Odsávačka soplíku do vysavače. Jaká je?

lusinta
20. čer 2007

Prý něco takového existuje a je to skvělé..Máte někdo zkušenosti? Dá se to koupit přes net? Naše Emuška má teď hodně rýmu, ale klasickou odsávačkou mi to moc nejde vysát, tak kdyby existovalo něco účinnějšího,abych ji nemusela trápit takovou dobu a často,byla bych ráda🙂

mmarky
27. zář 2008

jee, to by se mi taky libilo, nase karolinka u toho rve jak tur 😎 , treba casem..

maca793
27. zář 2008

neboj, zvykne si, zo začiatku tiež plakala, ale potom si zvykla

kacka.va
28. zář 2008

eriko: ale někteří pediatři tvrdí, že pokus nejsou v nose hleny, tak zbytečně dráždíš sliznici, když odsáváš a nos pak nemá takový ten "samočistící" reflex nebo jak to nazvat 😉

radka.m.
28. zář 2008

ahojda,musím reagovat na tuto diskuzi,pouýžívám taky odsávačku na vysavač,můžu jedině doporučit,používám ji samozřejmě jen,když má malý rýmu,rozhodně se nedá srovnat s tou obyčejnou,možná,když se přilepí na vysavač,jak píše mysinka,ale to pak nevím,jak je to s tím přetlakem,protože u tý na vysavač je takový otvůrek určený právě na přetlak.ale jak píše erikasadek,s tím se vůbec nedá souhlasit,odsávačka nemůže poškodit sliznici.jezdím se starší dcerou na ORL do motole,kde ji třikrát odoperovali zhoubný nádor krku-rhabdomyosarkom laryngu,operoval ji přednosta ORL-docent Kabelka,který nás i ošetřuje,je to docent,kterýmu důvěřuji na 100procent,ohromná kapacita a ten byl hostem v pořadu sama doma-byl tam dotaz na odsávačku na vysavač,tak mluvil,že jí doporučuje,že s jejím používáním je daleko méně zánětů uší...ba dokonce říkal,když maminy odsají i trochu krve,že se nemají bát,že to je známka toho,že odsávačka dobře odsála i rýmu ze zduřelé sliznice,takže to co tady píše erikasadek je opravdu blbost.a tak jak píše tady zdravotní sestra-v nemocnicích se používají daleko silnější odsávačky i pro kojence.

kacka.va
29. zář 2008

no ty na vysavač a na baterky nosní dutinu nepoškozují právě proto, že se nestrkají do nosu, ale jen na kraj, na rozdíl od těch klasických, u kterých se hadička musela zavést do nosu a to tu sliznici draždilo. 🙂

veronikahel
1. říj 2008

ahojte! my máme tiež odsávačku na vysavač a nemenili by sme. kúpili sme aj od babynovy ručnú, taký ten malý balónik, ale to nevytiahne nič, malý to ma akurát tak na hranie 🙂 nemyslím, že mu poškodzujeme sliznicu, vysavač nastavujeme na menši výkon a používame aj kvapky libenar...

radka.m.
1. říj 2008

já myslím,že ten vysavač ani na menší výkon dávat nemusíš,protože ten malý otvůrek je tam právě kvůli přetlaku,takže se nemůže nic stát,i když má vysavač sebevětší sílu.

jjaanca
1. říj 2008

Tak jsme poprvé použili odsávačku a malá po tom asi 20 minut plakala, takže pak měla zahleněný nos víc než před tím odsátím....... já fakt nevím. ☹

radka.m.
1. říj 2008

náš prcek taky brečel,ted si už zvyknul,tak brečí jenom při tom odsávání.ale myslím,že když jsou zahleněný,tak to stojí za to,protože to odsaje opravdu hodně a když neumějí odkašlávat,tak se jim to pak snadno usadí na průduškách.

luciar79
2. říj 2008

ja som vysávačovú odsávačku použila len teraz. malý dostal nádchu od sestry. a je to super. odsaje to všetko a malý potom nemusí chrápať a budiť sa na to že sa mu zle dýcha. Síce u toho bojuje ale už parkrát ležal aj v kľude. Nemyslím že to môže škodiť veď my tiež fúkame do kapesníka dokiaľ to ide. a za tú chvilku čo ho povysávam...s tou balonikovou sa vôbec nechytám, a to má tú násadu dlhšiu ako táto vysavačová.až nám nadcha prejde nebudem ju používať každodenne. to používam vatovú tyčinku ak teda vidím že má soplík na kraji. inak nič.

babulik22
2. říj 2008

ja tiez pouzivam odsavacku na vysavac.kamoska mi ju poradila ani som nevedela,ze nieco,take existuje.mama bola zhrozena,ale potom pochopila,ze je to sto krat lepsie ako obycajna.ked bola uplne babo v pohode drzala.akurat teraz to je trochu problem zacne plakat a vzpierat sa,tak mam co robit,ale ide to rychlo,takze super zachvilu odsate.neviem si to predstavit stou klasickou.

radka.m.
2. říj 2008

babulík22,přesně,jak u vás-naše mamka byla taky v šoku,když to viděla poprvé,tak radši odešla,ted už si postupem času zvykla a je to v poho.malý se mi u toho taky vzteká,ale člověk si je zvykne časem zpacifikovat,je to pro jejich dobro,že?a on se mi vzteká skoro u všeho,je to takový vztekloun,takže to ani neřeším 😀

babulik22
2. říj 2008

🙂 radka.m. aj moja sa v podstate hneva pri vsetkom co sa jej nepaci 😀

veronikahel
2. říj 2008

náš malý si už tak zvykol, že keď počuje vysávač, alebo aj fén, tak je šťastný 🙂 ale samozrejme, keď mu ťahám soplík, tak sa mu nepáčí, ale podľa toho viem, či mám ešte odsávať, alebo už nemusím...

emfi
2. říj 2008

Ahojte, aj mi ju máme, podľa mňa je to fajn a rýchlejšie než s bežnou odsávačkou, ale malej stačí počuť vysavač a plače, ale musí vydržať.
Ja odporúčam, aj keď je to hlučné.... 😲

jesssie
2. říj 2008

Ahojte babenky
neviete mi poradiť? Mám doma vysavačovú odsávačku a tá gumená hadička je dosť zájdená aj keď to pravidelne pri používani preplachujem horúcou vodou. Ako to mám vyčistiť? Vyvariť to by asi nebol dobrý nápad, kefu na čistenie do toho tiež nevopchám....máte nejaký tip?

radka.m.
2. říj 2008

jesssie-já tu odsávačku jednou za čas vydezinfikuji tabletami Milton

jjaanca
4. říj 2008

Ahoj holky, poraďte mi prosím. Malá po odsátí asi 20 min pláče a nedá se absolutně utišit, a pak má nosánek zahleněný stejně nebo víc jak před odsátím. Potom jak je ten sběrný cylindr, tak si myslím že by ty hleny měli jít do toho úzkého co je uvnitř, ale jdou do toho širšího. Není to příliš velkým tahem vysavače? Má 1400 W což je podle návodu v pořádku. Teď momentálně se pokoušim odpojit cylindr od hadice abych ho mohla umýt, ale vůbec to nejde. Mejete to i s hadicí, nebo to odpojujete? Hadice by přece měla být čistá, tam proudí jen vzduch. Díky

endel
4. říj 2008

Taky mám problém s čistěním toho sběrného kelímku. Mám strach oddělat tu hadičku bo je tam hodně na fest a nevím jestli potom bude dobře držet a tesnit. Jak to čistíte vy?

veronikahel
4. říj 2008

jjaanca, ja to neodpájam, myslím, že keby si to aj odpojila, tak to naspäť nedáš... preplachujem to celé vždy teplou vodou. napusti si to tak do polovice a zatrep s tou vodou a potom zase prepláchni, tak to vždy zíde dole. a dáva sa to aj nám dovnútra...

jjaanca
4. říj 2008

..... co sa dáva aj vam dovnútra????? 😅

radka.m.
4. říj 2008

ahoj holky,já to taky neodděluji,myslím,že by to pakl nedrželo,musím mít dost silný proud vody,aby se mi to pořádně pročistilo a jak jsem psala,jednou za čas to dávám do studené dezinfekce.jani,určitě nemáš moc velký výkon vysavače,my máme 1800 a nedá se to snížit u nás na tom vysavači,ale opravdu ten otvůrek je na přetlak.

jjaanca
4. říj 2008

radko.m. a kam mají jít ty hleny? Do té úzké trubičky co je vevnitř, nebo do té vnější širší nádobky?? Mají projít tím otvorem na přetlak?

veronikahel
4. říj 2008

jjaanca 🙂 dovnútra sa nám dáva soplík 🙂 mimo toho zberného cylindra 🙂)))

radka.m.
4. říj 2008

jani,tak jsem se ted koukala,tak to má jít do té širší nádobky,ta úzká je právě na ten přetlak.

gabou
6. říj 2008

Ahojky..taky máme tuto super odsávačku a taky ji hodně propaguju všem ostatním 😉 každý se vždy zarazí, tak jako i já když jsem o ní poprvé slyšela, ale je opravdu parádní a malá přitom ani nějak moc nepláče 😅

miah
8. lis 2008

Ahojte, chcem sa spytat ci ste niekto skusali odsavacku na vysavac aj na silnejsom vysavaci? My mame doma 1800W a tam pisu, ze je to do 1500W tak ci sa mi to vobec oplati kupovat, pretoze nas vysavac nema regulaciu ☹ co myslite?

kacka.va
8. lis 2008

miah: kvůli tomu jsem kupovala bateriovou, protože se to prý u těch silnějších vysavačů už neureguluje 🙂

haninka
13. lis 2008

ahoj holky, na jak vysoký výkon pouštíte při odsávání vysavač?? mám strach to trošku pustit.. 😒