Odkdy může mít miminko polštářek?

partyzanka91
12. bře 2015

ahoj, já bych chtěla Michalce už pořídit klasickou soupravičku na spaní tj. dětská peřinka, polštářek a nějaké pěkné povlečení. Chtěla bych se však zeptat od kolika měsíců může už miminko spát na polštářku. Vím že kvůli páteři je pro ně nejlepší když spí na rovném a pevném porvchu, ovšem polštářek je pohodlnější. Míše bude za chvilku rok, tak už by ho snad mohla mít. A pak bych se chtěla ještě zeptat jestli nevíte o nějakém obchodě v Praze (kamenném) kde by se dalo pěkné dětské ložní prádlo sehnat. Děkuju moc

misar91
12. bře 2015

ahojky,někde jsem četla že kvůli páteři by neměli děti spinkat na polštářku do dvou let a asi i kvůli udušení.Našemu malýmu je rok a čtvrt a ještě mám polštář hezky ve skříni a myslím že mu to ani nevadí spát na rovným...zvaž to jestli je to malý opravdu tak vadí ale já bych ještě počkala 😉

cabo
12. bře 2015

Me bylo receno do roka bez polstare. Ale jak pise @misar91, zhodnotte zda male spani na rovnem vadi.
Memu synovi je 8.mesicu,perinkou ho zakryvam, ale s polstarkem urcite pockam.

svetlanap
12. bře 2015

Polštářek ne!!! Kamarádka fyzioterapeutka mi říkala, že dokud může, ať spí na rovném, prý by pořídila polštář, až půjde do školy 🙂 což přijde teda dost i mě, ale optimální prý do 3 let. Krásné povlečení a peřinku přece koupit můžete. Malej má od narození polštář i peřinu, povlečení od polštářku jsem opatřila tkaničkami a opírám ho za hlavičku na stojato a přivazuji k mřížím postýlky, peřinkou pak klasicky přikrývám a jakou má činanou postýlku.

dokument
12. bře 2015

tak nam naopak cvicitelka na rhb rekla, ze mam dal takovy ten malicky tenky polstarek (syn cvicil Vojtu od 3 mesicu do necelych 8), pry se maly prohybal, tak jemu to spis pomuze, ze kazdy to ma jinak. No ale od doby, co neni ve sve postylce (nechce), tj. od tech 8 mesicu (ted ma 16) nema pod hlavou nic, protze spi se mnou a ja polstar nesnasim 😀

nema se davat minimalne do roka, to je pravda, obecne

milmic
12. bře 2015

Obecně se nemá dávat tuším do roka.
Nicméně - já jsem svým dětem polštář nikdy nedala (sama spím bez něj) a dcerka si o něj řekla celkem nedávno a už spí jenom s polštářkem. Syn spí bez.
Nechala jsem děti, ať se rozhodnou samy, jak to vidí. 🙂

elen222
12. bře 2015

můžeš koupit polštářek a vyndat z něj výplň, takže povlečeš jen ten "placatý" 🙂 polštářek, dělám to tak dětem od 1 roku, syn dostal nižší polštář až ve 3 a půl letech, dcera spí na placatým a jsou jí dva 🙂

lucieandrlova
12. bře 2015

Nám řekla rehab. pracovnice nedávat nejlépe do 3 let. Ale v reálu měla dcera první reflux, teď často rýmu, tak musela mít něco pod hlavou už brzy. Ale snažíme se ji tam pokládat i tělíčkem, aby byla "z kopce" a neměla zlom u krku...