Odsávačka soplíku do vysavače. Jaká je?

lusinta
20. čer 2007

Prý něco takového existuje a je to skvělé..Máte někdo zkušenosti? Dá se to koupit přes net? Naše Emuška má teď hodně rýmu, ale klasickou odsávačkou mi to moc nejde vysát, tak kdyby existovalo něco účinnějšího,abych ji nemusela trápit takovou dobu a často,byla bych ráda🙂

nikeske
20. čer 2007

ahoj! ja ju mam, ale zo slovenska...ale maju ju v niektorych lekarnach, alebo detskych obchodoch...stoji cca 4 stovky.
pouzili sme ju malokrat, lebo nastastie rymy nemame, ale je to fajn. udajne to vytiahnie aj hlieny z dutin, cize dobre aj napr.pri zapaloch stredneho ucha...
akurat ma z toho vysavaca mimco potom strach 🙂
ale mne to pride rychle, na rozdiel od tej "fukacej", takze asi sa to mimco menej trapi...
drzte sa!

iza
20. čer 2007

ahoj posílám odkaz na tu odsávačku : http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=2651681

lusinta
autor
20. čer 2007

Díky moc!!!Už je objednaná🙂 Tak můžu diskuzi zrušit🙂

krista
17. zář 2008

moucha • 10. říjen 2007 v 11:50
ahojda, mudra mi ji dnes doporučila.Jaké máte zkušenosti?

isacek • 1d • 10. říjen 2007 ve 12:07
moucha, my ji používáme taky.Vzhledem k tomu, že je malá poslední dobou hodně nemocná.Je dobrá, vysaje opravdu dobře během vteřiny.Jenže pro děti to neni asi dvakrát příjemné a navíc ten hluk z vysavače.Naše malá jen když vidí vysavač tak už pláče, ale tu chviličku vždy vydží.

lendy1 • 1d • 10. říjen 2007 ve 12:18
Moucha, mrkni do diskuze kojenci a projeď si pár stránek zpátky, dost se to tam prodiskutovalo.

andrissek • 2d • 10. říjen 2007 ve 12:20
Jsme s ní moc spokojeni 😉

lendy1 • 1d • 10. říjen 2007 ve 12:22
Sorry, vždyť to je v kojencích.
Tak jsem ti to alespoň našla 😉:
https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...

https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...

https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...

https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...

izy • 1d • 10. říjen 2007 ve 13:20
to u nas naopak mala vidi vysavac a hned je vysmata a celou dobu se u toho rechta 😀
je moc dobra, ale nemela by se pouzivat moc casto. (kvuli poskozeni sliznice). ale kdyz uz je potreba, tak je ta na vysavac fakt super. je to rychle a ucinne.

dashak • 1d • 10. říjen 2007 ve 23:42
Ahojky, super věcička, musím rozhodně doporučit. A strach z vysavače bych nehrotila, je to ve vteřině bezbolestně a kvalitně odsáté a určitě lepší než mordovat mimi hadičkovou a cpát mu to do nosu a prd odsát 😝 My měli bronchitidu, takže jsem ji fakt ocenila

kajule • 1d • 10. říjen 2007 ve 23:52
Dáši, tak to jsem ráda, že s tím máš dobrou zkušenost. Nicméně vysavač si kvůli tomu kupovat nebudu. 😅 Kže dál budu odsávat, tak jako doposud, zatím nám to vyhovuje. 🙂 My máme dřevěnou podlahu, kže vysavač bychom měli vážně jenom kvůli tomu odsávání. 😀

dashak • 1d • 11. říjen 2007 ve 00:02
Fakt jo? My máme taky všude buď plovoučku nebo dlažbu, ale dycky vysávám a pak vytírám. A nedá se to srovnat s tou hadičkovou, hlavně pokud bude mít fakt rýmu, tak se ti utrápí.

m.ajka • 1d • 11. říjen 2007 v 08:18
Jukni na téma závadné odsávačky, tam jsme to diskutovaly.

kackadu • 1d • 20. říjen 2007 ve 20:55
Odsavačku na vysavač si nemůžu vynachválit. Je SUPER!!!!!

perada • 1d • 28. říjen 2007 ve 20:15
Holky, musí se ta neodsávaná dírka přimáčknout, nebo to není nutný?
Díky.

brnda • 2d • 28. říjen 2007 ve 20:21
cau kde se ta odsavačka na vysavač sežene když jsem kupovala odsavačku v lekarně nabydli mi jen hadičkovou a s tou me to nejde , když ma mali rymu odsava manžel diky

peta.cz • 1d, 15tt • 28. říjen 2007 ve 20:26
Perado, myslím, že to nutný není, já to tak nedělám. Míša se už na odsávačku taky směje, asi si zvykl a fakt je to super věc, je to v mžiku odsátý a vůbec se nestrká až do nosu.
Brndo, mrkni na www.babyvac.cz a tam najdeš i adresy lékáren, kde se dá všude pořídit. Nebo na mimibazaru jsem jí zahlídla taky...

miquel • 1d, 29tt • 28. říjen 2007 ve 20:54
já jsem si jí dneska objednala na mimibazaru a pevně doufám že bude fungovat
malej má hroznou rýmu a s tou hadičkovou se to fakt nedá, za prvý prd odsaju a za druhý z toho má chudák trauma jak ho máma nasilím drží a cpe mu něco do nosu ☹ ☹

schnek • 1d, 12tt • 28. říjen 2007 ve 21:01
Ahojky 🙂
tak my jsme s ní naprosto spokojení. Nejdřív jsem ji nemohla sehnat, tak jsem koupila tu obyč. Ondra u toho plakal a mrskal hlavou, takže jsem se hrozně bála, abych mu jí nevrazila do nosu. Pak jsem ji konečně sehnala a nemůžu si jí vynachválit. Ve vteřině je odsáto, taky se pere, ale ta odsávačka má širokej konec, taže nehrozí, že by mu zajela do nosíku, no a kvalita odsátí se absolutně nedá srovnat. Vřele doporučuji 😉

favites • 2d • 31. říjen 2007 v 11:41
Ahojky, já teda můžu jedině doporučit. Ta normální toho tolik neodsaje a hlavně to sajete dlouho nemluvě o tom, že se při tom jaksi nedostává počet rukou na obsluhu. takže já hlasuji pro 😉

miquel • 1d, 29tt • 31. říjen 2007 ve 13:15
holky potřebuju poradit, dneska mi ta odsávačka dorazila, tak jsem to zkusila, že bych ho mohla odsát sama to ani náhodou 😠 a navíc se mi zdá že jsme toho odsáli docela málo a malej stejně furt chrčí já teda nevím jestli to děláme blbě nebo co ☹

izy • 1d • 31. říjen 2007 ve 13:47
miq - musi se s tim kroutit, aby to salo do vsech smeru🙂 ale tos asi delala...no takhe velkemu mimcu to sama zkouset musi byt celkem narocne🙂 treba mate maly vykon vysavace,...? 😒 nam teda funguje perfektne. ale moc ji nepouzivam. vetsinou staci vystourat sopliky smotanyma vatovyma ctvereckama. ona pak jeste vzdycky kychne, takze to jde ven vsechno🙂

leni96 • 1d • 31. říjen 2007 ve 13:48
ahoj miquel,
já sice nemám moc velké zkušenosti, odsávačku jsme pořídili před pár dny, odsávali sme, malá se u toho smála, jen jsme skoro nic neodsáli, taky furt chrčí, ale to budou asi hleny až v krku a ty ven nejspíš nedostanem. Sama jsem taky neodsávala, potřebovala jsem k tomu asistenta 😅 .

miquel • 1d, 29tt • 31. říjen 2007 v 16:45
díky holky, tak já zkusím trochu víc kroutit snad to pomůže 😒 , doktorka vzdycky říká že má nějakou zadní rýmu takže tak jako bublá ale z nosu mu nic neteče, no já myslela že tahle odsávačka to vytáhne , trochu jsme na to sázeli a taťka když viděl co došlo a tu cenu tak lítali samý kur... jaký jsou to vydřiduši , kvůli nemocnýmu prckovi holt člověk nelení něco utratit 😅

veverka.r • 1d • 31. říjen 2007 v 16:54
Doporučuji, odsáváme od včera a je to vidět, že to malé pomáhá. 😀

ikis • 1d • 1. listopad 2007 v 18:27
Ahoj i já jsem se nejprve děsila,ale teď si ji nemůžu vynachválit!!! 😵 Je to šetrné a hrozně rychlé!!! vytáhne to úplně všechno a malej Radeček se jen spokojeně chechtá 😀

lu777 • 1d • 1. listopad 2007 ve 22:25
já když to slyšela poprvé, tak jsem se taky vyděsila..ale doporučovala nám to i pediatrička na přednášce, že je to fakt o hodně lepší, takže jsem ji objednala..

wlada • 5. listopad 2007 ve 12:18
Ahoj, i já jsem byl do poslední chvíle hodně skeptickej, ale manželka ji nakonec prosadila a DOBŘE udělala. Dcerka /7 měsíců/ sice při odsávání pláče, ale je to 100% rychlejší než obyč hadičková! A hned po odsátí se malá zase směje. Asi ji nejíc vadí to držení, ale bez toho to nejde ☹

nikkos • 1d • 23. červenec 2008 ve 14:52
Prosím Vás poraďte mi - jak hluboko do nosánku se ta odsavačka strká? Hadičkovou nic neodsajeme (strkala jsem ji tedy jen na kraj, tak půlcm) tak manža dnes cestou z práce koupí tu na vysavač, ale nevím jak se správně používá? Mám strach abych mu s tím neublížila.

gilotek • 1d • 23. červenec 2008 v 15:02
Oni píšou, že nej stačí k nosánku přiložit a jeto. Ale když je jooo velká rýma a mimi je zahleněný, jako jsme to měli ted my, tak mu to tam strčím víc. On ten nástavej je krásně hladkej, žádný ostrý hrany, takže se nemusíš bát. 😉

kalo • 1d • 23. červenec 2008 v 15:32
Když jsem šla do prodejny zdravotních potřeb pro tuto odsavačku na vysavač, tak mi tam řekli, že to vůbec neprodávají, protože tyto výrobky nemají lékařský atest. Že každý vysavač má jiný výkon a citlivá sliznice v nosíku dítěte by se mohla poškodit. Že těžko odhadnout, co už saje příliš. No na druhou stranu je to logické....Tak jsem koupila hadičkový, foukací a taky spokojenost.... 😉

lucy.. • 1d • 23. červenec 2008 v 18:03
Ahoj, také máme odsávačku na vysavač. Tam u toho nástavce je drobný otvůrek, který vyrovnává přetlak, takže se nestane, že by odsávačka poškodila sliznici 🙂

agatka77 • 1d • 23. červenec 2008 v 18:57
máme doma a jsem z ní nadšená,je velice šetrná,nemusí se cpát až do nosu,stačí přiložit jen k nosní dírce a odsaje super.Nebojujete s miminkem,nic se mu nestane,fakt si jí nemůžu vynachválit

byla chválená i v Mamince některými lékaři

kacka.va • 1d • 24. červenec 2008 v 09:43
já přemýšlím o té odsavačce na baterie

caira • 1d • 24. červenec 2008 v 10:43
mame doma a nemuzu si vynachvalit, mala uz od narozeni mela tri docela blbe rymicky a diky te odsavacce tim prosla fakt s klidema, sice v dobe, kdy mela rymu jsme odsavali treba kazdych 10 minut,ale vytahlo to i hleny z dutin a alespon v noci mohla spat a nedusila se. Sice te nasi dracici se to od te doby moc nezamlouva, takze na odsavani musime byt dva, ale i tak super super super :-}

syrael • 1d • 3. červen 2008 ve 14:54
Tak mame ode dneska svoji prvni rymicku a je to tedy spese ryma jak blazen, nezli rymicka...Zkusili jsme nasi odsavacku na vysavaci, je bezvadna. Sice je to trochu boj, ale kdyz se clovek strefi, odsava paradne...Jeze sajeme a vysavame tak co minut, pac je toho pozehnane. Slysela jsem, caste pouzivani tohoto typu odsavacky muze poskozovat sliznici nosanku, tak mam celkem obavy. Na druhou stranu to tam rozhodne nemuzu nechat, protoze se bojim zacpanych dutin a ouska...Co vy na to? Pouzivate, jak casto a jsou s tim problemy? Diky moc!!!

petule.h • 2d • 3. červen 2008 v 16:06
ahoj, hadičkovou odsávačku ve spojení z luxem jsem používala odmala, tj...od cca 3 měsíců a chodím celkem pravidelně na ORL, tak 1x za 3 měsíce a doktorka říkala, že je vše v pořádku..navíc doktorka, né jediná to doporučuje...dítěti se 1000% uleví, zvlášť když je to ta hustá, pusou by jsi to těžko dostala ven.Boj to je, to já vím 😀

kacamar • 1d • 3. červen 2008 v 16:10
ahoj, prý je tato odsávačka nejlepší - říkali v Sama doma 😀 . Já ji používám každý den a vždy vysaju z každé dírky obrovského zeleného holuba 😝 je mi jí líto, abych jí to tam nechala, tak proto každý den. Snad to nevadí... 😕

najana • 3. červen 2008 ve 21:16
když má malý rýmu, tak třeba každých 10 minut....

minea • 1d • 4. červen 2008 v 11:27
Odsávačka na vysavač bez omezení - používala jsem ji první 4 měsíce několikrát denně (malá pořád "bublala") a speciálně jsem se na to ptala pediatra. To varování před podrážděním sliznice se týká starých modelů (ústních, balonkových....), kdy dítě odsávání špatně snášelo a jak se bránilo, ta hadička mohla slizinici skutečně poškodit. Ale jak víme my zkušené 😎 , s odsávačkou na vysavač dítě nebojuje.

nursik • 1d • 4. červen 2008 v 11:28
Podle potřeby, žádné poranění nehrozí při běžné manipulaci 😉

peta.cz • 1d, 15tt • 4. červen 2008 ve 13:29
Minea, Míša jí dokonce má velmi oblíbenou...v našem případě si jí dokonce sám strčí k nosu a zapne si sám vysavač 😀 😀 😀 Jinak jí používáme také skoro obden, hlavně po koupání, když má plný nos vody...myslím, že nás to zachránilo už několikrát od zánětu stř. ucha, protože prodělal dost nepříjemných rým..při té poslední se naučil smrkat do kapesníku, ale stejně odsávačku používáme i tak..určitě bych doporučila koupit originální - vůbec se do nosu nestrká jen se přiloží k nosu, takže je to pro prcky příjemnější...

syrael • 1d • 5. červen 2008 v 11:15
moc dekuju, taky si rikam, ze by to melo byt v pohode. Jinak peta.cz, kde se kupujou takovy deti?🙂

draga • 1d • 6. červen 2008 v 07:57
ahoj syrael my teď měli zrovna rýmu jako prase, k tomu kašlík, mudra pravila odsávat fakt často aby ty nudle nezůstaly v cestách případně nebyly na plicích a průduškách...říkala klidně co půl hoďky...a používat mořskou vodu ona zase tu sliznici navlhčí takže by se nemělo stát snad nic...u nás je boj vždycky ale tentokrát si i Dála zkoušel odsávat sám a když se zrovna trefil na nos tak to lítalo a on měl radost jak se mu to daří podobně jako
u peta.cz 🙂) ale teda řeknu vám holky já si tu odsávajdu zkusila a nic moc příjemnýho 😀

peta.cz • 1d, 15tt • 6. červen 2008 ve 22:04
Syrael 😀 😀 😀
Jak píše Draga - jakmile byla u nás rýma, tak jsme odsávali opravdu často - hlavně se mu pak líp kojilo, jinak mi u toho chudínek děsně chrčel. On se průběžně s tou odsávačkou seznamoval - je to takový šťoura, takže když se naučil jak dát do sebe ten vrchní díl s tou hadičkou, tak jsem ho nechala to pokaždý před "zákrokem" prozkoumat a on když zjistil, že se mu po tom opravdu uleví, tak přestal protestovat..když byl maličké mimi, tak to byl taky zápas...

ivca19
19. zář 2008

Mně se to nejdřív zdálo hrozně brutální, ale když jsem zjistila, že ty klasický absolutně nefungujou, tak jsem si jí půjčila od kamarádky a nemůžu si jí vynachválit. Malýmu se to dokonce snad i líbí, vůbec nepláče a jenom čeká, až všechny bubáky vyženeme 😀

caira
21. zář 2008

taky pouzivame od narozeni a nemuzu si ji vynachvalit, mala mela uz trikrat fakt desnou rymu a vzdyky jsme odsavali jak o zivot, chce to odsavat trosku dyl, nekdy to trva nez se to vytahne z tech dutin az nahoru, ale mala u toho taky ani nezaplace. Odsavame i kdyz rymu nema cca obden a tahame pekne hnusny bubaky 😀

helenkaa
21. zář 2008

úžasná věc,vřele doporučuju 😉

mysinka
21. zář 2008

Já jsem udělala upgrade...na vysavačovou jsem přilepila hadičku z ústní...to byste viděly ten humus 😝 Zdálo se mi, že ta široká koncovka toho moc nevysaje...

cerstvamama
21. zář 2008

Ja si vysavacovou odsavacku taky nemuzu vynachvalit, akorat se mrnous boji toho zvuku vysavace. Musim zapnout vysavac, pak pro ni dojit do vedlejsi mistnosti, a kdyz uz vysavac bezi tak z toho nema takovy soky jako kdyz ho zapnu pred ni. 😝

pippi
21. zář 2008

Ahoj všem,
malej je nemocnej pořád tak jsme ji taky koupili.Máme ji už asi půl roku je super!!!! Malýmu to nevadí a vysavač má rád.Taky mu vadí spíš to držení.Já si vystačím sama, posadím si ho na klín, protože je lepší když je dítě ve vzpřímený poloze NE v lehu! Má se otáčet všemi směry a ještě lepší je kápnout kapičky, nechat hleny rozpustit a vysát. 😉 U nás už je to otázka pár vteřin.A když máme fakt rýmu, tak odsajeme tu nádobku skoro plnou zelenejch hlenů.Ale POZOR na to - mělo by se to omezovat.Takže každý den ubírat počet odsávání, protože čím víc odsáváte tím víc se hleny tvoří.Takže dr. na ORL říkal jen před spaním, jídlem a když je to nutné.
Pa a ať nám ty dítka nemarodí 😀

krista
23. zář 2008

alishia • 1d • Dnes o 08:45
ahoj,
já vím že už tady asi takové téma je, ale nenašla jsem ho a to co jsem našla bylo zamčené. Mám odávačku na vysavač a nevím jak dlouho to podržet v nosní dirce a kdy odsávat v nose žadné hleny nema...ale děsnš chrčí a stejká mu to do krku a kašle. U doktorky sme byli , ta rekla odsavat a prokapavat:(

peta1510 • Dnes o 08:55
Ked uz chrci a soplik mu steka do hrdielka,treba odsavat.A potom uz sama uvidis,ako dlho treba odsavat,ci to este ide,ci nie.Ale pozor,nema sa zas odsavat casto,pretoze potom to posobi opacne a soplik sa este viac tvori,aspon tak nam povedala dr.Inak,my prave tiez odsavame,maly to neznasa a vrieska do amoku ☹

alishia • 1d • Dnes o 08:57
málemu to nevadi, jenze já nic neodsaju...propste to nejde...já nevim proc....jakym zpusobem odsavas?

sstefi • Dnes o 09:01
ja to pridržím max na 1-2 sekundy do jednej a potom do druhej nos. dierky, viac to nemá zmysel. príp. ked vidím, že by ešte niečo šlo, tak ešte raz priložím.
ale asi soplíky ešte niesu dosť riedke na to aby sa dali odsať. alebo ešte niesu v nose, moja bola tiež teraz chorá a prvé dni len chrapčala. ani v nose ani v hrdle sople neboli, takže niekde medzitým 😒 😉

peta1510 • Dnes o 09:02
S tym na vysavac.Vzdy dam pred tym kvapky,nech odpuchne sliznica,pockam,dam ho do nie leziacej polohy a odsavam.Tusim by si mala zapchat aj jednu dierku.Nam to ide paradne.

jenjanka • 1d • Dnes o 09:02
Ahojki,tak taky ,mame zrovna rymu už tyden,maly nema v nose taky žadne hleny a chrči,mam taky odsavačku na vysavač a tim to jde,ikdyž maly vyvadi.No normalně mu to trošičku strčim do nosa ale spiše jen přiložiš a to už odsava sasmo.

alishia • 1d • Dnes o 09:04
ryma blba...to chytil chudacek ode me, mam desnou rymu a celkove sem nemocna, chodim tady v rousce, a bohuzel nemam nikoho jineho kdo by se o nej postaral...rano a vecer mu kapu Nasivin kapky a mezi tim kapky libenar...ty by ten hlen meli rozpoustet, ale ani tak nic neodsaju, takze to vubec nechapu...a kdyz spinka tak nechrci vubec...fakt zajimave:/

mikca • 2d • Dnes o 09:04
ali tak má prostě zadní rýmu a tu neodsaješ ani za sto let 😀 ..takže jen kapat nabo stříkat do nosánku..já u malého odsála snad jen dvakrát, jinak měl pokaždé zadní rýmu která nešla odsát..jinak odsávat by jsi měla tak, že dáš hadičku do nosánku, ale né moc hluboko a druhou nosní dirku ucpeš..pokud to nejde tak to nějak moc nervi do zádu..opravdu stačí jen kousek do té nosní dírky 🙂

alishia • 1d • Dnes o 09:06
holky, asi to bude ta zadni ryma, protoze se to opravdu ani nehne a nebo sem jelito a neumim to ani s hadickovou ani balnkovou a dokonce ani vysavacovou odsavackou 😒 Ja se hrozne bojim aby mu to neslo do ousek....

jenjanka • 1d • Dnes o 09:08
No tak to asi bude ta zadni ryma,ale to nevim jak ti poradit

alishia • 1d • Dnes o 09:14
jenjanka: s tim asi nic moc nezmuzu:/ to dite mi dava zabrat.)

trixi • 1d • Dnes o 09:20
ahojte, aj ja teraz odsavam malemu sopliky, dostal odo mna nadchu. Mne sa osvedcil sposob: pred odsavanim mu streknem Physiomer (morska voda) do nosteka, pripravim odsavacku a odsajem 2-3 sekundy z jednej dierky a potom z druhej dierky. Pouzivam vysavacovu odsavacku. A kvapky do nosteka davam pred spanim, aby sa mu lepsie dychalo. Spi tak, aby mal hlavicku vyssie, aby mu hlieny nestekali do krku. Nam tiez doktorka odporucila odsavat, aby to nesadlo na priedusky, alebo do uska. Ako kvapky pouzivame Nasivin pre mimina. Neodsavam casto, ked vidim a pocujem, ze uz ma velmi plny nostek. A este na noc mame v spalni v zasuvke Olynth, krasne eucalyptovo voni a davame odparovat bylinky, pretoze mame suchy vzduch.

alishia • 1d • Dnes o 09:23
a ten olynth do zasuvky funguje? je to s nim lepsi? kdyztak taky koupime.

fajn • 2d • Dnes o 09:52
alishia řekni doktorce ať ti napíše Garosonky kapky jsou úžasny nebo Pamycon a za tři dny máte po rýmě 🙂

peta1510 • Dnes o 10:09
Fajn,my mame Pamycon uz tyzden,ale nadcha sa teda este drzi,sice uz nie taka silna,ale este tam je☹ Nadchy sa clovek tak rychlo nezbavi,je to hnusa,drzi sa 😖

gucz • 1d • Dnes o 10:17
alishia najprv musíš dieťatku zvlhčiť noštek ak to nejde samo von (pri odsávaní). Najlepšie je streknúť do nošteka sprej s obsahom morskej vody, chvíľu počkať a potom odsať, uvidíš, pôjde to. Ja teraz používam normálne sprej z lekárne, tuším marimar, alebo tak nejak, keď bola dcérka menšia, dávala som jej nivea sprej do nošteka, ten je na čistenie a zvlhčenie. Potom sa tie soplíky lepšie pustia von

radka.m. • 4d • Dnes o 10:19
my jsme včera Pamycon taky dokapali,i když to jsou kapky s antibiotikama,tak se nás rýma držela taky přes týden.

pazhitka • 1d • Dnes o 10:32
hlasim se do klubu rymeckovych☹ taky je dobra na strikani do nosu Vincentka ve spreji, je to podobne morske vode a docela to zabira...

jenjanka • 1d • Dnes o 10:42
Holky,chodite s malyma ven když maji rymku nebo vubec ne?

radka.m. • 4d • Dnes o 10:47
já ven chodím úplně normálně,jako když jsme zdravý,doma je sušší vzduch a to na rýmu nedělá dobře,takže je nám líp venku,pokud nemáme teploty.akorát když fouká,tak malýho pěkně zachumlám do kočárku,aby na něj nefoukalo a rýma aby mu nezastydla.

agness02 • 1d • Dnes o 11:09
taky nás zrovna trápí rýma a ještě se přidal kašel, takže jsme byli u doktorky, ale naštěstí soplíky jdou odsát a na kašel jsme dostali kapky Sinecod, občas kápnu Libenar, ale jinak nám pomáhá to, že je malej hodně na bříšku, pěkně se vysoplí a já to vysaju, (mám taky tu vysavačovou odsávačku), jo a mělo by se odsávat ve zpřímené poloze, ne vleže ,taky máme podloženou postýlku, aby ležel trošku zešikma a na radiátorech mokrý ručníky 😉 víc nevím, co pro ty prcky udělat, ven zatím nejdeme ☹

pazhitka • 1d • Dnes o 11:27
dr rikala, ze venku je to pro ne opravdu lepsi, lip se jim dycha a v kocarku jsou v teple... taky pry doma pomaha povarit Vincentku na sporaku, tim se vzduch zvlhci taky... nebo namocit do ni rucnik a dat na topeni... ach jo, tesila jsem se, ze ryma malemu po tydnu zmizi, ale dnes je to tyden a ma ji furt (stejnou☹

alishia • 1d • Dnes o 12:33
ta ryma je fakt na nic....my nemame zatim nic velkeho, nedusi se mi, ale stejne me to trapi, kdyz v nem zachrci a pak zacne kaslinkovat. ja s nim byla u doktorky taky vcera a rikala ze mam odsavat, tak sem ji rekla ze mam tu vysavacovou odsavacku , tak rekla ze tou a tu rymu vzadu ze mam odsat hadickovou...ze ta se da strcit hloubeji do nosu....no zkousela jsem to, ale proste to nejde. ja newim kde az tu rymu ma. kapem kazdou chvili libenar, asi to trochu pomaha...po chvili mi prestane chrcet a muze byt i na zadickach. jinak sem se ji ptala jestli muzem chodit ven , a na to mi rekla ze jen kdyz bude nad 15C.

ivulinda • 1d • Dnes o 12:35
alishia malá měla taky rýmu asi před 4měsíci a pak jí musely píchat ouško ☹ 😢

alishia • 1d • Dnes o 12:56
ivulinda: to nepreziju jestli malemu budou taky pichat ousko:((( broucinek muj malej...ja tohle vsechno hrozne prozivam...

ivulinda • 1d • Dnes o 12:59
alishia já jsem s toho byla taky na nervy,ale malá měla zápal plic,2týdny v nemocnici a týden na jipce,a pak píchaly ouško.BYLO TO HROZNÉ ☹ Snad vám to dělat nebudou

alishia • 1d • Dnes o 13:03
ivulinda: chudinka mala....to me mrzi, je to strasny kdyz vidis takhle malyho clovicka trpet a nemuzes mu pomoct.(( Ja sem z ty jeho rymy cela nervni prave kvuli tomu aby se mu to nedostalo do usi nebo na plice.( a nejhorsi je ze to fakt nejde odsat.

hlavinka
24. zář 2008

holky a zkousely jste nektera takovou tu elektrickou, tedy na baterky? je sice drazsi, ale prijde mi to docela dobry....Nebo se pletu? Diky za info.

katy1979
24. zář 2008

my máme síce len tu vysávačovu, ale na elektricku som počula rozne názory, niekto je spokojný iný nie. Zevraj musia byt hlavne dobré baterky lebo ináč velmi netahá. výhoda toho je že ju môžeš kamkolvek zobrať na rozdiel od vysavačovej. teda aspon my s vysavačom na dovolenky nechodíme.

hlavinka
24. zář 2008

Katy: diky za nazor. Prave mi prijde prakticka, ze se da vzit vsude s sebou a co jsem slysela nazory na ty levny, co vlastne jako nasavas pres pusu, tak ze moc nevysaji hleny...No, uz ji mam objednanou, tak snad to bude v pohode:o)

januarova
25. zář 2008

no baby, ja mam aj na vysavac aj na baterky. a ta baterkova teda nevytiahne nic, a to bola teda draha. skoda penazi. takze pouzivame iba vysavacovu, ale asi ju uz mozme odlozit, lebo Dominik mal minuly tyzden sopliky a naucil sa smrkat do vreckovky, takze uz sme ju mohli schovat.

erikasadek
25. zář 2008

ahojte , tak ja sa pripojim , ja tu na baterky mam a som spokojna, staci, tu na vysavac som sa dozvedela len od vas , ze vobec existuje, teda osobne by som ju nikdy nepouzila, prepacte mi vy pouzivatelky, proste sa mi to zda but drasticke teda aj elektricka je povazovana ,za dost narusovatelku, tak co by povedali na tu na vysavac.
aj tie klasicka na usta dokazu byt silne, aspon ten tlak mozem kontrolavat silou tahania.
tak ci tak je to len pri nachladeni no poznam zenske co pouzivaju elektricku kazdy den, nebudem Vam hovorit, ako maju znicenu mosnu dutinu..... 😨

marcelka11
25. zář 2008

Mame na vysavac a nebyt prave tejto odsavacky, tak tou obycajnou ustnou nevytiahnem vobec nic. Ten "tah" je na vysavacovej regulovany, vobec to nejde takou silou ako vysavac, takze podla mna je to v pohode. A nemusim sa bat, ze sa mi dieta, kt. sa stale mrvi "nastokne" na tu tenku rurku a ublizi si. So spokojna, len udrzba je dost blba, nema sa to vyvarat.

lubu
25. zář 2008

no ja len chcem zareagovat 😉 nič v zlom ale ja som za odsavčku na vysavač je super..nedam ju za nič mala mala nadchu vela soplíkov neprešlo mi to na uši ani na dutiny...da sa regulovat...a čo sa týka tej zničenej nosnej dutiny tak nepochopím prečo každý den ju používaju ke ja nie je nadcha a soplíky??? no neviem...ja len že na vysavač nei žiadne nebezpečie..ja som zdravotna sestra robím s detmi na JIS-ke a tah našich odsavačiek nemocničných je ovela silnejší a detičkam nič nie je... 😉

tinax
25. zář 2008

ja mam aj na baterky aj na vysavac. Na baterky je dobra pri mensej nadche ale s vysavacovou to skucne vytiahne dobre. A aj nas lacny vysavac ma regulator tahu tak vzdy dam ten najnizsi a nemyslim ze by to uskodilo. Na vysavac som kupovala odsavacku lebo ta na baterky sa pokazila ked sme ju najviac potrebovali. teda ani tak nepokazila ako sa nam "stratila" gumicka. Poslali mi novu gumicku a funguje dalej dobre. ale nemohla som tak dlho cakat. Vyhoda na baterky je to ze sa kedykolvek jednoducho pobalit

erikasadek
25. zář 2008

ta zenska to robi ako dennu staorostlivost o nos, pre mna trafene 😉

ale ja to beriem ak ste spokojne , to je v pohode , nemozem sa k tomu vyjadrit petoze som taketo nieco doteraz nevyskusala , ani tu neexistuje.
zaklad je ze vy ste spokojne nieaj vase baba 😉

hlavinka
25. zář 2008

taky tedy moc nevidim duvod, proc "vysavat" sopliky a hleny kazdy den, kdyz neni ryma - tedy ucpany nos. No, ale samozrejme nic ve zlem. 😉

jjaanca
27. zář 2008

Četla jsem tu, že se tah dá regulovat a že to není takový pak takový tah jako při vysávání. Můžete mi někdo popsat jak se reguluje??? Odsávačku doma mám, ale nikde jsem na ní nic nenašla čím by se dal tah regulovat. Mám dojem že jinak malé vysaju mozek.

kacka.va
27. zář 2008

my máme doma taky na baterky, abychom ji mohli přibalit případně na cesty. A jinak odsávat každý den, i když není rýma mi přijde dost divný.

maca793
27. zář 2008

doporučujem, nám to stašne pomohlo

telinka
27. zář 2008

jjanca...tah sa reguluje na vysavaci 😉

mmarky
27. zář 2008

nevim, jak to delaly nase mamy bez ni 😀 , je fakt supr - jeste v kombinaci se sterimarem (fyzilog.roztok morske vody ve spreji) - pak to jde samo!!!

mmarky
27. zář 2008

regulovany uz je to tou konstrukci - je to udelany tak, ze pokud nemas vysavac silnejsi nez tusim 1500w, tak to neublizi, ja to zkousela i kolikrat na sobe, je to v poho

erikasadek
27. zář 2008

aby ste lepsie pochopili, denne cistenie nosa je dennodnna starostilovost, u deti, takze sa naleje do nosa serum physiologic, je to ako slana voda v jednorazovkach, a tym cistime nos a aj ocka kazdy den, no a su zeny ktore pouziju odsavacku na dnnu starostlivost, na baterky sa meni tiez rychlost su tri, takze je to jednoduchsie ako s vatovou tycinkou , pre niektore...

vy sa cudujete tomu a ja zas odsavacke na vysavac..... 😎

mmarky
27. zář 2008

ja jsem do pul roku odsavala taky denne, mala ma zuzeny slzny kanalky, a musi mit cistej nos - prave s tim roztokem jsem to praktikovala, vzdy tam neco byl, i kdyz malinko, ja se taky rano vysmrkam kazdy den, v nose j e plno necistot, ktere dychame, dak proc se toho nezbavit, kdyz na to mame prostredky

pak jsem na to byla lina a ted mame rymu, tak je to zas na denim poradku

maca793
27. zář 2008

našťastie sme ju dlho nepoužili, ale ak je potrebné malá si sama vytiahne vysavač, ja ho zapnem sama si dá odsávačku do neho a sama si odsaje soplíky.