Obleček pro mimčo na odjezd z porodnice

havlisanda13
19. srp 2015

Ahojte, samozřejmě asi jako kǎzdá mamča, navíc prvorodička 😀 , chci mít svoje mimuško při odchodu z porodnice naprosto nejkrásnější 🙂 TP mám konec listopadu, možná začátek prosince, takže mě napadl nějaký pěkňoučký heboučký overálek, pod něj samozřejmě asi bodyčko s dlouhým, asi i punčocháčky a nakonec ještě zimní kombinézu. Co myslíte? Jaké máte zkušenosti? Případně velmi uvítám nějaké vaše fotečky, pro inspiraci 😉 moc dekuji 😅

ducik
19. srp 2015

@havlisanda13 mam lednoveho prcka, bylo ale kolem 10 stupnu, kdyz jsme ho vezli - mel bavlneny kompletek: body s dlouhym, dupacky, kabatek, cepicka a na to chlupatkova kombineza. pro vetsi zimu byly pripraveny jeste rukavice (chlupatka mela dlouhe rukavy, nebylo treba) a latkove capacky a misto chlupatky teplejsi kombineza. Ono vetsinou jde jen o preneseni z porodnice k autu a pak od auta do domovnich dveri, tak to zas uplne neprehanet a radej pridat sundavaci deku, aby se mimi v aute neupeklo 😉
jo a jestli je nejkrasnejsi, to je vzdycky, at ma na sobe co chce, takze res spis tu praktickou stranku 😀

scruffy
19. srp 2015

Uvidíte, jak to dopadne, já měla termín v prosinci a měla jsem tak mrňavé mimčo, že kombinéza 50 byla velká, ruce jsem rukávy neprostrčila vůbec, takže je dítě mělo u těla prostě jsem jí zapnula, punčocháčky si pro novorozence tedy neumím představit vůbec. Malá měla tuším overal a pak už rovnou zimní kombinézu s kapucí, čepici. Jelikož jde vážně o přenesení do auta a z auta, tak to jistila deka a hlavně něco jako zimní zavinka do autosedačky, tu jsem v zimě pro mimino využila maximálně.

ducik
19. srp 2015

jo, vida, na to jsem zapomnela, jeste byl ve fleesove zimni zavinovacce

leikkka
19. srp 2015

já rodila v v říjnu - -10, sníh a v únoru též mrazy - a kluci měli vždy - body kr, dupačky, kabátek, čepičku- vše z bavlny, teplý overal s kapucí, a přes sedačku deku🙂

renabelly
19. srp 2015

Moc to nepřeháněj, jestli budeš přenášet miminko jen do auta a pak domů, akorát bys ho přehřála ;) myslím, že bude stačit ten overal s oblečením pod a nějaká pěkná autosedačková dečka/vložka na zimu ;) Já jsem rodila v říjnu, bála jsem se, jaká už nebude zima, i sebe jsem navlékla.. a venku bylo 20 a sluníčko.

zo_ja
19. srp 2015

Dala bych ca body s dl. rukavem, dupačky, kabatek a overall a/nebo můžeš použít zimní fusak do autosedačky, většinou mají už ty prostřihy na popruhy a bude mu v tom dobře. Samozřejme teplou čepičku.
Záleží na počasí, pokud by bylo hodně zima, padal sníh, tak se dá zajet s autem ke dveřím snad každé porodnice... 😉

mandala
19. srp 2015

@havlisanda13 Trochu jsem se pousmála nad vzpomínkou, když já chtěla mít to svoje mimčo při odchodu z porodky nejkrásnější. Dvě děti ze tří v zimě, takže než jsem na ně nasoukala, tak se div neuřvaly, u první jsem to ještě ani kloudně neuměla, takže jsem byla spocená až nevím kde. Druhá dcera dostala neplánovaně řemínky na nožičky, takže se nevešla do dupaček a odcházely jsme polooblečený. Všichni tři řvaly, takže jsme se ani pořádně nerozloučili, natož aby se někdo kochal. Kochali jsme se pouze my, rodiče, až doma. A pokaždé jsem si říkala, mělo to vůbec smysl pořizovat tu nejkrásnější výbavičku do porodnice ? 😀

majkoz
19. srp 2015

Tak taky myslím, že je lepší dečka, která se dá v autě sundat, než malá cibulka v autě uvedřená...Lepší mít doma nachystané dvě alternativy-tepláxstudená- s velmi výrazným a nezaměnitelným popiskem pro tatínka 😀 Stejně třeba přiveze tu blbou noo 😉 A z vlastní zkušenosti jeden tip:Nechat si přinést i nějaké normální(v uvozovkách) oblečení pro maminku, já na to po třikrát zapomněla, takže jsem si při odchodu z porodnice přišla pořád těhotně 😀

achjonetusim
19. srp 2015

@majkoz No to vědět, moc by mi to pomohlo! Tatínek dostal za úkol přivézt "tu kombinézu" a přivezl tu ve velikosti 74 😀 Mám fotku před porodnicí jak si jednou rukou držim kalhoty (neb mi padaj) a druhou držim pytel brambor jinak se to nazvat nedá 😀 A třešničkou na dortu bylo že jako jedinej otec šel nahoru na oddělení bez autosedačky, hrozně se divil proč se do ní má štelovat předem když v ní pojede až v autě že jo. A je fakt že jedinej důvod co mě napadá jsou ty fotky před porodkou. Mno, oblečení nejhezčí asi nebylo, ale kdykoli ty fotky vidíme tak se společně zasmějeme 🙂

majkoz
19. srp 2015

@achjonetusim Nooo, přesně tak 😀 😀

havlisanda13
autor
20. srp 2015

No tak to jsou skvělý rady, moc díky 😉 taky me pak napadlo, ze vlastne potřebujeme jen přeběhnout do auta a pak z nej domu, takze žádný harakiri vymyslet nebudu, pravda je, ze asi z toho oblékání Prcka budu uz tak ve stresu, takze asi čím jednodušší, tim lepsi a kombinezka a deka nahoru to jistí 👍😊

Mimochodem pro: achjonetusim: strasne se směju páč si to uplně živě dokážu pred tou porodnici predstavit 😀