Odsávačka soplíku do vysavače. Jaká je?

lusinta
20. čer 2007

Prý něco takového existuje a je to skvělé..Máte někdo zkušenosti? Dá se to koupit přes net? Naše Emuška má teď hodně rýmu, ale klasickou odsávačkou mi to moc nejde vysát, tak kdyby existovalo něco účinnějšího,abych ji nemusela trápit takovou dobu a často,byla bych ráda🙂

ingridsu
27. zář 2009

Alucca:tuhle odsávačku používám od roka, ale jen proto, že jsem o ní nevěděla, a když má dcerka velkou rýmu, neváhám používat každou chvíli. Si myslím,že když dáš vysavač na menší výkon, tak to nemůže v žádném případě sliznici uškodit, při představě, že miminku s 😝 e soplíky usadí někde v hlavince a může mít z toho zánět, vysávám jak divá. Kdysi mi na orl doktorka říkala, že mám odsávat ústy, no tak to jsem dělala chvíli a malá jak viděla že se k ní přibližuju, tak chytala hysák

alucca
27. zář 2009

my právě uděláme tsss tsss dvě vteřiny, nudle venku, utěšíme a je to..taky si myslím že se nemůže nic stát..

sklenicka24
28. zář 2009

Vojtík tedy na štěstí drží, už asi pochopil, že mu po tom bude lépe, tak to máme bez slziček. Stejně tohle rýmování je hrozné, člověk by to nejraději vzal na sebe, jen aby měli bobánci klid, co???

katarina.banska
6. dub 2010

ahojte.
ktora odsavacka je dobra? chceme taku, co sa da na vysavac. na cene ani tak velmi nezalezi 🙂
aku znacku by ste mi odporucili? a kde sa da kupit? dakujem krasne

zofinecka
6. dub 2010

katarina: my máme odsávačku na vysavač Babyvac a koupili jsme ji v lékárně, ale dá se sehnat i na iternetu 😉

jasminet
6. dub 2010

my mame tiez babyvac a sme spokojni. pouzili sme ju nastastie iba raz. fakt si neviem predstavit odsavanie tou balonikovou... 😅

dahlia23
6. dub 2010

kati, tá na vysavač je fakt najlepšia. my sme mali aj baterkovú livinglab, ale tá na vysavač je výkonnejšia, to je jasné. akurát včera a dnes som odsávala soplíky našemu krpcovi, lebo ho sestrička nakazila. takže fakt aj pre malinké bábo. 😉

katarina.banska
6. dub 2010

dakujem.
takze vravite, ze sa vola babyvac a da sa zohnat v lekarni? ano?

dahlia23
6. dub 2010

áno. a stojí okolo 13€ 🙂

gilmorka
12. kvě 2010

Ahojte. Chcem sa spytat, ci je nejaky rozdiel medzi odsavackou na vysavac znacky Nostek a BABY - VAC, pripadne som videla aj BABY - VAC2? Nostek vychadza asi o 3-4 eura lacnejsie, ale je v kvalite alebo v pouzivani nejaky rozdiel? Poradte.

tigri
12. kvě 2010

ja som sa k babyvacu vratila dokonca aj pri starsej dcerke, ktora bude mat za par dni 3 rocky, lebo som zistila, ze ked poriadne odsavame, vyhneme sa doktorke a choroba sa nekomplikuje, takze urcite odporucam

Maminy z BA a okolia, odporucam skocit pre odsavacku priamo do Madarska, je to madarsky vyrobok a vyjde tam v prepocte okolo 7€, staci ist do Mosonmagyarovar do Muller drogerie (oproti Tescu)

tigri
12. kvě 2010

a to starsia dcerka vie pekne fukat nos, ale odsavacka to vytiahne omnoho lepsie 😉

gilmorka
12. kvě 2010

len by ma zaujimal aj ci je medzi tymi znackami nejaky rozdiel, v podstate by to malo byt to iste, ked je to na vysavac. neviem ktoru kupit, ci je niektora lepsia

tigri
12. kvě 2010

gilmorka, pozrela som si fotku toho "nosteka", podla mna je to to iste len slovenska alebo ceska vyroba a jediny rozdiel je v tom, ze si mozes vybrat ci chces sklenenu alebo plastovu koncovku....mne ta koncovka uz tolkokrat padla na zem, ze si myslim, ze plastova je lepsia...a este neviem, ci k tomu "nosteku" je aj nahradna koncovka, lebo k babyvacu byvaju vzdy 2 koncovky (co je vyhoda, ked mas 2 deti, tak pre kazde mas vyhradenu jednu)

ja by som volila babyvac od bab z netu, ktore to chodia kupovat do madarska 😉

gilmorka
15. kvě 2010

A odsavacku sterilizujete ci sa to moze len umyvat? Lebo som si do rezervy kupila taku tu klasicku s dvoma hadickami, a tam je ze len vodou do 60 stupnov a potom dezinfekcnym roztokom. Nemoze sa sterilizovat ani vriacou vodou, ani v pare. Ako je to s tymi na vysavac?

musko
15. kvě 2010

Umývam horúcou vodou a občas strčím do Miltonu

tigri
18. kvě 2010

umyvam v horucej vode a sem-tam namocim do vody s jarou

stesti
26. črc 2010

Ahojky,
odsávačku baby vac 2 jsem si už objednala, samozdřejmě sem neodolala, protože ji stále vychvalují, ale nevím si rady , jestli to mohu přidělat na vysavač Vorwerk ?Nemáte s tím zkušenosti. Díky za rady Eva

vinka
26. črc 2010

@stesti to je vhodná na každý vysávač bytový. 😉 ono tam je to zúžene takže ten tlak nieje až tak vysoký.

stvura
27. črc 2010

Musim prispiet troskou do mlyna...nie na kazdy vysavac...dyson ma prilis vysoky vykon, takze nedoporucujem. Vzdy som sa divila preco mi maly tak reve ked ziadne deti s tym nemaju problem a ked som sama vyskusala, tlak bol ohromny. Takze skor nieco s regulovatelnym prikonom = teraz ju davam na starsi vysavac a vsetko je v najlepsom poriadku.
Nesterilizovat...rozpadla sa mi, len skutocne v teplej vode umyt.

nanika
27. črc 2010

Baby, treba vediet citat, tam je na krabicke uvedene, do akeho prikonu je odsavacka vhodna...

bets1
4. dub 2011

Ahojte. Máte niekto skúsenosť so značkou Pisze? dali mi ju v lekárni, že účinná, tiež maďarský výrobok, len si nie som istá, keďže pri odsávaní sa mi stále zanesie hadička až po vysávač a nie nádobka ☹

bets1
4. dub 2011

@nanika Ahoj. Konkrétne na značke, čo som uviedla predtým na krabici nič nepíš, ani v návode, takže tiež neviem, aký výkon vysávača mám nastaviť.

masinka
4. dub 2011

@stvura my sme k odsavacke soplov kupovali aj novy vysavac - stary sa nedal regulovat, tak sme ho posunuli babke a my sme si kupili regulovatelny - na mna v NAy pozerali ako na blazna ked som vyberala vysavac podla odsavacky 🙂

masinka
4. dub 2011

@stesti koncovka odsavacky co sa pcha do vysavaca je okruhla.... moja mama ma Vorwerk, ten jej nema hadicu, ale je to take cudo co vyzera ako tepovac, takze na to sa to pripnut neda, ked k nej ideme s chorymi detmi, berieme vysavac z domu

nanika
4. dub 2011

@bets1 my si odsavame skoro na minime. Mali sme iny vysavac, ta nasa odsavacka bola zeby do 1600? Ale ruku do ohna za to nedam. Teraz mame taku kockatu trubicu, uz to tam tak nesedi, ale da sa pouzivat aj nadalej 🙂 Tak co tam mas uvedene, aspon slovne, ze na najnizsom vykone to mas pouzivat, alebo houby? 🙂 Ja som mala taky modry obal a tam taky starodavny obrazok, akoby zo 60 rokov 🙂

bets1
4. dub 2011

@nanika No vlastne mám tam uvedené to houby 🙂 : "po zapnutí vysávača nastavte potrebný sací výkon podtlakovým regulátorom vysávača." to je asi tak všetko.

nanika
4. dub 2011

@bets1 tak skus na mimime a ked nic nevytiahnes, aj ked mas istotu, ze sople su a nie su len zdurene dychacie cesty, tak trocha pridaj, ale viac ako 1200 by som nesla. Inak, nam to tiez taha do vysavaca, nie do tej zbernej nadobky :(

bets1
4. dub 2011

@nanika No to si ma potešila, že nie ja to tam nejak zle prikladám, že to netečie tam kam má. Aj ja mám vysávač do 1600, tak skúsim na polovici, alebo trochu viac, lebo mňa, keď som skúšala na sebe, rozbolela hlava.prikladám obrázok krabičky

danielaviki
4. dub 2011

baby a co s detmi, ktore sa boja vysavaca, ake mate skusenosti? nas sa nebal stareho vysavaca,ktroy hucal na cely dom asi do 10 mesiacov, potom sme kupili maly sikovny celkom tichy a to zacne hned plakat...my sme chvalabohu riesili odsavanie len jeden krat okolo polroka a to obycajnym hadickovym odsavacom ale ja som nedokazala odsat, nemala som silny tah ustami tak musel len manzel...