Odsávačka hlenů a teploměr, jaké doporučíte?

smudlinka2019
20. zář 2012

Ahoj holky.Příští měsíc jdu kupovat ještě nějaké věcičky a zajímá mě,jakou by jste doporučili odsávačku hlenů?Jestli stačí nějaká obyč a nebo na vysavač a jakou dyžtak značku?A ještě další otázka.Jaký teploměr je pro mimčo nejlepší?Používáte ten obyčejný akorát digitální,dudlíček a nebo teď ty čelní?Předem děkuji za odpovědi a kdyby jste třeba měli na nějaké ty věcičky i odkázky,byla bych ráda 🙂

eloana
20. zář 2012

ahoj -u dcery mi stacila obyc. odsavacka u syna ta na vysavac neb mel stale rymu a nekolikrat zanet streniho ucha do roka.....obyc. jsme nemeli sanci. teplomer- pouzivam digitalni (podpazdi, zadacek u miminek) mam usni celni a je uple k prdu.... obcas ho pouzivam,ale premeruji pak jeste v podpazdi radeji. Nejlepsi byly rychlobezky,ale tu uz nemaji:((

lucifereeek
20. zář 2012

teploměr určitě raději obyčejný s tou ohebnou špičkou, ty ušní a čelní jsou hodně nepřesné a hlásí třeba teplotu, i když to dítě teplotu vůbec nemá, odsávačku si koupím tu na vysavač, holky si ji moc chválí 🙂

palomitacheca
20. zář 2012

Odsávačku na vysavač máme, Páťa se jí sice bojí a už držet nechce, ale když mám rýmu, tak ji aspoň používám já 😀 a teploměr máme obyčejný digitální a v pohodě 🙂

pavlinaoo
20. zář 2012

Odsávačku určitě na vysavač, je jedno jakou značku. Vše je to stejné... a ten teploměr. URCITE čelní, ale chce to investovat (ne ty za 700 apod.) Sice je to větší investice,ten náš stál 2000Kč, ale rozhodně nelituji. Teď jsem měla nemocné miminko. Teploty dost vysoké, takže je dítě rádo že je a ještě ho trápit nějakým teploměrem. To jsem si vyžkoušela první den. Když jsou teploty vysoké, přeměřuješ často. Samozřejmě že mu to nelíbí, když má něco v zadečku. A v noci?? Nejlepší pomocník. Nemusím miminko budit atd. Teplotu znáš ihned, dítě o tom neví, může spinkat...neměnila bych ani za nic.

bzubzalka
20. zář 2012

taky radím odsávačku na vysavač, je to velký pomocník a teploměr doporučuju taky digiál s ohebnou špičkou. Byla jsme svědek v porodnici, že tam sestra nadávala na čelní, že kdyby neměla zkušenosti nejedno dítko by bylo přehřáté a teploměr neukázal nic! Hrozně na to nadávala.

petkula
20. zář 2012

My máme infra teploměr bezdotekový zn. Microlife a pořídili jsme sice až při druhém dítěti ale jsem za něho ráda, protože starší syn až doteď hrozně vyšiloval při měření obyč. teploměrem, nešlo mu vysvětlit, že to přece nebolí, prostě nevydržel držet v podpaží teploměr. Tím bezdotekovým je to super, v mžiku změřené a zatím se nám nestalo, že by přeměřoval špatně. Když se narodil druhý syn, měřila jsem i teplotu vodu ve vaničce, tím se to totiž taky dá.
No a odsávačku jsme měli nejdřív obyčejnou, kterou odsáváš sama - jeden konec odsávačky dáš do nosu miminku a druhým koncem nasáváš hleny ale u toho se hrozně nadřeš a navíc efekt není takový jako u té vysavačové. Takže jsme stejně nakonec koupili i tu vysavačovou, značka je myslím Baby Vac a jsme spokojení. Naše děti to sice nesnášejí ale kdybychom to neměli, tak se rýmy zbavujeme mnohem déle a navíc já mám panickou hrůzu ze zánětu středního ucha, který jsem měla jako malá, museli mi nakonec propichovat bubínek ☹ A to je právě následkem rýmy, která se usazuje v dutinách a pak se vytvoří zánět. Za nás taková odsávačka nebyla, bohužel.

katyxq
20. zář 2012

Odsávačku hlenů na vysavač (před koupí jsem teda musela manželovi najít na youtube videa, že to nevysaje mozek z hlavy 😀) a teploměr by nejlepší byl klasický rtuťový (ale ten neseženete), ty nové galiové jsou pomalé a setřepávat jdou extrémně blbě, takže jsem nakonec koupila digitální s ohebnou špičkou od Hartmannu, v testech vyšel jako celkem přesný.

jarkalada
21. zář 2012

odsávačku určitě na vysavač, s tou hadičkovou jsem nebyla schopná nic "utáhnout" a to nekouřím 😀 a navíc měly malý nosíky, tak se jim tam i blbě strkala.
Teploměr si nemohu vynachválit tenhle http://www.heureka.cz/?h[fraze]=microlife+nc+100 . Už to psal někdo nade mnou. Dá se tím měřit cokoli, u dítěte jen "namíříš" a za pár vteřin je hotovo. Mnohokrát jsme zkoušeli různě přeměřovat a zatím se ani nijak nesekl, takže za mně určitě tenhle. Jinak když pohledáš, dá se koupit kolem 700kč. Určitě tý investice nelituju.

ruda
21. zář 2012

taky jsem pro odsávačku na vysavač, jedinečná věc, malý si , když má rýmu, sám vyžádá, donese a jde pro vysavač... 😀 teploměr mám digi s ohebnou špičkou a do prcky se mu to moc nelíbilo,ale teď v pohodě drží pod paží, poprvé nechtěl a když viděl, že to dělám já, chtěl taky a trpělivě čeká na pípnutí...

gaka
1. říj 2012

Odsávačku na vysavač, je super. Teploměr jsme pořídili čelní/ušní a doufám, že nezklame, jinak půjde z baráku 😎

cicacica
19. říj 2012

Nedám dopustit na klasický rtuťový teploměr. Přesnější měření ty digitální určitě nemají. A co se týče odsávačky, tak rozhodně na vysavač. Ta obyčejná to sou vyhozené peníze.

madormi
19. říj 2012

odsávačka rozhodně na vysavač, zkusila jsema si všechny na českém trhu a té na vysavač se nic nevyrovná, teplopěr digitální do zadečku, pružný, gumový

nikkysek
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
alexyn
25. říj 2012

Odsávačku máme na vysavač a nedám na ni dopustit, bez ní bychom nefungovali, rýmu má malý docela často a je to náš největší pomocník. Teploměr máme ušní a taky spokojenost, malý se i když je mu bídně vždycky usměje, jak mu to v ousku pípne. Je to rychlé, nemusím ho nijak rozbalovat nebo držet teploměr pod paží...

ladyduchess
21. led 2013

Tady jsou výsledky testů dětských teploměrů http://ekonomika.idnes.cz/specialni-priloha.asp.... Já mám zatím doma rtuťový a dva digitální ale uvažuji o čelním Microlife Nc 100 čtu na něj samé dobré recenze a odezvy maminek. Odsávačku hlenů plánuji koupit bud na vysavač nebo na baterie, u té na vysavač je prý nejlevnější značka Nosátko

mirusak1
21. led 2013

Odsavacku urco na vysavac, my mame tuhle a super: http://www.lekarna.cz/baby-vac-detska-odsavacka...

vosa92
1. bře 2013

Já mám s odsávačkou na vysavač zkušenost špatnou, protože se malá hrozně bála kraválu, když jsem ho spustila. Teď už smrká sama, a pro změnu řve, když luxuju - připomíná jí to odsávání z nosu. Také se s vysavačem dost špatně cestuje (k doktorce, na dovolenou, prostě kamkoliv). Doporučuji nějakou odsávačku na baterie - mají stejný výkon, ale bez kraválu. Já jsem nakonec používala odsávačku LivingLAb, sousedka si nedávno pořídila na internetu odsávačku Plus Comfort ... ta se mi zdá ještě o něco lepší (a taky levnější) ... když potřebuje odsávání přerušit, tak se dá dobře postavit na stůl ve svislé poloze (LivingLab má zaoblený konec, takže se dá leda položit - unudlaný nástavec se pak válí po stole ☹ ....) Ivana

momaminkaa
11. bře 2013

Z mojí zkušenosti doporučuji bateriovou odsávačku, u nás konkrétně Plus Comfort. Fakt si to bez ní nedokážu představit. Teploměr - tam máme také bohaté zkušenosti. Ty levnější čelové jsou naprd. Ty dražší 2000 a výš jsou docela dobré, i když taky né neomylné. Měli jsme bezkontaktní, protože když malej spal, tak jsem chtěla vědět aspoň přibližně, kolik má teplotu. Jinak doporučuji z těch obyšejných do podpaží Thermoval Rapid, dělaj i s ohebnou špičkou. ...nutno podotknout, že není nad klasický skleněný teploměr, ten se nesplete nikdy 🙂

pett21
21. bře 2013

mate nektera zkusenost s timto teplomerem nebo aspo znackou techto teplomeru http://www.mall.cz/detske-teplomery/thermofocus...

rohlikrohlik
21. lis 2015

Ahoj holky. Koupila jsem odsávačku hlenů na vysavač a funguje opravdu skvěle. Ale mám dotaz: manžel u ní zkoušel odsávat pusou a šlo to úplně stejně dobře. Zkoušeli jste tip taky? Nemůže mu tím nějak ublížit?

veruhlo
1. led 2016

Požívám teploměr s ohýbací špičkou aodsávačku Plus Comfort. Teploměr bych příště koupila asi ten bezdotykový, ale odsávačka je super ... mám ji sice jenom týden, ale jsem s ní spokojená. Dobře se s ní manipuluje. Věra

atinkaa
1. led 2016

tak do tretice vlozim dnes uz napisane - odsavacka:
baterkova odsavacka je super vec, ano je drahsia ale je i na cesty, nemusis budit susedov s vysavacom, ak ste zvyknuti niekam cestovat tak tiez nie vsade je vysavac po ruke...jemna, setrna, super - mali sme nemecku Olaf a bola ako v reklame.

https://www.youtube.com/watch?v=21uEDjxvlAE

a pokial ide o teplomer mame do uska a je v poriadku aj cez vyhrady mnohych meria relativne presne, detto taky ktory ani nie je potreba nikde prilozit - bezdotykovy tiez nema nejaku extra odchylku od merania - ten sa nam osvedcil najma na obdobia vzdoru, ktore pridu kedy jednoducho neprebalis, nenakrmis, nedobehnes 😅 😀 😀 😀 lebo program dna bude nenenenene a vtedy sa to jednoducho prida najviac 😉

vrkulka
30. bře 2016

Ahoj všechny maminky. Pokud se týče odsávačky na hleny, tak tu za 20, 30 korun. Modrý kalíšek a dvě hadičky, na jedné je modrá koncovka. Vyrobíte si z ní odsávačku na vysavač 🙂. Kalíšek sundejte, vršek odávačky nasaďte na hadici vysavače směrem dolů, abyste hadičky měly venku, uvidíte jak skvěle to tam pasuje - na tu nejužší, ne na tu hrbolkovou 🙂), vršek odsávačky přilepte důkladně izolepou a vysavač pusťte na nejnižší výkon. Miminko pak položte na přebalovák, a stačí mu hadičku dát jen na kraj nosních direk a táhne to samo, nemusíte až do hloubky jako u vysávání pusou. Navíc to vysávat tou pusou ani nejde a ještě můžete děcko poranit. Máte domácí výrobek za třicet kaček a službu to udělá stejnou jako ty předražený nesmysly, co navíc ani nefungujou až na pár výjimek těch na vysavač, ale zkoušet kupovat odsávačky, která je dobrá a která ne, to je drahá zábava. Teploměr ten oranžový digitální s ohebnou pogumovanou špičkou.

brokovich
17. říj 2016

@vrkulka můžete sem prosím dat fotku? Ty nudle končí ve vysavači nebo to chápu spatne?

vrkulka
17. říj 2016

Ty nudle ve vysavači nekončí. Odsajete, vypnete, sundate a vymyjete. Pak pokračujete druhou díkou. To by muselo být tak moc hlenů, ay se to dostalo pryč z hadicek, že si to neumím ani představit 🙂)

adela011
20. dub 2017

Taky máme na vysavač, je asi nejlepší.🙂