyn dostaneš balíček od své pojišťovny kde jsou malé vzorečky krémíků a mýdel a tak...vyzkoušíš a potom koupíš co bude vyhovovat. Dudlík 2x, jednu lahvičku pro sichr.

zvirka
5. črc 2011

@hankakralikova Ahojky. Tak já nebudu vypisovat vše - spíš jen to, s čím jsem měla trošku problém, chybělo nebo bylo na nic 🙂

Takže : Odsavačka hlenů na vysavač, manuální je opravdu na nic. Přinesli jsme si rýmu z porodnice, já i chřipku, malý jen tu rýmu, ale měl ji tři měsíce, byla jsem už šílená. Pak malé oblečky, já měla vše od velikosti 56, malý měl 49 cm , tak jsme pak dokupovali, Ale nebrat toho zas moc, rychle rostou 😉 Taky pozor na číslování, některé 50 byly reálně 62 a podobně. Osvědčily se mi oblečky z Tesca, tam ty velikosti sedí. Používali jsme hlavně overálky, ze začátrku, dobře se oblíkají. Pak jsme měli taky sadu froté gryndáčků, měl je kromě noci prakticky pořád, dost ublinkával, jinak bych ho musela pořád převlíkat. Pak taky jsme užili pevnější papírové utěrky na přebalovák (máme z Ikea s látkovým potahem), protože dva potahy, co jsme měli, stačili asi tak na 4 hodiny 😅 Tak je dodnes používám na nekojící prso při kojení, jinak bych byla pořád durch. Když jsem u kojení, tak doporučuju hoooodně vložek do podprdy, ze začátku to mlíko teče furt, už jsem si připadala jak kravička Milka, ale neboj, spraví se to, už je dávno nepoužívám a kojíme furt 4x denně, mezi kojením už jsem mokrá jen výjimečně. Podprdy jsem nebrala kojící, mám 4x sportovní z Tesca, jsou pohodlné, v poho se v nich i spí, navíc kojím jen vleže, no neschopná matka 🤐 Taky doporučuju ty nejmenší plínečky, new born, měli jsme je dost dlouho, malý měl odhad 3,5 kg a měl 2,83. Dudlíky doporučuju nachystat a vyvařit, já bych je nejradši měla už v porodnici. Jinak jak holky píšou, s kosmetikou se přidávám k @vojtisek2007, vyzkoušet tu z balíčku z porodky, náš malý např. nesnese jakýkoli olej a vše, v čem je olivový olej, osype se. Tak přeju, ať vše dobře dopadne a nákupy si užívej, klidně nakup oblečky do zásoby, s malým už pak není ten čas ani nálada na vybírání 😉

bubbly
5. črc 2011

@hankakralikova gratuluju a dle meho nazoru vubec nedej na ostatni maminky ani internet, lidi kupujou vsechno, uplne zbytecnosti. Ja si naprosto vystacila s minimem veci, spoustu oblecku urcite dostanete a deti z nich behem nekolika tydnu vyrostou, takze fakt jen nekolik zakladnich na doma a ty peru porad dokola a pak hezkych veci na ven urcite dostanete darkem. Co se tyka monitoru a chuvicek, to je na tobe, tady v Anglii nam rikaji ze ke zdravym donosenym detem neni potreba, ja nic takoveho nemam. Odsavacka sopliku pouze pri ryme, jinak nosik se cisti sam. Urcite si porid, teplomer, taky jeden do vany a ja mam i jeden v loznici abych vedela jak ji oblect. Ted v lete je to snadnejsi protoze je horko a deti se snadno prehrejou, takze do postylky jen prosteradlo a lehkou prikryvku, polstarky nedavat! Dost dobre je dat pod prosteradlo jeste nepromokave prosteradlo nebo podlozku, ochrani matraci kdyz se detem stane 'nehoda' Taky dost vyuzivam obycejnych latkovych plen, tech neni nikdy dost, na podkladani a utirani, kdyz si ublinkne nebo kdyz ji necham chvili bez plenky. Hodne kosmetiky je taky zbytecne. Pouzivam dost vaty, na cisteni, detske parfemovane ubrousky nepouzivam. Nekupovala jsem ani zadne sterilizatory lahvicek, odsavacky mleka, nic takoveho. Malou kojim, odsrikavala jsem jen jednou rucne a mala to stejne z lahvicky nechtela, takze kojim kudy chodim 😀 Kojici podrpsenky pro tebe pokud budes kojit, ale kup si tak jednu dopredu, me se prsa dost zvetsili potom, takze po porodu lehko dokoupis 😉 Preju pohodovy zbytek tehotenstvi.

beruska24.9.
5. črc 2011

@hankakralikova - tady posílám také jeden odkaz. Kdybys chtěla, tak mi napiš do ip svou e-mailovou adresu, zkusím si vyšetřit chvilku a napsat do daného seznamu poznámky (své zkušenosti) a pak Ti ho poslat upravený. Čekám už druhého prcka, takže teď zajišťuji věcičky dle toho, co jsem zjistila po narození naší malé.

http://www.snazilky2008.estranky.cz/clanky/vse-...

ivcal
7. črc 2011

Souhlasim s holkama. Jen bych ještě přidala, že já mam kojícíc podprsenky 2 a stačí mi. Můžeš použít i normální, stačí sundat ramínko z ramene, ty kojícíc podprsenky jsou dobrý třeba na návštěvu, kde je někdy potřeba udržet určitou intimitu, doma si klidně sundam tričko. Ty vložky do podprsenky určitě, je pravda, že na začátku to mlíko teče proudem. A kup si přebalovací podložky na jedno použití (třeba Babylove - 60x60 cm), jsou dobrý třeba na cesty, na návštěvy a nebo jí dávám i normálně na podložku na přebalov. pultu doma, protože ta samotná podložka malýho studí. Doporučuju pořídit si i nějakoui tu flaštičku a umělí mlíko, protože bohužel kojení není nikdy zaručeno. Z kosmetiky používam jen Rybilku na opruzeniny a Bepanten (pro tebe - na bradavky - i pro miminko na prdelku). Papírové pleny spotřebuju tak 5-6 za celý den, na začátku ale více, protože kadil každou chvíli.

hankakralikova
autor
12. črc 2011

Všem děkuji za odpověď. Moc mi to pomohlo. Konečně jsem rozjela nákupy užitečných věcí. Díky a přeji pevné zdravíčko vás i vašich miminek

hanickako
6. zář 2016

já přidám svou trošku do mlýna... sepsala jsem co bylo pro nás nezbytné, ale i třeba co jsem vypustila, ale příště bych pořídila, nebo jsem musela dokoupit. Je pravda, že každý si nakonec seznam trochu poupraví... Já jsem toho chtěla třeba co nejmíň, spoustu věcí mi přišlo jako zbytečnost, ale pak se to ukázalo jinak.
Třeba někomu pomohu ;)
http://kamenurazu.blogspot.cz/2016/08/vybavicka...

baksim
12. zář 2016

Dobry den, pisu poprve snad na spravnou stranku.Mame doma manzelskou vyvýšenou postel, nevim cm ale ze stoje si nesednu musim povyskocit. Zajima me zda ma nekdo podobnou zkusenost a jak ste resili detskou postylku u postele ? Dekuji moc za odpoved 🙂

mardzanka26
15. zář 2016

@hanickako Krásně napsané, promyšlené 👍

hanickako
5. říj 2016

@mardzanka26 děkuju ;)

meta123456789
12. říj 2016

Myslím, že výše daly holky snad kompletní seznam výbavičky 🙂 Jen doplním, že co se kosmetiky týče, netřeba toho na začátek kupovat mnoho. Já pořizovala jen měsíčkovou Weledu do koupele, Bepanthen na zadeček, líh na pupík a olejíček z lékárny pro holčičky na čištění pipinky. Od kamarádů jsme dostali několik balíčků s kosmetikou, nej byl asi balíček Sebamed. Každopádně nám pak kosmetika vystačila až do dvou let dcery 🙂 A možná na začátek je fajn perlan místo vlhčených ubrousků, ty jsem používala jen na cestách, doma omýt perlanem namočeným v čisté vodě...

nellitatter
22. lis 2016

Pro maminky, co nechtějí moc řešit co do porodnice a chtějí mít základní výbavu pro miminko tak není šptaný tzv. finský mateřský balíček pro nastávající maminky. Je hodně populární právě ve Finsku a UK. Sama jsem si ho koupila a byla jsem s ním hodně spokojená. (box4baby.cz)

zajusenka
23. lis 2016

@baksim ahoj, tyto postele se mi také líbí, ale miminko zatím nemám, takže ti neporadím, ale co se týče stránky, skuz založit nové fórum, kde už ti budou odpovídat přímo jen na tvojí otázku 🙂

astyna
23. lis 2016

Po porodu toho nutně hodně nepotřebuješ, malému bude rok a peřiny ani polštář pořád nepotřebuje. Dětskou kosmetiku radím nakupovat až po porodu, v porodnici jsem dostala kufřík se základním "vybavením" a osvědčilo se mi na opruzeniny nemazat, ale jen mýt vodou a důkladně osušit. Ono v tom vlhku pod krémy se opruzeninám dost daří. TAkže mám asi 5 látkových ubrousků od Petit Lulu (jako plenky) a tím otřu, vymáchnu, dalším osuším a už jsem tak půl roku nepoužila žádný krém, malý má prdýlku krásnou. Přebalovací pult jsem vytvořila v kuchyni na stole - dala jsem na něj krabici od televize a dovnitř molitan, který to vyplnil, nebo takové ty polystyrenové kuličky, které tam běžně dávají, a mělo jsem to tak asi do 5.měsíce, než se začal malý otáčet. Nechtěli jsme utrácet a byt není nafukovací, co s tím potom? Co se týká závěsů na postýlku - tak jsem si vedle postele dala krabici od vysavače 😀a na to základní výbavu - plenku, vlhčený ubrousek, látkovou plenku na utírání brady a obličeje, hračky. Abych to měla po ruce a nemusela pořád odbíhat.

Oblečky jsou dobře, že máš větší, já měla od 56 výš, když to bylo delší, tak jsem to ohrnula.

A ještě ti dám tip na levný Perlan - vyrábí se v Zábřehu, já jsem odtud, a tak občas pošlu mamku pro zbytky z výroby. Nedávno mi dovezla 5kg balík, který mám na rok, asi za 50 Kč. Po porodu jsem měla barvy žluté, nyní bílý 😀 podle toho, co barví 😀 Na netu je to hrozně drahé.

Plno věcí je fakt zbytečných, my nechtěli moc zbytečně utrácet, tak jsme přemýšleli, co a jak udělat.

katerina2608
Odpověď byla odstraněná
Zobraz