Oblečení mimča na noc, poraďte

mamkazvysociny
13. únor 2015

Ahoj maminky,potřebuji poradit ohledně oblečení 2měsíčního mimča na noc.V místnosti máme tak 19 až 20 stupňů.Malej má bavlněné body s krátkým,overal a je zavinutej v zavinovačce-zavinka je ještě po mě taková ta s dečkou uvnitř.A zdá se mi že je mu v tom všem vedro.Má pod hlavičkou vždycky trochu vlhko a mokré pěstičky když ho v noci rozvinu na krmení.Myslíte že by třeba stačilo jen body s dlouhým bez overalu?zavinovat musím,bez toho vůbec neusne a tenčí zavinku nemám.Nebo jen overal?Poslední dobou mi hrozně špatně spí.Asi je to tím teplem.Máme hrozně špatně udělané regulování teploty v ložnici.Přes den má body s dlouhým a tepláčky a spí v zavince a spocenej není,tak já už vážně nevím.

lv
13. únor 2015

Nemáš tenčí zavinku? Zkus bez toho body..

mamkazvysociny
autor
13. únor 2015

ahojky,právě že nemám,všichni mi furt cpali jak má být dítě v teple a pořádně navalené.Zkusím pučit od kamošky,třeba to pomůže.....A když bude mít jen overálek tak myslíž že mu bude pořádně držet plína?

mamkazvysociny
autor
13. únor 2015

Taky jsem si myslela že zavinovat vůbec nebudu a dám spací pytel,jenže malej furt šermuje rukama tak zavinuju a bez toho už si ho ani nezabere.Takže po příchodu z porodnice mamka vyhrabala věci po nás.Hlavně na netu mi připadá že ani zavinky na šňůrky,klasika nemůžu najít....
Furt samé rychlo a nebo péřové,což mi moc nepomůže....

beta.m
13. únor 2015

Já dávám jen overálek a zavinovačku. Teď když už je větší tak místo zavinovačky spací pytel

evulina77
13. únor 2015

@mamkazvysociny bodíčko je zbytečný, plínka bude držet, neboj. Případně vynechej ten overal, dej ponožky a nechej bodíčko. V té zavinovačce je pěkně teplíčko, neboj. Já dávám overal a teď už spací pytel a ještě je zakrytá trochu mojí peřinou a je spokojená...

alisek
13. únor 2015

@mamkazvysociny když jsem zavinovala tak měli na sobě jen overal bez bodyčka a v pokoji nebylo víc jak 19C

mafeska
13. únor 2015

@mamkazvysociny dávala jsem buď jen body s polodupkama nebo jenom overal nebo jen košilku+dupačky a do zavinovačky.🙂

mamkazvysociny
autor
13. únor 2015

Tak já zkusím jen ten overal.V té zavince je utaženej ještě plenou,jak mě to učili v porodnici.Mám se na to taky vykašlat?

hanih
13. únor 2015

@mamkazvysociny A co zavinout jen do nějaké látkové pleny nebo šátku. Když se tím miminko ovine jen kolem ručiček, nebude s nima moct mávat, ale nebude mu vedro.
Mimochodem, kamarádce nedávno říkal doktor, že pro miminko je nejlepší zhruba 19C, žádné vedro...

mamkazvysociny
autor
13. únor 2015

snažíme se tam mít 18 ale jak říkám,termostat je v jiné místnosti a vůbec se s ním nemůžeme sladit.budu zkoušet a uvidím.z té pleny by se mi asi během noci dostal,dost se vrtí.

mamkazvysociny
autor
13. únor 2015

I tak je to noční spaní na palici,ve 3se vzbudí a je dvě hodiny prostě vzhůru,je to normální?Nebo myslíte že za to může to že je mu teplo?

fire85
13. únor 2015

@mamkazvysociny nám zase doktorka říkala co nejvíc odkrývat dítě, žádný nabalování.

náš malej ve 2 měsících měl taky body a overal, zavinování teda nevyžadoval.
ted spí jen v overalu.

amabilis
13. únor 2015

@mamkazvysociny Myslím, že je fakt moc nabalený. Já bych dala jen body a možná klidně jen s krátkým rukávem, když je zabalený ještě do pleny. Na kojení bych nerozbalovala, pokud používáš jednorázovky a víš, že není pokakaný. Tím se totiž to dítě nejvíc vzbudí. Takže pokud víš, že není plena pokakaná, tak až se v noci vzbudí, jen ho vezmi a nakoj bez jakéhokoliv rozbalování a nejspíš hned zase spokojeně usne (jen tedy nesmí být nabalený).
Jak ho máš oblečeného přes den?

mamkazvysociny
autor
13. únor 2015

Přes den má body s dlouhým polodupačky,když je bdělí tak ještě ponožky,pač má studený nohy,když spí přes den v zavince tak bez ponožek,utaženej v pleně a v zavince.Jenže když ho v noci nerozbalím tak jak ho dám po kojení odkrknout?Jen ho dát jako do svislé polohy nebo jak?Já si ho dávám přes rameno.A když si neodříhne tak aby ho nebolelo bříško,nebo aby neublinkával.Má sice v postýlce klín ale i tak.Nebo jak to děláš ty?

mamkazvysociny
autor
15. únor 2015

Tak jsem dala jen overal,pořádně vyvětrala,když se o půlnoci vzbudil,nerozvinula jsem a opět hodiny nespal..............tak už nevím.

kate987
23. únor 2015

@mamkazvysociny , u nás to bylo tak nějak stejný jak popisuješ 🙂... když jsem eliminovala to, že by mu mohlo být teplo, tak jsem taky zrušila přebalování, když nebyl pokakaný. Odříhávat jsem ho nenechávala někdy ani moc přes den, natož přes noc - on mi při tom totiž dost blinkal. No a stejně se budil a ponocoval 🙂... no s přibývajícíma týdnama jsem mu začala postupně ubírat spánek přes den a to tolik, kolik v noci ponocoval 🙂... a časem se to srovnalo 🙂...

renny13
23. únor 2015

@mamkazvysociny Ahojky, mohla bys zkusit třeba něco jiného. Malému obleč na spaní jen overálek a místo balení do zavinovačky ho zkus položit do postýlky na bříško a přikrýt peřinkou. Možná ho bolí jen bříško. Náš malý měl tuto polohu moc rád a jinak jsem ho jen otáčela střídavě na boček. 😉

mysicka_lb
23. únor 2015

Já jsem v tomto věku dávala jen overal a peřinku.... Ve Tvém případě bych dala body s dlouhým rukávem, zavinovačku, vypustila tu plenu (to nás třeba v porodnici vůbec neučili) a vyvětrala.

scruffy
23. únor 2015

Já mám stejně staré mimčo a má jen ponožky a overal a přikrytá je tenkou složenou flísovou dekou. Pokud tvůj malý musí být zavinutý, tak na to jsem měla jen tenoučkou swaddle me zavinku, ze všeho jiného se mi malá vyvlékla.

luciamala1979
23. únor 2015

Ahoj Syn to ma tiez Po čase som zjistila, že to nie je při velkým horkom oblečením atd proste sa potí ma morku hlavičku pod Nou plus trapne znovu čast Spu výlučně v Merino oblečeni aby nebol spotřeby v mokrom plus vlně na podložka pod nim a vlně na deka na prikrytie Ked sa spoří je tak v teplom a neochorie

luciamala1979
23. únor 2015

@luciamala1979 sorry za překlepy iPod

tamarila
23. únor 2015

@mamkazvysociny První dcera potřebovala být nabalená jak cibule. Teplý overálek, zavinka a to celé ještě přikryté peřinou - toto byla spací výbava miminka spícího v letních nocích. Nikdy se nepotila, bez tohoto "navalení" spala neklidně, jinak celou noc.
Když se narodil druhý syn (říjen), tak jsem už věděla jak na to. Pořádně jsem ho zapakovala protože v ložnici netopíme. Výsledkem bylo zoufalé miminko promočené potem. Tak jsem postupně odlehčovala - skončili jsme s bavlněným overálkem překrytým peřinkou kterou obvykle odkope. Od doby, kdy jsem překousla, že je asi možné nechat spát miminko v chladu prakticky bez ničeho (byly mu tři měsíce)spí spokojeně celou noc. Jak se přestal potit, tak ani nemá žízeň a nepotřebuje stále pít.
Tak si z toho vyber 🙂 Prostě nezbývá než počíst zkušenosti - a najít co vyhovuje zrovna tvému chlapečkovi. 🙂

mamkazvysociny
autor
24. únor 2015

Na bříško bych se zatím bála.Malý má teď overálek,a je v zavince.On bez té zavinovačky neusne.Zkoušela jsem to a usne u kojení,nechám ho jen tak ležet a do 15min je vzhůru a kroutí se jak žížala.když ho dám po kojení do zavinky a ještě si krapet cucne v ní,spí většinou 2hoďky.
U nás je to každou chvíli jinak 3 dny spal supr,budil se po 3hodinách na kojení a hned zas spal.Jenže mi zase začal odmítat prso a skoro nespal ve dne.Teď spí přes den hezky,pije,ale zase má noční hodinovku povídání.
Zas ho nechci přes den zbytečně nutit být vzhůru.V kolik dáváte večer spinkat?A kolik spí přes den?Malej má 9týdnů.