Odmítá dudlík. Jaký vybrat?

konikova
30. čer 2014

Ahoj, mé 3 měsíční dítko odmítá dudlík ale malíček mi v klidu cucá. Je to materiálem, tvarem nebo proč ho nepřijímá? Neznáte nějaký takový, který by tvarem připomínal malíček? Máme Nuk silikon i latex Mam dva druhy a žádný nechce. Chci zkusit koupit ještě nějaký, který nemáme ale nevím jaký. Jaký dudlík má vaše dítě? Nic ho totiž neuklidní kromě prsa a to nechci. Prosím poraďte. Děkuji

zazana81
30. čer 2014

@konikova Já jsem vyzkoušela všechny možné dudlíky a naše dcera nikdy nevzala žádný, následně pak odmítala i jakoukoliv lahev. Některé děti jsou holt asi nedudlíkové.

camelinka
30. čer 2014

@konikova U nás kdysi zabrala jedině klasika kytička z lékárny, latexová s velkou bambulí 😀

konikova
autor
30. čer 2014

@zazana81 dávám mu z láhve vyvařený kmín a ten vezme. Jestli je to proto, že z toho něco teče? Já fakt nevím 🙂

konikova
autor
30. čer 2014

@camelinka nad tím jsem též přemýšlela ale chci to zkusit jako úplně tu poslední možnost, moc se mi nelíbí .-)

camelinka
30. čer 2014

@konikova no, tak vzhledove to neni top, ale za to ticho mi to rozhodne stalo 😎 😎 😎

musin
30. čer 2014

Ahoj, stejný problém jsem měla s dcerkou hned po příchodu z porodnice - žádný dudlík, který jsem měla koupený nechtěla. Zřejmě pro ni byly moc velké, i když byla normálně donošená. Koupila jsem Suavinex Fusion -2-4m, dělají silikonový i latexový (mám silikonový), ale není anatomický, ale jakoby plochý a nejvíc připomínal právě ten tvar malíčku. Na internetu mají uvedený ten tvar jako fyziologický. Přidávám i web stránky (http://suavinex.cz/?product=fusion-12m). Máme tuhle nejmenší velikost ještě teď a to jsou malé 2,5 měsíce, ale mají samozřejmě i větší. Třeba ho příjme. Držím palce. 🙂

zuza01
30. čer 2014

Měli jsme to samé, jak já jsem záviděla všem, co mohli dítko na chvíli zašpuntovat... Naše malá řvala skoro pořád, dudlíky plivala na metr daleko. Ale nic jí nebylo, pro rýpalky. Vyzkoušela jsem úplně všechny dostupné tvary, nic.

intacta
30. čer 2014

@konikova U nás taky klasická latexova kyticka 😀 nebo máme v podstatě stejné dudliky od firmy Canpol.Žádné ortodonticke, anatomické dudlajzy se u nás nechytly. 😀 A kamarádka je na tom úplně stejně. 😀

andelka
30. čer 2014

Žádný, ani jedno dítě. Jako miminka byli furt u prsu, to je pravda, ale problém v tom nevidím. Postupně se to odbourávalo tím jak ubývalo kojení a přibývalo jídlo. Hodně se taky uspávalo houpáním, ale taky jsme zvládli, a časem taky odbourali.

konikova
autor
30. čer 2014

@musin dekuji moc za tip 😉 suavinex jsem ted chtela zkusit tak zkusim ten cos psala 🙂 dekuji

konikova
autor
30. čer 2014

@andelka tez to tak zatim mame, je u prsa...ale tez jsem si rikala, ze az budou prikrmy tak to bude jine, tak doufam 🙂 ale chci jeste nejaky zkusit

zuzana_ka
30. čer 2014

@konikova Dávat dítěti dudlík, když ho sám odmítá, mi příjde zbytečné. Je to akorát další zlozvyk na odvykání. Naše Sárinka se ve třech měsících taky špatně uklidňovala, ale vydržela jsem a nenaučila jí na dudlík. Díky tomu je víc komunikuje, nelpí na dudlu a odpadly všechny starosti s hygienou....

andelka
30. čer 2014

@konikova můj starší bral dudlík (MAM) od 14dní do konce 6nedělí. Pak flusal. Měli jsme 5 druhů. Mladší totéž už od narození, toho jestli jsem zblbla sem tam dudlíkem, tak to na 10minut (když měl potřebu sání,ale nechtěla jsem ho hned dát k prsu, protože chvíli předtím se přejedl a všechno vyblinkal). Ale že by to pomáhalo na řev nebo na spaní, nikdy. Myslím že 3m miminko už ví moc dobře co je jeho, a na dudlík se vykašle ať má jakýkoliv tvar.

marsee1
30. čer 2014

Syn byl úplně bez dudlíku. nejdřív žádný nechtěl a pak už jsem mu ho já nechtěla dávat. V budoucnu jsme nemuseli řešit, jak odnaučit dudana. Když jste vydrželi do třech měsíců bez dudlíku, už bych mu ho necpala.

konikova
autor
30. čer 2014

@zuzana_ka @andelka na jednu stranu jsem rada, ze ho odmita, na druhou stranu si myslim, ze je to lepsi nez v budoucnu rucicky v puse (dle zubaru to vykrivuje zuby). Nerikam, ze by ho mel od rana do vecera ale treba jen na uklidneni, kdyz je po jidle a breci. Az porostou zuby tak si myslím, že by si s nim mohl drazdit dasne a byl by klidnejsi. Ani hracky do pusy nechce- kousatka ci cokoli jineho.

zelva
30. čer 2014

@konikova To že dítě nechce dudlík bych brala jako výhodu a to v tom, že nebude žádné odnaučování v pozdějším věku. Proč z toho, že nechce dudla dělat problém? Můj starší kluk ho nechtěl vůbec a mladší ho měl asi tak v šestinedělí a pak se mi také na něj vyprdnul. Pokud mimi nepláče, tak na co mu cpát dudlu, když nechce?

andelka
30. čer 2014

@konikova no, nevim..moje děti ruce v puse neměly. Nechápu proč by mělo mít dítě po jídle v puse dudlík 😕 Zuby dětem taky vyrostly celkem v pohodě, on dudlík není konstruován tak, aby pomáhal na prořezávání, na to jsou ty kousátka, o které se nedivím že ve 3m nejeví zájem, nemá důvod a nemusí jevit ani později, nebo to může být jen občas. V dudlíku nevidím žádný přínos, pokud ho dítě nechce. Všechny tyhle věci se dají řešit jinak, případně nemusí vůbec nastat.

plasilka
30. čer 2014

Taky si myslím že když dítě nechce dudlik tak nedávat.dcerka dudliky nechtěla a ani žádnou láhev tak mi pila od 7měsíců mléko z hrnku.kojila jsem ji 10 měsíců.byla to spíš úleva odnaucovat ji jen od plenek a už od žádných dalších věcí.teď máme 7měsíčního syna a taky nechce dudlik od příchodu domů z porodnice.sice usíná u prsa ale to dělala i malá a v pohodě se to odnaucila .

zelva
30. čer 2014

@andelka Souhlasím. Ani jeden z mých kluků nebyl tím, že necucali dudlík nijak postižen 😀 Myslím tím, že si necucali prsty, nemají křivé zuby ani nic podobného 😀

katyxq
30. čer 2014

Žádný - https://www.modrykonik.cz/dudlik a http://www.poradkyneprikojeni.cz/news/co-dat-mi... ... prso není náhrada dudlíku, je to přesně naopak, jinak by se dudlíky asi neříkalo šidítko 😉

konikova
autor
30. čer 2014

@zelva @andelka asi mate pravdu ale proc chce cucat moje prsty a svoje rucicky, kdyz je po jidle? doktorka mi rikala, at zkusime dudlika kdyz si dava pesticky do pusy. Byla bych radsi, kdyby si daval do pusy toho dudlika nez ruce. ja jsem rada ze ho nechce, ale co s tema rukama?

konikova
autor
30. čer 2014

@katyxq nerikam, ze by byl 24hodin u prsa ale nekdy si rucicky cuca opravdu dost...kdyz ho vidi znami, ze je casto u prsa tak to jsou reci, ze pred hodinou jedl, ze zda nemam dudlik, ze je zavisly na prsu a tak...ty reci ostatnich mi vadi..ze jejich dite se nakrmilo a bylo a ze moje dite je u prsa co hodinu..coz neni pravda 😉 je u nej kdyz ma hlad a kdyz se chce uspat a nebo ma potrebu se vykadit a nejde mu to tak tim se to pohne jnak mi neprijde, ze je tam nejak casto

katyxq
30. čer 2014

@konikova ale v tomhle věku je cucání ručiček naprosto normální, je to žádoucí fáze motorického vývoje 😉 ... a znamý o kojení nemají zrovna dobré informace - https://www.modrykonik.cz/jak-kojit (i co hodinu je v pořádku, možná lze zapracovat na navýšení laktace a miminku poskytnout víc kontaktu - nošením v šátku, ergonosítku, společným spaním)

andelka
30. čer 2014

@konikova moje to samý, a klidně co hodinu. Ty ručičky..ve 3m dítko právě roce objevuje, a pořád má dost potřebu sání a uklidňování..mělo by to časem vymizet nebo bude žužlat něco jiného, až ho zaujmou hračky. Někdy si dítko cumlá ruce když si potřebuje ještě říhnout. Nebo moje když chtělo ještě dokojit.

pivonka2
30. čer 2014

Dcera nechtěla žádný dudlík. Měli jsme asi 100 druhů včetně té bambulky. NIC a to jsem zkoušel psí kusy, než mi došlo, že mám prostě nedudlíkový dítě. Jednu dobu si strkala ruce do pusy, ale jak píše @katyxq, v určitém období je to normální. Okolí taky strašilo, jak si bude cucat palec a blablabla. Nic takového se nestalo. Naprosto bych se vykašlala na řeči typu Naše dítě tohle a tvoje dítě dělá tohle 😉 Nakonec jsem teda já byla ráda, že dudlík nemá a neměla. Když jsem pak viděla maminky, jak hledají dudlíky a dítko bez něj neusne, nebo dvouletý dítě s dudlíkem v puse...To je strašný. Ber to jako plus - nebudeš mít co odnaučovat 😉

medrin
30. čer 2014

@konikova jak sleduji máš to samé co já 🙂 u nás dudel taky nechce, pořád cucá ručičky a nebo je u prsu a neřeším to rostou nám zoubky..

benjik
30. čer 2014

Žádné mé dítě nebylo dudlíkové.Pokud si místo toho nebude cucat ruku,nevidím důvod jim ho nutit.Jinak samozřrjmě platí,že dudlík vyhodíš při odnaučování,ruku ne.

monihart
30. čer 2014

@konikova Ahoj, já měla stejný problém. Malého jsem měla na prsu pořád. Nechtěla jsem mu prso brát, ale to už bylo moc. Jednak se přepil a jednak mít na sobě dítě opravdu pořád, nebyla žádná výhra. Snažila jsem se kojit co 2 hodiny, častěji to nemělo smysl (hlad neměl určitě). Na radu holek jsem koupila obyč kulatý dudlík z lékárny (Babynova) a krásně se chytl. Ale tehdy měli jiné rozměry, pak začali dělat nové a já byla v háji, když jsem potřebovala dudlík vyměnit. Nevzal nic. Pak jsem objevila kulatý Suavinex a ten je bomba! Konečně je klid 🙂 Jo a na dudlík si nijak zásadně nezvykl, tzn. potřebuje ho jen na uspání, jinak je celý den bez dudlíku. A techniku kojení nám to taky nepokazilo ;)

pisisvori
30. čer 2014

@konikova já jsem teda připravená dudlík dát za každou cenu. Dcera si sice palec necucala, ale jako dudlík měla mě....neustále plakala když se nenosila nebo nebyla u prsa...spala od nějakých 1 dnů maximálně 10 hodin za den...přes den stylem půl hodiny kojení/usnula a spala 20 minut...pak 3-5 hodin vzhůru a zase pouze 20 minut spánku...večery probrečela xxx hodin...neviděla jsem nikdy dítě , které mělo dudlík, že by takovéhle bylo...Také jsem se bálá, že to zkazí kojení, že bude mít špatné zuby a když prostě nechce tak jí ho nedávej...takže jsem se snažila dát jí ho až asi ve 2,5-3 m a to už bylo pozdě...a já už jsem byla tak vyčerpaná, že jse neměla sílu u něc´čeho vydržet a zkoušet.....Něco podobného nechci podruhé zažít, takže teď od porodnice vyzkouším vše , aby si mrně dudlík vzalo.
Takže bych řekla nezdávej to a zkoušej pořád dokola...jestli sama cítíš, že dudlík dát chceš...Odaučování není nic hrozného....stejně jako odstavení u závisláku....když se mamina rozhodne tak to jde pak rychle klidně ze dne na den.
Jo a taky jsme od žádné maminky, které mimi mělo dudlík neslyšela, že by zkazilo kojení.....okolo mne všichni kojili nejméně do 7-9 měsíců (i déle) přestože dítě mělo dudlík...mnohé z nich i střídavě pily s flašky(třeba odstříkané MM a podobně)

konikova
autor
30. čer 2014

@pivonka2 asi mas pravdu 🙂 ja jsem rada ale ty reci jsou priserny, ty ja tak nesnasim...😉